ПСЖ виграв Кубок Франції, в фіналі обігравши Сент-Етьєн

Долю трофею вирішив гол Неймара

1735
1

Фінал Кубка Франції-2019/20 видався неймовірно напруженим. І це незважаючи на те, що ПСЖ не програвав «Сент-Етьєну» з листопада 2012-го: з тих пір в очних поєдинках парижани здобули 16 перемог і 5 разів зіграли внічию. Але фінал є фінал, і 17-я перемога в 22-му матчі виявилася непростою.

Гості вийшли дуже зарядженими на боротьбу - вони почали збирати «гірчичники» вже з 2-ї хвилини! На 5-й перевірили на міцність штангу воріт господарів - Амума вийшов сам на сам і пробив повз голкіпера, але йому трішки не пощастило. А на 14-й пропустили. Гол «зробив» Мбаппе. Обігрався в «стіночку» з Ді Марією, вийшов один на один і пробив низом - воротар відбив. Але прямо на набігаючого Неймара, який в дотик поцілив у ворота - 1:0. Відзначимо, що ПСЖ забив в 46-й грі Кубка Франції поспіль. А для Неймара гол став 6-м в 6-му матчі нинішнього розіграшу трофею, до того ж, в його активі 2 результативні передачі.

На 26-й хвилині трапився ключовий момент зустрічі. Перрен пішов у грубий підкат проти Мбаппе і в'їхав тому в ногу. На допомогу Кіліану кинулися кілька товаришів по команді, зав'язалася бійка. У підсумку арбітр показав кілька жовтих карток (в т.ч. Верратті, який знаходився на лавці запасних!). Потім подивився повтор - і вилучив Перрена.

І те, що рахунок не став великим - заслуга тільки одного гравця «Сент-Етьєна». Воротар Джессі Мулен тягнув все, що можна і, схоже, навіть те, що не можна. А його візаві Кейлор Навас записав на свій рахунок лише один сейв - на 76-й хвилині Нейю з-за меж штрафного майданчика пробив по центру воріт. Тож цілком заслужено парижани завоювали свій 13-й Кубок країни (1982, 1983, 1993, 1995, 1998, 2004, 2006, 2010 2015 року, 2016 2017, 2018, 2020). Це - рекорд Франції.

Мбаппе прийшов на церемонію нагородження на милицях, але виглядав цілком щасливим - будемо сподіватися, травма виявилася не надто серйозною. Додамо, що парижанам через тиждень грати інший фінал - Кубка Ліги. Противник - «Ліон». А «Сент-Етьєн» почав підготовку до наступного сезону.