Їх буде чотири. УАФ впроваджує категорії для українських стадіонів

Також чотири категорії використовує УЄФА для класифікації за своїми критеріями

Їх буде чотири. УАФ впроваджує категорії для українських стадіонів
© УАФ. Арена Львів

Минулого року УАФ затвердила новий Регламент інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу.

При підготовці документу одним із важливих нововведень стало впровадження категорійності стадіонів в Україні. Так, у новому регламенті міститься положення про категорії стадіонів, що регулює структурні критерії, які мають бути виконані для того, щоб класифікувати стадіон за категоріями від першої до четвертої для допуску до футбольних змагань професійного рівня.

Так само чотири категорії використовує УЄФА для класифікації за своїми критеріями. У більшості випадків критерії УЄФА більш жорсткі.

Згідно з рішенням Виконкому УАФ, новий регламент інфраструктури набуває чинності вже з наступного сезону, але положення про категорії стадіонів почне діяти лише через сезон, тобто починаючи із сезону-2021/2022. У сезоні-2020/2021 ще діятимуть реєстри стадіонів, як це було раніше. Це буде останній сезон із реєстрами. Проте при формуванні реєстрів уже будуть враховуватися саме критерії щодо категорійності.

Варто зазначити, що для допуску до міжнародних матчів (ігри національних збірних та єврокубкові поєдинки різних стадій) стадіони мають отримати категорію відповідно до пунктів Регламенту УЄФА про інфраструктуру стадіонів. Так, наприклад, для того, аби приймати офіційні матчі національної збірної України, а також групової стадії Ліги чемпіонів і Ліги Європи, стадіон має відповідати критеріям четвертої категорії УЄФА.

Категорії стадіонів УАФ

  • Стадіони першої категорії зможуть приймати матчі рівня Другої ліги ПФЛ, молодіжних і юнацьких команд U-21 і U-19 і Кубка України до стадії 1/8 фіналу включно.
  • Стадіони другої категорії зможуть приймати матчі Першої ліги ПФЛ і Кубка України до стадії 1/4 фіналу включно.
  • Стадіони третьої категорії мають право приймати матчі УПЛ, фінальні матчі Кубка України і Суперкубок України.
  • Стадіони четвертої категорії може проводити будь-які офіційні матчі під егідою УАФ.
 
Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Українська асоціація футболу

(3 голоса)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 14.07.2020 18:55
    0
    Олексій Коваль, 14.07.2020 16:47
    Из того, что тут написано совсем не понятно отличие 3-ей и 4-ой. Какие матчи нельзя под эгидой УАФ проводить на 3-ей, а можно только на 4-ой?
    может международные товарищеские?
    Олексій Коваль
      Олексій Коваль, 14.07.2020 16:47
    +6
    Из того, что тут написано совсем не понятно отличие 3-ей и 4-ой. Какие матчи нельзя под эгидой УАФ проводить на 3-ей, а можно только на 4-ой?
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 14.07.2020 16:42
    +3
    BekXan, 14.07.2020 16:14
    Это то понятно.Но у нас реально клубы строят максимум сейчас это 5 тысячники и также они на реконструкции.В наше время хоть кто то строит хоть такие стадионы.А они даже эти стадионы зарубали.
    Для них все просто потому что будут говорить есть нормы УЕФА.
    Они плевали на реалии страны.
    Вот и все.
    BekXan
      BekXan, 14.07.2020 16:14
    +4
    Trasher311987, 14.07.2020 16:04
    То ли ещё будет
    Это то понятно.Но у нас реально клубы строят максимум сейчас это 5 тысячники и также они на реконструкции.В наше время хоть кто то строит хоть такие стадионы.А они даже эти стадионы зарубали.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 14.07.2020 16:04
    +7
    BekXan, 14.07.2020 16:02
    Оху@вшие категории стадионов УАФ
    Игры на кубок 1/4 очень существенно отличаются 1/8 поле более лучше или мяч изяшней?
    Стадионы третьей категории имеют право принимать матчи УПЛ, финальные матчи Кубка Украины и Суперкубок Украины.
    Стадионы четвертой категории может проводить любые официальные матчи под эгидой УАФ.
    Тоисть играть кубок и супер кубок да а принимать групповые ЛЕ и ЛЧ нет ?
    А по простому ребята вы не ох@ели?Такое впечатление что забыли что футбол в первую очередь для болельщиков.А делают так что только для топ команд.Тоесть команды в регионах где есть финансы могут заранее отсос...Ведь нету аэропорта и стадио на тыс 30 !Фиг вам еврокубки.
    А вообще ситуация у нас такова ,наплодили куча клубов по факту без стадионов или стадионы без желания реконструкции или на стадии.Влупашили идиотские регламенты,и теперь вся страна играет как не в Харькове на олимпийском или во Львове.Таким образом через пару лет все будут играть на пару стадионах.Это какой то цирк !
    То ли ещё будет
    BekXan
      BekXan, 14.07.2020 16:02
    +6
    Оху@вшие категории стадионов УАФ
    Игры на кубок 1/4 очень существенно отличаются 1/8 поле более лучше или мяч изяшней?
    Стадионы третьей категории имеют право принимать матчи УПЛ, финальные матчи Кубка Украины и Суперкубок Украины.
    Стадионы четвертой категории может проводить любые официальные матчи под эгидой УАФ.
    Тоисть играть кубок и супер кубок да а принимать групповые ЛЕ и ЛЧ нет ?
    А по простому ребята вы не ох@ели?Такое впечатление что забыли что футбол в первую очередь для болельщиков.А делают так что только для топ команд.Тоесть команды в регионах где есть финансы могут заранее отсос...Ведь нету аэропорта и стадио на тыс 30 !Фиг вам еврокубки.
    А вообще ситуация у нас такова ,наплодили куча клубов по факту без стадионов или стадионы без желания реконструкции или на стадии.Влупашили идиотские регламенты,и теперь вся страна играет как не в Харькове на олимпийском или во Львове.Таким образом через пару лет все будут играть на пару стадионах.Это какой то цирк !
    axylinam
      axylinam, 14.07.2020 15:54
    +6
    Донбасс арене нужно присвоить пятую категорию
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 14.07.2020 16:04
    +7
    BekXan, 14.07.2020 16:02
    Оху@вшие категории стадионов УАФ
    Игры на кубок 1/4 очень существенно отличаются 1/8 поле более лучше или мяч изяшней?
    Стадионы третьей категории имеют право принимать матчи УПЛ, финальные матчи Кубка Украины и Суперкубок Украины.
    Стадионы четвертой категории может проводить любые официальные матчи под эгидой УАФ.
    Тоисть играть кубок и супер кубок да а принимать групповые ЛЕ и ЛЧ нет ?
    А по простому ребята вы не ох@ели?Такое впечатление что забыли что футбол в первую очередь для болельщиков.А делают так что только для топ команд.Тоесть команды в регионах где есть финансы могут заранее отсос...Ведь нету аэропорта и стадио на тыс 30 !Фиг вам еврокубки.
    А вообще ситуация у нас такова ,наплодили куча клубов по факту без стадионов или стадионы без желания реконструкции или на стадии.Влупашили идиотские регламенты,и теперь вся страна играет как не в Харькове на олимпийском или во Львове.Таким образом через пару лет все будут играть на пару стадионах.Это какой то цирк !
    То ли ещё будет
    Олексій Коваль
      Олексій Коваль, 14.07.2020 16:47
    +6
    Из того, что тут написано совсем не понятно отличие 3-ей и 4-ой. Какие матчи нельзя под эгидой УАФ проводить на 3-ей, а можно только на 4-ой?
    BekXan
      BekXan, 14.07.2020 16:02
    +6
    Оху@вшие категории стадионов УАФ
    Игры на кубок 1/4 очень существенно отличаются 1/8 поле более лучше или мяч изяшней?
    Стадионы третьей категории имеют право принимать матчи УПЛ, финальные матчи Кубка Украины и Суперкубок Украины.
    Стадионы четвертой категории может проводить любые официальные матчи под эгидой УАФ.
    Тоисть играть кубок и супер кубок да а принимать групповые ЛЕ и ЛЧ нет ?
    А по простому ребята вы не ох@ели?Такое впечатление что забыли что футбол в первую очередь для болельщиков.А делают так что только для топ команд.Тоесть команды в регионах где есть финансы могут заранее отсос...Ведь нету аэропорта и стадио на тыс 30 !Фиг вам еврокубки.
    А вообще ситуация у нас такова ,наплодили куча клубов по факту без стадионов или стадионы без желания реконструкции или на стадии.Влупашили идиотские регламенты,и теперь вся страна играет как не в Харькове на олимпийском или во Львове.Таким образом через пару лет все будут играть на пару стадионах.Это какой то цирк !
    axylinam
      axylinam, 14.07.2020 15:54
    +6
    Донбасс арене нужно присвоить пятую категорию
    BekXan
      BekXan, 14.07.2020 16:14
    +4
    Trasher311987, 14.07.2020 16:04
    То ли ещё будет
    Это то понятно.Но у нас реально клубы строят максимум сейчас это 5 тысячники и также они на реконструкции.В наше время хоть кто то строит хоть такие стадионы.А они даже эти стадионы зарубали.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 14.07.2020 16:42
    +3
    BekXan, 14.07.2020 16:14
    Это то понятно.Но у нас реально клубы строят максимум сейчас это 5 тысячники и также они на реконструкции.В наше время хоть кто то строит хоть такие стадионы.А они даже эти стадионы зарубали.
    Для них все просто потому что будут говорить есть нормы УЕФА.
    Они плевали на реалии страны.
    Вот и все.
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 14.07.2020 18:55
    0
    Олексій Коваль, 14.07.2020 16:47
    Из того, что тут написано совсем не понятно отличие 3-ей и 4-ой. Какие матчи нельзя под эгидой УАФ проводить на 3-ей, а можно только на 4-ой?
    может международные товарищеские?