Олег ГУСЄВ: «Рубіж в 100 матчів за збірну на мене тиснув»

Колишній півзахисник національної команди - про завершення кар'єри

УАФ. Олег Гусєв

Колишній півзахисник збірної України Олег Гусєв згадав свої останні виступи за головну команду країни.

«Мені недавно сказали, що за всі роки виступу за національну команду я провів 14 матчів на лаві, не виходячи на поле. Так ось, 12 з них припадають на час роботи Михайла Фоменка. Мене викликають - я не граю. Мене знову викликають - я знову на заміну. І так два роки. Я питав у тренерів: «Потрібен?» Відповідали: «Так». Але знову не випускали.

Були думки відмовитися від приїздів до збірної - раз не витримую конкуренцію. Проте близькі люди мене весь час відмовляли. «Потерпи, - говорили, - залишилося трохи до ювілею». Та сотня матчів за збірну так чи інакше давила на мене. Все-таки хотілося взяти цей рубіж, але, на жаль, не склалося.

Найбільш пам'ятний, якщо так можна сказати, матч - домашній спаринг з Уельсом. Там була зроблена лише одна заміна, а можна було сім, і я не міг зрозуміти, чому так сталося. Думав, зрозумію, коли стану тренером. Все одно не розумію, хоча я тільки початківець. Можна було спробувати нову тактику, подивитися на інших футболістів, але тоді була версія, що Михайло Фоменко хотів перевірити, чи зможуть гравці витримати 90 хвилин. Перевірив - змогли. Перемогли з рахунком 1:0. Перед цим, до речі, обіграли Кіпр, і там, в Одесі, я відіграв 45 хвилин. Це і був мій останній матч за збірну України», - сказав Гусєв.

Відзначимо, що Олег Гусєв зіграв 99 матчів у складі збірної України і забив 13 голів. Він входить до топ-5 найкращих бомбардирів збірної і до топ-4 за кількістю зіграних матчів.