Луїш КАШТРУ: «Шахтар не повинен переживати за друге-третє місце»

Наставник донецького клубу поділився очікуваннями від матчу з київським «Динамо»

Луїш КАШТРУ: «Шахтар не повинен переживати за друге-третє місце»
© ФК Шахтар Донецьк. Маркос Антоніо та Луїш Каштру

Головний тренер «Шахтаря» Луїш Каштру — щодо принциповості зустрічі з «Динамо», цілей команди, заслуг гравців і кадрових новин.

– Містере, після здобуття титулу ви розглядаєте майбутній матч із «Динамо» як принципове протистояння або здебільшого як тренувальну гру?
– Звичайно, цей матч є важливим для нас. Немає жодного класико у світі, що не мало б ваги для команд, які беруть у ньому участь. Коли підходимо до гри, ми не дивимось на турнірну таблицю. Ми поважаємо суперника і знаємо, що слід продемонструвати свою найкращу гру, аби обійти «Динамо». Ця команда зараз змагається за друге місце, щоб потрапити до кваліфікації Ліги чемпіонів. Знаємо, які труднощі на нас чекають. Перед нами буде дуже мотивований, налаштований опонент. Намагаємось підготуватися до поєдинку якнайкраще, знаємо, якою є відповідальність, і готуємось до неї.

– Цього сезону ви вже тричі обігравали «Динамо» в чемпіонаті. Яка з перемог запам’яталася понад усе?
– Перемога в домашньому матчі, коли Кривцов забив після кутового, а ми збільшили наш відрив. Якщо говорити щодо психології, той матч був для нас важливим. А на «Динамо», навпаки, це вплинуло не найкраще. У той момент ми змогли здобути таку перевагу, коли наздогнати нас уже було складно.

– Ви вже сказали, що за срібні медалі змагаються три команди – «Динамо», «Зоря» й «Десна». «Шахтар» почергово грає з кожним із претендентів та може вплинути на це протистояння. На вашу думку, в кого більше шансів фінішувати на другому місці?
– У нас немає відповідальності будувати чемпіонат інших команд. За друге-третє місце повинні переживати не ми. Намагаємось домагатися максимального результату й бути на першому місці. Як команда, ми можемо бути в грі успішними або неуспішними. І говорити, що друге місце може бути пов’язано з діями «Шахтаря», було б некоректно. Усі ті позиції в турнірній таблиці залежать від того, як клуби виступають у чемпіонаті. Ми виконуємо свої завдання та функції, прагнемо перемагати в усіх майбутніх матчах. Коли в нас не виходить, коли суперник виявляється кращим від нас, компетентнішим одного дня, він виграє, ми це сприймаємо і вітаємо його. У футболі це працює лише так, й іншого я не знаю. Я знаю власну відповідальність залежно від того, що відбувається з нами. А інші нехай думають про себе. Говорити про те, що розподіл місць залежить від «Шахтаря», адже він ще гратиме? Ні, в жодному разі. Ті, хто змагається за ту чи іншу позицію, самі й вирішують свою долю. Я не можу сказати, хто закінчить чемпіонат на другому місці, тому що всі команди є дуже компетентними. «Динамо», «Зоря», «Десна» і та сама «Олександрія»… Усі учасники першої шістки дуже кваліфіковані. Гадаю, кожен може зрештою вийти на друге місце. Мене цікавить понад усе те, що ми – на першому.

– Ви зараз маєте нагоду проводити експерименти зі складом, за позиціями, з тактикою. Чи готуєте якісь сюрпризи на решту матчів сезону? Чи буде більше часу в молодих футболістів, у резервістів?
– Нагоди не надаються – вони заробляються. Саме робота демонструє, чи слід давати нагоду гравцеві, чи ні. Я гадаю, що в житті немає нічого гіршого, ніж дарувати щось людям, які цього не заслуговують. Натомість дуже приємно, відповідно, дарувати людині, яка заслуговує. І це правило також стосується нашої щоденної праці. Хлопці знають, що стартовий склад нашої команди будують вони – не тренер. Адже саме вони заробляють собі місце в основі. Є низка факторів, що це вирішують, чотири дуже важливі складові: психологічна, технічна, фізична й тактична. Баланс між усім перерахованим або приводить футболіста до гри, або ні. Тому стартовий склад «Шахтаря» буде саме заслугою цих хлопців. Я ніколи не даватиму нічого тим, хто не заслуговує. Мені життя ніколи нічого не давало, якщо я цього не заслуговував. Намагаюся робити так само з іншими.

– Жуніор Мораес лідирує в списку бомбардирів. Чи дасте ви йому шанс забити ще більше?
– Я не розглядаю певні індивідуальні рекорди, а думаю лише про колектив. Особисті цілі ніколи не ставлю вище команди. Ви знаєте, що у футболі все відбувається цілком природно. Якщо всі виявляють себе добре, то цілком нормально, коли гравці, що діють ближче до чужих воріт, забивають голи. Однак вони завжди потребують команди: без неї ніхто й нічого не може домогтися.

– Майкон повернувся до тренувань у загальній групі. Чи є шанс побачити його у офіційних матчах до кінця чемпіонату? Які ще кадрові новини є в «Шахтарі»?
– Так, усі хлопці, які працюють, заробляють нагоду грати. Знаю, що всі наші футболісти віддаються роботі й хочуть грати. Є лише однак приємна для мене проблема – робити вибір. Звісно, до кінця чемпіонату він матиме час. На жаль, у нас є травматичні проблеми, і це не м’язові ушкодження: Алан Патрік, Коваленко та Хочолава. Також усім відомо, що відсутні Малишев, Ісмаїлі й Бондар. Ці моменти додали краплю негативу. Грати вони наразі не зможуть. Повторюся, в жодного з них не м’язова травма. Утім наша команда є досить досвідченою, щоб пережити труднощі, які постають перед нами. Ми були грандом протягом усього сезону і будемо ним до останньої гри сезону. Я розраховую на всіх.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — ФК Шахтар Донецьк

(8 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Игорь Петров
    online
      Игорь Петров, 02.07.2020 19:14
    -1
    Axmetov10, 02.07.2020 14:55
    Ну,я не согласен.И сейчас в Польше говорят пан,в Италии и Испании сеньёр,в Англии сэр,это нормальное обращение на ВЫ к человеку,и не обязательно с статусом выше вашего
    А чем плохо слово "товарищ "
    AK_228
    online
      AK_228, 02.07.2020 15:08
    +4
    Да, хотелось бы Майкона в оставшихся матчах увидеть
    Evgene Boykinyuk
    online
      Evgene Boykinyuk, 02.07.2020 15:07
    +1
    ну ладно, я меняю мнение, каштру весь шахтёр
    Evgene Boykinyuk
    online
      Evgene Boykinyuk, 02.07.2020 14:57
    +1
    Виктор Иванов, 02.07.2020 14:34
    Повторил мои слова , что Шахте таблица до лампы...
    Каштру не весь шахтёр
    Axmetov10
    online
      Axmetov10, 02.07.2020 14:55
    0
    lenares85, 02.07.2020 14:45
    Зачемти приставки вообще, называйте по имени и все. То в средневековье чтоб подчеркнуть статус говорили там мистер, или господин, пан, и прочее, ещё б ваше вельможество
    Ну,я не согласен.И сейчас в Польше говорят пан,в Италии и Испании сеньёр,в Англии сэр,это нормальное обращение на ВЫ к человеку,и не обязательно с статусом выше вашего
    lenares85
    online
      lenares85, 02.07.2020 14:45
    +1
    Зачемти приставки вообще, называйте по имени и все. То в средневековье чтоб подчеркнуть статус говорили там мистер, или господин, пан, и прочее, ещё б ваше вельможество
    Axmetov10
    online
      Axmetov10, 02.07.2020 14:45
    -1
    Sentinel, 02.07.2020 14:43
    Лучше использовать родные слова, исконно русские.
    – Боярин Каштру, после завоевания титула вы рассматриваете предстоящий матч с «Динамо» как принципиальное противостояние или больше как тренировочную игру?
    – Конечно, этот матч важен для нас, холоп Иванов.
    прикольно сударь,плюсую
    Axmetov10
    online
      Axmetov10, 02.07.2020 14:44
    0
    Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:38
    Прочитал интервью. Хорошо отвечал Каштру. Реально молодец.
    Мне вообще Каштру нравится,как тренер.Очень много интересных тренерских задумок вижу в процессе игр.Не пойму,где Шахтер его нашел?
    Sentinel
    online
      Sentinel, 02.07.2020 14:43
    +2
    Виктор Иванов, 02.07.2020 14:37
    Пан? Так он может обидеться.
    Пан — очень древнее божество, преимущественно почитавшееся в Аркадии. Пан — бог лесов и пастбищ, покровитель пастухов и охранитель стад. На обязанности бога Пана лежит забота о стадах и об их размножении. Бог Пан явился на свет с рогами, козлиными ногами и большой бородой.
    Лучше использовать родные слова, исконно русские.
    – Боярин Каштру, после завоевания титула вы рассматриваете предстоящий матч с «Динамо» как принципиальное противостояние или больше как тренировочную игру?
    – Конечно, этот матч важен для нас, холоп Иванов.
    lenares85
    online
      lenares85, 02.07.2020 14:42
    +3
    Каштру самые адекватные интервью из всех тренеров, всегда все понятно расскажет, но может он лукавит, в оставшихся играх думаю даст шанс проявить себя новичкам
    Axmetov10
    online
      Axmetov10, 02.07.2020 14:39
    -6
    Виктор Иванов, 02.07.2020 14:37
    Пан? Так он может обидеться.
    Пан — очень древнее божество, преимущественно почитавшееся в Аркадии. Пан — бог лесов и пастбищ, покровитель пастухов и охранитель стад. На обязанности бога Пана лежит забота о стадах и об их размножении. Бог Пан явился на свет с рогами, козлиными ногами и большой бородой.
    А пан,-это чисто польское слово,не понимаю почему оно у нас прилипло.Но предполагаю с польской подачи
    Ukraine Donetsk
      Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:38
    +8
    Прочитал интервью. Хорошо отвечал Каштру. Реально молодец.
    Axmetov10
    online
      Axmetov10, 02.07.2020 14:38
    0
    Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:34
    Как же достало это обращение - Мистер. Из-за цыгана как пошло, так и до сих пор не отлипнет.
    Это итальянское слово,и пошло он не от Цыгана,а от первого иностранного тренера Шахтера,Скалы
    Виктор Иванов
    online
      Виктор Иванов, 02.07.2020 14:37
    -4
    Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:34
    Как же достало это обращение - Мистер. Из-за цыгана как пошло, так и до сих пор не отлипнет.
    Пан? Так он может обидеться.
    Пан — очень древнее божество, преимущественно почитавшееся в Аркадии. Пан — бог лесов и пастбищ, покровитель пастухов и охранитель стад. На обязанности бога Пана лежит забота о стадах и об их размножении. Бог Пан явился на свет с рогами, козлиными ногами и большой бородой.
    Виктор Иванов
    online
      Виктор Иванов, 02.07.2020 14:34
    -2
    Повторил мои слова , что Шахте таблица до лампы...
    Ukraine Donetsk
      Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:34
    +4
    Как же достало это обращение - Мистер. Из-за цыгана как пошло, так и до сих пор не отлипнет.
    Ukraine Donetsk
      Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:38
    +8
    Прочитал интервью. Хорошо отвечал Каштру. Реально молодец.
    AK_228
    online
      AK_228, 02.07.2020 15:08
    +4
    Да, хотелось бы Майкона в оставшихся матчах увидеть
    Ukraine Donetsk
      Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:34
    +4
    Как же достало это обращение - Мистер. Из-за цыгана как пошло, так и до сих пор не отлипнет.
    lenares85
    online
      lenares85, 02.07.2020 14:42
    +3
    Каштру самые адекватные интервью из всех тренеров, всегда все понятно расскажет, но может он лукавит, в оставшихся играх думаю даст шанс проявить себя новичкам
    Sentinel
    online
      Sentinel, 02.07.2020 14:43
    +2
    Виктор Иванов, 02.07.2020 14:37
    Пан? Так он может обидеться.
    Пан — очень древнее божество, преимущественно почитавшееся в Аркадии. Пан — бог лесов и пастбищ, покровитель пастухов и охранитель стад. На обязанности бога Пана лежит забота о стадах и об их размножении. Бог Пан явился на свет с рогами, козлиными ногами и большой бородой.
    Лучше использовать родные слова, исконно русские.
    – Боярин Каштру, после завоевания титула вы рассматриваете предстоящий матч с «Динамо» как принципиальное противостояние или больше как тренировочную игру?
    – Конечно, этот матч важен для нас, холоп Иванов.
    Evgene Boykinyuk
    online
      Evgene Boykinyuk, 02.07.2020 15:07
    +1
    ну ладно, я меняю мнение, каштру весь шахтёр
    Evgene Boykinyuk
    online
      Evgene Boykinyuk, 02.07.2020 14:57
    +1
    Виктор Иванов, 02.07.2020 14:34
    Повторил мои слова , что Шахте таблица до лампы...
    Каштру не весь шахтёр
    lenares85
    online
      lenares85, 02.07.2020 14:45
    +1
    Зачемти приставки вообще, называйте по имени и все. То в средневековье чтоб подчеркнуть статус говорили там мистер, или господин, пан, и прочее, ещё б ваше вельможество
    Axmetov10
    online
      Axmetov10, 02.07.2020 14:55
    0
    lenares85, 02.07.2020 14:45
    Зачемти приставки вообще, называйте по имени и все. То в средневековье чтоб подчеркнуть статус говорили там мистер, или господин, пан, и прочее, ещё б ваше вельможество
    Ну,я не согласен.И сейчас в Польше говорят пан,в Италии и Испании сеньёр,в Англии сэр,это нормальное обращение на ВЫ к человеку,и не обязательно с статусом выше вашего
    Axmetov10
    online
      Axmetov10, 02.07.2020 14:44
    0
    Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:38
    Прочитал интервью. Хорошо отвечал Каштру. Реально молодец.
    Мне вообще Каштру нравится,как тренер.Очень много интересных тренерских задумок вижу в процессе игр.Не пойму,где Шахтер его нашел?
    Axmetov10
    online
      Axmetov10, 02.07.2020 14:38
    0
    Ukraine Donetsk, 02.07.2020 14:34
    Как же достало это обращение - Мистер. Из-за цыгана как пошло, так и до сих пор не отлипнет.
    Это итальянское слово,и пошло он не от Цыгана,а от первого иностранного тренера Шахтера,Скалы