Олексій ШЕВЧЕНКО: «Степаненко – дуже ерудований, але може розлютитися»
Резервний воротар «Шахтаря» відповів на запитання вболівальників клубу
Воротар «Шахтаря» Олексій Шевченко під час трансляції в клубному Instagram відповів на запитання вболівальників:
– Ким би став, якби не футболістом?
– Не знаю, навіть не розглядав такий варіант, але мені дуже подобається волейбол. Або пішов би в хокей, якщо брати командні види спорту. Якщо індивідуальні, напевно, кікбоксинг або бокс.
– Якими були перші кроки у футболі? Хто був чи залишається твоїм мотиватором?
– Старший брат. Він до певного віку займався футболом, а я, як і годиться молодшому, хотів наслідувати, бути таким же успішним, робити все, як він. Напевно, ще в дитячому садку бігав за ним. До сих пір мені згадує, як не любив, коли говорили: «Візьми Льошу погуляти».
– В якому місті найбільше відчувається підтримка уболівальників «Шахтаря»?
– Це сто відсотків Донецьк. А так, в принципі, в будь-якому місті багато людей вболіває за «Шахтар». Куди б ми не приїжджали, навіть на нейтральній території, в матчі за Кубок або Суперкубок, підтримка відчувається. І Харків, звичайно.
– З ким із команди спілкуєшся найкраще?
– Ближче всіх з Кривцовим і Степаненком. Ми просто ще в Запоріжжі разом грали. Ще з Хочолавою, він мій сусід, Коваленком, Марлосом, Тайсоном... З усіма!
– Який матч у кар'єрі запам'ятався особливо?
– Напевно, фінал Кубка, він був дуже відповідальний. І з «Зорею» проти «Манчестер Юнайтед». Більше навіть не поєдинок, а трибуни. Ми програли, але, коли покидали поле, весь стадіон стояв і аплодував нам.
– Якою мовою в команді спілкуєтеся з бразильцями і з Соломоном?
– Португальська, як не крути, кожен день на слуху. Та й російською, українською, вони ж теж їх чують, розуміють, що ми просимо. Іноді щось пояснюєш за допомогою жестів. Без проблем, все абсолютно нормально. А з Соломоном англійською.
– У яких воротах кіперу грається спокійніше: з боку активних уболівальників твоєї команди чи там, де фани суперника?
– Не знаю. Просто в одному випадку не можна підвести своїх уболівальників, а в іншому – дати іншим порадіти. Скрізь серйозно і зосереджено, незалежно від воріт.
– Що важливіше для голкіпера: швидкість і реакція або зріст?
– Напевно, реакція. До речі, читав, що ідеальний зріст для воротаря – 187 сантиметрів, щоб він був координованим, міг складатися, брати нижні і верхні м'ячі. За умови, що у нього є стрибкові та інші необхідні дані. У Радянському Союзі був легендарний воротар Дасаєв – по його ідеальному зросту й орієнтувалися. Якщо голкіпер дуже високий, для нього нижні м'ячі важчі, ніж верхні, якщо зріст до 187 сантиметрів, складніше парирувати верхні.
– Хто найбільш імпульсивний в команді?
– Тарас Степаненко. Але він зараз став набагато спокійнішим, ніж пару років назад, – дві різні людини. Він вчиться, розвивається, читає про спортивну психологію. Дуже ерудований хлопець. Але якщо щось піде не так, може розлютитися!
– Твоя п'ятірка найсильніших гравців «Шахтаря»?
– Ісмаїлі, Степаненко, Кривцов, Тайсон і Пятов.
– Топ-3 стадіонів в Україні?
– «Донбас Арена». Не грав, але був на ній. Рідна для мене «Славутич-Арена». І ОСК «Металіст» дуже комфортний.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Гра завершилася з рахунком 1:0 на користь неаполітанців, Артем провів на полі усі 90 хвилин
Поєдинок відбудеться 25 листопада о 22:00 за Києвом