Хто перший номер Р4Р прямо зараз?

Лев Кравців намагається розібратися за допомогою математики

Хто перший номер Р4Р прямо зараз?
© Top Rank. Сауль Альварес і Василь Ломаченко

Перший номер рейтингу pound-for-pound - обговорювана тема з, найчастіше, суб'єктивним підсумком. Навіть намагаючись оцінити рівень боксу, перемоги, рівень суперників і завойовані трофеї, бути об'єктивним неможливо. Як і уявити, що таке «поза ваговою категорією».

Теоретично це означає, що перший номер рейтингу був би також хороший і в легкій вазі, і в супертяжах, але як реально уявити Ломаченка важковаговиком? А Вайлдера в легкій? Саме так.

Сьогодні спробуємо зіграти в Boxrec - головний сайт боксерської статистики, чиї рейтинги складає комп'ютер, ґрунтуючись на математичній моделі. Система складна для пояснення в двох словах, але, якщо все скоротити до елементарного - перемагаєш суперника, який знаходиться досить високо в рейтингах Boxrec, - набираєш більше балів і підіймаєшся по таблиці. Передбачається, що високо в рейтингах знаходяться чемпіони, які перемагали крутих бійців.

Але ми не будемо розписувати складні математичні стратегії і довго рахувати коефіцієнти. Не вміємо, і це до боксу має далеко не найперше відношення. Зробимо простіше: візьмемо трьох бійців, які присутні в топ-3 частіше за інших: Василь Ломаченко, Теренс Кроуфорд, Сауль Альварес.


Василь Ломаченко

Оцінимо їх за трьома критеріями:

1. Виступи в головному бою вечора за останні два роки. Це дозволить нам оцінити їхню популярність і значущість в сучасному боксі.
2. Кількість поясів, які були завойовані за всю кар'єру.
3. Кількість перемог у чемпіонських боях.

Лідеру в кожному з показників присуджується 3 бали, другому місцю - 2 бали, третьому - 1 бал. У підсумку, рахуємо бали і отримуємо трійку найкращих боксерів світу на поточний момент.

Виступи в головному бою вечора за останні два роки

Абсолютно рівний компонент для всіх трьох. Безумовно, Сауль приносить в рази більше грошей, ніж Ломаченко і Кроуфорд, але зараз розмова про інше. Коли говорять, що Василь проводить мало поєдинків, на відміну від інших, просто нагадайте тому, хто говорить: Альварес, Ломаченко і Кроуфорд за останні два роки проводили однакову кількість поєдинків - по два на рік.

Це не Василь мало виходить в ринг, а просто темп виходів у ринг в рази зменшився, в порівнянні з тими ж вісімдесятими.

За останні два роки Василь Ломаченко переміг Хорхе Лінареса (нокаутом в десятому раунді), Хосе Педрасу (одноголосним рішенням суддів), Ентоні Кроллу (нокаутом в четвертому раунді) і Люка Кемпбелла (одноголосним рішенням суддів). Сауль Альварес розібрався з Геннадієм Головкіним (за очками за результатами дванадцяти раундів), Рокі Філдінгом (нокаутом в третьому раунді), Даніелем Джейкобсом (одноголосним рішенням суддів) і Сергієм Ковальовим (нокаутом в одинадцятому раунді). На рахунку Кроуфорда перемоги над Джеффом Хорном (технічним нокаутом в дев'ятому раунді), Хосе Бенавідесом (технічним нокаутом в дванадцятому раунді), Аміром Ханом (технічним нокаутом в шостому раунді) і Егідіусом Каваляускасом (технічним нокаутом в дев'ятому раунді).

Чий рекорд крутіший - вирішувати кожному з вас. Ломаченко з чотирьох поєдинків двічі зустрівся з чемпіонами та двічі з першими номерами рейтингів. Кемпбелл і зовсім олімпійський чемпіон 2012 року. Альварес боровся за вагові категорії - у нього чемпіонства вже в чотирьох. Кроуфорд просто розчавив усіх своїх суперників - жоден з них не почув фінального гонгу і не чекав на рішення суддів.

Але ми просто роздамо всім по 3 бали – за рівну кількість боїв у головних поєдинках вечора.


Сауль Альварес

Кількість поясів за всю кар'єру

Василь Ломаченко - чемпіон в трьох вагових категоріях. Він почав у напівлегкій вазі. Звідти перебрався в другу напівлегку, а зараз утримує пояси в легкій вазі. Василь - чемпіон світу вже шість років. Прощаючись із поясом в одній вазі, він тут же бере новий у наступній. Сумарно на рахунку Ломаченка шість чемпіонських поясів:

- WBO в напівлегкій;
- WBO у другій напівлегкій;
- WBA, WBO, WBC і The Ring в легкій.

Канело - абсолютно схиблений на чемпіонствах боксер. Він переходив через дві категорії, аби увійти в історію і стати чемпіоном ще й у п'ятій вазі. Не будемо рахувати його молодіжний пояс. Хоча і без нього у Сауля їх ціла колекція:

- WBA, WBC, WBO і The Ring в першій середній вазі;
- WBC, WBA, IBF і The Ring в середній вазі;
- Регулярний чемпіон WBA в суперсередній вазі;
- WBO в напівважкій вазі.

Разом: 10 поясів на рахунку Сауля Альвареса.

Теренс Кроуфорд теж встиг завоювати три ваги і навіть побути трохи абсолютним чемпіоном світу. На рахунку чудового американця:

- WBC, WBA, WBO, IBF і The Ring в першій напівсередній вазі;
- WBO в легкій вазі;
- WBO в напівсередній вазі.

Разом: сім поясів за всю кар'єру на рахунку Кроуфорда.

Василь Ломаченко поступився всього на один пояс, але залишився третім - йому один бал. Кроуфорд - два бали за сім поясів. Саулю Альваресу три бали за нереальні десять поясів до двадцяти восьми років.


Теренс Кроуфорд

Кількість перемог у чемпіонських боях.

Все гранично просто: багато боксуєш, багато перемагаєш на найвищому чемпіонському рівні - набираєш найбільше балів. Знову-таки, Канело тут просто ураган. Рано почавши професійну кар'єру (Саулю не було й вісімнадцяти), Альварес встиг перемогти у 53 поєдинках при 1 поразці і 2 нічиїх.

Другий, природно, Кроуфорд. У нього на рахунку 36 перемог в 36 поєдинках. Ломаченко - третій. 14 перемог у 15 поєдинках. Але важливо враховувати момент із чемпіонськими поєдинками, до яких українець увірвався з перших секунд кар'єри. Виходить наступний список:

- Сауль Альварес - 17 перемог у титульних боях;
- Теренс Кроуфорд - 14 перемог у титульних боях;
- Василь Ломаченко - 13 перемог у титульних боях.

Картина не змінилася, але з огляду на різницю в кількості поєдинків і роки, проведені в профі, Ломаченко вражає. Проте, оскільки домовилися рахувати бали без емоцій, знову Лома - 1, Кроуфорд - 2, Канело - 3.

Підсумок:

Сауль Альварес - 9 балів і перше місце в Р4Р.
Теренс Кроуфорд - 7 балів і друге місце в Р4Р.
Василь Ломаченко - 5 балів і третє місце в Р4Р.

Дані підрахунки - черговий доказ необ'єктивності будь-якого підходу до визначення найкращого. У багатьох показниках Василь був не гіршим за двох лідерів із перших поєдинків у профі, але, використовуючи математику, він не зайняв перше місце через менший час у рингу.

Чи справедливий такий математичний підхід до визначення найкращого в боксі? І, на вашу думку, як повинен виглядати топ-5 найкращих боксерів світу на поточний момент?

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(9 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
  Akella_147
    Akella_147, 05.05.2020 12:41
  +1
  Васю поставлю на первое место из-за антропометрических данных, ведь в последней его весовой, он боксирует против бойцов которые больше, выше и мощнее него (Крола на в счёт) и все эти бои он выиграл исключительно своим скилом. Посмотрим на Альвареса, когда он он поднялся к Ковалеву, то ничем не отличался от него, а даже и помощнее был, и как он победил.. челяба просто выдохнулся от старости! Кроуфорд техничен конечно, но у последних двоих соперники, если скиллом ниже, то антропометрически, точно не сильнее!
  sv_2000
  online
    sv_2000, 05.05.2020 10:20
  0
  Сергей 1, 04.05.2020 20:28
  Фьюри икона бокса? Потенциально? Проспись
  Фьюри вполне может стать знаковой фигурой, с которой ассоциируют некий период бокса... Причем, ассоциируют обычные люди, а не фанаты бокса... Потому что ярок он. Есть Ларри Холмс, Кличко, Льюис тот же.... Выдающиеся чемпионы, но в массовом сознании пипла не иконы.... А вот Али, Тайсон - они самые и есть... То есть такие себе социальные явления... И вот у Фьюри есть шанс таким стать. И сравнение боксерских скиллов, P2P тут не причем....
  K_Sarioglo@i.ua
  online
    K_Sarioglo@i.ua, 04.05.2020 23:02
  0
  Ну, мое мнение по топ-5 на данный момент:
  1. Альварес- даже не столько по количеству категорий(4 против 3) сколько по именитости оппонентов. Глупо даже сравнивать Педрасу,Постола,Хорна,Индонго, Рассела или даже Линареса с Головкиным,Джекобсом(ну этот еще ладно) и Ковалевым.
  2-3. Лом и Теренс. Между ними выбрать лучшего на данный момент не представляется возможным.
  4. Иноуэ. "Монстр" крушит практически всех подряд и является бесспорным доминантом своего веса, а также входил в лидеры всех весовых где выступал.
  5.Фьюри. Тайсон конечно дикий разгильдяй и морально неустойчив. Но победы над Владимиром и Уайлдером стоят поболее побед иных лидеров рейтинга. Будь британец не таким раздолбаем вполне мог бы и на лидерство претендовать.
  sportik.ua
    sportik.ua, 04.05.2020 22:37
  -2
  "Зробимо простіше: візьмемо трьох бійців, які присутні в топ-3 частіше за інших: Василь Ломаченко, Теренс Кроуфорд, Сауль Альварес."
  Можна було на цьому й зупинятися.
  Сергей 1
  online
    Сергей 1, 04.05.2020 20:28
  -3
  sv_2000, 04.05.2020 14:53
  Гм... А уровень опозиции по уровню оппозиции оппозиции?
  Все это вилами....
  Наверное, самое главное - это быть явлением, причем желательно не только в боксе, а и в целом во времени... Таких было не очень много в истории.
  Джек Джонсон, Джо Луис, Али, Тайсон.... Кто еще? Ну, может, Мэйвезер, хотя, сомневаюсь, его величие не проверено временем.... Еще много можно великих боксеров вспомнить, но чтобы прям они олицетворяли эпоху... Вряд ли.
  Сейчас таких нет или пока нет.... Разве что Фьюри.... Если побьет всех, еще устроит красочных представлений.... Вот он может... А Альварес, Лом, Кроуфорд займут свое место в истории бокса, но его иконами не станут.
  Фьюри икона бокса? Потенциально? Проспись
  jimmymelchenko72
    jimmymelchenko72, 04.05.2020 15:41
  +1
  Как то все забыли про Роя Джонса Мл., у него не много поясов, не был абсолютным чемпионом, да и титульных поединков не много, НО! Для меня ( мне почти 50) это реальный P4P без ни каких подсчетов, да и время какое было....
  sv_2000
  online
    sv_2000, 04.05.2020 14:53
  +1
  Сергей 1, 04.05.2020 12:52
  Оценивать нужно по уровню оппозиции.
  1. Альварес. 2. Лом. 3. Кроуфорд.
  Гм... А уровень опозиции по уровню оппозиции оппозиции?
  Все это вилами....
  Наверное, самое главное - это быть явлением, причем желательно не только в боксе, а и в целом во времени... Таких было не очень много в истории.
  Джек Джонсон, Джо Луис, Али, Тайсон.... Кто еще? Ну, может, Мэйвезер, хотя, сомневаюсь, его величие не проверено временем.... Еще много можно великих боксеров вспомнить, но чтобы прям они олицетворяли эпоху... Вряд ли.
  Сейчас таких нет или пока нет.... Разве что Фьюри.... Если побьет всех, еще устроит красочных представлений.... Вот он может... А Альварес, Лом, Кроуфорд займут свое место в истории бокса, но его иконами не станут.
  Сергей 1
  online
    Сергей 1, 04.05.2020 12:52
  -2
  Оценивать нужно по уровню оппозиции.
  1. Альварес. 2. Лом. 3. Кроуфорд.
  Akella_147
  online
    Akella_147, 05.05.2020 12:41
  +1
  Васю поставлю на первое место из-за антропометрических данных, ведь в последней его весовой, он боксирует против бойцов которые больше, выше и мощнее него (Крола на в счёт) и все эти бои он выиграл исключительно своим скилом. Посмотрим на Альвареса, когда он он поднялся к Ковалеву, то ничем не отличался от него, а даже и помощнее был, и как он победил.. челяба просто выдохнулся от старости! Кроуфорд техничен конечно, но у последних двоих соперники, если скиллом ниже, то антропометрически, точно не сильнее!
  jimmymelchenko72
    jimmymelchenko72, 04.05.2020 15:41
  +1
  Как то все забыли про Роя Джонса Мл., у него не много поясов, не был абсолютным чемпионом, да и титульных поединков не много, НО! Для меня ( мне почти 50) это реальный P4P без ни каких подсчетов, да и время какое было....
  sv_2000
  online
    sv_2000, 04.05.2020 14:53
  +1
  Сергей 1, 04.05.2020 12:52
  Оценивать нужно по уровню оппозиции.
  1. Альварес. 2. Лом. 3. Кроуфорд.
  Гм... А уровень опозиции по уровню оппозиции оппозиции?
  Все это вилами....
  Наверное, самое главное - это быть явлением, причем желательно не только в боксе, а и в целом во времени... Таких было не очень много в истории.
  Джек Джонсон, Джо Луис, Али, Тайсон.... Кто еще? Ну, может, Мэйвезер, хотя, сомневаюсь, его величие не проверено временем.... Еще много можно великих боксеров вспомнить, но чтобы прям они олицетворяли эпоху... Вряд ли.
  Сейчас таких нет или пока нет.... Разве что Фьюри.... Если побьет всех, еще устроит красочных представлений.... Вот он может... А Альварес, Лом, Кроуфорд займут свое место в истории бокса, но его иконами не станут.
  sv_2000
  online
    sv_2000, 05.05.2020 10:20
  0
  Сергей 1, 04.05.2020 20:28
  Фьюри икона бокса? Потенциально? Проспись
  Фьюри вполне может стать знаковой фигурой, с которой ассоциируют некий период бокса... Причем, ассоциируют обычные люди, а не фанаты бокса... Потому что ярок он. Есть Ларри Холмс, Кличко, Льюис тот же.... Выдающиеся чемпионы, но в массовом сознании пипла не иконы.... А вот Али, Тайсон - они самые и есть... То есть такие себе социальные явления... И вот у Фьюри есть шанс таким стать. И сравнение боксерских скиллов, P2P тут не причем....
  K_Sarioglo@i.ua
  online
    K_Sarioglo@i.ua, 04.05.2020 23:02
  0
  Ну, мое мнение по топ-5 на данный момент:
  1. Альварес- даже не столько по количеству категорий(4 против 3) сколько по именитости оппонентов. Глупо даже сравнивать Педрасу,Постола,Хорна,Индонго, Рассела или даже Линареса с Головкиным,Джекобсом(ну этот еще ладно) и Ковалевым.
  2-3. Лом и Теренс. Между ними выбрать лучшего на данный момент не представляется возможным.
  4. Иноуэ. "Монстр" крушит практически всех подряд и является бесспорным доминантом своего веса, а также входил в лидеры всех весовых где выступал.
  5.Фьюри. Тайсон конечно дикий разгильдяй и морально неустойчив. Но победы над Владимиром и Уайлдером стоят поболее побед иных лидеров рейтинга. Будь британец не таким раздолбаем вполне мог бы и на лидерство претендовать.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності