Ідеальний Металург Запоріжжя. Топ-команда з вихованців клубу
Як вважаєте, змогла б ця «банда» як слід «пошуміти» в нинішній УПЛ?
У 2016 році Запоріжжя втратило свій єдиний професійний футбольний клуб - «Металург» через відмову власників продовжувати фінансування канув в Лету. На його місці через кілька місяців за рахунок зусиль ентузіастів виник клуб «Россо-Неро», який згодом був перейменований на «Металург». Однак і цей колектив протримався недовго, припинивши існування в червні 2018 року.
Нині Запоріжжя в професійному футболі України представляє муніципальний футбольний клуб «Металург», який виступає у Першій лізі. Однак це далеко не той славний «Металург», історія якого велася з 1935 року... Вихованцями академії того клубу були багато легендарних і просто відомих широкій футбольній громадськості України особистостей. Деякі з них і понині продовжують активну кар'єру, давши нам привід зібрати з їх числа своєрідну дрім-тім.
Воротар - Максим КОВАЛЬ
Уродженець Запоріжжя Максим Коваль в футбол починав грати в рідному «Металурзі». В юнаках він спершу грав на позиції нападника, однак досить швидко тренери перекваліфікували Макса в голкіпери. У «Металурзі» Коваль почав дуже яскраво - вже в 16 років дебютував у Прем'єр-лізі, зігравши в стартових своїх поєдинках за команду проти «Динамо» і «Шахтаря», і відбивши в кожному з цих матчів по одному пенальті. Не дивно, що вже в липні 2010 року «Динамо» викупило контракт Коваля у «Металурга» за 3,1 мільйона євро. За «біло-синіх» провів 107 поєдинків, з яких 27 - в рамках єврокубків. На жаль, потім кар'єра Коваля в столичній команді покотилася по похилій, і після ряду оренд, він назовсім залишив розташування «Динамо».
Нині Ковалю 27 років, і він виступає за «Аль-Фатех» з Саудівської Аравії.
Правий захисник - Валерій ЛУЧКЕВИЧ
Так сталося, що Валерій Лучкевич пограв тільки за юнаків запорізького «Металурга», а потім відмовився продовжувати співпрацю з клубом і перейшов до «Дніпра», де і дебютував на професійному рівні. За «дніпрян» провів 68 поєдинків і, можливо, продовжував би грати далі, якби з клубом все було в порядку. Але сталося як сталося, і в січні 2017-го «Дніпро» продав Лучкевича в «Стандард». Втім, в Бельгії Валерію так і не вдалося стати своїм. Як наслідок, на початку 2019 року він повернувся до України.
Нині Лучкевичу 24 роки, і він виступає за «Олександрію», провівши 21 матч (3 результативні передачі) в поточному розіграші УПЛ.
Центральний захисник - Сергій КРИВЦОВ
Сергій Кривцов, як і переважна більшість гравців у цій дрім-тім, народився в Запоріжжі, і перші кроки у футболі робив якраз в академії «Металурга». У Прем'єр-лізі дебютував вже в 17 років, а після двох сезонів за нерозкриту для громадськості суму перебрався до лав «Шахтаря». У стані «гірників» спочатку не витримував серйозної конкуренції, але з часом став все більше й більше залучатися до ігор за першу команду. В останні два сезони Кривцов - ключовий гравець оборони «Шахтаря», а також регулярно залучається до виступів за національну збірну України.
Нині Кривцову 29 років, і влітку гравець відсвяткує 10 річницю свого перебування в «Шахтарі».
Центральний захисник - Віталій ВЕРНИДУБ
Народившись в 1987 році в Запоріжжі, Віталій Вернидуб грати в футбол починав в академії «Металурга». У Прем'єр-лізі дебютував за «Кривбас», куди запорізький клуб віддавав Вернидуба в оренду на другу частину сезону-2006/07. Після цього чотири роки відіграв за «Металург» в Прем'єр-лізі, і півсезону провів за команду в Першій лізі. На початку 2012 року Віталій Вернидуб перейшов в «Зорю», яку на той момент вже очолював його батько Юрій Вернидуб. З літа 2015 по літо 2018 років грав в Азербайджані за «Габалу», ставши дворазовим фіналістом тамтешнього кубка країни і дворазовим срібним призером чемпіонату.
Нині Вернидубу 32 роки, і він є гравцем луганської «Зорі», повернувшись в клуб в 2018 році на правах вільного агента.
Лівий захисник - Едуард СОБОЛЬ
Едуард Соболь народився в Вільнянську Запорізької області, але перші кроки в футболі починав робити в академії «Металурга». В УПЛ дебютував в 16 років, і досить швидко привернув до себе увагу скаутів і селекціонерів. Недивно, що вже на початку 2013 року 17-річний на той момент Соболь перейшов в «Шахтар». Однак закріпитися в рядах «гірників» Едуарду ніяк не вдається. З цієї причини Соболь, хоч і встиг завоювати два чемпіонські титули в УПЛ, але переважно грає в оренді, встигнувши змінити донецький «Металург», «Металіст», «Зорю», празьку «Славію» і «Яблонець».
Нині Соболю 25 років, і він виступає в «Брюгге» на правах чергової оренди, термін дії якої розрахований до кінця сезону. Щоправда, бельгійський клуб має опцію на викуп Соболя за 4 мільйони євро, якою мав намір скористатися, як мінімум відповідно до чуток, що потрапляли в пресу до коронакризи.
Центральний півзахисник - Сергій СИДОРЧУК
Сергій Сидорчук є уродженцем Запоріжжя і вихованцем місцевого «Металурга». За цю команду провів 70 матчів, а в УПЛ дебютував в серпні 2009-го в 18-річному віці. На початку 2013 року Сидорчука підписало «Динамо», в якому після двох сезонів Сергій доріс до одного з гравців основного складу. З тих пір виступає за «біло-синіх», а також досить регулярно отримує запрошення в національну збірну України. Влітку минулого року був дуже близький до переходу в турецький «Бешикташ».
Нині Сидорчуку 28 років, і він є капітаном «Динамо».
Центральний півзахисник - Тарас СТЕПАНЕНКО
З'явившись на світ в селищі міського типу Велика Новоселівка Донецької області, Тарас Степаненко осягати ази футболу почав саме в Запоріжжі, але в лавах місцевого «Торпедо». Що правда, вже в 16 років перейшов в академію «Металурга», де і продовжив свій розвиток. У Прем'єр-лізі дебютував в березні 2007 року, будучи 17-річним хлопцем і вийшовши в основі на гру проти «Динамо» (1:3). Через три з невеликим роки разом з Сергієм Кривцовим перебрався в «Шахтар», де з часом перетворився на одного з ключових футболістів команди, а також гравця основи національної збірної України. Взимку 2018 року Тарас Степаненко був близький до переходу в «Крістал Пелас», який готовий був заплатити за хавбека 9 мільйонів євро, але через цейтнот в часі перед закриттям трансферного вікна в Англії угода не відбулася.
Нині Степаненку 30 років, він виступає за «Шахтар» і є найдорожчим на сьогодні вихованцем академії запорізького «Металурга» за оцінками порталу Transfermarkt - 8 мільйонів євро.
Правий півзахисник - Андрій БЛІЗНІЧЕНКО
Андрій Блізніченко народився в місті Новоград-Волинський Житомирської області, але в 13-річному віці переїхав до академії запорізького «Металурга», де протягом чотирьох років виступав за юнацькі команди. Не досягнувши згоди з керівництвом клубу з професійного контракту, Блізніченко покинув «Металург», і з 2012 року почав виступати за «Дніпро». Як і Лучкевич, можливо, продовжував би виступати за команду, але в січні 2017-го інтерес до Блізніченка проявив турецький «Карабюкспор», який заплатив «Дніпру» 300 тисяч євро за трансфер. Згодом стало відомо, що ці гроші допомогли «дніпрянам» організувати проведення зимового збору. Влітку 2018 року залишив турецький клуб, після чого півроку перебував в пошуках нової команди.
Нині Блізніченку років, і він виступає в Молдові за «Шериф», ставши чемпіоном країни за підсумками минулого сезону.
Лівий півзахисник - Андрій ЦУРІКОВ
Будучи уродженцем Запоріжжя, Андрій Цуріков почав свою кар'єру в футболі з академії «Металурга». З 2009 по 2012 рік провів за команду 63 матчі, після чого був проданий в київське «Динамо», в рядах якого зіграв лише 8 поєдинків. У столичному клубі пробув на контракті чотири з половиною роки, коли його віддавали в оренду запорізькому «Металургу», «Говерлі», грецькому «Левадіакосу» та «Олександрії». Згодом перейшов вільним агентом в команду Володимира Шарана, а звідти - в чеський «Яблонець» влітку минулого року.
Нині Цурікову 27 років, і він з січня є гравцем «Дніпра-1».
Атакуючий центральний півзахисник - Володимир АРЖАНОВ
Головний ветеран нашої команди, який народився в Запоріжжі в листопаді 1985 року і, як і багато хто з місцевих хлопчаків, починав грати в футбол в академії «Металурга». За рідну команду провів 110 матчів в період з 2002 по 2010 роки, а потім перейшов до київського «Арсеналу». Після цього Аржанова знатно поносило по містах і селах, в тому числі забрів він і в чемпіонат Казахстану, де провів чотири роки в рядах «Атирау» та «Кайсара». У лютому минулого року повернувся в Україну, уклавши угоду з «Чорноморцем».
Нині Аржанову 34 роки, і з січня він перебуває в статусі вільного агента.
Нападник - Олексій ЩЕБЕТУН
Народившись в Запоріжжі, і почавши шлях у футболі з академії місцевого «Металурга», Олексій Щебетун досить швидко потрапив «на олівець» скаутам «Динамо», внаслідок чого переїхав до академії київського клубу у віці 15 років. Пройшовши всі віки в юнацькій команді «Динамо», Щебетун був відданий в оренду кам'янській «Сталі», але не зумівши себе проявити, незабаром був відпущений вільним агентом в білоруський «Луч». З тих пір його кар'єра пішла по спадаючій...
Нині Щебетуну 22 роки, і він є єдиним з гравців в нашому списку, хто повернувся в рідне Запоріжжя, і допомагає муніципальній команді з однойменною назвою в Першій лізі, хоча і без явних успіхів - лише 2 голи в 13 матчах.
P.S. Як бачите, в нас вийшла дуже незбалансована команда з явним креном на оборону. Принаймні, саме в цій лінії зібрані найбільш успішні і майстровиті вихованці запорізького «Металурга», що продовжують до теперішнього часу свою кар'єру. При цьому поза «дрім-тім» залишилися Олег Данченко («Рубін»), Валеріане Гвілія («Легія»), Олексій Шевченко («Шахтар»), Данило Ігнатенко («Маріуполь»), Микита Татарков («Львів»), Валерій Юрчук («Дніпро-1»), Андрій Нестеров («Мезекевешд»), Євген Опанасенко («Ворскла») та деякі інші футболісти оборонної спрямованості. В атаці ж нам довелося використовувати опції універсальності Цурікова, а також вдаватися до послуг вікового Аржанова і Щебетуна, що так і не реалізував свій потенціал...
Олексій СЛИВЧЕНКО
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
На головний бій вечора було замінено суддю
Мегафайт пройде ввечері 21 грудня у саудівському Ер-Ріяді