КОВАЛЕНКО: Чекаємо Інгулець у нас, щоб зіграти так як їм не подобається

Під час перерви на карантин один з лідерів Першої ліги про конкуренцію

КОВАЛЕНКО: Чекаємо Інгулець у нас, щоб зіграти так як їм не подобається
© ФК Оболонь-Бровар. Костянтин Коваленко

Захисник ФК Оболонь Бровар Костянтин Коваленко розповів про гроші, проаналізував конкурентів у боротьбі за медалі Першої ліги і згадав осінню частину сезону своєї команди

- Дійсно, зараз дуже незвична ситуація для всіх людей, - сказав один із лідерів «пивоварів». - Усі підлаштовуються як можуть. Для футболіста найважливіше в цій ситуації  відчути взагалі цінність футболу. Зараз, коли ми самі бігаємо, займаємося фітнесом, все ж подумки знаходимося на футбольному полі, хочемо грати. Саме в такій ситуації цінуєш футбол ще більше.

- Що ви особисто для себе нового взяли за цей час? Знаємо, що вільно володієте англійською. Можливо почали вивчати іншу мову?

- Це цікаве питання, але, напевно, перш за все, взялися за вивчення епідеміології. Десь днів п'ять вивчаєш всю цю ситуацію: як, звідки пішли всі ці віруси. Проте, потім кожен день проходить і ти все менше звертаєш на це увагу. Просто виконую рекомендації, тому що розібратися дуже важко всім. Точно знати дуже важко, адже багато джерел інформації, різна конспірологія. Я думаю ще два-три тижні продовжиться цей карантин.

- Що спонукало вас вчити англійську?

- Наша вчителька в школі. У неї навіть шкільні столи могли розмовляти англійською. І інші предмети, а не тільки учні (посміхається).

- А щодо ваших партнерів по команді, то хто чим цікавеньким займається у вимушеному карантині?

- Спілкуємося звичайно, але найбільше прогресує комп’ютерна справа. Деякі наші футболісти або виховують дітей або грають в комп’ютер. Здебільшого цим займаються і також фітнесом. Наш головний тренер телефонує, контролює цей процес. Дає вказівки як займатися фітнесом правильно, як бігати. Він наголошує на тому, щоб ми не думали, що це може замінити нам футбол, а обдумували як краще і правильно грати, як взаємодіяти. Зараз це на рівні думки. Але як це втілити після карантину?

- Напевно, дивитеся чемпіонати Білорусі, а з недавнього часу ще й Таджикистану?

- Так, я також помітив що і Таджикистан почав грати. Насправді, біла заздрість у нас по відношенню цих чемпіонатів, хоча з точки зору загальної ситуації звичайно є питання чи потрібно грати, не потрібно? Зараз важко дати відповідь на це питання. Білоруси грають, насолоджуються футболом. Молодці... Ми вибрали інший шлях та дотримуємося його. З білорусами ми також були на зборах, грали разом з багатьма командами з Вищої ліги. Це досить високого рівня команди. І, в принципі, цікаво спостерігати за цим чемпіонатом.

- У вас було достатньо часу проаналізувати виступи восени. Шляхом чого Оболонь Бровар видала на старті сезону шалену серію з 11 турів без поразок?

- Знаєте, здається, це так давно було вже. Дійсно, ми аналізували свої виступи. Я думаю серйозний підхід та, звичайно, фортуна була на нашому боці. Ми намагалися грати серйозно, серйозно оборонятися, атакувати по можливості. Суперники дуже багато ударів завдали по наших воротах, але не забили багато м'ячів. Ми ж забивали з трьох-чотирьох моментів. В цьому була запорука успіху.

- Потім була поразка від Інгульця у Петровому, де команда Сергія Лавриненка не програвала у 2019 році. Зламати традицію було нереально навіть для вас? Чим сильний Інгулець удома?

- Хочеться сказати компліменти не тільки Інгульцю, а й всім іншим командам Першої ліги. Зараз дуже цікавий футбол демонструють колективи. Всі грають на перемогу. Вважаю, що  невелике поле Інгульця дуже добре підходить під їхню тактику. Петровці грають дуже щільно один до одного, з ромбом в центрі поля та двома нападниками. Це їм дозволяє атакувати дуже насичено, а оскільки поле невеличке, дуже швидко подачі доходять з флангів та взагалі їм зручно там грати. Вони нам забили два голи у першому таймі. Ми намагалися відігратися, але не змогли цього зробити. Чекаємо Інгулець на «Оболонь – Арені» і там намагатимемся їх розтягнути, грати так, як їм не подобається.

- Гірнику-Спорт ви поступилися двічі – в Кубку і в чемпіонаті, але поразка Минаю була напевно найбільш неприємною – вона була єдиною великою в цьому чемпіонаті. Тим більше перед відпусткою. Василь Кобін зумів знайти підхід до футболістів на початку своєї тренерської кар’єри?

- Гірник-Спорт доволі серйозна команда. Так, у них проблеми були на початку сезону, але це дуже сильний суперник, який може перемогти всіх в цій лізі. Щодо Минаю, то це просто цікава команда. Василь Кобін зробив акцент на атакувальній грі і в нього є деякі відповідні футболісти, які можуть реалізувати задумки тренера. Щодо нас і нашої виїзної гри проти Минаю, то ми і вдома зіграли 4-3-3, був дуже веселий футбол. На виїзді також намагалися атакувати, йшли великими силами в атаку та пропускали м'ячі у відповідь,  а самі не могли забити. Від того такий рахунок. Ми несерйозно грали в обороні, зробили більший акцент на атаку.  Наша стратегія на цю гру провалилася.

Василь Кобін та його Минай намагаються весело грати в атаці, тому що в них є відповідні виконавці, які дуже добре грають з м’ячем. Ми зіграли з ними внічию, товариську гру на зборах 1:1, краще б так у чемпіонаті зіграли. 

Товариські ігри з офіційними не можна порівняти, тому що різні завдання у команд можуть бути на певну конкретну товариську гру. Хтось вибігався, хтось навпаки в такій ігровій формі знаходиться. Висновки по цих іграх не можна робити.

- Говорять, що ФІФА надіслав документ, який дозволяє власникам клубів говорити з футболістами про пониження зарплат. Як ставитеся до такого рішення головного футбольного органа?

- Оболонь Бровар - дуже прекрасна команда і це велика честь грати за цей колектив навіть безкоштовно. Це не є проблемою. За всю історію клубу наш президент дуже пунктуально ставиться до  фінансових питань. Будь-яке  рішення президента будемо виконувати. Звичайно, зарплата потрібна будь-якій людині, на це всі розраховують. Проте, давайте всі задумаємося, що нам більш важливо – футбол чи гроші. Які в нас ідеали і приорітети? Якщо футбол, давайте ним займемося, а гроші самі знайдуть шлях до наших кишень.

- Вже другий рік команда грає в формі німецького виробника  JAKO. Як враження? Може посперечатися з провідними світовими брендами?

- У кожної людини свій смак, але особисто мені дуже подобається JAKO. Я використовую його кожного дня, можна сказати. Навіть бафи зараз інколи використовую замість масок, бо вони навіть більш ефективні у фірми JAKO. Якщо форма від JAKO приносить нам перемоги, то краще зберегти її. Це дуже прекрасно.

- Те, що Сергій Ковалець залишив команду - для всіх вас стало великою несподіванкою?

- У Сергія Івановича, наскільки я знаю, є пропозиції від топ-клубів. Я думаю це стало причиною того, що він залишив команду. Команда прийняла рішення таким, яким воно є. Зараз ми виступаємо не ідеально, звичайно, але доволі успішно, і хотілося б це розвивати.

- Олег Мазуренко, у якого не так багато досвіду працювати на високому рівні, справиться?

- Зараз ми з задоволенням провели збори. Доволі багато футболістів нашої команди працювали ще з Олегом Миколайовичем приблизно два роки тому. Всі були раді його поверненню, а інші футболісти знайомилися з ним. Як показали збори, у нас прекрасна атмосфера. Всі відчувають, що Олег Миколайович знається на футболі, у всіх тонкощах. Я думаю йому вдасться все.

Взагалі зараз президент, тренер, прагнуть ще більше об‘єднати першу команду та Оболонь Бровар-2, щоб футболісти не відчували, ти з першої команди чи з другої. Всі працюємо разом. Звичайно, у більш молодих хлопців менше досвіду. Завдання,  щоб не було поділу на другу і першу команди Оболоні Бровар. Ми спілкуємося всі разом, намагаємось грати разом.

- Кого вважаєте основними конкурентами у боротьбі за медалі Першої ліги?

- Давайте подивимось турнірну таблицю. Там вісім команд мають фактично однакову кількість залікових пунктів. Є ще Гірник Спорт, у них 27 залікових пунктів, у  Чорноморця дещо менше. Миколаєву, Прикарпаттю буде складно, тому що за 11 ігор майже нереально відіграти таке відставання, яке є в цих команд. Ці вісім команд, плюс, можливо, Гірник Спорт претендують фактично на перше місце.

У деяких командах є дуже хороші футболісти. Черкащина, Металург із Запоріжжя - це дуже хороші команди. Попри те, що в них близько десяти залікових пунктів, все одно команди хорошого рівня, з ними непросто грати.

- Навколо кого будуватиметься у весняній частині Оболонь Бровар? Можете назвати кістяк футболістів?

- Було завдання взимку – зберегти команду. Фактично залишилися всі футболісти. Євген Єфремов тільки, на жаль, залишив команду, але він пішов на підвищення, гратиме у Favbet Лізі. Ще кілька футболістів також пішли. Можна сказати,що  залишилася та ж команда. Думаю, треба будувати гру навколо капітана, який повернувся із другої команди до першої. Андрій Корнєв є лідером команди.

- Для вас принципово вийти до Favbet Ліги саме цього сезону?

- Я говоритиму за себе. Для мене було принципово, щоб Оболонь Бровар вийшла до Прем'єр-Ліги ще чотири роки тому, і так кожного року. Треба завжди ставити собі за мету підвищитися у класі. Для мене в ідеалі принципово, щоб Оболонь Бровар грала в єврокубках та вигравала все. Амбіції серйозні, але можливості поки що такі.

- Напевно заради почесного президента Олександра Слободяна можна битися, боротися, щоб вийти до УПЛ, адже він стільки років знаходить можливості, щоб утримувати команду, підтримувати, досягати найвищих цілей?

- В ідеалі так. До цієї людини, чесно кажучи, дуже велика повага як у мене, так і у всіх, хто з ним працює. Намагаємось зробити те, що він від нас просить.

Анатолій ЯНГОЛЬ, для Sport.ua

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(1 голос)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності