Приклад В'єтнаму: як небагатій країні вдалося відбити атаку коронавірусу
В країні 245 заражених COVID-19, з яких жодного померлого, а 106 осіб вже одужали
Пандемія коронавірусу привела до того, що системи охорони здоров'я більшості розвинених країн світу працюють фактично на межі, хоча заздалегідь в кожній з цих держав готувалися до майбутньої кризи.
Але що відбувається в країнах, які значно обмежені в ресурсах, щоб впоратися з такими ситуаціями, як нестача медичного персоналу, або нездатність забезпечити масове тестування населення?
Приклад, який дав світові В'єтнам, що вже отримав заслужене міжнародне визнання, спростовує початкові прогнози, що на такі країни не чекає нічого хорошого, крім страшної пандемії, руйнування і спустошення.
В'єтнам входить в когорту найбідніших країн, що розвиваються, де якість життя все-таки значно зросла за останні два десятиліття. З 2002 по 2018 роки економічні перетворення в країні допомогли більш ніж 45 мільйонам в'єтнамців уникнути бідності.
Стан здоров'я нації також покращився, і очікувана тривалість життя в країні збільшилася з 71 року в 1990-му до 75 років в 2015-му.
Незважаючи на те, що система охорони здоров'я у В'єтнамі також зазнає позитивних змін, статистика показує, що в країні як і раніше гостро відчувається нестача лікарів - на 8 медиків припадає близько 10 тисяч населення, що дуже мало в порівнянні з такими країнами, як Італія та Іспанія, де аналогічна кількість людей може розраховувати на допомогу в середньому від 41 фахівця.
На відміну від інших більш розвинених азіатських країн, В'єтнам не має можливості проводити масового тестування населення на коронавірус. Наприклад, в Південній Кореї було продіагностовано понад 330 тисяч мешканців, а на кінець березня у В'єтнамі ця цифра становила всього-навсього 16 тисяч
На сьогоднішній день у В'єтнамі зареєстровано 245 випадків зараження на коронавірус, причому в країні немає жодної смерті, а 106 пацієнтам вдалося одужати і повернутися до звичайного життя. На тлі глобальної ситуації ці дані бачаться абсолютно нереальними.
Hà Nội của mình, nhất định phải mạnh mẽ nhé.
— 🌻 L U C Y 🌻 (@gianglucy9210) March 29, 2020
Hà Nội của mình, nhất định phải thật kiên cường.
Hà Nội của mình, nhất định phải bình yên.
🌻❤️🇻🇳💪
Vid: jackyphu@tiktok#hanoi #Vietnam #fighting #Covid_19 pic.twitter.com/4yAJnmGMyt
Перші заходи по стримуванню поширення інфекції в країні почалися ще 1 лютого, коли всі рейси в Китай і з Китаю були скасовані, а школи у В'єтнамі закриті. Через два тижні влада оголосила 21-денний карантин в провінції Вінх Фук, на північ від Ханоя, оскільки виникла підозра, що робочі, які повернулися з китайського Уханя, могли занести в країну вірус.
Запобіжні заходи у В'єтнамі продовжують діяти і по цей день. Всіх, хто прибуває в країну, ізолюють на 14 днів. Крім того, проводиться моніторинг всіх хворих на респіраторні захворювання, а також контактних осіб.
«Якщо в якомусь районі буде людина з ознаками коронавірусу, сусіди неодмінно повідомлять владі про це», - говорить Труонг Хуу Хан, який є керівником відділу інфекційних захворювань в дитячій лікарні міста Хошимін.
Оскільки В'єтнам є країною з однопартійною системою і добре організованою військовою службою і службою державної безпеки, владі вдалося швидко прийняти рішення про негайне здійснення заходів. Серед населення також існує високий рівень контролю один за одним, внаслідок чого сусіди повинні повідомляти владу про всі випадки підозри порушення закону.
Також у В'єтнамі введені високі штрафи, які загрожують будь-кому, хто поширює фейкові новини про коронавірус. До теперішнього моменту в країні були покарані понад 800 осіб за поширення недостовірної інформації.
Безумовно, цей підхід може не спрацювати в більш демократичному суспільстві, але зі своїми мінімальними медичними ресурсами В'єтнаму вдалося стримати поширення коронавірусу. Навіть якщо ці заходи не сильно відрізняються від інших країн світу, цій невеликій азіатській державі вдається справлятися з пандемією по-своєму, доводячи, тим самим, що прогнозований крах для подібних країн є не більше, ніж поспішними фантазіями недалеких аналітиків.
Олексій СЛИВЧЕНКО
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
20-річний Іме Окон отримає шанс проявити себе в Туреччині
Португалець близький до підписання нового контракту
Во-первых, диктатура намного лучше справляется с вызовами в кризисные моменты, люди друг на друга стучат, кого надо власти расстреляют.
Во-вторых, в развитых странах больше заболевших, т.к. банально больше протестированных. Если не делать тесты, то и официальных больных не будет вовсе.
-------------------------
а если бы проверили не 16000, а, например, полторы тысячи, то и заболевших, глядишь, было бы не 245, а человек 20-30
а смерти, согласно партийным директивам, можно списать на сердечную недостаточность или дизентирию
Выводы в статье сделаны скоропостижно.
Как будто бы история с вирусом уже закончилась.