Томас ГРІММ: «В українському футболі є багато різних авантюрних історій»

Президент УПЛ підбив підсумки своєї роботи на посаді, яку він незабаром покине

Томас ГРІММ: «В українському футболі є багато різних авантюрних історій»

Швейцарський функціонер Томас Грімм, який останні два роки відпрацював на посаді президента української Прем'єр-ліги, в спілкуванні з західними журналістами підвів підсумки свого періоду роботи в українському футболі.

- Томас, ви вже два роки є президентом української Прем'єр-ліги. Перше питання: як ви справляєтеся з коронавірусом?

- Уряд спочатку був не проти проведення матчів без глядачів протягом трьох тижнів. Тому 14 і 15 березня все ще можна було грати. Однак 17 березня уряд вирішив заборонити масові скупчення людей, участь в яких приймають понад 10 осіб. Як наслідок, ліга більше не могла продовжувати грати. Коли я останній раз був в Києві, а це сталося в кінці лютого, то ситуація була абсолютно нормальною. Тепер суспільне життя в Україні також обмежене. Метро закрито, а наші співробітники працюють з дому. Крім того, я як іноземець, зараз не можу в'їхати в Україну.

- Ви плануєте повернутися на початку квітня. Чому?

- Я більше не буду балотуватися на переобрання. Через два роки я прийшов до висновку, що українську Прем'єр-лігу не можна вивести на рівень чемпіонату Швейцарії при даних обставинах. Я перебуваю в Києві кожні два тижні протягом трьох днів, регулярно відвідую футбольні матчі у вихідні, але цього було недостатньо. І так, в українському футболі є багато різних авантюрних історій, які не полегшують роботу президента ліги.

- Ви говорите про спроби підкупу?

- Ні, це ніколи не було проблемою. Я говорю більше про власників клубів в Україні. Це неймовірні історії для нас, швейцарців.

- Розкажіть.

- Наприклад, власник полтавської «Ворскли» знаходиться в розшуку по українській лінії Інтерполу. Його звинувачують в незаконному привласненні 2,5 мільярдів гривень. Він був керівником головного спонсора клубу. Згодом в клубі був призначений керуючий директор, але ця людина залишилася власником клубу. Але, принаймні, в цій ситуації хоча б всі про це знають.

- Що ви маєте на увазі?

- У «Десни» є неофіційний власник, який ніде не фігурує в клубних документах. Його звуть «алкогольним королем України», і він мав добрі контакти з колишнім президентом країни Януковичем. Всі знають, що клуб належить саме йому. У «Львові» є власник, але на сайті клубу навіть немає його фотографії. У Маріуполі клуб належить іноземцю, якого ніколи не бачили в Україні. У «Карпатах» власник два роки тому збив на смерть жінку, а потім покинув країну і тепер перебуває в розшуку, а йому належить 50% клубу. І так, ще потрібно говорити, що два олігархи чинять на весь футбол в Україні величезний вплив.

- Тобто?

- Кажуть, другим власником «Карпат» є олігарх Ігор Коломойський, якому також належить «Дніпро-1». Кажуть, статки Коломойського становлять до 6 мільярдів доларів, але тут залежить від того, якому джерелу вірити. І він допоміг Володимиру Зеленському перемогти на виборах президента України.

- Як саме?

- Зеленський був коміком, а «Слуга народу» - це була назва його сатиричного серіалу. Це дійсно зробило його дуже популярним. Він також виграв в українській версії «Танців із зірками». Обидві програми транслювалися на «1+1» - одному з найбільших телевізійних безкоштовних каналів України. Він належить Коломойському, який так чи інакше конкурує з іншим олігархом Рінатом Ахметовим.

- Йому належить «Шахтар».

- Вірно. А Ахметов, в свою чергу, володіє платними телеканалами «Футбол», і іншими каналами. Тепер ви повинні представити ситуацію: ми підписуємо футбольний контракт з каналами «Футбол», який був затверджений керівництвом українського футболу, але потім приходять п'ять клубів і кажуть, що не будуть виконувати цю угоду. Тому що Коломойський і його безкоштовні телеканали зробили свій вплив на ці клуби. Важко реалізовувати свої ідеї в такій ситуації.

- Наскільки чисті гроші в українських клубах?

- Я не можу відповісти на це питання. Асоціація здійснює ліцензування - ліга не має уявлення щодо кінцевих документів.

- Ви вивчили українську мову за два роки?

- Я наймав приватного репетитора, але так і не освоїв необхідний рівень.

- Що ви хочете робити зараз?

- Зараз я дивлюся в різні напрямки. Звичайно, я б хотів знову працювати в клубі, лізі або асоціації. Можливо також, що я продовжу працювати в Україні в якості консультанта. Переговори тривають.

- Що вам вдалося зробити?

- Я сподіваюся, що зміг хоча б показати їм, що без згоди з ключових питань, таких як маркетинг телевізійних прав, і без певної згуртованості, ніякого прогресу не буде. Ви повинні розуміти, що це не один клуб, а об'єднання - ліга. Я хотів продемонструвати, що на першому місці має бути централізований продаж телевізійних прав. Кожен клуб в інтересах ліги повинен підпорядковувати свої інтереси загальним. Можна сказати, що розуміння цього в Україні ще не настало. Сподіваюся, що це розуміння прийде рано чи пізно. Це я зрозумів за два роки. Коли я кілька разів питав своїх помічників, чому мої ідеї не працюють, то вони відповідали мені: «Ласкаво просимо в Україну». Країна має величезний потенціал в області футболу, але його потрібно навчитися реалізовувати.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що вибори президента УПЛ перенесені з 7 на 27 квітня.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Blick

(10 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    JulikoB
      JulikoB, 28.03.2020 21:43
    -3
    На алкаша похож.
    grifon
      grifon, 28.03.2020 19:25
    -1
    так давай становись письменником, як і твої однофамільці
    Alex_Romanov
      Alex_Romanov, 28.03.2020 19:19
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    andreypoltava234, 28.03.2020 19:06
    ну...а что ты лезешь к Украине....и какое твоё дело...как она должна развиваться) занимайтесь своей страной)) Вы не имеете никакого авторитета в мире..чтобы кто-либо по какому-либо поводу спрашивал ваших советов))
    Я не знаю чё лезешь ты, но я лезу к Украине потому что родился тут и живу здесь.
    andreypoltava234
      andreypoltava234, 28.03.2020 19:06
    +1
    Alex_Romanov, 28.03.2020 18:15
    У вас всех там восприятие искажено что ли? Скажешь вам "федерализация", вы слышите/читаете "присоединение к России". Скажешь вам "Порох плохой", вы это воспринимаете как "Путин хороший" и в таком духе.
    Ну а насчёт нормальных стран, Украина увы к ним не относится. Как и РФ, если тебя это утешит)
    ну...а что ты лезешь к Украине....и какое твоё дело...как она должна развиваться) занимайтесь своей страной)) Вы не имеете никакого авторитета в мире..чтобы кто-либо по какому-либо поводу спрашивал ваших советов))
    Alex_Romanov
      Alex_Romanov, 28.03.2020 18:15
    -2
    Коментар згорнуто. Показати
    andreypoltava234, 28.03.2020 16:19
    ну вот ты думаешь..что если с Украины сделают юго-западный федеральный округ параши....ты от этого что-то получишь?)) даже если ты являешься гражданином параши)) соловьёв тебе что-то о вяличии скажет......в нормальных странах ты будешь нерукопожатный...вот и всё))
    У вас всех там восприятие искажено что ли? Скажешь вам "федерализация", вы слышите/читаете "присоединение к России". Скажешь вам "Порох плохой", вы это воспринимаете как "Путин хороший" и в таком духе.
    Ну а насчёт нормальных стран, Украина увы к ним не относится. Как и РФ, если тебя это утешит)
    Владимир Копяк
      Владимир Копяк, 28.03.2020 16:20
    0
    По поводу этого швейцарца. Может он и был хорошим парнем, не воровал по жизни, был честным и принципиальным... Но меня насторожили его слова, что он готов, даже если уйдет с должности, работать у нас, даже консультантом... Похоже, что и его поразил вирус договорняков и ставок на тотализаторах, это ведь какие легкие деньги! И налогов платить не надо, супер страна!
    andreypoltava234
      andreypoltava234, 28.03.2020 16:19
    +2
    Alex_Romanov, 28.03.2020 13:13
    Страна, где люди никогда не смогут договориться друг с другом
    ну вот ты думаешь..что если с Украины сделают юго-западный федеральный округ параши....ты от этого что-то получишь?)) даже если ты являешься гражданином параши)) соловьёв тебе что-то о вяличии скажет......в нормальных странах ты будешь нерукопожатный...вот и всё))
    Владимир Копяк
      Владимир Копяк, 28.03.2020 16:16
    0
    Т. Артём, 28.03.2020 15:51
    При чем тут евреи?
    При чем тут евреи? Простая статистика. Более 80% всех футбольных клубов в мире принадлежат евреям. Может в Украине этот процент немного меньше, может быть... Но это аксиома, там где крутятся более менее приличные деньги, эта нация тут как тут. Это относится и к региональным федерациям футбола, там вообще засилие этих ребят, в руководящих органах из 20-30 человек. может быть один или несколько коренных жителей, и то, на второстепенных должностях, не связанных с денежными потоками федерации.
    Т. Артём
    online
      Т. Артём, 28.03.2020 15:51
    -1
    Bolshoi, 28.03.2020 11:50
    Евреи консолидируются только во время общей беды. Если же у них всё нормально, то в борьбе за деньги они будут гадить друг другу пока кто-то кого-то не сожрёт. А посему, никогда не будет порядка ни в футболе, ни в государстве.
    При чем тут евреи?
    Alan Wake
      Alan Wake, 28.03.2020 15:34
    +4
    Alex_Romanov, 28.03.2020 13:13
    Страна, где люди никогда не смогут договориться друг с другом
    Иди договаривайся. Перестать стрелять только на забудь
    Alan Wake
      Alan Wake, 28.03.2020 15:32
    0
    Клубы поднимаются и уходят в зависимости от политической конъюнктуры, иными словами, все клубы - политические проекты. О каком футболе вообще идет речь?
    Neirobi
      Neirobi, 28.03.2020 15:24
    +3
    - Вы выучили украинский язык за два года?
    - Я нанимал частного репетитора, но так и не освоил необходимый уровень. Коломойский и Ахметов и тут мне помешали!
    Макс Руденко
      Макс Руденко, 28.03.2020 15:01
    0
    Хто це такий? Хто його коли бачив де? Що він сказав для вболівальників? Суркісо Ахметовські авантюри. Футбол? Не чув.
    Alex_Romanov
      Alex_Romanov, 28.03.2020 13:13
    -4
    Коментар згорнуто. Показати
    Страна, где люди никогда не смогут договориться друг с другом
    Alex_Romanov
      Alex_Romanov, 28.03.2020 13:12
    -3
    Коментар згорнуто. Показати
    Добро пожаловать в Украину ахахахаха
    common_sense
    online
      common_sense, 28.03.2020 12:20
    0
    Сергій Похила, 28.03.2020 11:19
    На мою думку, він просто заробляв бабло, навіть не намагаючись щось суттєво змінити. Жив в Швейцарії, час від часу навідуючись в Україну, щоб зробити видимість роботи.
    как и многие топы до него и после него.
    dd dent
    online
      dd dent, 28.03.2020 12:12
    +3
    Томас ГРИММ: «Мое назначение? - хм ... даром выброшенные деньги".
    Bolshoi
      Bolshoi, 28.03.2020 12:00
    +5
    Я нахожусь в Киеве каждые две недели в течение трех дней, регулярно посещаю футбольные матчи в выходные, но этого было недостаточно.
    -------------------------
    Чувак решил, что только своим присутствием он оказывает благотворное влияние на организацию футбола?
    За такие деньги, я готов находиться в Киеве 300 дней в году. Как выставить свою кандидатуру на выборы?
    Fangold
      Fangold, 28.03.2020 11:58
    +3
    Власник Маріуполя іноземець, якого ніхто не бачив, ахахахахахаха))
    Bolshoi
      Bolshoi, 28.03.2020 11:50
    +3
    Евреи консолидируются только во время общей беды. Если же у них всё нормально, то в борьбе за деньги они будут гадить друг другу пока кто-то кого-то не сожрёт. А посему, никогда не будет порядка ни в футболе, ни в государстве.
    axylinam
    online
      axylinam, 28.03.2020 11:15
    +8
    Весь украинский футбол-это одна сплошная авантюра,
    Bolshoi
      Bolshoi, 28.03.2020 12:00
    +5
    Я нахожусь в Киеве каждые две недели в течение трех дней, регулярно посещаю футбольные матчи в выходные, но этого было недостаточно.
    -------------------------
    Чувак решил, что только своим присутствием он оказывает благотворное влияние на организацию футбола?
    За такие деньги, я готов находиться в Киеве 300 дней в году. Как выставить свою кандидатуру на выборы?
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 28.03.2020 11:43
    +5
    о том, что его назначение и "деятельность " на должности президента УПЛ такая же авантюра, скромно умолчал
    Alan Wake
      Alan Wake, 28.03.2020 15:34
    +4
    Alex_Romanov, 28.03.2020 13:13
    Страна, где люди никогда не смогут договориться друг с другом
    Иди договаривайся. Перестать стрелять только на забудь
    Neirobi
      Neirobi, 28.03.2020 15:24
    +3
    - Вы выучили украинский язык за два года?
    - Я нанимал частного репетитора, но так и не освоил необходимый уровень. Коломойский и Ахметов и тут мне помешали!
    dd dent
    online
      dd dent, 28.03.2020 12:12
    +3
    Томас ГРИММ: «Мое назначение? - хм ... даром выброшенные деньги".
    Fangold
      Fangold, 28.03.2020 11:58
    +3
    Власник Маріуполя іноземець, якого ніхто не бачив, ахахахахахаха))
    Bolshoi
      Bolshoi, 28.03.2020 11:50
    +3
    Евреи консолидируются только во время общей беды. Если же у них всё нормально, то в борьбе за деньги они будут гадить друг другу пока кто-то кого-то не сожрёт. А посему, никогда не будет порядка ни в футболе, ни в государстве.
    Сергій Похила
      Сергій Похила, 28.03.2020 11:19
    +3
    На мою думку, він просто заробляв бабло, навіть не намагаючись щось суттєво змінити. Жив в Швейцарії, час від часу навідуючись в Україну, щоб зробити видимість роботи.
    andreypoltava234
      andreypoltava234, 28.03.2020 16:19
    +2
    Alex_Romanov, 28.03.2020 13:13
    Страна, где люди никогда не смогут договориться друг с другом
    ну вот ты думаешь..что если с Украины сделают юго-западный федеральный округ параши....ты от этого что-то получишь?)) даже если ты являешься гражданином параши)) соловьёв тебе что-то о вяличии скажет......в нормальных странах ты будешь нерукопожатный...вот и всё))
    Alex_Romanov
      Alex_Romanov, 28.03.2020 19:19
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    andreypoltava234, 28.03.2020 19:06
    ну...а что ты лезешь к Украине....и какое твоё дело...как она должна развиваться) занимайтесь своей страной)) Вы не имеете никакого авторитета в мире..чтобы кто-либо по какому-либо поводу спрашивал ваших советов))
    Я не знаю чё лезешь ты, но я лезу к Украине потому что родился тут и живу здесь.
    andreypoltava234
      andreypoltava234, 28.03.2020 19:06
    +1
    Alex_Romanov, 28.03.2020 18:15
    У вас всех там восприятие искажено что ли? Скажешь вам "федерализация", вы слышите/читаете "присоединение к России". Скажешь вам "Порох плохой", вы это воспринимаете как "Путин хороший" и в таком духе.
    Ну а насчёт нормальных стран, Украина увы к ним не относится. Как и РФ, если тебя это утешит)
    ну...а что ты лезешь к Украине....и какое твоё дело...как она должна развиваться) занимайтесь своей страной)) Вы не имеете никакого авторитета в мире..чтобы кто-либо по какому-либо поводу спрашивал ваших советов))
    Владимир Копяк
      Владимир Копяк, 28.03.2020 16:20
    0
    По поводу этого швейцарца. Может он и был хорошим парнем, не воровал по жизни, был честным и принципиальным... Но меня насторожили его слова, что он готов, даже если уйдет с должности, работать у нас, даже консультантом... Похоже, что и его поразил вирус договорняков и ставок на тотализаторах, это ведь какие легкие деньги! И налогов платить не надо, супер страна!
    Владимир Копяк
      Владимир Копяк, 28.03.2020 16:16
    0
    Т. Артём, 28.03.2020 15:51
    При чем тут евреи?
    При чем тут евреи? Простая статистика. Более 80% всех футбольных клубов в мире принадлежат евреям. Может в Украине этот процент немного меньше, может быть... Но это аксиома, там где крутятся более менее приличные деньги, эта нация тут как тут. Это относится и к региональным федерациям футбола, там вообще засилие этих ребят, в руководящих органах из 20-30 человек. может быть один или несколько коренных жителей, и то, на второстепенных должностях, не связанных с денежными потоками федерации.
    Alan Wake
      Alan Wake, 28.03.2020 15:32
    0
    Клубы поднимаются и уходят в зависимости от политической конъюнктуры, иными словами, все клубы - политические проекты. О каком футболе вообще идет речь?
    Макс Руденко
      Макс Руденко, 28.03.2020 15:01
    0
    Хто це такий? Хто його коли бачив де? Що він сказав для вболівальників? Суркісо Ахметовські авантюри. Футбол? Не чув.
    common_sense
    online
      common_sense, 28.03.2020 12:20
    0
    Сергій Похила, 28.03.2020 11:19
    На мою думку, він просто заробляв бабло, навіть не намагаючись щось суттєво змінити. Жив в Швейцарії, час від часу навідуючись в Україну, щоб зробити видимість роботи.
    как и многие топы до него и после него.