Найкращі з найкращих. Топ-десять воротарів чемпіонату України всіх часів

У нашому списку - «Батя», «Шуша», майстри відбиття пенальті, майстер забивання пенальті і 2 легенди

Найкращі з найкращих. Топ-десять воротарів чемпіонату України всіх часів
© ФК Динамо

Вимушений простій практично у всіх сферах футбольного життя - привід не тільки для зневіри і болісних роздумів про те, що ж буде далі. Це досить непоганий час для того, щоб поговорити про хороше. А хорошого в нашому футболі було багато. Користуючись нагодою, Sport.ua пропонує вашій увазі згадати і розставити за ранжиром і амплуа кращих з кращих, хто виступав (грав або тренував) в чемпіонатах країни.

Перший наш рейтинг - голкіперів. Далі будуть захисники (з дробленням за позиціями), півзахисники (теж з градацією), нападники і тренери. У кожній номінації - по десять кращих представників професії, незважаючи на національну приналежність. Головне для нас - щоб номінанти залишили слід в історії нашого чемпіонату. Чітких критеріїв відбору немає. Та й навряд чи вони в даному випадку доречні. Так що наш рейтинг буде апріорі з нальотом суб'єктивності. Дискусійний, словом. Але ж в цьому теж може бути своя принадність, чи не так?

10. Ігор Шуховцев

Клуби: «Нива» В., СК «Одеса», «Іллічівець», «Арсенал», «Таврія», «Зоря», «Металіст», «Балкани»
Роки кар'єри: 1992 - 2017.

Рослий, потужний, місцями навіть страшний - для суперників - голкіпер. Відмінно грав як на «другому поверсі», так і в рамці. Вважався непоганим майстром з відбиття пенальті. Його «суха» серія в чемпіонатах країни - понад дев'яносто матчів. Практично у всіх колективах, де грав, мав незаперечний авторитет. Не в останню чергу через це і отримав прізвисько «Батя». Як згадував сам Шуховцев, з 18 до 26 років він міг дозволити собі порушення режиму. Але потім «зав'язав» і став завзятим кофеманом.

9. Сергій Долганський

Клуби: «Верес», «Металіст», «Чорноморець», «Ворскла», «Металург» Д
Роки кар'єри: 1992 - 2013.

В його активі - більше сотні поєдинків «на нуль». Засвітився в «Вересі», звідки був запрошений в «Металіст». Перше визнання до цього голкіпера прийшло в «Чорноморці». За одеситів Сергій провів майже 70 матчів, в тому числі і в єврокубках. Але справжньою легендою за мірками вітчизняного футболу Долганський став в Полтаві. Саме в «Ворсклі» пройшли його кращі роки. З цією командою він завоював Кубок України.

8. Микола Медін

Клуб: «Дніпро»
Роки кар'єри: 1992 - 2005.

Цього перспективного воротаря запросив в «Дніпро» особисто Євген Кучеревський. В останньому за ліком чемпіонаті СРСР Медін зі своїми ровесниками з «Дніпром» став чемпіоном серед дублерів. Феєрив Микола і в першій команді «Дніпра». На довгі роки саме він був номером один в цьому клубі. Дніпропетровська воротарська школа завжди була однією з кращих в країні, і Медін був її найяскравішим представником. До речі, він перший з усіх голкіперів «Дніпра» провів сто «сухих» матчів.

7. Юрій Вірт

Клуби: «Скала», «Львів», «Металург» Д, «Шахтар», «Борисфен»
Роки кар'єри: 1992 - 2012.

Вихованець львівського футболу кращі роки своєї кар'єри провів на сході країни, захищаючи кольори двох донецьких клубів - «Металурга» і «Шахтаря». Володіючи невисоким, як для голкіпера, зростом - 182 см, Юрій відрізнявся неймовірною стрибучістю і реакцією. З «гірниками» став володарем Кубка країни і чемпіоном України. Викликався і в збірну України.

6. Віталій Рева

Клуби: «Поліграфтехніка», ЦСКА, «Динамо», «Таврія», «Арсенал», «Оболонь»
Роки кар'єри: 1993 - 2013.

Ще один яскравий представник дніпропетровської воротарської школи. Але, на відміну від Медіна, за першу команду «Дніпра» Рева не провів жодного матчу. Ім'я собі зробив в ЦСКА, звідки отримав запрошення в «Динамо». Відзначався завидною реакцією і не менш показовою витримкою. Міг практично самотужки витягнути складний матч для своєї команди. В його активі - понад 160 ігор без пропущених м'ячів. «Рева - форева»!

5. Дмитро Шутков
 

Клуб: «Шахтар»
Роки кар'єри: 1992-2008.

Ключова якість цього голкіпера - надійність і відданість. Тренери в «Шахтар» приходили і йшли, а «Шуша» здавався вічним. З «гірниками» Дмитро пережив і лихоліття, і тріумф. Він виступав за донеччан ще в чемпіонаті СРСР, вніс істотний внесок і в перше національне «золото» «Шахтаря», а Кубків України в його особистій колекції чотири. Виступав і за збірну України.

4. Олег Суслов

Клуб: «Чорноморець»
Роки кар'єри: 1991-1997.

До «ери» Шовковського - однозначно кращий голкіпер України. Вихованець луганського футболу, але по-справжньому став знаменитим в Одесі, виступаючи спочатку за СКА, потім за «Чорноморець». Він відрізнявся від голкіперів тих років не тільки відмінною грою на виходах і феноменальною реакцією, але і тим, що іноді виконував одинадцятиметрові удари. Як під час гри, так і в післяматчевих серіях. У розквіті сил вирішив спробувати на смак зарубіжний футбол, але реалізувати повністю свій потенціал з різних причин не зміг.

3. Олександр Горяїнов

Клуб: «Металіст», ЦСКА-Борисфен, ЦСКА, «Кривбас»
Роки кар'єри: 1992-2016

Цей голкіпер за свою довгу і багату на події кар'єру не виграв ні титулу чемпіона країни, ні національного Кубка. Однак своєю яскравою грою Горяїнов заслужив на таке високе місце в нашому рейтингу. Цей голкіпер є уособленням «Металіста» в епоху розквіту харківської команди: такий же нестримний, шалений і феєричний. Горяїнов є автором найдовшої «сухої» воротарської серії в чемпіонатах країни. Помітний слід Олександр залишив і в «Кривбасі».

2. Андрій Пятов

Уже в «Ворсклі» молодого Пятова відрізняли не по роках розвинені холоднокровність, спокій, вміння «працювати» з захисниками і приголомшлива реакція. На початку 2000-х було зрозуміло, що з цього хлопця буде толк. І що він у Полтаві довго не затримається. Так і сталося.

У 2007-му Пятов перейшов в «Шахтар», і з тих пір є основним голкіпером «гірників». З цією командою він виграв все, що тільки можна в нашому футболі. А ще й Кубок УЄФА. Так само Андрій досі є першим номером збірної України, і до гросмейстерської позначки сто матчів за збірну йому рукою подати. Граюча легенда.

1. Олександр Шовковський

Клуб: «Динамо»
Роки кар'єри: 1993 - 2016.

Якщо ідеальні воротарі і існують, так це саме той випадок - Олександр Шовковський. Хоча свої найперші кроки в футболі він робив в якості польового гравця. Дебютувавши в складі «Динамо» в далекому 1994-му, СаШо на довгі роки став незамінним голкіпером і в столичному клубі, і в збірній країни. Немає сенсу згадувати всі його титули, регалії та перемоги - їх настільки багато, що перерахування займе кілька абзаців.

Футбольні вболівальники завжди будуть йому вдячні за «Спарту», ​​«Барселону», збірну Швейцарії, вихід в півфінал Ліги чемпіонів. Саме Шовковський зіграв більше всіх матчів у футболці «Динамо», провів більше всіх поєдинків у чемпіонатах України. У нього знайдеться і пара-трійка справжніх трагедій в кар'єрі - як же без них, - але і вони теж роблять його футбольний шлях привабливим і унікальним. Справжня легенда.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(147 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Завантаження...
Коментарі
    Zhorik678
    online
      Zhorik678, 27.03.2020 05:27
    0
    лучший коваль он пенальти от мили взял
    an52
    online
      an52, 26.03.2020 22:08
    0
    Нібито й все правильно, Шовковський заслужив бути на першому місці, але його ляпи... точно за приказкою "гулять так гулять" - як не 1/2 ЛЧ, так плей-офф відбору ЧЄ
    brothers_skill_found
    online
      brothers_skill_found, 26.03.2020 11:26
    0
    Владимир Копяк, 25.03.2020 19:09
    Почему не на главной странице, спрашиваете? Выскажу такое предположение, что есть какая-то договоренность Павелки и руководства сайте - не давать правдивую информацию по ФФУ/АФУ. Других причин "молчания" нет априори... Мне изестно из железобетонных источнико за Павелку и его компашку взялись бельдожей хаткой, хотя предложения для следаков были фантастические! Я думаю, что комиссия ВР и лично ГМС не дадут Холодницкому и прокуратуре спустить это дело на тормозах, и Павелка будет греть нары в Житомирской ИТК..
    Потрібну інформацію від людей замовчують собі во благо )))
    sidor brens
    online
      sidor brens, 25.03.2020 22:54
    0
    Leon LeGa, 25.03.2020 19:48
    А где Безотосный из ЧО? Хотя бы во вторую пятерку должен был попасть...
    Это который в Металлурге напропускал в решающих играх между ног, а потом вместе с тренером свалил в Одессу?
    Алексей Есенин
      Алексей Есенин, 25.03.2020 22:02
    -10
    AK_228, 25.03.2020 15:20
    Саашааа Гориянов скандировали дружно 30 тысяч болельщиков
    вратарь, который отворачивается от мяча - не вратарь а пид.....ор и никакие 30тыс не скандировали его имя, ибо эта мерзость во время вылета в пердив спокойно перешел всего лишь в кривбасс. так что это никакая не леганда металлиста, в отличии от кутепова или самого юры сивухи. продажная сволочь этот горяинов , трус который сливал матчи. дишленкович на порядок сильнее. тлько со спиной вечные проблемы. а вот почему шовковский на 1 месте - загадка, хотя сайт то киевский!(
    Mac_Gyver
    online
      Mac_Gyver, 25.03.2020 21:27
    +2
    lizerginnn, 25.03.2020 18:52
    Сашко, дэ ты гуляв и полуфинал с Баварией - это мое детство/юность. Реально, этого так и не смог ему этого простить, хотя понимаю, что вратарь хороший был. Но слегка раздражает его "показушная философия" в интервью и напыщенность. Даже выставленные напоказ войны с бывшей женой/тещей говорят о том, что как человек, мягко говоря, он не очень хороший.
    Тут речь не о чего личных качествах.
    ManCity
      ManCity, 25.03.2020 21:24
    +9
    а філімонов. теж внесок зробив в український футбол)
    Leon LeGa
      Leon LeGa, 25.03.2020 19:48
    -5
    А где Безотосный из ЧО? Хотя бы во вторую пятерку должен был попасть...
    Владимир Копяк
    online
      Владимир Копяк, 25.03.2020 19:09
    -1
    Trasher311987, 25.03.2020 16:26
    Нацполиция вместе с Офисом генпрокурора разоблачили преступную схему по хищению денежных средств, выделенных в 2017 году на финансирование бюджетной программы "Строительство футбольных полей с искусственным покрытием", сообщила пресс-служба полиции.
    "В частности, полицейские установили, что стоимость искусственного покрытия для футбольных полей была умышленно завышена на 30 процентов. Кроме того, право на поставку искусственного покрытия для 66 столичных футбольных полей имело лишь одно предприятие. В результате преступных действий государственному бюджету и бюджету г. Киева нанесен ущерб на сумму свыше 9,4 миллиона гривень", - сообщили в Нацполиции.
    Правоохранители сообщили о подозрении руководителю предприятия по выработке искусственного покрытия для футбольных полей. Сейчас решают вопрос об избрании подозреваемому меры пресечения. Полицейские также устанавливают всех, кто еще мог быть причастен к преступной схеме.
    Уголовное производство открыто по ст.191 (присвоение, растрата имущества или завладение им путем злоупотребления служебным положением) и ст.366 (служебная подделка) Уголовного кодекса Украины. За соответствующее преступление предусмотрено лишение свободы на срок до 12 лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет и с конфискацией имущества.
    А почему эта новость не на главной странице?
    Почему не на главной странице, спрашиваете? Выскажу такое предположение, что есть какая-то договоренность Павелки и руководства сайте - не давать правдивую информацию по ФФУ/АФУ. Других причин "молчания" нет априори... Мне изестно из железобетонных источнико за Павелку и его компашку взялись бельдожей хаткой, хотя предложения для следаков были фантастические! Я думаю, что комиссия ВР и лично ГМС не дадут Холодницкому и прокуратуре спустить это дело на тормозах, и Павелка будет греть нары в Житомирской ИТК..
    lizerginnn
      lizerginnn, 25.03.2020 18:52
    -1
    Сашко, дэ ты гуляв и полуфинал с Баварией - это мое детство/юность. Реально, этого так и не смог ему этого простить, хотя понимаю, что вратарь хороший был. Но слегка раздражает его "показушная философия" в интервью и напыщенность. Даже выставленные напоказ войны с бывшей женой/тещей говорят о том, что как человек, мягко говоря, он не очень хороший.
    LeXXX костюк
      LeXXX костюк, 25.03.2020 17:22
    +3
    А вообще с Шовковским мог конкурировать покойный Сергей Перхун, на выходах он действовал даже увереннее первого. Правда он совсем немного поиграл в ЧУ, если не изменяет память, начинал в Днепре.
    LeXXX костюк
      LeXXX костюк, 25.03.2020 17:14
    +4
    И чем не заслужил быть в этом списке Богдан Стронцицкий? Этот воротник был на порядок сильнее в рамке тех-же Суслова или Ревы.
    LeXXX костюк
      LeXXX костюк, 25.03.2020 17:05
    +15
    axylinam, 25.03.2020 14:34
    Безусловно Шовковский,но я часто вспоминаю его ляп в полуфинале с Баварией в домашнем матче и ляп в стыковой игре со сборной Словении,а так всё более или менее хорошо
    ____________________________________________________
    За эти ляпы он сполна реабилитировался в послематчевых пенальти со швейцарцами. Благодаря ему тогда сб. Украины прошла в 1/4 финала ЧМ.
    kino
    online
      kino, 25.03.2020 16:59
    +4
    MetalKH, 25.03.2020 15:08
    А кто лучший?
    Як хто? Пятов само собою. Як же таке може бути щоб Динамо вище шахти було? Так ще і більше в час ахметівщини..
    Brian
    online
      Brian, 25.03.2020 16:36
    +4
    forukraine, 25.03.2020 15:14
    Неправильный топ какойто !!!А где Славу Кернозенко потеряли??? Ведь тоже топ был и в сборную вызывался!!!
    Кернозенко на 11-м месте.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 25.03.2020 16:26
    +3
    Нацполиция вместе с Офисом генпрокурора разоблачили преступную схему по хищению денежных средств, выделенных в 2017 году на финансирование бюджетной программы "Строительство футбольных полей с искусственным покрытием", сообщила пресс-служба полиции.
    "В частности, полицейские установили, что стоимость искусственного покрытия для футбольных полей была умышленно завышена на 30 процентов. Кроме того, право на поставку искусственного покрытия для 66 столичных футбольных полей имело лишь одно предприятие. В результате преступных действий государственному бюджету и бюджету г. Киева нанесен ущерб на сумму свыше 9,4 миллиона гривень", - сообщили в Нацполиции.
    Правоохранители сообщили о подозрении руководителю предприятия по выработке искусственного покрытия для футбольных полей. Сейчас решают вопрос об избрании подозреваемому меры пресечения. Полицейские также устанавливают всех, кто еще мог быть причастен к преступной схеме.
    Уголовное производство открыто по ст.191 (присвоение, растрата имущества или завладение им путем злоупотребления служебным положением) и ст.366 (служебная подделка) Уголовного кодекса Украины. За соответствующее преступление предусмотрено лишение свободы на срок до 12 лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет и с конфискацией имущества.
    А почему эта новость не на главной странице?
    Tkach008
      Tkach008, 25.03.2020 16:26
    +2
    Нормальный список))Рева в Александрии начинал,в большом порядке был!!! Может,надо было сделать Топ-20?...
    MetalKH
    online
      MetalKH, 25.03.2020 16:04
    -3
    Mac_Gyver, 25.03.2020 15:52
    До сих пор помню игру только набирающего ход Шахтёра против ещё того "венгеровского" Арсенала в гостях (2:3). Два гола Воробья и "пляска святого Вирта" в воротах ))
    Вирт средненьким вратарем всегда был. Но тот матч с Арсеналом - класс конечно. Пеналь потянул, а защитники дали добить
    Mac_Gyver
    online
      Mac_Gyver, 25.03.2020 15:52
    +7
    До сих пор помню игру только набирающего ход Шахтёра против ещё того "венгеровского" Арсенала в гостях (2:3). Два гола Воробья и "пляска святого Вирта" в воротах ))
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 25.03.2020 15:30
    +4
    MetalKH, 25.03.2020 15:11
    Можно включить только из-за уважения памяти. На самом деле был очень хороший и перспективный вратарь. И за сборную успел сыграть. Кстати, не за долго до того страшного матча с Анжи
    Сильный вратарь. Тащил ЦСКА тогда.
    С Анжи матч смотрел. Это ужасно.
    axylinam
    online
      axylinam, 25.03.2020 14:34
    +21
    Безусловно Шовковский,но я часто вспоминаю его ляп в полуфинале с Баварией в домашнем матче и ляп в стыковой игре со сборной Словении,а так всё более или менее хорошо
    LeXXX костюк
      LeXXX костюк, 25.03.2020 17:05
    +15
    axylinam, 25.03.2020 14:34
    Безусловно Шовковский,но я часто вспоминаю его ляп в полуфинале с Баварией в домашнем матче и ляп в стыковой игре со сборной Словении,а так всё более или менее хорошо
    ____________________________________________________
    За эти ляпы он сполна реабилитировался в послематчевых пенальти со швейцарцами. Благодаря ему тогда сб. Украины прошла в 1/4 финала ЧМ.
    Футбол в квадрате
    online
      Футбол в квадрате, 25.03.2020 13:55
    +13
    Норм, можно сделать такой топ по всем позициям...
    sidor brens
    online
      sidor brens, 25.03.2020 14:59
    +12
    OKs100, 25.03.2020 14:23
    Где Лунин?
    В Испании на карантине.
    sanchos78
      sanchos78, 25.03.2020 15:17
    +10
    Футбол в квадрате, 25.03.2020 13:55
    Норм, можно сделать такой топ по всем позициям...
    Не переживай, сделают ещё и не такое, карантин длинный!
    ManCity
      ManCity, 25.03.2020 21:24
    +9
    а філімонов. теж внесок зробив в український футбол)
    brothers_skill_found
    online
      brothers_skill_found, 25.03.2020 14:39
    +9
    Футбол в квадрате, 25.03.2020 13:55
    Норм, можно сделать такой топ по всем позициям...
    Піддтримую, приємно читати коли про українців!
    Дякую
    Alex_Romanov
    online
      Alex_Romanov, 25.03.2020 14:03
    +9
    У всех вратарей этого ТОПа, кроме Пятова, карьера началась в 91-93 годах. У 6 из 10 так вообще ровно в 1992. Удивительное совпадение
    Mac_Gyver
    online
      Mac_Gyver, 25.03.2020 15:52
    +7
    До сих пор помню игру только набирающего ход Шахтёра против ещё того "венгеровского" Арсенала в гостях (2:3). Два гола Воробья и "пляска святого Вирта" в воротах ))
    AK_228
    online
      AK_228, 25.03.2020 15:20
    +6
    Саашааа Гориянов скандировали дружно 30 тысяч болельщиков
    brothers_skill_found
    online
      brothers_skill_found, 25.03.2020 14:40
    +6
    Александр Бондарь, 25.03.2020 14:13
    Номер один и "привез" больше всех,первый во всем. По моему личному мнению далеко не лучший.
    Ти найкращий)))))
    scooterok
      scooterok, 25.03.2020 14:43
    +5
    Пятова уважаю, и считаю его лучшим, хоть и не болею за Шахтер.
    Ну, а где Богдан Стронцицький из Карпат, который выступал в свое время неплохо, неужели он хуже того же Суслова, Шуткова, Ревы???
    Последний вообще каким боком сюда попал?
    LeXXX костюк
      LeXXX костюк, 25.03.2020 17:14
    +4
    И чем не заслужил быть в этом списке Богдан Стронцицкий? Этот воротник был на порядок сильнее в рамке тех-же Суслова или Ревы.
    kino
    online
      kino, 25.03.2020 16:59
    +4
    MetalKH, 25.03.2020 15:08
    А кто лучший?
    Як хто? Пятов само собою. Як же таке може бути щоб Динамо вище шахти було? Так ще і більше в час ахметівщини..
    Brian
    online
      Brian, 25.03.2020 16:36
    +4
    forukraine, 25.03.2020 15:14
    Неправильный топ какойто !!!А где Славу Кернозенко потеряли??? Ведь тоже топ был и в сборную вызывался!!!
    Кернозенко на 11-м месте.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 25.03.2020 15:30
    +4
    MetalKH, 25.03.2020 15:11
    Можно включить только из-за уважения памяти. На самом деле был очень хороший и перспективный вратарь. И за сборную успел сыграть. Кстати, не за долго до того страшного матча с Анжи
    Сильный вратарь. Тащил ЦСКА тогда.
    С Анжи матч смотрел. Это ужасно.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 25.03.2020 14:12
    +4
    Я бы включил сюда Перхуна.
    Я никогда не забуду этого вратаря
    LeXXX костюк
      LeXXX костюк, 25.03.2020 17:22
    +3
    А вообще с Шовковским мог конкурировать покойный Сергей Перхун, на выходах он действовал даже увереннее первого. Правда он совсем немного поиграл в ЧУ, если не изменяет память, начинал в Днепре.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 25.03.2020 16:26
    +3
    Нацполиция вместе с Офисом генпрокурора разоблачили преступную схему по хищению денежных средств, выделенных в 2017 году на финансирование бюджетной программы "Строительство футбольных полей с искусственным покрытием", сообщила пресс-служба полиции.
    "В частности, полицейские установили, что стоимость искусственного покрытия для футбольных полей была умышленно завышена на 30 процентов. Кроме того, право на поставку искусственного покрытия для 66 столичных футбольных полей имело лишь одно предприятие. В результате преступных действий государственному бюджету и бюджету г. Киева нанесен ущерб на сумму свыше 9,4 миллиона гривень", - сообщили в Нацполиции.
    Правоохранители сообщили о подозрении руководителю предприятия по выработке искусственного покрытия для футбольных полей. Сейчас решают вопрос об избрании подозреваемому меры пресечения. Полицейские также устанавливают всех, кто еще мог быть причастен к преступной схеме.
    Уголовное производство открыто по ст.191 (присвоение, растрата имущества или завладение им путем злоупотребления служебным положением) и ст.366 (служебная подделка) Уголовного кодекса Украины. За соответствующее преступление предусмотрено лишение свободы на срок до 12 лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет и с конфискацией имущества.
    А почему эта новость не на главной странице?
    MetalKH
    online
      MetalKH, 25.03.2020 15:11
    +3
    Trasher311987, 25.03.2020 14:12
    Я бы включил сюда Перхуна.
    Я никогда не забуду этого вратаря
    Можно включить только из-за уважения памяти. На самом деле был очень хороший и перспективный вратарь. И за сборную успел сыграть. Кстати, не за долго до того страшного матча с Анжи