Трамп виграв Gibraltar Open, встановивши рекорд

У фіналі Джадд здолав Кайрена Вілсона

2276
3

У Гібралтарі завершився 15-й рейтинговий турнір сезону. У неділю, 14 березня, відбулися матчі 1/8-1/2 фіналу та фінал.

Самим затяжним поєдинком 1/8 фіналу стала зустріч між Кайреном Вілсоном і Фергалом O'Брайеном. Ірландець в двох стартових фреймах оформив дві серії «+90», а коли Кайрен зрівняв рахунок, зробив сенчурі. Проте, дві наступні партії залишилися за Вілсоном - 4:3. А менш ніж через дві години англієць святкував перемогу нат Тепчайею Ун-Нухом - 4:0. Тож мав достатньо часу для підготовки до півфіналу з Марком Вільямсом. Марк чомусь провалив матч. У перших двох фреймах він не зміг набрати жодного очка, в третьому набрав лише 5. Як підсумок - після 3-х партій його результативність становила 17%, тоді як у Кайрена - 95%. І 4-й фрейм залишився за англійцем - 4:0.

Джадд Трамп послідовно пройшов двох китайських снукеристів, Лі Ханя і Ляня Веньбо. Обидва матчі чинний чемпіон світу виграв з однаковим рахунком - 4:1. Суперником по півфіналу став ще один представник Піднебесної, Сяо Годун. І він дав бій Джадду. Сяо виграв дві перші партії, змусивши Трампа грати в ролі наздоганяючого. Той впорався, двічі зрівнявши рахунок. А у вирішальному фреймі оформив сотенну серію - 4:3.

Фінал Gibraltar Open вдався на славу! Суперники почали з обміну сенчурі, потім Джадд набрав 144 очки за підхід, що стало найбільшою серією турніру. Кайрен зрівняв рахунок. У 5-й партії за рахунку 32:32 Вілсон заробив 28 очок штрафу, але скористався помилкою суперника, очистив стіл і вперше в матчі вийшов вперед - 3:2. Втім, два наступних фрейма залишилися за Трампом, причому він зробив серії в 123 і 63 очка. 4:3, і Джадд виграв свій 9-й фінал поспіль

.

Виграш приніс йому 50 тис. фунтів, що дозволило обійти Ніла Робертсона в Європейській серії і отримати додатковий бонус у розмірі 150 тис. З урахуванням цієї суми Трамп за сезон заробив вже більше 1 млн фунтів! Але головне навіть не це. Титул став для Джадда 17-м в кар'єрі (за цим показником він наздогнав Марка Селбі на 7-му рядку в списку переможців усіх часів). Трамп став першим снукеристом, який виграв протягом сезону 6 рейтингових турнірів. Стівен Хендрі, Дін Цзюньхуей, Марк Селбі і Ронні О'Салліван свого часу перемагали по 5 разів. Крім того, зробивши дев'ять сенчурі за ці вихідні, Джадд зробив величезний крок до ще одного рекорду, оскільки в цьому сезоні він зібрав 97 сотенних серій. Поки що рекорд належить Нілу Робертсону, який в сезоні-2013/14 оформив 103 сенчурі.

Вже у вівторок, 18 березня, Трамп візьме участь в наступному турнірі, Coral Tour Championship, на який запрошені 8 кращих гравців річного рейтингу.