Травма Ляйе, Кубок світу для Крафта. Підсумки останніх днів лижного сезону

Коронавірус достроково зупинив сезон в лижних видах спорту

Травма Ляйе, Кубок світу для Крафта. Підсумки останніх днів лижного сезону
© skijumping.pl

Стрибки з трампліну

Старти тижня:

Понеділок, 9 березня

Ліллехаммер (Норвегія), HS140, особистий турнір

Вівторок, 10 березня

Ліллехаммер (Норвегія), HS140, особистий турнір

Крафт завоював другий в кар'єрі Кубок світу

Минулого тижня коронавірус паралізував практично весь світ спорту, в тому числі не дозволив повноцінно завершити сезони в лижних видах спорту. До останнього змагалися тільки стрибуни з трампліну, у яких в понеділок і вівторок пройшли два особистих старти в Ліллехаммері в рамках турне Raw Air. Після цього в середу, 11 березня була проведена кваліфікація до третього етапу багатоденки в Тронхеймі, однак вранці 12 березня було прийнято рішення про негайне дострокове завершення сезону. А польотний чемпіонат світу в Планіці був перенесений на наступний сезон.

Таким чином, володарем Кубка світу вдруге в кар'єрі став Штефан Крафт. На Raw Air ні він, ні його дуельний суперник Карл Гайгер не вразили - це абсолютно очевидний висновок, навіть не дивлячись на те, що обидва особистих старти в Ліллехаммері проходили в дуже непростих і часто лотерейних погодних умовах.


Skijumping.pl

Минулого тижня ми писали про те, що перенесення особистого старту з Осло в Ліллехаммер піде на користь Гайгеру, тому що в Холменколлені він виглядав не найкращим чином. Однак, як виявилося, справа була не в трампліні: в Ліллехаммері Карл виглядав ще гірше, і двічі зайняв 19-те місце. Все дуже просто - в самій кінцівці сезону форма лідера збірної Німеччини дуже різко пішла на спад. А ще за тиждень до цього в Лахті він був в повному порядку і здобув перемогу.

В результаті Гайгер програв Крафту в загальному заліку Кубка світу 140 очок. Математичні шанси обійти австрійця у Карла зберігалися, однак динаміка форми Гайгера чітко говорила про те, що завоювати Великий кришталевий глобус (ВКГ) Карлу в цьому сезоні не вдасться. Тому говорити про те, що Кубок у німця забрав коронавірус, недоречно.

Боротьба за загальний залік в нинішньому сезоні була дуже рівною і напруженою: протягом 3/4 сезону за титул боролися відразу чотири стрибуни. Це призвело до того, що Крафт взяв ВКГ всього з 5 перемогами в сезоні. Стільки ж було у Якуба Янди в чемпіонському сезоні 2005/2006. Лише тричі в 21-му столітті стрибунам вдавалося вигравати Кубок світу з меншою кількістю перемог за сезон: по три перемоги було у Адама Малиша (сезон 2002/2003), Янне Ахонена (сезон 2003/2004) і Андерса Бардаля (2011/2012).

Німеччина завоювала Кубок Націй

Якщо в боротьбі за ВКГ австро-німецьке протистояння завершилося на користь Австрії, то Кубок Націй завоював Бундестім. Вирішальним моментом став командний турнір, який пройшов ще 7 березня в Холменколлені: там Німеччина стала другою, а австрійці провалилися - шосте місце.

Що ж, Штефан Хорнгахер в першому ж своєму сезоні на чолі Бундестіму бере Кубок Націй - головний командний трофей сезону. А починалося все дуже погано. Стартовий відрізок сезону (кінець листопада та весь грудень) збірна Німеччини повністю провалила. Перед стартом Турне чотирьох трамплінів німці йшли в Кубку Націй шостими, і програвали Австрії більше 800 очок. Проте в другій половині сезону Бундестім дуже сильно додав, і зумів зробити вражаючий камбек.

Особливо значним виглядає це досягнення з урахуванням того, що в нинішньому сезоні половина основи збірної Німеччини була травмована: Андреас Веллінгер і Давід Зігель відновлювалися після розриву хрестоподібних зв'язок коліна, а Зеверін Фройнд повернувся лише під кінець сезону. За їх відсутності місця в основі збірної зайняли недавні дублери – П’юс Пашке і Константін Шмід, які по ходу нинішнього сезону добилися дуже помітного прогресу.

Ця ситуація чимось нагадує те, що відбувалося з чоловічою збірною Росії з лижних гонок в олімпійському сезоні 2017/2018. Тоді допінгові справи вибили з гри всіх лідерів старого покоління російської збірної: Олександра Легкова, Іллю Чорноусова та інших. Через це у тренерського штабу просто виникла необхідність залучати на Кубок світу талановите молоде покоління на чолі з Олександром Большуновим, і, як бачимо, в довгостроковій перспективі ті проблеми лише пішли на користь російській команді.

У наступному сезону повернуться після травм Зігель і Веллінгер, і, здавалося б, саме час почати розмови про те, що в нинішньому сезоні була закладена база для домінування збірної Німеччини в найближчі роки. Однак, як тільки перспективи Бундестіму почали виглядати максимально райдужними, доля завдала команді ще один важкий удар. В останній день сезону, в кваліфікації в Тронхеймі, важко впав Штефан Ляйе.

Падіння Ляйе виглядало дуже схожим на фатальне падіння Давіда Зігеля в минулому сезоні в Закопане. Аналогічним виявився і діагноз: у Ляйе розрив хрестоподібної зв'язки коліна. Доля дуже жорстока до Штефана: нинішній сезон, особливо його друга половина, був найкращим у його кар'єрі. І на самому злеті доля завдає йому настільки важкого удару.

Ляйе вже переніс операцію і заявив, що націлений повернутися до домашнього чемпіонату світу 2021 року в Оберстдорфі. З огляду на те, що тому ж Зігелю для відновлення знадобилося більше року, такі плани Ляйе виглядають надмірно оптимістичними.

Якби не падіння в Тронхеймі, у Ляйе були б відмінні шанси виграти і загальний залік Raw Air. А так перемога в генеральній класифікації дісталася Камілу Стоху. Саме Каміл виграв останній особистий старт нинішнього сезону. Для поляка ця перемога стала 36-ю в кар'єрі на Кубку світу - за цим показником він зрівнявся з легендарним фіном Янне Ахоненом. А ось його партнер по команді, Давід Кубацкі, кінцівку сезону провів дуже слабко і поступився третім місцем в загальному заліку Рьою Кобаясі.

Загальний залік Кубка світу:

Кубок Націй:

Гірські лижі

Доля повернула борг Кілде

Минулого тижня ми говорили про те, що скасування супергіганту в Квітф’єллі дуже різко знизило шанси на ВКГ Александера Омодта Кілде, і що представники швидкісних дисциплін знову опинилися в нерівних умовах з технарями. Однак доля віддала борг Кілде: з усім відомих причин фінальні старти сезону, технічні види в Краньській Горі, були скасовані, і Кубок дістався Кілде.

Сумарно в нинішньому сезоні були проведені 15 швидкісних стартів і 18 технічних (з урахуванням паралельних видів). Перекіс у бік технічних залишився, але волею долі він став менш помітним - і це відразу принесло ВКГ представнику швидкісних дисциплін. А цього не траплялося вже 10 років - з часів перемоги Карло Янки в 2010 році.


instagram.com/akilde

У жінок етап в шведському Оре також був скасований, тому Кубок світу завоювала Федеріка Бріньоне. Хоча у Петри Влхової залишалися шанси поборотися за трофей, і навіть Мікаела Шиффрін вже вийшла з трауру і планувала виступити в Оре. Звичайно, перемога Бріньоне в загальному заліку - це наслідок збігу багатьох обставин, проте якщо хтось і заслужив виграти трофей за відсутності Шиффрін, то це саме італійка. А Влхова може тільки кусати собі лікті і шукати відповіді на запитання - чому вона почала ходити швидкісні види тільки в другій половині сезону? Другого настільки реального шансу на ВКГ в її кар'єрі може вже й не бути.

Загальний залік Кубка світу (чоловіки):

Загальний залік Кубка світу (жінки):

Лижні гонки

Сван - наймолодша в історії володарка МКГ

У лижних гонках заключна частина сезону повинна була бути дуже насиченою: Спринт-тур в Квебеку і Міннеаполісі і фінал сезону в Кенморі. Довгий час ситуація навколо цих змагань була невизначеною. Спочатку в США прийняли рішення скасувати старт в Міннеаполісі, проте гонки в Канаді все ж планували провести.

Однак після цього своє слово сказали команди. Першою виступати в Канаді відмовилася збірна Норвегії, потім її підтримали Швеція і ряд інших збірних другого ешелону. Вже тоді стало очевидно, що проведення гонок в Квебеку і Кенморі не має ніякого сенсу зі спортивної точки зору, і незабаром рішення про скасування всіх стартів все-таки було прийнято.


instagram.com/linnsvahn

На відміну від гірських лиж, скасування практично не впливало на боротьбу за ВКГ: перевага Олександра Большунова і Терези Йохауг була величезною. А ось в жіночому спринтерському кубку все було дуже напружено. Йонна Сундлінг і Анамарія Лампіч мали реальні шанси відібрати лідерство у Лінн Сван: Сундлінг програвала всього 23 бали, а Лампіч - 37. Боротьба за МКГ в спринті обіцяла бути серйозною, проте в підсумку титул дістався Сван.

Таким чином, 20-річна шведка стала наймолодшою ​​володаркою Малого Кубку світу в історії. Феноменальні природні дані Сван очевидні: цілком можливо, в нинішньому сезоні на наших очах засяяла нова суперзірка лижних гонок, яка може перетворитися на домінуючу силу в жіночому спринті а-ля Йоханнес Клебо в чоловічому.

Загальний залік Кубка світу (чоловіки):

Загальний залік Кубка світу (жінки):

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Олег Дідух, Sport.ua

(6 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності