Суперліга. Сенсація в Харкові, Дніпро не помічає суперників

Огляд п’ятнадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

2600
1
БК Київ-Баскет

Завершився п’ятнадцятий ігровий тиждень Суперліги. Першим в його розкладі став поєдинок у Запоріжжі, де однойменний баскетбольний клуб приймав «Прометей». Незважаючи на те, що команди знаходяться на різних полюсах турнірної таблиці, саме запоріжці захопили ініціативу на старті поєдинку. Підопічні Валерія Плеханова раз по раз вдало діяли на обох половинах майданчика і до великої перерви встигли оформити дев'ятиочкову перевагу. При цьому справи у «Прометея» стали зовсім кепські, коли за дві хвилини до кінця першої половини за другий технічний фол був вилучений до кінця матчу основний плеймейкер гостей Денис Лукашов. Але непередбачені труднощі згуртували гостей і на другу частину гри вони вийшли зовсім іншим колективом. «Титанів» повів за собою Морріс Крик, який у другій половині набрав 17 зі своїх 22 очок. Третю чверть гості присвятили гонитві за суперником, а вже в четвертій самі рвонули вперед і завоювали підсумкову перемогу.

Одну з найбільш напружених кінцівок сезону видали МБК «Миколаїв» і «Київ-Баскет». «Корабели» в даній грі були змушені обходитися без Максима Луценка, зате в їх складі дебютував бігмен Райан Андерсон. Столичні баскетболісти домінували впродовж більшої частини поєдинку, але в другій половині знову стала проявлятися ахіллесова п'ята столичного клубу в цьому сезоні - невміння закривати поєдинки. Господарі відіграли тринадцятиочкове відставання і затягли гру в напружену кінцівку. За сорок п'ять секунд до кінця четвертої чверті рахунок був рівним – 81:81, але точний триочковий від Марека Классена істотно підвищив шанси киян на перемогу. В атаці у відповідь Квентін Пітерсон божевільною «трьохою» зрівняв рахунок. У повітрі запахло овертаймом, але «Київ-Баскету» вдалося за останні дев'ять секунд вивести Кіндалла Хілла на лінію штрафних. Американець закинув перший і навмисне змазав другий кидок менш ніж за дві секунди до кінця чверті. Важка перемога «Київ-Баскета».

Набагато менш напруженим для миколаївських уболівальників вийшов другий матч їх домашньої команди. Незважаючи на катастрофічні 7% реалізації триочкових (2 з 26) «Черкаські Мавпи», які гостювали в Миколаєві, зуміли протиставити «корабелам» агресивну боротьбу у фарбі. Господарі в цей день теж не відрізнялися високим відсотком реалізації кидків, так що домінування черкащан у трисекундній зоні (47 підбирань проти 35, з них 17 у нападі) обумовило перемогу гостей.

Найуспішніше минулого тижня себе проявив «Дніпро», здобувши дві впевнені перемоги над представниками Одеської області. Спочатку дніпряни завдяки спурту в першій чверті не залишили шансів южненському «Хіміку» – 95:80, а в перший день весни розгромили ослаблену відсутністю Брюса Мейсі «Одесу» – 95:70. Відзначаємо 48 очок за дві гри від Джареда Террелла (25+23), а також блискучу гру від Генрі Дугата (14 очок + 11 передач) в поєдинку проти одеситів. «Дніпро» здобув уже шість перемог поспіль і зміцнив своє лідерство в турнірній таблиці.

Перед розгромом від «Дніпра» одесити, на цей раз із Брюсом Мейсі в складі, здобули важку гостьову перемогу над «Харківськими Соколами». Головний аутсайдер чемпіонату виграв кожну з окремо взятих перших трьох чвертей і заходив на останній ігровий відрізок з перевагою в 13 очок. Але в четвертій десятихвилинці одесити показали відмінну гру і стали авторами одного з найефектніших камбеків сезону. У цьому поєдинку в складі «акул» дебютував один з торішніх лідерів «Миколаєва» Кіт Омоера. Дебют у захисника вийшов непоганим, з дев'ятьма очками і вісьмома підбираннями він став третім в команді за рейтингом ефективності.

Те, що не вийшло в матчі з одеситами у «Харківських Соколів», вдалося створити в грі з чинним чемпіоном Суперліги - южненським «Хіміком». Відмінна гра пари легіонерів Джамар-Грем, які на двох набрали 51 очко з 77 командних при непоганому відсотку реалізації, дозволила харків'янам створити комфортну перевагу. У свою чергу, «Хімік» після трьох програних чвертей із загальним рахунком – 52:64 почав скорочувати відставання і міг перевести гру в овертайм, але за вісім секунд до кінця зустрічі здригнулася рука у молодого Артема Ковальова, який реалізував тільки один з двох штрафних кидків . Мінімальна і сенсаційна перемога «Харківських Соколів».

У ще одному матчі тижня «Київ-Баскет» обіграв БК «Запоріжжя» – 95:85. Гості жваво розпочали поєдинок і виграли першу чверть з різницею в дев'ять очок, але поступово столичні баскетболісти взяли нитки гри в свої руки і переломили хід зустрічі. Відзначаємо командну гру підопічних Айнарса Багатскіса. Відразу шестеро з десяти заявлених на матч гравців «Київ-Баскета» набрали за гру десять і більше очок.

Суперліга.

27 лютого

БК «Запоріжжя» – «Прометей» – 85:93 (19:14,28:24,20:27,18:28)
БК «Запоріжжя»: Рендольф – 32 + 8 підбирань, Кожем´якін – 12, Сталлворт – 10
«Прометей»: Крік – 22 + 6 підбирань, Лукашов – 12, Міллер – 12 + 6 підбирань

МБК «Миколаїв» – «Київ-Баскет» – 84:85 (18:18,15:24,26:20,25:23)
МБК «Миколаїв»: Пітерсон – 27 + 6 підбирань + 7 втрат, Андерсон – 18, Приймак – 13 + 5 підбирань
«Київ-Баскет»: Классен – 17 + 5 передач, Петров – 16 + 6 передач, Крутоус – 15

28 лютого

«Дніпро» – «Хімік» – 95:80 (29:16,22:22,26:26,18:16)
«Дніпро»: Террелл – 25 + 5 підбирань, Корнієнко – 15 + 7 підбирань, Дугат – 14 + 6 підбирань + 11 передач
«Хімік»: Годфрі – 16 + 8 підбирань, Югба – 16 + 6 підбирань, Вільямс – 12 + 6 передач

«Харківські Соколи» – БК «Одеса» – 86:89 (24:20,24:20,25:20,13:29)
«Харківські Соколи»: Грем – 21 + 9 підбирань, Джамар – 19
БК «Одеса»: Мейсі – 18 + 6 підбирань, Артамонов – 16 + 5 передач, Новіков – 11

29 лютого

МБК «Миколаїв» – «Черкаські Мавпи» – 63:74 (19:18,11:22,12:17,21:17)
МБК «Миколаїв»: Пітерсон – 25 + 6 підбирань, Андерсон – 12 + 9 підбирань
«Черкаські Мавпи»: Хаджифейзовіч – 17 + 14 підбирань, Ейрінгтон – 15 + 6 підбирань + 5 передач, Конєв – 14 + 11 підбирань

1 березня

«Дніпро» – БК «Одеса» – 95:70 (23:14,18:21,32:14,22:21)
«Дніпро»: Террелл – 23, Закурдаєв – 17, Тимофієнко – 15
БК «Одеса»: Вінн – 19 + 5 підбирань, Щепкін – 11, Артамонов – 11 + 5 підбирань + 10 передач

«Київ-Баскет» – БК «Запоріжжя» – 95:85 (21:30,25:17,26:22,21:18)
«Київ-Баскет»: Крутоус – 14, Шепард – 12 + 5 передач, Коренюк – 12, Петров – 12 + 5 підбирань + 5 передач, Близнюк – 12 + 6 підбирань + 7 передач
БК «Запоріжжя»: Рендольф – 23 + 7 підбирань + 5 передач, Шевченко – 21 + 7 підбирань, Сталлворт – 15 + 5 підбирань + 5 передач

«Харківські Соколи» – «Хімік» – 77:76 (17:18,21:19,26:15,13:24)
«Харківські Соколи»: Джамар – 28 + 9 передач, Грем – 23 + 15 підбирань
«Хімік»: Югба – 20 + 9 підбирань, Салліван – 17 + 12 підбирань, Годфрі – 15 + 9 підбирань

Футбол | 25 квітня 2024, 00:05 25

Іриски обіграли Клоппа та Ко 2:0, Миколенко травмувався, Ман Юнайтед виграв у Шеффілда