Суперліга. Дніпро знову лідер, Прометей розгромлений в Києві

Огляд чотирнадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

© БК Київ-Баскет

Завершився чотирнадцятий ігровий тиждень Суперліги. Свій старт він розпочав у Харкові, де в минулої середи місцеві «соколи» приймали «Дніпро». Гості на високому рівні провели першу половину зустрічі, за підсумками якої заробили солідний гандикап у шістнадцять очок - 49:33. Третю чверть з шестиочковою перевагою виграли господарі, але дніпряни все одно впевнено тримали гру в своїх руках. Коли за чотири з невеликим хвилини до кінця четвертої десятихвилинки розрив у рахунку на користь «Дніпра» досяг 22 очок, після двох точних штрафних від Станіслава Тимофеєнка, здавалося, що доля матчу вирішена. Але харків'яни видали дуже потужний фінішний спурт, вигравши останній відрізок з рахунком - 22:3. За дев'ять секунд до кінця зустрічі відставання господарів вимірювалося трьома очками і у «соколів» були всі шанси перевести гру в овертайм в своїй останній атаці, але довести її до успішного завершення підопічні Олега Манойленка не зуміли.

Через три дні команди знову зустрілися між собою, цього разу в Дніпрі. Господарі врахували досвід харківського поєдинку і після впевнено виграної першої половини - 52:29, другу частину гри провели набагато краще, ніж три дні тому. Харків'яни намагалися, але скоротити відставання хоча б до десяти очок не вийшло. «Дніпро» втретє в сезоні перемагає Харків і повертає собі перше місце в чемпіонаті.

Напружений поєдинок провели між собою «Хімік» і МБК «Миколаїв». У цьому матчі в складі южненців дебютував бігмен Келвін Годфрі, на кандидатурі якого зупинив свій вибір тренерський штаб «Хіміка» після тривалих пошуків гравця в передню лінію. Новачок каші не зіпсував і вже в першому матчі набрав 14 очок при 88% відсотках реалізації (7 влучних кидків з 8). Дует Годфрі і Льюїса Саллівана (17 очок +15 підбирань) визначив перевагу «Хіміка» в трисекундній зоні. Гості традиційно трималися в грі за рахунок високої результативності Квентіна Пітерсона. Команди до останніх хвилин йшли дуже близько одна від одної, але ключові хибні кидки від Максима Луценка і Квентіна Пітерсона дозволили відсвяткувати перемогу господарям.

Головна несподіванка тижня відбулася в Черкасах, де місцеві «Мавпи» поступилися БК «Запоріжжя». Гості з самого початку поєдинку рвонули вперед, заробивши вже до середини другої чверті шістнадцять очок переваги - 46:30. Після такого нокдауну черкащани стали більше дорожити м'ячем і почали скорочувати відставання. У другій половині гри кілька разів «мавпи» підбиралися до свого суперника на відстань одного очка, але вийти вперед у них так і не виходило. В кінці поєдинку господарі застосували тактику фолів, але в цей вечір запоріжці били штрафні з відмінним відсотком реалізації (20 точних з 22 кидків). Відзначаємо в складі гостей американське тріо Сталлворт-Рендольф-Пресслі. Американці на трьох набрали 59 очок для своєї команди з 92 загальнокомандних, в тому числі і 22 з 25 очок БК «Запоріжжя» в четвертій чверті.

Розгром тижня відбувся в столиці, де «Київ-Баскет» дуже впевнено обіграв «Прометей». У гостей відверто не пішов кидок, 35% реалізації середніх (19 з 55) і 27% реалізованих дальніх (6 з 22) зовсім не ті цифри, які дозволяють вигравати матчі. Додатково до всього дуже швидко в цьому матчі набрав фолів основний бігмен гостей Майкл Майєрс, який провів на майданчику менше 15 хвилин. Столичні баскетболісти впевнено нарощували перевагу впродовж всього поєдинку і заспокоїлися тільки в четвертій чверті, коли результат зустрічі був зрозумілим.

Завершився ігровий тиждень в Одесі, де місцеві «акули» завдяки черговому сильному матчу від свого лідера Брюса Мейсі, якому активно сприяли Клим Артамонов в задній лінії і Рамел Браун в трисекундній зоні, обіграли МБК «Миколаїв». «Корабели» чинили опір, але потужного дабл-дабла від Квентіна Пітерсона (29 очок + 13 підбирань) і непоганої гри від Максима Луценка і Олексія Адедірана не вистачило для перемоги.