Пристрасті навколо Вихриста, або Що чекає Віктора у профі

Лев Кравців про скандал і те, чи може з цього щось вийти

Пристрасті навколо Вихриста, або Що чекає Віктора у профі

Провідний український суперважковаговик-любитель Віктор Вихрист перейшов у професіонали. Розбираємося чому, навіщо і чи є в цьому сенс?

Що сталося?

Віктор Вихрист - головний боксер-суперважковаговик України - несподівано перейшов у професіонали. До кваліфікаційних турнірів на Олімпіаду залишалося кілька місяців, до самої Олімпіади менше ніж півроку.

У самому кінці січня Віктор оголосив, що він тепер «Фауст» - таке прізвисько взяв українець для спрощення і більш швидкого запам'ятовування його фанатами, епічно презентувався в маловідомій німецькій промоутерській компанії і заявив, що пропозиція була чудовою:

«Пропозиція контакту була приголомшливою. Настільки, що я вирішив зробити цей крок. Дуже задоволений тим, що мене порівнюють з Кличком.

Це стимул для мене працювати старанно, щоб в якийсь момент стати навіть кращим за нього», - заявив Віктор під час презентації.

Промоутер Ерол Джейлан розсипався в компліментах:

«У Віктора була путівка на Олімпіаду, але ми настільки вразили його своєю пропозицією, тому він вибрав нас. Його підписання повинно стати першим кроком у новій історії нашої компанії.

З такими боксерами ми зможемо вигравати великі бої в Лас-Вегасі».

Вже восьмого лютого Віктор дебютував у професіоналах, хоча, що це було, зрозуміти складно. У першому ж раунді білорус Андрій Мазаник з відповідним першому поєдинку рекордом 13 перемог, 10 поразок, 10 перемог нокаутом, впав практично одразу.

Віктор навіть не встиг подихати. Суперник зробив кілька кроків, пропустив один удар, потім другий, закрив обличчя, пропустив ще і впав. На нокаут пішло трохи більше тридцяти секунд, хоча, з огляду на відліки рефері та інші зволікання, записали це, як 55 секунд.

А що за скандал навколо Вихриста?

Після переходу Віктора в професіонали на нього накинулася Федерація боксу України. Звинуватили його в невиконанні контракту, в тому, що на нього розраховували, а він пішов прямо перед турнірами, в тому, що так робити не можна і покарали всіх, хто потрапив під руку. По-перше, самого Вихриста, ніби він планував повертатися. По-друге, його менеджера, Андрія Котельника. По-третє, ще й тренера Вихриста.

Тепер Котельник три роки не має права брати участі у всіх заходах Федерації боксу України. Тренер Віктора, Олександр Ляхов, три роки не може приїжджати на змагання, які організовує ФБУ в якості тренера або секунданта. А Віктор - і зовсім зрадник Батьківщини.

В офіційних заявах звучали такі формулювання, як непрофесіоналізм, неспортивна і неетична поведінка. Та інші звинувачення в бік боксера. На думку ФБУ, Вихрист повинен був повідомити тренерському штабу і федерації про свої наміри, оскільки Федерація витратила за весь цей час на нього купу грошей, часу і коштів. А також, тому що вони на нього розраховували напередодні Олімпіади.

Хто правий, а хто винен, не зовсім зрозуміло. Андрій Котельник каже, що ФБУ не виплатила Віктору призові за Європейські ігри і досі не розрахувалася з боргами за «Українських отаманів». Федерація наполягає на перспективах країни у відборі на Олімпіаду, мало не зраді з боку боксера і порушенні домовленостей.

Зараз головний підсумок:

- Вихрист у профі і вже виграв.

- Федерація боксу заборонила всьому його оточенню бути присутнім на турнірах.

- Адміністрація Кременчука відбирає у Віктора квартиру і стипендію в розмірі шести тисяч гривень, посилаючись на контракт, умови якого боксер не виконав.

- Андрій Котельник збирається судитися з Федерацією боксу України через заборону.

Хто тепер буде в збірній?

Зараз у збірній є Рогава Цотне. Він колишній кікбоксер, причому виступав навіть серед професіоналів. Останні кілька років він активно пробує свої сили ще й у боксі. Рогава молодший за Вихриста на рік.


Boxingnews. Рогава Цотне

Крім цього, Цотне їздив на чемпіонат світу в Росію, куди основа збірної не поїхала. Там він програв чинному професійному боксеру з Узбекистану. Так, професіоналам тепер можна боксувати по любителях, якщо ви раптом прогавили цей момент.

Крім цього, Рогава перемагав Віктора на чемпіонаті України минулого року. Вихрист навіть побував в нокдауні і, в цілому, мав гірший вигляд. А ще одесит їздив на престижний турнір Кубок Странджа разом з основою збірної. Тобто, цей варіант активно перевірявся.

Відео фіналу чемпіоната України Вихрист - Цотне

Про це сказали і в Федерації. За їхніми словами, основна ставка робилася саме на Вихриста, але, якби він не отримав ліцензію на Олімпіаду, далі свої сили пробував би Цотне. Тепер на один варіант у України стало менше. Критично це? Якщо одесит отримає ліцензію, ні. Якщо не отримає, хвиля хейту в бік Вихриста знову підніметься.

А як там з перспективами в профі?

Насправді, все дуже туманно. Віктор, звичайно, боксер хороший. Все ще не топ-рівня - в збірній і «Отаманах» був другим-третім номером, але хороший. У нього відмінні габарити, важкий удар і типова школа з відмінним джебом і правим прямим а-ля Кличко.

За першим поєдинком судити не варто взагалі ні про що. Німцям потрібно було презентувати нового бійця, якому придумали нове прізвище і якого назвали новим Кличком. Ну ось, тримайте все в їхніх найкращих традиціях. Брати лупили своїх суперників в першому-третьому раунді досить довго.

У Віктора непоганий вік для суперважковаговика. Це все індивідуально, але, як правило, розквіт представника хевівейту починається біля і трохи пізніше за тридцять років. Віктору - 27. Є і коли взяти участь ось у таких незрозумілих боях, і коли набирати обертів.

Але зараз це все лише припущення. Те, що Віктор був не першим у любителях, не означає, що він не стане дуже крутим у професіоналах. І навпаки - якщо б він був генієм у любителях, це нічого не значило б. Вихристу належить пройти серйозну конкуренцію. У суперважковаговиках є двоє українців приблизно його ж віку і відразу кілька перспективних величезних хлопців, з якими не буде просто.

Але це через рік-два в найкращому випадку. Зараз ми будемо насолоджуватися швидкими нокаутами від Віктора в Німеччині і хайлайтами, в яких він валить одного опонента за іншим.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(20 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Завантаження...
Коментарі
    Василий Будник
    online
      Василий Будник, 15.02.2020 22:18
    +2
    Это его жизнь. Его карьера. Время рассудит.
    winner2012
      winner2012, 15.02.2020 18:23
    +2
    Semiramida, 14.02.2020 16:08
    Виктор Выхрист поступил некрасиво! Этого боксёра жадность к деньгам погубит! Полностью на стороне Федерации бокса Украины! О чём можно говорить, если он с этим шутом, который временно исполняет обязанности Президента Украины, фотографируется и всюду свои фото с ним выставляет! Кстати, школьный классный руководитель В. Зеленского рассказывала, что у её ученика Володи Зе при упоминании о деньгах глаза светились, а простых одноклассников своих он сторонился, будучи ещё школьником!
    Есть закон и пусть все по закону будет. Был контракт - какая сторона не выполнила, штраф в плане недовыповты премиальных, отобрать что полагалось по контракту, и т.д. А тут и у боксера и у федерации неприятный душок! Те недоплачивали, тот решил ответить вот так. А Продиус еще тот мошенник и криминальный авторитет, поверь мне, я родом с его родного города и очень многое знаю о нем.
    генадий павленко
      генадий павленко, 14.02.2020 23:45
    -1
    долбодятлы в федерации повыкидывали хороших тренеров на улицу как отработанный материал, как мусор, в чем тренер виноват??? он его уговаривать должен?-его дело тренировать и все
    да поступил выхрист плохо, подставил сборную видимо, немного кинул всех
    НО может для этого были причины? ( выгоднее предложение, или его кидали на деньги в федерации?
    все идет к тому, мол заключайте договора, и играйте по ним, никому верить нельзя ни федерации ни боксеру, каждый свою жопу хочет нагреть ( есть пункт забрать квартиру?- забирайте, если положено)
    Виктор Иванов
    online
      Виктор Иванов, 14.02.2020 21:11
    -1
    gvs58, 14.02.2020 18:54
    Молодець! Правильно все зробив! Державі на тебе насрати! 6000 грн в місяць? і однокімнатна квартира (це означає, що спальні не має)! Це все?? Та він за один бій отримає грошей більше чим це коштує!!! А чиновники забзділи... ? Правильно, вони ж патріоти своїх кишень!!! а тут облом, на Вихристі не зароблять!!! А все тому, що в ФБУ сидять п'явки, які нічого не можуть, крім як висмоктувати гроші з спортсменів!!! А, взагалі, то так майже у всіх федераціях!!!
    А где же ваше Понад усе???
    Andros
      Andros, 14.02.2020 20:59
    0
    Semiramida, 14.02.2020 16:08
    Виктор Выхрист поступил некрасиво! Этого боксёра жадность к деньгам погубит! Полностью на стороне Федерации бокса Украины! О чём можно говорить, если он с этим шутом, который временно исполняет обязанности Президента Украины, фотографируется и всюду свои фото с ним выставляет! Кстати, школьный классный руководитель В. Зеленского рассказывала, что у её ученика Володи Зе при упоминании о деньгах глаза светились, а простых одноклассников своих он сторонился, будучи ещё школьником!
    Клааассс )))
    gvs58
      gvs58, 14.02.2020 18:54
    -1
    Молодець! Правильно все зробив! Державі на тебе насрати! 6000 грн в місяць? і однокімнатна квартира (це означає, що спальні не має)! Це все?? Та він за один бій отримає грошей більше чим це коштує!!! А чиновники забзділи... ? Правильно, вони ж патріоти своїх кишень!!! а тут облом, на Вихристі не зароблять!!! А все тому, що в ФБУ сидять п'явки, які нічого не можуть, крім як висмоктувати гроші з спортсменів!!! А, взагалі, то так майже у всіх федераціях!!!
    Semiramida
    online
      Semiramida, 14.02.2020 16:08
    -6
    Виктор Выхрист поступил некрасиво! Этого боксёра жадность к деньгам погубит! Полностью на стороне Федерации бокса Украины! О чём можно говорить, если он с этим шутом, который временно исполняет обязанности Президента Украины, фотографируется и всюду свои фото с ним выставляет! Кстати, школьный классный руководитель В. Зеленского рассказывала, что у её ученика Володи Зе при упоминании о деньгах глаза светились, а простых одноклассников своих он сторонился, будучи ещё школьником!
    Кирилл Бондаренко
    Кирилл Бондаренко, 14.02.2020 15:53
    0
    johndow11, 14.02.2020 11:25
    ничего постыдного он не сделал. наверняка понимал призрачность шансов на Олимпиаде и призрачность шансов на хороший профи контракт после нее. взял синицу в руках, все нормально. Да и будем откровенны - у одесского грузина шансов тоже немного, если он узбекам проигрывает
    Узбеки наряду з казахами,Азию рвут,так что ничего постыдного в этом нет.
    Кирилл Бондаренко
    Кирилл Бондаренко, 14.02.2020 15:51
    -1
    Почему столько внимания,к посредственному боксеру🤔
    Не факт,что он пробился бы на Олимпиалу,если даже такое и произашло,то его максимум,это 1/4 финала,это при удачном жребии.
    Нужно принят тот факт,что таких как брятья Кличко,уже не появятся.
    Это явление,которое может быть,раз в сто лет появляется...
    Viktor Pron
    Viktor Pron, 14.02.2020 15:39
    +1
    Олімпіада це мрія всіх боксерів
    сергей богданов
    online
      сергей богданов, 14.02.2020 13:43
    0
    Да ничего серьезного не ждёт его в профи, будет Фауст на потеху немцев мешки околачивать, но при этом заработает бабла
    Andy_P
    online
      Andy_P, 14.02.2020 13:27
    +1
    johndow11, 14.02.2020 11:25
    ничего постыдного он не сделал. наверняка понимал призрачность шансов на Олимпиаде и призрачность шансов на хороший профи контракт после нее. взял синицу в руках, все нормально. Да и будем откровенны - у одесского грузина шансов тоже немного, если он узбекам проигрывает
    А узбеки - они вообще ни о чём? ;) Чагаева помним?
    sv_2000
    online
      sv_2000, 14.02.2020 12:53
    -4
    Ukraine_Kiev_Fan, 14.02.2020 12:12
    Какой там душок? Вы о чем? Пусть на работе ты выполнишь план на все 100%, а тебе не выплатят твоей премии, проигнорируют тебя, не сделаю начальником отдела, как обещали а замом, кем ты и был. А тут тебе предложили стабильную высокооплачиваемую работу и дали понять, что ты дейстьвительно нужен и важен и в тебя собираются вкладывать деньги. Ты не поменяешь работу? А если поменяешь все твои коллеги. Фу..... sv_2000 сепар, кидалово, воняет от его поступка..... шо попало несете
    Дружище, не гони...... Приписывать оппоненту слова, которые он не говорил - это самый низкопробный метод в споре)))
    А душок вполне конкретный. Его готовили к олимпиаде, на него рассчитывали, тратили деньги. Он по сути кинул всех... И квартиру, кстати, он получил за пару недель до этого....
    Явно этот поступок его...... Как минимум очень неоднозначный)))
    П.С.
    Вот на счет Котельника я не понял. Его то почему дисквалифицировали? Он же не нянька Выхрысту.
    Ukraine_Kiev_Fan
      Ukraine_Kiev_Fan, 14.02.2020 12:12
    +4
    sv_2000, 14.02.2020 10:32
    Та, наверное, неплохо предложили, раз такой фортель выкинул.... Душок очень неважный от его поступка... Ну, посмотрим, прав он или нет
    Какой там душок? Вы о чем? Пусть на работе ты выполнишь план на все 100%, а тебе не выплатят твоей премии, проигнорируют тебя, не сделаю начальником отдела, как обещали а замом, кем ты и был. А тут тебе предложили стабильную высокооплачиваемую работу и дали понять, что ты дейстьвительно нужен и важен и в тебя собираются вкладывать деньги. Ты не поменяешь работу? А если поменяешь все твои коллеги. Фу..... sv_2000 сепар, кидалово, воняет от его поступка..... шо попало несете
    Лео Леон
      Лео Леон, 14.02.2020 11:49
    +4
    Ну это его дело.Олимпиада значит не прельщала его.А выбрал он дорогу ведущую к званию чемпиона мира среди профессионалов.Нужно поддержать.
    johndow11
      johndow11, 14.02.2020 11:25
    +7
    sv_2000, 14.02.2020 10:32
    Та, наверное, неплохо предложили, раз такой фортель выкинул.... Душок очень неважный от его поступка... Ну, посмотрим, прав он или нет
    ничего постыдного он не сделал. наверняка понимал призрачность шансов на Олимпиаде и призрачность шансов на хороший профи контракт после нее. взял синицу в руках, все нормально. Да и будем откровенны - у одесского грузина шансов тоже немного, если он узбекам проигрывает
    sv_2000
    online
      sv_2000, 14.02.2020 10:32
    -5
    dima_zp, 14.02.2020 10:00
    Правильно поступил Вихрист. Он посредственный боксер, середняк. На олимпиаде - туманные перспективы, квартира в Кременчуге - тоже не мотивация вообще)). А тут немцы, явно перепутав Витю с Вовой и Виталиком Кличко, предложили точно неплохой контракт. Молодец, я поддерживаю! Будет поднимать украинский флаг в профи ринге, а не в любителях.
    Та, наверное, неплохо предложили, раз такой фортель выкинул.... Душок очень неважный от его поступка... Ну, посмотрим, прав он или нет
    dima_zp
      dima_zp, 14.02.2020 10:00
    +12
    Правильно поступил Вихрист. Он посредственный боксер, середняк. На олимпиаде - туманные перспективы, квартира в Кременчуге - тоже не мотивация вообще)). А тут немцы, явно перепутав Витю с Вовой и Виталиком Кличко, предложили точно неплохой контракт. Молодец, я поддерживаю! Будет поднимать украинский флаг в профи ринге, а не в любителях.
    Tanok1975
      Tanok1975, 14.02.2020 09:49
    +12
    А что тут странного? Ставим на весы: с одной стороны перспектива и реальные деньги - с другой не первый номер сборной, долги по прошлым премиальным и соответственно сомнительные будущие выплаты. Да и если б отслюнявил Продиусу как Глазков в свое время, то и вони не было б.
    Виктор Иванов
    online
      Виктор Иванов, 14.02.2020 09:48
    -4
    Сплошная зрада! Продул грузину Рогаве Цотне типа из Одессы, обделался, бросил сборную, подставил Котельника и смылся в профи к мешкам. А тот Цотне теперь типа первый, но он не так давно выступал в РФ. Куда ни кинь - всюду клин.
    dima_zp
      dima_zp, 14.02.2020 10:00
    +12
    Правильно поступил Вихрист. Он посредственный боксер, середняк. На олимпиаде - туманные перспективы, квартира в Кременчуге - тоже не мотивация вообще)). А тут немцы, явно перепутав Витю с Вовой и Виталиком Кличко, предложили точно неплохой контракт. Молодец, я поддерживаю! Будет поднимать украинский флаг в профи ринге, а не в любителях.
    Tanok1975
    online
      Tanok1975, 14.02.2020 09:49
    +12
    А что тут странного? Ставим на весы: с одной стороны перспектива и реальные деньги - с другой не первый номер сборной, долги по прошлым премиальным и соответственно сомнительные будущие выплаты. Да и если б отслюнявил Продиусу как Глазков в свое время, то и вони не было б.
    johndow11
      johndow11, 14.02.2020 11:25
    +7
    sv_2000, 14.02.2020 10:32
    Та, наверное, неплохо предложили, раз такой фортель выкинул.... Душок очень неважный от его поступка... Ну, посмотрим, прав он или нет
    ничего постыдного он не сделал. наверняка понимал призрачность шансов на Олимпиаде и призрачность шансов на хороший профи контракт после нее. взял синицу в руках, все нормально. Да и будем откровенны - у одесского грузина шансов тоже немного, если он узбекам проигрывает
    Ukraine_Kiev_Fan
    online
      Ukraine_Kiev_Fan, 14.02.2020 12:12
    +4
    sv_2000, 14.02.2020 10:32
    Та, наверное, неплохо предложили, раз такой фортель выкинул.... Душок очень неважный от его поступка... Ну, посмотрим, прав он или нет
    Какой там душок? Вы о чем? Пусть на работе ты выполнишь план на все 100%, а тебе не выплатят твоей премии, проигнорируют тебя, не сделаю начальником отдела, как обещали а замом, кем ты и был. А тут тебе предложили стабильную высокооплачиваемую работу и дали понять, что ты дейстьвительно нужен и важен и в тебя собираются вкладывать деньги. Ты не поменяешь работу? А если поменяешь все твои коллеги. Фу..... sv_2000 сепар, кидалово, воняет от его поступка..... шо попало несете
    Лео Леон
      Лео Леон, 14.02.2020 11:49
    +4
    Ну это его дело.Олимпиада значит не прельщала его.А выбрал он дорогу ведущую к званию чемпиона мира среди профессионалов.Нужно поддержать.
    ihor7003
    online
      ihor7003, 14.02.2020 09:23
    +3
    Все равно какое то странное решение уйти в профи за 6 месяцев до Олимпиады!!!!!!!
    Василий Будник
    online
      Василий Будник, 15.02.2020 22:18
    +2
    Это его жизнь. Его карьера. Время рассудит.
    winner2012
      winner2012, 15.02.2020 18:23
    +2
    Semiramida, 14.02.2020 16:08
    Виктор Выхрист поступил некрасиво! Этого боксёра жадность к деньгам погубит! Полностью на стороне Федерации бокса Украины! О чём можно говорить, если он с этим шутом, который временно исполняет обязанности Президента Украины, фотографируется и всюду свои фото с ним выставляет! Кстати, школьный классный руководитель В. Зеленского рассказывала, что у её ученика Володи Зе при упоминании о деньгах глаза светились, а простых одноклассников своих он сторонился, будучи ещё школьником!
    Есть закон и пусть все по закону будет. Был контракт - какая сторона не выполнила, штраф в плане недовыповты премиальных, отобрать что полагалось по контракту, и т.д. А тут и у боксера и у федерации неприятный душок! Те недоплачивали, тот решил ответить вот так. А Продиус еще тот мошенник и криминальный авторитет, поверь мне, я родом с его родного города и очень многое знаю о нем.
    Al Zolo
    online
    Al Zolo, 14.02.2020 09:40
    +2
    на крайнем чемпионате мира Виктор неучаствовал а на предыдущем никак себя не проявил-счего такая уверенность что на Олимпиаде он бы попал в призы? Так он с реноме 2-кратного чемпиона Европы может выйти на более денежные бои-нежели после возможной неудачи на Олимпиаде
    Viktor Pron
    Viktor Pron, 14.02.2020 15:39
    +1
    Олімпіада це мрія всіх боксерів
    Andy_P
    online
      Andy_P, 14.02.2020 13:27
    +1
    johndow11, 14.02.2020 11:25
    ничего постыдного он не сделал. наверняка понимал призрачность шансов на Олимпиаде и призрачность шансов на хороший профи контракт после нее. взял синицу в руках, все нормально. Да и будем откровенны - у одесского грузина шансов тоже немного, если он узбекам проигрывает
    А узбеки - они вообще ни о чём? ;) Чагаева помним?
    Andros
      Andros, 14.02.2020 20:59
    0
    Semiramida, 14.02.2020 16:08
    Виктор Выхрист поступил некрасиво! Этого боксёра жадность к деньгам погубит! Полностью на стороне Федерации бокса Украины! О чём можно говорить, если он с этим шутом, который временно исполняет обязанности Президента Украины, фотографируется и всюду свои фото с ним выставляет! Кстати, школьный классный руководитель В. Зеленского рассказывала, что у её ученика Володи Зе при упоминании о деньгах глаза светились, а простых одноклассников своих он сторонился, будучи ещё школьником!
    Клааассс )))
    Кирилл Бондаренко
    Кирилл Бондаренко, 14.02.2020 15:53
    0
    johndow11, 14.02.2020 11:25
    ничего постыдного он не сделал. наверняка понимал призрачность шансов на Олимпиаде и призрачность шансов на хороший профи контракт после нее. взял синицу в руках, все нормально. Да и будем откровенны - у одесского грузина шансов тоже немного, если он узбекам проигрывает
    Узбеки наряду з казахами,Азию рвут,так что ничего постыдного в этом нет.
    сергей богданов
    online
      сергей богданов, 14.02.2020 13:43
    0
    Да ничего серьезного не ждёт его в профи, будет Фауст на потеху немцев мешки околачивать, но при этом заработает бабла
    korsun_skif
    online