У Кардіффі стартував Welsh Open

У перший же день вилетіли Перрі, Гілберт і Дей

Уельс приймає 12-й рейтинговий турнір сезону - Welsh Open. Місцем проведення стала «Моторпойнт Арена», відкрита в 1993-му. Снукерні змагання проходять тут з лютого 2015-го, а взагалі в даному виставковому центрі змагаються гравці в дартс, проходять масові заходи, в т.ч. концерти. Стіни «Моторпойнт Арени» бачили «Металіку», «Діо», Еліса Купера, «Айрон Мейден». Ну і не тільки представників «хеві-метал»: тут виступали також Мерайя Кері, Селін Діон, Джордж Майкл, Кайлі Міноуг, Бейонсе - всіх і не перелічити. Однак протягом найближчого тижня тут буде відчуватися дух снукера!

Welsh Open - 12-й рейтинговий турнір сезону і 4-й в серії Home Nations. Відразу відзначимо, що і в нинішньому сезоні мільйон фунтів, обіцяний спонсорами за перемогу в цій серії, у спонсорів і залишиться. До сих пір ніхто не зумів перемогти на всіх чотирьох турнірах протягом року. English Open і Scottish Open в поточному сезоні виграв Джадд Трамп, але в Белфасті титул переможця Northern Ireland Open дістався Марку Селбі. Тому в Кардіффі 128 гравців сперечаються тільки за головний приз в 70 тис. фунтів. Фіналіст отримає 30, а автор найбільшої серії - 5 тис.

Чинним володарем титулу є Ніл Робертсон (рік тому в фіналі він обіграв тут Стюарта Бінема 9:7). Для австралійця, висловлюючись футбольною термінологією, триває «боксинг дей». Робертсон три тижні поспіль має не більше одного дня відпочинку: 26 cічня виграв European Masters, через тиждень поступився Джадду Трампу в фіналі German Masters, а буквально 9 лютого переміг у фіналі Світового Гран-прі Грема Дотта. Але у Ніла напевно найтепліші спогади про Кардіффі: саме тут він оформив свою останню на даний момент максимальну серію. Та й захист титулу зобов'язує викластися на повну.

Додамо, що матчі з 1/64 по 1/8 фіналу будуть зіграні до 4 перемог, чвертьфінали - до 5-ти, півфінали - до 6-ти. Фінал відбудеться 16 лютого і пройде у форматі до 9-ти перемог.

Зрозуміло, в такому масовому турнірі не обійшлося без несподіванок в перший же ігровий день. Так, Девід Гілберт поступився Метью Стивенсу, на рахунку якого 2 сенчурі (2:4). 24-річний Ешлі Картер тільки раз в кар'єрі проходив далі другого раунду рейтингового турніру. Сталося це якраз на Welsh Open в 2015-му. Тоді в 1/16 фіналу він поступився Марко Фу. Тепер же Ешлі обіграв Джо Перрі (№17 посіву), а Марко вже вилетів. Фу програв Діну Цзюньхуею (2:4). Райан Дей оформив серію в 132 очка, але поступився німецькому снукерісту Симону Ліхтенберг (№119 в світовому рейтингу) з рахунком 1:4. А в китайському дербі Сі Цзяхуей зробив поки що найбільший брейк на турнірі (140 очок) і переміг Лея Пейфаня - 4:1.