Як весною виглядатиме атака Динамо

На контракті багато гравців, але особливого вибору в Михайличенка немає

Як весною виглядатиме атака Динамо
© ФК Динамо. Віталій Русин

Оглядач Sport.ua розбирається, чому «Динамо» увійде в сезон з обмеженим числом форвардів..

Артем Бесєдін викритий у застосуванні заборонених медичних препаратів. В кінці лютого з цього приводу нарешті повинна настати хоч якась ясність. За тими крихтами інформації, яку вдалося зібрати, можна припустити, що динамівський форвард отримає «бан». І навіть якщо заборона на гру у Артема буде нетривалою, все одно можна стверджувати, що як мінімум в нинішньому сезоні Бесєдіна ми не побачимо на полі.

Ібрагім Каргбо, новачок «біло-синіх» в нинішнє міжсезоння, провів зі своєю новою командою перший міжсезонний збір. І своєю грою залишив досить приємне враження. У бельгійця хоч і немає спринтерської швидкості, але він хороший в єдиноборствах, а головне - вміє опинятися там, де потрібно. Але тут інша біда: виявляється, Каргбо в нинішньому сезоні вже був заграний за дві команди, тому за третю за правилами ФІФА (а «Динамо» якраз третя) грати не зможе. Можливо, тому він «вибув» якраз до закінчення нинішнього сезону.

Жерсон Родрігеш, універсальний солдат збірної Люксембургу, попив досхочу нашої крові в двох недавніх поєдинках відбору на Євро-2020, перейшовши в «Динамо», аж надто швидко «забив» на свої професійні обов'язки. Лише в матчі проти «Шахтаря» Жерсон, який вміє зіграти і на фланзі півзахисту, і в нападі, зіграв на пристойному рівні. А далі явно не заладилося. З одного боку, динамівські тренери його нібито використовували не та «тій» позиції, а з іншого - люксембуржець часто порушував спортивний режим (назвемо це так). Тому, від гріха подалі, було вирішено спровадити норовливого футболіста в турецьку оренду.

Владислав Супряга, ще один нападник з динамівським контрактом, намагається довести свою профпридатність у більш ближчій з точки зору географії оренді - в «Дніпрі-1».

Беніто, якого нарешті представили в якості офіційного новобранця «Динамо», за його ж словами, найбільш комфортно почувається на фланзі півзахисту, хоча при гострій необхідності може зіграти і на вістрі атаки (функціоналом він чимось нагадує Родрігеша). Але цього гравця вже відрядили в молодіжну команду «Динамо» (U-21).

У підсумку до другої частини сезону, в якій динамівцям потрібно вирішувати серйозні завдання - посісти друге місце і перемогти в національному Кубку, команда входить з двома номінальними форвардами, формально здатними зіграти в режимі «тут і зараз» - Назарієм Русиним, якого Олексій Михайличенко в екстреному порядку повернув з оренди в «Зорі», і Франом Солем. Виходить, що зовсім недавно на позицію форварда у «Динамо» був надлишок конкурентів, зараз же взагалі немає альтернативи. Чи, все ж, є?

***

І в чемпіонаті, і на тренувальних зборах в Туреччині Олексій Михайличенко награвав одну і ту ж ігрову схему - 4-2-3-1. Тобто, немає підстав припускати, що другу частину чемпіонату України динамівці почнуть грати за іншою схемою. Скажімо, в два нападника. Ні, в даному випадку нічого не зміниться, і на вістрі атак «біло-синіх» буде один форвард. В принципі, для такої моделі може вистачити і двох кваліфікованих нападників - грати-то залишилося якихось три місяці. Але питання в тому, що у «Динамо» зараз просто немає в наявності двох форвардів високого класу.

Соль, який з приходом Михайличенка втратив місце в основі, все одно отримував ігрову практику в першій частині сезону. Але, м'яко кажучи, не досяг успіху - нуль забитих голів. Не краще йдуть справи у іспанця і під час зборів: один гол, хоча грає регулярно (благо, що Михайличенко на зборах дає можливість зіграти всім). Така беззуба і непереконлива гра Франа вже стала приводом для критики як уболівальників команди, так і Михайличенка. Бачиться, Соль просто не вписується в формулу нинішнього динамівського наставника - коли потрібно самому шукати м'яч, коли залежний від флангових передач, коли потрібно грати не на п'ятачку, а на просторі.


ФК Динамо. Фран Соль 

Скоріше за все, «Динамо» не проти позбутися іспанця, відправивши його хоч куди-небудь в оренду, але бажаючих немає. Очевидно, виною тому не найменша заробітна плата, яку іспанець вибив при підписанні контракту рік тому. Особисто він точно не зацікавлений йти з «Динамо».

Які його перспективи? Фран отримував місце на полі і на першому тренувальному зборі, має він ігровий час і на другому. Але ось розраховувати на те, що в офіційних весняних поєдинках саме Соль вийде в якості єдиного нападника, не доводиться: він просто програє конкуренцію Русину. Причому не тільки за кількістю результативних ударів (1:3), а й практично за всіма іншими статистичними показниками. Навіть не знаю, що має статися, щоб Соль почав забивати і отримав довіру тренера. Напевно, він прийшов не в той час і не в ту команду.

Тому залишається єдиний варіант в атаці - Русин? Якщо Назарій не травмується до кінця зборів, і продовжить забивати хоча б в колишньому режимі (поки що на його рахунку три голи в контрольних поєдинках), то саме він повинен стати головним динамівським форвардом. Бажання, працездатність, бачення поля - все це у Назарія є. І в цьому він чимось схожий на Бесєдіна. Але, в той же час, потрібно визнати, що божевільною швидкістю цей нападник не відрізняється, та й дриблінгом теж. До того ж потрібно враховувати, що за «Зорю» Русин грав трохи в інший футбол (в порівнянні з тим, який культивує Михайличенко). Та й не факт, що «опцій» одного тільки Русина в атаці буде досить в матчах, коли команди поділяться на шістки. Тоді напевно для «Динамо» кров з носу повинна бути варіативність на «передньому краю». Тобто, у Михайличенка в зв'язку з цим повинен бути під рукою не тільки «мертвий» Соль, але і хтось ще, більш «живий», здатний підсилити, змінити гру.

***

У цій частині є тільки два способи вирішення проблеми. Перший - до закриття нашого трансферного вікна придбати ще одного нападника. Але, чесно кажучи, в такий поворот подій не дуже віриться. Класний форвард - такий продукт, що на прилавку зараз не залежується. До того ж, навряд чи Михайличенко захоче кота в мішку, що не провів з командою тренувальних зборів. Так що залишається більш реальний варіант: вишукувати приховані внутрішні резерви. Простіше кажучи, знову перекваліфікувати Вербича в нападника. Беньяміну це не дуже подобається, але тут, як то кажуть, не до жиру. До того ж, при такому розкладі за місце лівого крайнього переживати не варто, адже зараз де Пена в повному порядку.


ФК Динамо. Беньямін Вербич

Як варіант можна спробувати зліпити форварда з гравців групи атаки, які з тих чи інших причин не проходять в основу. Наприклад, Цитаішвілі або Шапаренка. Однак, як і у випадку з варіантом виходу на трансферний ринок, цей розклад бачиться малоймовірним з огляду на тимчасові обмеження. Та й аж надто прагматичним бачиться Михайличенко, щоб припускати, що він захопиться таким вельми специфічним, а може і сумнівним експериментом.

Куди більш реальна пропозиція - підпускати до основи пацанів з дубля. У двох спарингах на другому турецькому зборі - проти «Олімпії» і «Стремсгодсета» - тренер киян випускав молодого нападника Сухоручка. І, судячи з побаченого і почутого, Данило каші не зіпсував, на полі не загубився. Звичайно, на нього ще рано розраховувати в якості повноцінного гравця першої команди, але в якості гравця ротації він цілком може бути.

На цьому, здається, все. Інших варіантів і альтернатив в динамівській атаці другої частини сезону 2019/2020 бути не повинно: Русин в якості форварда номер один, Вербич при необхідності швидко перекваліфікується в нападника, Сухоручка як підстрахування поступово підводять до основи, а Соля - поступово від неї відводять.

Інші розклади зараз бачаться малоймовірними.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(26 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    dadaali177188
    online
      dadaali177188, 11.02.2020 13:59
    0
    MetalKH, 10.02.2020 22:18
    А ахметов не головная боль?
    тоже головная боль как и сукис...нахера ты у меня это спрашиваешь? каким боком мне этот жидотатарин? или мне всех перечислять от кого головная боль? я просто ответил человеку по теме
    Dora
      Dora, 11.02.2020 12:59
    -1
    Sauron, 11.02.2020 12:49
    Была позорная осторожная игра с перекатыванием мяча насвоей половине, хотя нам надо было побеждать.
    МС просто отдохнул на нас, легко выполнив задачу прохода в след раунд.
    Тобто це не досягнення на вашу думку?До речі Шахтар дуже не погано виглядав в тому матчі....як на диво була хороша організація гри від Каштру!!! От такі от матчі на даний момент ( я про ситуацію з Українським футболом) і є досягненням-- нічия на полі МС для Шахтаря це РЕЗУЛЬТАТ!!!
    Sauron
      Sauron, 11.02.2020 12:49
    -1
    Dora, 11.02.2020 00:09
    Ви це серйозно? Не так давно в Українському футболі була нічия на Етіхат... Це був сон? Чи все ж таки результат?
    Была позорная осторожная игра с перекатыванием мяча насвоей половине, хотя нам надо было побеждать.
    МС просто отдохнул на нас, легко выполнив задачу прохода в след раунд.
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 11.02.2020 08:36
    +3
    Kovalenkobrevno, 11.02.2020 08:33
    Нанни за Динамо один матч сыграл, Алиев и Милевский тогда за основу вообще не играли, а Корниленко если и выходил,. То пару раз на замену в чемпионате
    Это все детали. Было кем играть. Всяко лучше в несколько раз чем сегодняшний выбор по напам.
    tank72063
      tank72063, 11.02.2020 08:35
    +1
    Мдаа,кто автор статьи-василенко..очередной бред..Соля наигрывайте...хотя
    Kovalenkobrevno
      Kovalenkobrevno, 11.02.2020 08:33
    0
    Андрей Овчаренко, 11.02.2020 03:42
    Таким составом и я бы ничейку с Интером расписал.
    Нанни за Динамо один матч сыграл, Алиев и Милевский тогда за основу вообще не играли, а Корниленко если и выходил,. То пару раз на замену в чемпионате
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 11.02.2020 03:42
    -1
    Таким составом и я бы ничейку с Интером расписал.
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 11.02.2020 03:33
    0
    Kovalenkobrevno, 10.02.2020 21:08
    Посмотрел. Динамо обыгрывало лондонский Арсенал, играло 1-1 с Интером. Сейчас украинскому футболу такое и не снится
    Ой, ну ты сравнил. Тогда одних форвардов хороших было на выбор: Шацких, Корниленко, Нанни, Клебер, Милевский, Верпаковскис.
    Хацкевич с Белькевичем и Алиевым в полузащите. Шовковский на воротах...
    Kovalenkobrevno
      Kovalenkobrevno, 11.02.2020 00:30
    0
    Dora, 11.02.2020 00:09
    Ви це серйозно? Не так давно в Українському футболі була нічия на Етіхат... Це був сон? Чи все ж таки результат?
    Я не считаю ту ничью Динамо против МанСити достижением. А в 2003-м реально играли на равных с Арсеналом и Интером. Поражение от Локомотива и ничья с Интером стали ключевыми. А забей Чернат на 90-й минуте в последнем туре. Да уж. Есть что вспомнить.
    Dora
      Dora, 11.02.2020 00:09
    0
    Kovalenkobrevno, 10.02.2020 21:08
    Посмотрел. Динамо обыгрывало лондонский Арсенал, играло 1-1 с Интером. Сейчас украинскому футболу такое и не снится
    Ви це серйозно? Не так давно в Українському футболі була нічия на Етіхат... Це був сон? Чи все ж таки результат?
    Alex86 1
    online
      Alex86 1, 10.02.2020 23:15
    +4
    BaZia, 10.02.2020 22:42
    Считаю этот период нужно переждать и уже в новом сезоне Каргбо подтянется, будет чуть проще. А там захотят и Родригешу ещё один шанс дадут
    Такая себе надежда по правде говоря, лучше уж молодежь нашу двигать к основе, а не сомнительных легов
    BaZia
    online
      BaZia, 10.02.2020 22:42
    +1
    Считаю этот период нужно переждать и уже в новом сезоне Каргбо подтянется, будет чуть проще. А там захотят и Родригешу ещё один шанс дадут
    MetalKH
      MetalKH, 10.02.2020 22:18
    +1
    dadaali177188, 10.02.2020 19:54
    ну сукис это вообще головная боль и не только ДК
    А ахметов не головная боль?
    Kovalenkobrevno
      Kovalenkobrevno, 10.02.2020 21:08
    +3
    George Abuladze, 10.02.2020 19:09
    Посмотрите матчи Динамо 2003-2004, когда тренером был Миха, вот так и в 2020 будут играть
    Посмотрел. Динамо обыгрывало лондонский Арсенал, играло 1-1 с Интером. Сейчас украинскому футболу такое и не снится
    dadaali177188
    online
      dadaali177188, 10.02.2020 19:54
    0
    Vbolivalnyk-Peter, 10.02.2020 19:13
    +++ варто додати, що в цьому "заслуга" не тільки Лексика. В першу чергу команду гробить Суркіс...
    ну сукис это вообще головная боль и не только ДК
    Evgene Boykinyuk
      Evgene Boykinyuk, 10.02.2020 19:23
    -6
    какая атаку у динамо весной будет не сильно то важно, всё-равно уже выбыли из еврокубков, а в чемпионате прямого конкурента уже ослабили. надо будет постараться чтобы не занять второе место. хотя зачем оно им непонятно, ну да ладно.
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 10.02.2020 19:13
    +1
    dadaali177188, 10.02.2020 18:23
    Как весной будет выглядеть атака Динамо - никак, от слова совсем.
    Целого мира мало что бы найти нападающего?? нет, просто лёсик угробит любого форварда....лёсик застрял в своём развитии ещё в прошлом веке, и тащит туда игроков
    +++ варто додати, що в цьому "заслуга" не тільки Лексика. В першу чергу команду гробить Суркіс...
    George Abuladze
      George Abuladze, 10.02.2020 19:09
    -4
    Посмотрите матчи Динамо 2003-2004, когда тренером был Миха, вот так и в 2020 будут играть
    nicolas-morgun
      nicolas-morgun, 10.02.2020 18:49
    0
    dadaali177188, 10.02.2020 18:23
    Как весной будет выглядеть атака Динамо - никак, от слова совсем.
    Целого мира мало что бы найти нападающего?? нет, просто лёсик угробит любого форварда....лёсик застрял в своём развитии ещё в прошлом веке, и тащит туда игроков
    +++
    dadaali177188
    online
      dadaali177188, 10.02.2020 18:23
    0
    Как весной будет выглядеть атака Динамо - никак, от слова совсем.
    Целого мира мало что бы найти нападающего?? нет, просто лёсик угробит любого форварда....лёсик застрял в своём развитии ещё в прошлом веке, и тащит туда игроков
    Alex86 1
    online
      Alex86 1, 10.02.2020 16:56
    +5
    Когда брали соля не знали его особенности как форварда? о_О
    Вернули русина который вообще не футболист как говорил хац?
    супряга перепиаренный наш Шева № 2, что там?
    родригеса брали исключительно потому что возил СБУ и это все на что был рассчет?
    про селюковские креатуры говорить рано, но в чудо верится с трудом.
    Вербич игрок +, но он не форвард, хоть и может забивать ...
    _________________________________________________
    В итоге, соль, родригес, супряга - 10500 статей на всех ресурсах, восторг, оргазмы (преждевременные), анонсы и ожидания ... на деле же что?
    _________________________________________________
    Надоело уже.
    korsun_skif
      korsun_skif, 10.02.2020 15:39
    +5
    Короче Динамо до лета будет играть без нападающего.
    Alex86 1
    online
      Alex86 1, 10.02.2020 23:15
    +4
    BaZia, 10.02.2020 22:42
    Считаю этот период нужно переждать и уже в новом сезоне Каргбо подтянется, будет чуть проще. А там захотят и Родригешу ещё один шанс дадут
    Такая себе надежда по правде говоря, лучше уж молодежь нашу двигать к основе, а не сомнительных легов
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 10.02.2020 16:15
    +4
    Ще можна Бущана випустити на вістрі атаки - він же ж розпочинав свою футбольну кар'єру саме у якості форварда...
    rugby1970
    online
      rugby1970, 10.02.2020 15:30
    +4
    "Статья" - большая, но ни о чем! будет выглядеть - НИКАКУЩЕ!
    Volk
      Volk, 10.02.2020 15:09
    +4
    Никак
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 11.02.2020 08:36
    +3
    Kovalenkobrevno, 11.02.2020 08:33
    Нанни за Динамо один матч сыграл, Алиев и Милевский тогда за основу вообще не играли, а Корниленко если и выходил,. То пару раз на замену в чемпионате
    Это все детали. Было кем играть. Всяко лучше в несколько раз чем сегодняшний выбор по напам.
    Kovalenkobrevno
      Kovalenkobrevno, 10.02.2020 21:08
    +3
    George Abuladze, 10.02.2020 19:09
    Посмотрите матчи Динамо 2003-2004, когда тренером был Миха, вот так и в 2020 будут играть
    Посмотрел. Динамо обыгрывало лондонский Арсенал, играло 1-1 с Интером. Сейчас украинскому футболу такое и не снится
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 10.02.2020 18:01
    +2
    Андрей Овчаренко, 10.02.2020 17:22
    Да не надо никаких экспериментов. Вон пришел норм тренер в Зарю, и команда сразу полетела и забивает постоянно прилично мячей. Хотя там с кадрами куда тяжелее.
    Погоджуюся на 100%, що усе залежить від кваліфікації тренерів. Коли тренер знає як має виглядати гра його команди і розуміє як цього досягти - тоді і команда починає грати по іншому..
    Alex86 1
    online
      Alex86 1, 10.02.2020 17:31
    +2
    Андрей Овчаренко, 10.02.2020 17:22
    Да не надо никаких экспериментов. Вон пришел норм тренер в Зарю, и команда сразу полетела и забивает постоянно прилично мячей. Хотя там с кадрами куда тяжелее.
    Так штаб другой нужен, предположительно наш, если с этим составом, но если не из ДК то сурок не пойдет на это. А если иностранный то тем более захотят сменить пол состава + в клубе своих, а не ветеранов суровских
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 10.02.2020 17:22
    +2
    Alex86 1, 10.02.2020 17:15
    Строить команду молодежи?
    Ну тогда Петракова/Яковенко брать и наигрывать нашу команду победительницу ЧМ + еще молодежи добавить, из легов оставить Вербича, де Пену попробовать Дуэлунда. Ну пролетели бы сезон может в чукре и еврокубках и что? Сейчас зато тужно-натужно 2ое место и бесполезное участие в ЛЕ с вылетом.
    Жаль что сурок никогда не пойдет на такие эксперименты.
    Да не надо никаких экспериментов. Вон пришел норм тренер в Зарю, и команда сразу полетела и забивает постоянно прилично мячей. Хотя там с кадрами куда тяжелее.
    Alex86 1
    online
      Alex86 1, 10.02.2020 17:15
    +2
    Виктор Андрущик, 10.02.2020 16:58
    Если уж проблема только в форварде а все остальное линии в порядке, то выход только один: не знаю ничего о Сухоручко,но если он себя на сборах проявил хорошо надо обстревать его то есть давать ему шанс показать себя, насчёт Русина и Соля будем видеть то что уже видели,только Цытаишвили пусть тянет,а он сможет пусть доверят и через пару игр все поймут что может не стоит и тратится на разную х....,надо что бы была команда-семья с добрым отцом,а так ребята не знают где они и что делать.Клуб есть а команды нет.Хватит уже экспериментов,один форвард погоды не сделает и не спасет.В Динамо есть все а проблема эта .
    Строить команду молодежи?
    Ну тогда Петракова/Яковенко брать и наигрывать нашу команду победительницу ЧМ + еще молодежи добавить, из легов оставить Вербича, де Пену попробовать Дуэлунда. Ну пролетели бы сезон может в чукре и еврокубках и что? Сейчас зато тужно-натужно 2ое место и бесполезное участие в ЛЕ с вылетом.
    Жаль что сурок никогда не пойдет на такие эксперименты.
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 10.02.2020 16:01
    +2
    а с Бесединым то что не ясно?- все, зе энд.
    tank72063
      tank72063, 11.02.2020 08:35
    +1
    Мдаа,кто автор статьи-василенко..очередной бред..Соля наигрывайте...хотя
    BaZia
    online
      BaZia, 10.02.2020 22:42
    +1
    Считаю этот период нужно переждать и уже в новом сезоне Каргбо подтянется, будет чуть проще. А там захотят и Родригешу ещё один шанс дадут
    MetalKH
      MetalKH, 10.02.2020 22:18
    +1
    dadaali177188, 10.02.2020 19:54
    ну сукис это вообще головная боль и не только ДК
    А ахметов не головная боль?
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 10.02.2020 19:13
    +1
    dadaali177188, 10.02.2020 18:23
    Как весной будет выглядеть атака Динамо - никак, от слова совсем.
    Целого мира мало что бы найти нападающего?? нет, просто лёсик угробит любого форварда....лёсик застрял в своём развитии ещё в прошлом веке, и тащит туда игроков
    +++ варто додати, що в цьому "заслуга" не тільки Лексика. В першу чергу команду гробить Суркіс...
    dadaali177188
    online
      dadaali177188, 11.02.2020 13:59
    0
    MetalKH, 10.02.2020 22:18
    А ахметов не головная боль?
    тоже головная боль как и сукис...нахера ты у меня это спрашиваешь? каким боком мне этот жидотатарин? или мне всех перечислять от кого головная боль? я просто ответил человеку по теме
    Kovalenkobrevno
      Kovalenkobrevno, 11.02.2020 08:33
    0
    Андрей Овчаренко, 11.02.2020 03:42
    Таким составом и я бы ничейку с Интером расписал.
    Нанни за Динамо один матч сыграл, Алиев и Милевский тогда за основу вообще не играли, а Корниленко если и выходил,. То пару раз на замену в чемпионате
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 11.02.2020 03:33
    0
    Kovalenkobrevno, 10.02.2020 21:08
    Посмотрел. Динамо обыгрывало лондонский Арсенал, играло 1-1 с Интером. Сейчас украинскому футболу такое и не снится
    Ой, ну ты сравнил. Тогда одних форвардов хороших было на выбор: Шацких, Корниленко, Нанни, Клебер, Милевский, Верпаковскис.
    Хацкевич с Белькевичем и Алиевым в полузащите. Шовковский на воротах...