Огляд тринадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

3269
0
ФБУ. Євген Мурзін

Завершився тринадцятий ігровий тиждень Суперліги. Першим в його розкладі став матч в Запоріжжі, де місцевий баскетбольний клуб приймав южненський «Хімік». Гості вже з самого початку поєдинку створили вагомий очковий доробок, відірвавшись в рахунку на дванадцять балів за підсумками першої чверті. Надалі господарі робили наполегливі спроби відіграти це відставання, двічі скорочуючи різницю в рахунку до чотирьох очок, але підібратися ближче у баскетболістів «Запоріжжя» не виходило. У четвертій десятихвилинці гра у господарів зовсім розклеїлася, чим не забарилися скористатися южненці, оформивши підсумкову перемогу з різницею в 21 пункт.

В цей же день в Кам'янському «Прометей» приймав «Одесу». Матч обіцяв стати дуже інтригуючим, адже в нинішньому сезоні саме одесити вибили «Прометей» з Кубка України, а в чемпіонаті Суперліги команди обмінялися важкими перемогами. Але, в цей раз боротьби не вийшло. «Прометей» з самого початку поєдинку почав нарощувати свою перевагу, яка вже після 15 з половиною хвилин гри становила 20 очок - 34:14. Коли на початку четвертої чверті різниця була практично двозначна - 80:41, господарі заспокоїлися і дозволили одеситам відіграти півтора десятка очок і зберегти обличчя. Відзначаємо гру Деона Едвіна в складі «Прометея», якому лише однієї передачі і одного підбирання не вистачило до тріпл-дабла.

Після успішного матчу з одеситами «титани» через два дні продовжили переможну ходу в матчі з «Хіміком». Три чверті команди йшли дуже близько одна до одної, але в четвертій десятихвилинці господарям вдався вирішальний ривок - 11:0, знайти адекватну відповідь на який южненці не змогли. Відзначаємо форварда «Прометея» Джейлона Міллера, який провів свій найрезультативніший матч в Суперлізі (22 набраних очки).

Дуже схожий матч в цей же день відбувся між запоріжцями і одеситами. Команди також були рівні протягом трьох чвертей (після тридцяти хвилин гри рахунок був нічийний - 69:69), а в четвертій чверті одній з команд вдався ривок. Такою командою стала «Одеса», яка більш ніж з дворазовою перевагою виграла четверту чверть, а разом з нею і матч.

Визначний з турнірної точки зору поєдинок відбувся в Миколаєві. В гості до «корабелів» завітали «Харківські Соколи» і для них це був дуже важливий матч, так як саме баскетболісти з «Миколаїва» займають останню прохідну сходинку в плей-офф, на яку жадає піднятися харківський клуб. На жаль, для шанувальників «соколів», гості гідно чинили опір «корабелам» тільки в першій половині. У другій частині гри господарі були набагато краще харків'ян і виграли її з рахунком - 40:25. Тепер «соколів» від рятівного восьмого місця відділяють уже чотири перемоги, причому «Миколаїв» обігрує харків'ян в сезонної серії з рахунком - 3:0. Виходячи з цього, щоб обійти «корабелів» харків'янам необхідно набрати на одну підсумкову перемогу більше, ніж МБК «Миколаїв». Чи зможуть це зробити «соколи» чи ні, це ще питання, але намагатися зробити локальний спортивний подвиг команда буде під керівництвом нового тренера. Після матчу з «Миколаєвом» у відставку був відправлений Євген Мурзін, який в Харкові завоював всього лише дві перемоги при дванадцяти поразках. Керувати командою до кінця чемпіонату буде Олег Манойленко, який тренував клуб в минулому сезоні.

Після двох поспіль поразок у єврокубках «Київ-Баскет» частково підняв настрій своїм уболівальникам перемогою над «Черкаськими Мавпами». Незважаючи на 16 допущених втрат (проти 9 у черкащан), столичним баскетболістам допоміг досягти вікторії дуже непоганий відсоток точних дальніх кидків (12 з 24, 54% реалізації). Даний поєдинок ознаменувався поверненням на паркет у складі «Черкаських Мавп» Олександра Кобця, який пропустив 14 місяців після важкої травми в грі національних збірних України та Словенії. У своєму дебютному після травми поєдинку Кобець за вісім з половиною хвилин набрав шість очок і зробив одну втрату м'яча.

Завершився ігровий тиждень матчем між «Миколаєвом» і «Дніпром». Господарі паркету змогли дати серйозний бій більш міцним дніпрянам, які за тридцять хвилин ігрового часу заробили всього лише два очки переваги - 59:61. У четвертій десятихвилинці гості все-таки взяли своє і оформили п'ятнадцяту перемогу в сезоні. Дуже неоднозначний поєдинок провів лідер «корабелів» Квентін Пітерсон. Американець традиційно став найрезультативнішим гравцем своєї команди, але за останні чотири хвилини гри, які почалися за рівного рахунку - 73:73, Квентін промазав п'ять з п'яти своїх кидків і позбавив свою команду шансів на перемогу.