Світовий Гран-прі: Робертсон в драматичному фіналі обіграв Дотта

Ніл завоював 18-й титул у кар'єрі

6450
0

У Челтнемі завершився черговий рейтинговий турнір. Ніл Робертсон в фіналі здолав Грема Дотта. Австралієць зіграв в третьому фіналі поспіль і завоював 18-й титул у кар'єрі, вийшовши за цим показником на чисте 6-е місце в історії снукера. Частіше рейтингові турніри вигравали тільки Ронні О'Салліван і Стівен Хендрі (по 36 разів), Джон Хіггінс (30), Стів Девіс (28) і Марк Вільямс (22). На рахунку Марка Селбі залишається 17 титулів.

Ніл Робертсон почав фінал з півсотенної серії, у другій партії також набрав 63 очки за підхід, але впустив биток. Дотт не упустив свого шансу - взяв цей фрейм, а потім і наступний. На що австралієць відповів сенчурі, п'ятим на турнірі. Тож на першу перерву суперники пішли за рівного рахунку - 2:2. А ось після паузи Робертсон всерйоз взявся за справу. Він виграв три партії поспіль, оформивши ще одну сотенну серію. Вів у рахунку і в 8-му фреймі, але помилився на останньому червоному. Це дозволило Грему трохи скоротити відставання - 5:3 на користь Робертсона після першої сесії.

Друга, здавалося, триватиме недовго. Ніл продовжив штампувати сотенні серії. У підсумку він зробив 5 сенчурі за матч, що стало повторенням його особистого рекорду. У 12-му фреймі австралієць набрав 142 очки за підхід і став автором найбільшого брейка на турнірі, що забезпечило йому бонус у розмірі 5 тис. фунтів. В результаті Ніл повів в рахунку 9:5 і опинився за крок від перемоги. Однак Дотт проявив справжній характер і скоротив відставання до мінімуму - 9:8. При цьому в 17-й партії Гремму потрібні були 2 снукера, він знайшов їх і, не зважаючи на півсотенну серію Ніла, виграв фрейм - 77:73. Проте наступна партія залишилася за Робертсоном - 10:8. На рахунку Ніла по 5 сотенних і півусотенних серій, Дотта - 3 півсотенних.

Таким чином, Ніл довів рахунок перемог на Доттом до 11-ти в 17-ти очних зустрічах. Перемога принесла Робертсону 100 тис. фунтів призових (Грем отримає 40 тис.). Крім того, він зміцнив свої позиції на другій сходинці світового рейтингу, а в річному піднявся на 3-е місце і гарантував собі місце в двох наступних турнірах серії Coral Cup (в Чемпіонаті гравців беруть участь кращі 16 снукерістов сезону, на Tour Championship приїдуть 8 найсильніших) .

Додамо, що Ніл виграв 18 з останніх своїх 19-ти матчів на рейтингових турнірах. І не думає зупинятися - на Welsh Open, який стартує вже в понеділок, 10 лютого, Робертсон захищатиме титул!