Суперліга. Одеське дербі і великий матч у Києві

Огляд одинадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

1725
0
ФБУ

Одинадцятий ігровий тиждень Суперліги розпочався з центрального поєдинку, в якому «Київ-Баскет» на своєму майданчику приймав «Дніпро». Кияни почали гру дуже результативно і не зменшували обертів аж до великої перерви. За перші дві чверті столичний клуб набрав 55 очок, а різниця в рахунку за підсумками двох чвертей склала +17 на користь «Київ-Баскета». У другій половині гри своє вагоме слово сказали американські легіонери «Дніпра». Генрі Дугат і Джаред Террелл влучними кидками повернули гостей в гру, і переможець в ній визначався на останній хвилині ігрового часу. Почавши її з відставання у вісім очок, дніпряни завдяки п'яти пунктам від Террелла і трьом з чотирьох промахів Богдана Близнюка з лінії штрафних, підібралися до гостей на відстань точного триочкового кидка. Шанс на порятунок у «Дніпра» був, але Террелл припустився прикрої втрати за шість секунд до кінця зустрічі.

У другому матчі четверга головний аутсайдер Суперліги в особі «Харківських Соколів» гостював у Черкасах. Господарі з початку поєдинку пішли у відрив і методично нарощували свою перевагу, яка вже до кінця другої чверті сягнула позначки в +23. У другій половині «Мавпи» дещо збавили темп, тримаючи комфортну різницю, але у харків'ян всього лише вийшло виграти окремо взяту четверту чверть і трохи скоротити підсумкове відставання в рахунку. Відзначаємо повне домінування «Мавп» на підбираннях. Господарі виявилися сильнішими за гостей в цьому компоненті гри з рахунком - 38:23. Однією з причин цього стала травма Делвана Грема, який зміг зіграти в поєдинку тільки 14 хвилин.

У п'ятницю в Суперлізі БК «Запоріжжя» приймав гостей з Миколаєва. Поєдинок мав вкрай важливе значення для розподілу місць у нижній частині турнірної таблиці. Його переможець отримував над переможеним стратегічну перевагу в битві за шосте підсумкове місце в таблиці, оскільки на більше командам претендувати дуже важко. Перші три чверті повністю пройшли під диктовку запоріжців, тон у грі яких завдавало американське тріо Сталлворт-Пресслі-Рендольф. За цей час «корабели» жодного разу не лідирували в рахунку. Але все змінилося в заключному відрізку. У ньому підвищив свій відсоток реалізації Квентін Пітерсон, важливі м'ячі закинули Луценко і Онуфрієв, і після точного середнього кидка від капітана «корабелів» гості вперше вийшли вперед за три з половиною хвилини до кінця зустрічі. Далі матч перейшов у нервову кінцівку, яка логічно закінчилася овертаймом. У ньому ключові попадання виявилися на рахунку господарів майданчика, які і відсвяткували перемогу.

Суботній матч «Київ-Баскета» проти «Харківських Соколів» не віщував особливих несподіванок. Столичні баскетболісти зараз явно на ходу, а харків'яни провалюють сезон з однією перемогою в активі, до того ж гості не могли розраховувати на травмованого Делвана Грема. Перша половина гри підтвердила цю тезу, цей відрізок господарі виграли з рахунком - 53:41. Але в третій чверті м'яч почав просто валитися з рук у столичних баскетболістів. Гості подарованим шансом скористалися і почали скорочувати відставання, а після точного триочкового кидка від Романа Козлова в середині четвертої чверті навіть вийшли вперед - 71:72. Відчувши, що запахло сенсацією, кияни зібралися і зразково провели останні хвилини поєдинку, вигравши їх з рахунком - 25:7. Непроста перемога «Київ-Баскета».

Розлючений двома поразками поспіль «Дніпро», відправився до Черкас із явним наміром перервати невдалу серію. Після рівної першої половини гостям вдалося досягти своєї мети завдяки потужній третій чверті, яку вони виграли з рахунком - 34:19. Відзначаємо в складі «Дніпра» Джарреда Террелла, який провів свій найрезультативніший і найпродуктивний матч в Україні. На його рахунку 27 очок і 30 балів рейтингу ефективності.

У третьому в сезоні «одеському дербі» у впертій боротьбі перемогу святкували представники обласного центру. Швидко заробивши гандикап на початку поєдинку, одесити грамотно його утримували практично до кінця четвертої чверті, користуючись низьким відсотком реалізації кидків у южненців. Головний шанс для «Хіміка» випав за 43 секунди до кінця зустрічі, коли влучний триочковий від Андрія Войналовича підтягнув южненців на відстань однієї атаки - 71:68, але одесити в цей вечір віддавати перемогу явно не мали наміру.

Завершився ігровий тиждень у Кам'янському, де «Прометей», який істотно обновив задню лінію, приймав МБК «Миколаїв». Розірвавши контракт з Ренді Калпеппером, менеджмент «Прометея» оперативно знайшов йому заміну в особі Деона Едвіна, який не прижився в столиці і був відрахований з «Київ-Баскета». Дебют у Едвіна вдався на славу: MVP минулого сезону став найрезультативнішим у своїй команді (21 очко) і найкращим у складі «Прометея» за рейтингом ефективності (25 балів). У «Миколаєва» кращим звично був Квентін Пітерсон, який лише дві передачі не дотягнув до тріпл-дабла, але його зусиль для перемоги гостей було недостатньо.