Аделаїда. Ястремська поступилася першій ракетці світу в матчі за титул

Українка не зуміла засмутити Ешлі Барті перед австралійськими вболівальниками

Аделаїда. Ястремська поступилася першій ракетці світу в матчі за титул
© Jimmie48 Photography. Даяна Ястремська
Українська тенісистка Даяна Ястремська (№24 WTA) програла фінальний поєдинок на хардовому Прем'єрі в Аделаїді.
 
У матчі за титул українка не зуміла обіграти лідерку світового рейтингу Ешлі Барті з Австралії.
 
Аделаїда. Фінал
Даяна Ястремська (Україна) - Ешлі Барті (Австралія) - 2:6, 5:7
 
Стартовий сет вийшов зовсім не таким, як очікувалося. Барті з самого початку заграла на повну, а Даяна виявилася до цього не готовою. Очевидно, що вона не впоралася з хвилюванням, багато поспішала і часом діяла занадто самовпевнено. Австралійку влаштовувала така ситуація і вона з кам'яним обличчям штампувала очко за очком.
 
Після перших двох розминочних геймів Барті блискавично оформила брейк і далі тримала ситуацію під контролем. Австралійка на своїй подачі не давала жодних шансів українці (програла два очки за сет), вся боротьба пройшла на геймах Ястремської. Закінчила майстер-клас Ешлі в восьмому геймі, ще раз взявши подачу Даяни.
 
 
А ось другий сет подарував справжню інтригу. Барті в напруженій боротьбі стартонула з брейка і здалося, що можна вже закінчувати, але версія Ястремської в другій партії виявилася зовсім іншою. Вона налагодила обробку слайсів австралійки, почала глибше приймати подачу і навіть домінувати в розіграшах.
 
Барті чомусь виявилася до цього не готовою, мабуть, знизивши до себе вимоги після впевнено взятого першого сету. Це призвело до рахунку 2:2 і непоганих перспектив для українки. У восьмому геймі Даяна мала два прихованих сетболи, але потужна подача австралійки не дозволила їй вийти подавати на сет.
 
Наступні два гейми пройшли в запеклій боротьбі з шансами для обох тенісисток, але далі бензин у Даяни прогнозовано закінчився. На її обличчі було написано, що сил боротися на світовому рівні у неї не залишилося. В результаті Барті взяла 10 з 10 останніх очок в матчі, в основному зібравши помилки опонентки, і стала першою австралійкою, яка виграла титул на Зеленому континенті з 2011 року.
 
Ястремська вперше зіграла проти тенісистки, яка очолює світову класифікацію. Для українки це був дев'ятий матч проти суперниці з топ-10, вісім з них вона програла.
 
З наступного тижня Даяна оновить особистий рекорд в рейтингу WTA, піднявшись на 21-ю позицію.
 
Уже в понеділок Ястремська зіграє перший матч Відкритого чемпіонату Австралії. Суперницею стане одна з переможниць кваліфікації.
 

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(12 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Mazyr2412
      Mazyr2412, 18.01.2020 21:26
    0
    vital, 18.01.2020 19:00
    Якийсь ноунейм, Голубич, чи Лепченко восени 2018 в Люксембурзі
    Перевірив! Остання її вольова перемога в червні 2018 на рівні ITF( Ілклі) проти Сміткової. На рівні WTA єдина така перемога була у квітні 2017 року. Жахлива статистика!(
    Demon
      Demon, 18.01.2020 20:14
    +1
    Ничего, первый турнир-и сразу финал!!! Молодец, к Уимблдону будет в порядке!!!
    vital
    online
      vital, 18.01.2020 19:00
    0
    Mazyr2412, 18.01.2020 16:34
    С ким на рівні WTA в неї була вольова перемога в 2018 році? Це дуже велика проблема в її грі. Я вважаю що головна проблема в фізичній витривалості. Ех,їй би фізуху Еліни...
    Якийсь ноунейм, Голубич, чи Лепченко восени 2018 в Люксембурзі
    Mazyr2412
      Mazyr2412, 18.01.2020 16:34
    +1
    vital, 18.01.2020 13:05
    Поки що психологія (таракани в голові) не дозволяють Даяні перемагати ТОП-ів із першої десятки - лише 1 перемога в 9 матчах. Були сьогодні шанси в Даяни виграти сет на брейкпойнтах (прихованих сетболах) у 8-му геймі 2-го сету, де в обох випадках були помилки від Даяни. Це те що Саша Бажин не дарма казав що Даяна має по різному грати за рахунку 40-0 і 30-40. У будь-якому випадку Барті сьогодні була мегавмотивована на виграш першого домашнього турніру, після двох програних фіналів у Сіднеї. Тому якщо навіть 3-ій сет, то результат був би такий же, як у Брісбені з Кікі. Те що остання вольова (після програного першого сету) перемога Даяни датована ще 2018 роком те саме - задача для Бажина виправляти це діло, бо для ТОП-гравця не є проблемою виграти матч із невдалим стартовим сетом. Он у Барті їх в Аделаїді було цілих 2.
    На початку і в кінцівці матчу у суперниці Даяни була двозначна серія з виграних поспіль очок: 11 (2...4 геймах, яку перервала сама австралійка і 10 очок аж до фінішу матчу після рахунку рівно в 10-му геймі 2-го сету. Тобто Даяна в таких ситуаціях поки ще безнадійно сиплеться і сама вийти з цієї ситуації не може.
    Сподіваюся Бажин попрацює над психологією Даяни і варіативністю її гри. Хотілося б на Підсумковому чемпі побачити одразу двох українок.
    Ще й кваліфаєр попався складний Даяні, який на слуху в любителів тенісу. Переживаю я за перше колу АО-2020 Ястремської.
    С ким на рівні WTA в неї була вольова перемога в 2018 році? Це дуже велика проблема в її грі. Я вважаю що головна проблема в фізичній витривалості. Ех,їй би фізуху Еліни...
    Сан Саныч
      Сан Саныч, 18.01.2020 15:54
    -6
    axylinam, 18.01.2020 10:06
    Раньше,когда Ястремскую показывали в профиль-нос был как у буратино,когда показывали спереди-носик тоненький идеальный,сейчас сбоку стало намного лучше,спереди носик пухлый,но в целом намного лучше-мне кажется или как?
    Вот я тоже вчера писал что Ястремской нос по правили , )) так люди явного не видят ))) и минусуют не понятно за что )))
    captain2009
      captain2009, 18.01.2020 14:34
    +9
    Vlad Ltava, 18.01.2020 14:28
    Смотрите " невьіжденньіе ошибки 1 :12 . Поняли у кого коленки дрожали ??
    без плохого не бывает хорошего или иначе без поражений не бывает побед. Проанализируют с тренером, сделают работу над ошибками. Было бы желание работать, и все у Ястремской сложится. Лишь бы травмы ее обходили стороной. Кто еще два года назад мог подумать, что Эш так выстрелит? Все пророчили будущее Осакам-Андреескам, ну и? Я пока скептически отношусь к высказываниям и прогнозам о том, что Даяна - это типа будущая первая ракетка. Но с топами ей играть вполне по силам, ей всего 19 лет, есть еще возможность развиваться. Несмотря на поражение, этот турнир явно Даяна может занести себе в актив.
    Vlad Ltava
      Vlad Ltava, 18.01.2020 14:28
    -1
    Смотрите " невьіжденньіе ошибки 1 :12 . Поняли у кого коленки дрожали ??
    Vlad Ltava
      Vlad Ltava, 18.01.2020 14:05
    -1
    Стара хвороба - колінки тримтять , в голові каша , в очах страх , а іноді і безнадія .- нічого нового , хоча очікував гри , а не тріпання нервів . СТАВЬТЕ," - "
    vital
    online
      vital, 18.01.2020 13:05
    +3
    Поки що психологія (таракани в голові) не дозволяють Даяні перемагати ТОП-ів із першої десятки - лише 1 перемога в 9 матчах. Були сьогодні шанси в Даяни виграти сет на брейкпойнтах (прихованих сетболах) у 8-му геймі 2-го сету, де в обох випадках були помилки від Даяни. Це те що Саша Бажин не дарма казав що Даяна має по різному грати за рахунку 40-0 і 30-40. У будь-якому випадку Барті сьогодні була мегавмотивована на виграш першого домашнього турніру, після двох програних фіналів у Сіднеї. Тому якщо навіть 3-ій сет, то результат був би такий же, як у Брісбені з Кікі. Те що остання вольова (після програного першого сету) перемога Даяни датована ще 2018 роком те саме - задача для Бажина виправляти це діло, бо для ТОП-гравця не є проблемою виграти матч із невдалим стартовим сетом. Он у Барті їх в Аделаїді було цілих 2.
    На початку і в кінцівці матчу у суперниці Даяни була двозначна серія з виграних поспіль очок: 11 (2...4 геймах, яку перервала сама австралійка і 10 очок аж до фінішу матчу після рахунку рівно в 10-му геймі 2-го сету. Тобто Даяна в таких ситуаціях поки ще безнадійно сиплеться і сама вийти з цієї ситуації не може.
    Сподіваюся Бажин попрацює над психологією Даяни і варіативністю її гри. Хотілося б на Підсумковому чемпі побачити одразу двох українок.
    Ще й кваліфаєр попався складний Даяні, який на слуху в любителів тенісу. Переживаю я за перше колу АО-2020 Ястремської.
    serega-2019
      serega-2019, 18.01.2020 12:46
    +1
    160274, 18.01.2020 10:46
    Самая большая проблема даяны это отсутствие плана б .как только она попадает на соперницу не играющую прямолинейно, единственная извилина перестаёт работать.не одного укороченного за весь матч,вообще ничего .тупо лупит ,что есть дури.если не прибавит в тактике все всегда будет вокруг да около.данные сумасшедшие и очень много будет зависеть от тренера.
    Бувають невдалі дні - невдалі матчі..
    .. і ми падаєм, щоб знову піднятись і підкорити нові вершини !!!
    Все ще попереду і я вірю щообов`язково будуть ще яскраві перемоги і думаю найближчим часом !!
    .. а як все складеться покаже тільки час, який дасть відповідь на всі питання !
    Даяні міцного здоров`я і успіху на весь 2020 рік !!
    Sashamar
      Sashamar, 18.01.2020 12:43
    +4
    Панове, ви що хочете, щоб було все і одразу? Не буває.
    Якби хтось півтора роки тому сказав, що такий собі "мужичок с ноготок", який щойно " з кам'яним обличчям" виграв щось другорядне (Ноттінгем, здається) стане беззаперечною першою ракеткою світу, усі тільки б посміялися. От і в Даяни все ще попереду.
    Найбільшу надію подає оптимізм Баїна. Щоб не коїлося, посміхається, та нічого, зараз усе вийде. І починає виходити!
    alex55
      alex55, 18.01.2020 11:37
    +7
    В таких матчах и получают опыт, который нащей звездочке необходим. Верим в тебя Даяна. Вперед, не останавливаться на достигнутом, у тебя все еще впереди.
    dudigo78
      dudigo78, 18.01.2020 10:49
    +1
    Олег Балабух, 18.01.2020 10:19
    Просто трішки не щастило, питання одного року допоки Даяна опинется в 5 ці кращих. Барті не така вже і машина. Молодець, мені здається на сьогодні Ястремська номер 1 в Україн в жіночому тенісі. В неї все попереду.
    При всій моїй нелюбові до Світоліної, але Даяні ще до неї дуже далеко, і технічно, і фізично, і психологічно. І не факт, що їй вдасться до 25 років виграти бодай половину того, що виграла Світоліна
    160274
      160274, 18.01.2020 10:46
    +7
    Самая большая проблема даяны это отсутствие плана б .как только она попадает на соперницу не играющую прямолинейно, единственная извилина перестаёт работать.не одного укороченного за весь матч,вообще ничего .тупо лупит ,что есть дури.если не прибавит в тактике все всегда будет вокруг да около.данные сумасшедшие и очень много будет зависеть от тренера.
    tima fialko
      tima fialko, 18.01.2020 10:23
    +13
    Головне щоб перестала їздити в Москву і грати пари з путінками-тоді буде більше вболівальників,енергіі,психологічноі стійкості і впевненості в собі.
    kerch30
    online
      kerch30, 18.01.2020 10:23
    -10
    axylinam, 18.01.2020 10:06
    Раньше,когда Ястремскую показывали в профиль-нос был как у буратино,когда показывали спереди-носик тоненький идеальный,сейчас сбоку стало намного лучше,спереди носик пухлый,но в целом намного лучше-мне кажется или как?
    Подрочив?
    axylinam
    online
      axylinam, 18.01.2020 10:20
    -16
    Wvc, 18.01.2020 10:08
    Чего ты к девченке приколебался, сам ты Буратино.
    Я наоборот написал,что лучше стало,не передёргивай карты пидор ватный с российским флагом,суть таких пидаров врать
    Сергей Журавко
      Сергей Журавко, 18.01.2020 10:19
    +12
    Даяна умничка! Всё у неё получится!Успехов на Шлеме!
    Олег Балабух
      Олег Балабух, 18.01.2020 10:19
    +10
    Просто трішки не щастило, питання одного року допоки Даяна опинется в 5 ці кращих. Барті не така вже і машина. Молодець, мені здається на сьогодні Ястремська номер 1 в Україн в жіночому тенісі. В неї все попереду.
    serega-2019
      serega-2019, 18.01.2020 10:18
    +12
    .. не все зразу, а великі перемоги ще у Даяни будуть!!
    Даяна ще не раз нас порадує своєю грою і блискучими перемогами в тому числі над ТОПами в 2020 році !!!
    Даяна
    Lazio
      Lazio, 18.01.2020 10:00
    +26
    Барті, це машина! Окрім вона справжній суперник - без понтів, високошвидкісний і технічний.. Номер 1 в рейтенгу - і цим все сказано.
    Тільки марсіанин міг сподіватися на щось високе від Даяни проти Ешлі. Так, можна було зіграти з меншими помилками, але то таке. Даяна отримала в свої юні мегадосвід.
    Кароч, одним словом мені матч сподобався.
    По крайній мірі, якщо хто не помітив це був фінал турніру серії WTA, і навпроти фіналістки був синьо-жовтий прапорець🇺🇦🇺🇦🇺🇦.
    Здибимся на AO!!! 😉
    Wvc
      Wvc, 18.01.2020 10:08
    +16
    axylinam, 18.01.2020 10:06
    Раньше,когда Ястремскую показывали в профиль-нос был как у буратино,когда показывали спереди-носик тоненький идеальный,сейчас сбоку стало намного лучше,спереди носик пухлый,но в целом намного лучше-мне кажется или как?
    Чего ты к девченке приколебался, сам ты Буратино.
    Руслан Кириченко
      Руслан Кириченко, 18.01.2020 09:59
    +14
    С ее характером и напористостью,то она переплюнет Свитолину однозначно.
    vital
    online
      vital, 18.01.2020 09:57
    +14
    Все таки хвилювання завадило Даяні продемонструвати свою кращу гру. Але виступ достойний, неоціненний досвід здобуто і це ще стане в нагоді Ястремській.
    Лише б сили в Даяни на АО залишилися. Надважливо пройти перше коло, а далі матчі через день.
    tima fialko
    online
      tima fialko, 18.01.2020 10:23
    +13
    Головне щоб перестала їздити в Москву і грати пари з путінками-тоді буде більше вболівальників,енергіі,психологічноі стійкості і впевненості в собі.
    serega-2019
      serega-2019, 18.01.2020 09:56
    +13
    Дякую Даяні за матч і гру !!
    Шанси виграти 2 сет були, але нажаль..
    Як і писали у Даяни видна втома від попередніх матчів..
    Бажаю даяні якнайшвидшого відновлення, міцного здоров`я і дуже гарного виступу на Australian Open !!!
    Сергей Журавко
      Сергей Журавко, 18.01.2020 10:19
    +12
    Даяна умничка! Всё у неё получится!Успехов на Шлеме!
    serega-2019
      serega-2019, 18.01.2020 10:18
    +12
    .. не все зразу, а великі перемоги ще у Даяни будуть!!
    Даяна ще не раз нас порадує своєю грою і блискучими перемогами в тому числі над ТОПами в 2020 році !!!
    Даяна
    Александр Ад
      Александр Ад, 18.01.2020 10:09
    +12
    даа тренеру еще работать и работать над психологией Даяны.Сама себе снова проиграла.Барти просто стояла иногда и смотрела как Дая сама себе проигрывает.Надеюсь не только тренер но и сама Даяна проанализирует эту игру и сделает правильные выводы!Удачи на АО.
    А насчет того ,что рано играть с топами,.вспомните победу Даяны над Плишковой осенью
    axylinam
    online
      axylinam, 18.01.2020 09:58
    +12
    После первого удачного гейма Ястремская включила режим зайца,который продолжался до начала второго сета,потом появились варианты,реализовать не вышло,Барти находится в достаточно хорошей спортивной форме,хорошо подавала,упиралась,когда нужно и выиграла,играть в финале такого турнира тоже отличное достижение для Ястремской,у Саши Баина работы непочатый край
    yira
      yira, 18.01.2020 10:13
    +11
    Титул не виграла, але досвід здобула.
    Тепер відновлюватись і налаштовуватись на зустріч з Кайєю Юван в першому колі АО.
    Хай щастить!
    Олег Балабух
      Олег Балабух, 18.01.2020 10:19
    +10
    Просто трішки не щастило, питання одного року допоки Даяна опинется в 5 ці кращих. Барті не така вже і машина. Молодець, мені здається на сьогодні Ястремська номер 1 в Україн в жіночому тенісі. В неї все попереду.
    viktor112007
      viktor112007, 18.01.2020 09:54
    +10
    прикро, але... зробила б рахунок в 2 сеті 5:3 і могла б далі боротись. але повіддавала суперниці все що можна і це її остаточно вибило з колії.
    а так-то Даянка перегоріла ще до матчу, звідси й така велика кількість помилок та аутів.
    дуже прикро.
    по суті програла сама собі
    captain2009
      captain2009, 18.01.2020 14:34
    +9
    Vlad Ltava, 18.01.2020 14:28
    Смотрите " невьіжденньіе ошибки 1 :12 . Поняли у кого коленки дрожали ??
    без плохого не бывает хорошего или иначе без поражений не бывает побед. Проанализируют с тренером, сделают работу над ошибками. Было бы желание работать, и все у Ястремской сложится. Лишь бы травмы ее обходили стороной. Кто еще два года назад мог подумать, что Эш так выстрелит? Все пророчили будущее Осакам-Андреескам, ну и? Я пока скептически отношусь к высказываниям и прогнозам о том, что Даяна - это типа будущая первая ракетка. Но с топами ей играть вполне по силам, ей всего 19 лет, есть еще возможность развиваться. Несмотря на поражение, этот турнир явно Даяна может занести себе в актив.
    ihor7003
      ihor7003, 18.01.2020 09:52
    +9
    Очень достойно! Не за горами топ 20 и обеда на Малом итоговом турнире
    alex55
      alex55, 18.01.2020 11:37
    +7
    В таких матчах и получают опыт, который нащей звездочке необходим. Верим в тебя Даяна. Вперед, не останавливаться на достигнутом, у тебя все еще впереди.
    160274
      160274, 18.01.2020 10:46
    +7
    Самая большая проблема даяны это отсутствие плана б .как только она попадает на соперницу не играющую прямолинейно, единственная извилина перестаёт работать.не одного укороченного за весь матч,вообще ничего .тупо лупит ,что есть дури.если не прибавит в тактике все всегда будет вокруг да около.данные сумасшедшие и очень много будет зависеть от тренера.
    Sashamar
    online
      Sashamar, 18.01.2020 12:43
    +4
    Панове, ви що хочете, щоб було все і одразу? Не буває.
    Якби хтось півтора роки тому сказав, що такий собі "мужичок с ноготок", який щойно " з кам'яним обличчям" виграв щось другорядне (Ноттінгем, здається) стане беззаперечною першою ракеткою світу, усі тільки б посміялися. От і в Даяни все ще попереду.
    Найбільшу надію подає оптимізм Баїна. Щоб не коїлося, посміхається, та нічого, зараз усе вийде. І починає виходити!
    vital
    online
      vital, 18.01.2020 13:05
    +3
    Поки що психологія (таракани в голові) не дозволяють Даяні перемагати ТОП-ів із першої десятки - лише 1 перемога в 9 матчах. Були сьогодні шанси в Даяни виграти сет на брейкпойнтах (прихованих сетболах) у 8-му геймі 2-го сету, де в обох випадках були помилки від Даяни. Це те що Саша Бажин не дарма казав що Даяна має по різному грати за рахунку 40-0 і 30-40. У будь-якому випадку Барті сьогодні була мегавмотивована на виграш першого домашнього турніру, після двох програних фіналів у Сіднеї. Тому якщо навіть 3-ій сет, то результат був би такий же, як у Брісбені з Кікі. Те що остання вольова (після програного першого сету) перемога Даяни датована ще 2018 роком те саме - задача для Бажина виправляти це діло, бо для ТОП-гравця не є проблемою виграти матч із невдалим стартовим сетом. Он у Барті їх в Аделаїді було цілих 2.
    На початку і в кінцівці матчу у суперниці Даяни була двозначна серія з виграних поспіль очок: 11 (2...4 геймах, яку перервала сама австралійка і 10 очок аж до фінішу матчу після рахунку рівно в 10-му геймі 2-го сету. Тобто Даяна в таких ситуаціях поки ще безнадійно сиплеться і сама вийти з цієї ситуації не може.
    Сподіваюся Бажин попрацює над психологією Даяни і варіативністю її гри. Хотілося б на Підсумковому чемпі побачити одразу двох українок.
    Ще й кваліфаєр попався складний Даяні, який на слуху в любителів тенісу. Переживаю я за перше колу АО-2020 Ястремської.
    Demon
      Demon, 18.01.2020 20:14
    +1
    Ничего, первый турнир-и сразу финал!!! Молодец, к Уимблдону будет в порядке!!!