Огляд дев’ятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

2230
1
БК Запоріжжя

Завершився дев’ятий ігровий тиждень Суперліги. Розпочався він з впевненого розгрому БК «Запоріжжя» від гостей зі столиці. «Київ-Баскет» вийшов на майданчик Палацу Спорту «Юність» менш ніж через дві доби після закінчення поєдинку Кубка ФІБА проти угорського «Кьорменда», але це не завадило підопічним Айнарса Багатскіса повністю контролювати хід матчу. Господарям майданчика дуже не вистачало Валерія Плеханова на тренерському містку (дискваліфікація) і Володимира Шевченка з Андрієм Кожем'якіним на майданчику (травми). До всіх бід запорожців по ходу зустрічі додалися ще серйозні пошкодження Брендона Рендольфа і Дейонте Сіммонса.

У Миколаєві «корабели» приймали баскетболістів з Одеси і вже в середині другої чверті поступалися в 14 пунктів. Після цього господарі майданчика стрепенулися і почали скорочувати відставання, половина з якого була відіграна ще до перерви. У другій частині гри на повну включився новий лідер «Миколаєва» Квентін Пітерсон, який набрав у другій половині 18 зі своїх 28 очок. Результативність американця і якісна гра від Зотова з Брістолом допомогла господарям наздогнати і обігнати гостей за 28 секунд до кінця четвертої чверті. У «Одеси» залишався час на порятунок, але скористатися своїм шансом гості не зуміли.

За схожим сценарієм проходив і другий на тижні матч для «корабелів», цього разу проти «Хіміка», тільки ось фінал для господарів був не таким успішним. Отримавши в третій чверті відставання в 20 очок, «корабели» включили максимальні оберти і почали гонитву за южненцями. У підсумку баскетболістам «Миколаєва» трохи не вистачило часу (підсумкова різниця склала всього лише два очка), але за останні 17 хвилин гри господарі заслуговують на компліменти.

У поєдинку між «Прометеєм» і «Черкаськими Мавпами» ключовою стала третя чверть. Після рівної першої половини гри, яка завершилася з рахунком - 47:47, в третій десятихвилинці гості з Черкас накидали в кільце «титанів» цілих 35 очок і виграли чверть з рахунком - 35:22. У заключному відрізку гри господарі спробували наздогнати суперників, але у них вийшло тільки зменшити різницю в рахунку.

Невдачі «Прометея» продовжилися через два дні. У центральному матчі тижня баскетболісти з Кам'янського приймали «Київ-Баскет» і вже до перерви поступалися в десять очок. У другій половині гри у «Прометея» все також не клеїлася гра, в результаті - жодної виграної окремо взятої чверті проти киян і сумарна поразка з різницею в 14 пунктів - 74:88. Відзначаємо якісну гру в складі «Київ-Баскета» від Діона Едвіна. MVP минулого чемпіонату нарешті показав якісний баскетбол і з великим відривом став найкращим у своїй команді за рейтингом ефективності (24 бали). У свою чергу «Прометей» під кінець року потрапив у круте піке (чотири поразки в останніх п'яти матчах) і ризикує впасти в турнірній таблиці. Новорічна пауза для клубу з Кам'янського буде явно до місця.

Головна несподіванка тижня була зафіксована в Запоріжжі. У недільному поєдинку проти «Черкаських Мавп» господарі не могли розраховувати на Володимира Шевченка, Дейонте Сіммонса, Брендона Рендольфа і Андрія Кожем'якіна, зате на тренерський місток повернувся після дискваліфікації Валерій Плеханов. Матч обіцяв закінчитися легкою перемогою «Мавп» і, судячи з усього, гості самі в це повірили. Але, дуже низька реалізація кидків з усіх дистанцій у «Мавп», укупі з прекрасною точністю виконання дальніх кидків від господарів стали ключовими факторами в даному поєдинку. Справжнім героєм зустрічі став Андрій Мироненко, який реалізував 9 з 9 (!) триочкових. «Запоріжжя» перемагає і перериває серію з трьох поразок поспіль.