В харківському дербі Юракадемія перемогла Локомотив

Юристи виграли матч у своїх земляків тільки в п'ятій вирішальній партії

1978
0
Ігор Заржицький
У п'ятницю відбулися три поєдинки сьомого туру чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Суперліги. У Харкові в спортивному комплексі Національного юридичного університету при повністю заповнених трибунах грали дві місцеві команди «Юракадемія» і «Локомотив».

У минулі роки ці команди були провідними в нашій країні і їхні матчі відрізнялися виключно наполегливою боротьбою, що нерідко закінчувалися тай-брейком. Зараз ситуація змінилася в тому, що обидва харківські клуби в умовах складного фінансового становища змушені грати практично молодіжними складами. Втім, їхні протистояння, як і раніше, відрізняються непоступливістю і закрученою інтригою.

Ось і сьогоднішня зустріч вийшла дуже цікавою, яка до самих останніх розіграшів тримала в напрузі всіх глядачів. Перші дві партії виграли господарі майданчика 25:21 і 25:15. Однак залізничники зовсім не збиралися здаватися і взяли два наступні сети 17:25 і 18:25. А в заключній укороченій партії успіху досягли волейболісти «Юракадемії» 15:9.

У складі переможців відзначилися Іван Кривобок - 19 очок та Іван Черняк - 10. У «Локомотива» найбільше очок набрали Євген Політько - 21 і Євген Капаєв - 20.

Ще два матчі пройшли за участю вінницьких клубів, причому обидва вони грали у гостях і досягли перемог. ВК «МХП-Вінниця» в Чернігові в трьох партіях обіграв місцевий «Буревісник-ШВСМ». Тут у гостей 14 очок приніс своїй команді Віктор Шаповал і 10 - Олександр Буздуган. У тих, хто програв, 10 очок набрав Олексій Білик.

А ось гравцям «Серця Поділля» знадобилося чотири сети, щоб виграти в Житомирі у «Житичі-ЖНАЕУ». У складі вінницької команди 13 очок в активі Віктора Щекалюка, а у господарів майданчика 18 очок набрав Володимир Мірчев і 13 - Володимир Остапенко.

В цьому ж турі, трохи раніше, лідер чемпіонату львівський «Барком-Кажани» двічі завдав поразки хмельницькому «Новатору» на його майданчику з однаковим рахунком 3:0.

Чемпіонат України з волейболу. Чоловіки. Суперліга
7 тур. 14-15 грудня
«Новатор» (Хмельницький) - «Барком-Кажани» (Львів)
0:3 (8:25, 14:25, 15:25)
0:3 (21:25, 15:25 12:25)
Перші матчі. 20 грудня
«Збірна Харківської області-Юракадемія» - «Локомотив-збірна Харківської області-1»
3:2 (25:21, 25:15, 17:25, 18:25, 15:9)
«Буревісник-ШВСМ» (Чернігів) - ВК «МХП-Вінниця»
0:3 (13:25, 14:25, 22:25)
«Житичі-ЖНАЕУ» (Житомир) - «Серце Поділля» (Вінниця)
1:3 (21:25, 25:23, 16:25 16:25)

Турнірне становище в турнірній таблиці:
1. «Барком-Кажани» 14 матчів, 12 перемог, 2 поразки, 37 очок, співвідношення партій 40 - 13
2. ВК «МХП-Вінниця» 13, 11, 2, 33, 37 - 12
3. «Серце Поділля» 13, 10, 3, 30, 35 - 14
4. «Житичі-ЖНАЕУ» 13, 8, 5, 23, 28 - 19
5. «Локомотив-збірна Харківської області-1» 13, 5, 8, 15, 20 - 28
6. «Збірна Харківської області-Юракадемія» 13, 4, 9, 11, 13 - 29
6. «Буревісник-ШВСМ» 13, 3, 10, 10, 14 - 30
8. «Новатор» 14, 0, 14, 0, 0 - 42

В суботу 21 грудня відбудуться другі матчі в Харкові, Чернігові та Житомирі.