Гонка за MVP. Хто головний фаворит?
Sport.ua виокремив головних претендентів на звання найціннішого гравця регулярного чемпіонату
Як правило, цю нагороду отримує гравець, чия команда фінішувала першою в регулярці (найкращий представник найкращої команди), або гравець, що має вражаючу індивідуальну статистику. І цього сезону таких претендентів вистачає: до героїв сезону 18/19 додалися молоді зірки (Дончіч), сильні баскетболісти стали грати в сильних командах (Вокер), а хтось просто почав дивувати (Сіакам). Важливо відмітити той факт, що в 7 випадках за останні 10 років нагороду MVP отримував баскетболіст, чия команда вигравала регулярний чемпіонат.
У інших випадках володареві титулу слід було демонструвати вражаючу статистику (ЛеБрон Джеймс) або бути кращим за набраними очками (Кевін Дюрент, Рассел Вестбрук). Тому саме ці якості ми і візьмемо за основу в списку баскетболістів нижче. А тепер - детальніше до наших претендентів!
10 місце: Кемба Вокер (21.8 очок; 4.6 підбирань; 5.1 результативних передач в середньому за гру)
Говорячи про Кембу, слід передусім розглядати «Бостон» в цілому. Команда йде другою на Сході і третьою серед усіх команд ліги. Так само «Селтікс» треті за пропущеними очками і п'яті за різницею забитих/пропущених, маючи 4-й захисний рейтинг в НБА. Команда давить у захисті і при цьому Вокер примудряється з перших ігор в новому колективі (де є Тейтум, Браун і Хейворд) стати лідером нападу «Бостона». Він є кращим за набраними очками в команді (19-й в лізі), за асистами і першим серед гравців стартової п'ятірки за рейтингом ефективності. При тому, що Кемба займає лише 34-е місце в рейтингу «Відсоток задіювання баскетболіста». Важливо відмітити, що підопічні Бреда Стівенса вже обіграли такі команди, як: «Торонто» (112-106), «Мілуокі» (116-105), «Даллас» (116-106), «Маямі» (112-93) і «Денвер» (108-95). У кожній з цих п'яти ігор Вокер добре себе показав - за 33,4 хвилин у середньому за матч він збирав лінійку 26; 4.6; 4.6, попутно, двічі ставши гравцем матчу. Чи досить таких показників для звання MVP?
Чому так:
«Селтікс» цілком можуть стати найкращою командою регулярного сезону, і саме Кемба є лідером колективу, що бере відповідальність у складні для команди моменти на себе. І виправдовуючи цю відповідальність.
Чому ні:
Єдиний шанс на даний момент для баскетболіста отримати індивідуальний приз - це перемога «Бостона» в регулярному чемпіонаті. Відомо, що хлопці Бреда Стівенса сильні саме командою, а не яскравими індивідуальностями. І тут може вийти так, як і з «Атлантою» Майка Буденхольцера - другий рядок в загальній таблиці 2015-го року, четверо учасників Матчу усіх зірок, команда впродовж усього сезону заслуговувала тільки найпозитивніших відгуків. MVP - Стеф Каррі, як лідер ще більш сильної команди.
9 місце: Паскаль Сіакам (24.5; 8.4; 3.6)
Після того, як Ленард перевіз свої таланти до Лос-Анджелесу, багато експертів передрікали «Торонто» входження в процес перебудови і створення нової команди. Але в організації опинилися 4 людини, які були не згодні з думкою громадськості: Уджирі, Нерс, ВанВліт, а очолив цю банду Паскаль Сіакам. MVP фіналу D-ліги 2017, Самий прогресуючий гравець-2019, баскетболіст, що страхував Кавая у Фіналі НБА. Паскаль здається крихким і невмілим гравцем з незграбним дриблінгом. Спостерігаючи з боку, створюється враження, що його кидки не повинні залітати в кільце, а на веденні будь-який опонент, що хоч трохи вміє грати в захисті, здатний вибити м'яч з рук Сіакама. Що на ділі? Людина тягне «Торонто» на 4-е місце на Сході (рекорд 19-8). Секрет цієї команди - в умінні кидати здалеку і бігти в швидкі відриви. І Паскаль закидає 37.6% своїх кидків (середній по лізі - 35.7%). А по «Фаст брейк пойнтс» знаходиться на 6-ій позиції в усій лізі. Вплив Сіакама на свою команду? Він є лідером організації, яку покинув найсильніший її баскетболіст. І ця організація вважається тіньовим фаворитом Східної конференції.
Чому так:
Лідер одного з фаворитів чемпіонату, займає 11-е місце в списку бомбардирів НБА. І це після того, як команду покинув суперзірковий Ленард, а замість нікого не придбали.
Чому ні:
Успіх Сіакама безпосередньо пов'язаний з ефективною оборонною системою Ніка Нерса. Тобто поки «Торонто» на вершині турнірній таблиці, баскетболіст приймає участь в гонці за приз MVP. Але варто «Репторз» зменшити обороти, так і шанси форварда виграти індивідуальну нагороду поповзуть вниз.
8 місце: Джоель Ембід (22.0; 12.4; 3.1)
Який рейтинг може обійтися без участі в ньому Джоеля Ембіда? Центрового із умінням вести м'яч і феноменальним баченням майданчику. Баскетболіста, здатного в одному окремо взятому матчі набирати 41+20 по системі очки+підбирання. Ембід - лідер «Філадельфії» за набраними очками (16-й в лізі), підбираннями (5-й) і блоками (13-й) і йде на 11-му рядку в лізі за показником задіювання баскетболіста (Usage%). Команди, що вважається головним опонентом «Мілуокі» у боротьбі за корону Східної конференції. Що варто відмітити в першу чергу - цього сезону центровому буде важче набирати очки під кільцем: пішов головний снайпер команди Реддік. А дев’ять поразок колективу при слабкому календарі (тільки дві гри з фаворитами Сходу: перемога над «Бостоном» і поразка від «Торонто») залишають надто багато питань до колективу, лідером якого є Ембід.
Чому так:
Є відчуття, що команда додасть до середини сезону. З'явиться зіграність, якій притаманна 3-му рейтингу в лізі по асистах за гру. І результативність Джоеля теж виросте, що підвищить його шанси у боротьбі за титул MVP.
Чому ні:
У «Філи» був відверто слабкий календар, і судити про готовність Ембіда боротися за індивідуальну нагороду зараз рано. Відвертий мінус - програш «Торонто» Паскаля Сіакама. У тій грі Джоель змазав 11 з 11-и з гри і 3 з 3-х штрафних кидків.
7 місце: Нікола Йокіч (16.0; 10.0; 6.3)
Дивлячись на гру Йокіча, створюється враження, що він уміє робити все на майданчику. Найкращий на підбиранні, найкращий асистент, другий за набраними очками, четвертий за блоками і другий за перехопленнями в команді Майкла Мелоуна. «Денвер» наразі третій в Західній конференції , і вже встиг обіграти на своєму шляху «Бостон», «Х'юстон» і «Філадельфію». У цих іграх центровий демонстрував таку статистику: 35 хвилин, 23.7 очок, 12.7 підбирань, 6.7 результативних передач в середньому за гру. Порівняйте з його середніми результатами по сезону. Чому ж Йокіч так низько в нашому з вами рейтингу? Недавні поразки від «Лейкерс» і «Бостона» відчутно вдарили по позиціях Ніколи. У важливій грі за лідерство в Західній конференції серба просто закрили (13; 5; 8) при жахливому відсотку влучань (33%). І навпаки, маючи величезну перевагу в габаритах над опонентами з «Бостона», команда Йокіча поступилася 13 очками. Щоправда, хто дивився той матч, «Селтікс» закидали «Денвер» дальніми, особливо варто відмітити влучання Тейтума з-під опіки Ернангомеса.
Чому так:
Як оцінити важливість Йокіча для свого колективу? У команди найкращий захист в лізі. Нікола вміє додавати у своїй результативності, коли це особливо необхідно. І варто вимкнути Йокіча з гри, як уся команда може посипатися, що і довели «Лейкерс». А ще у підопічних Майкла Мелоуна хороші шанси виграти Західну конференцію.
Чому ні:
Йокіч став заробляти менше очок, ніж сезоном раніше, та і без особливої потреби він не хоче включатися в гру. Економія сил на плей-оф?
6 місце: Кавай Ленард (25.1; 7.9; 5.2)
Багато експертів вважають Кавая найкращим баскетболістом НБА #прямозараз. Так, розібратися з «Голден Стейт» у Фіналі дорогого коштує. Що Ленард демонструє цього сезону? Він є кращим за очками і підбираннями у своїй команді (якраз «Кліпперс» знаходяться серед лідерів за цими показниками в лізі). А його відсоток задіювання партнерами по команді складає 33.9% - четвертий в НБА. Тобто, баскетболіст сміливо бере на себе ініціативу і є лідером свого колективу. До речі, при досить складному календарі, команда вже обіграла ряд контендерів : «Лейкерс», «Торонто», «Бостон», «Х'юстон» і «Даллас». І в усіх цих матчах Кавай був на висоті (у грі з «Репторс» йому вистачило і 12 очок при першокласній грі в захисті). Питання викликає гра з «Мілуокі» (репетиція Фіналу?), де Ленарда відверто закрили - 5 з 14 з гри, 17 очок і 5 втрат.
Чому так:
«Лос-Анджелес Кліпперс» ідуть другими на заході і стають тільки сильнішими. Плюс до всього і календар ігор стане трохи легшим. Є відчуття, що команда серйозно побореться за першість у своїй конференції, при цьому статистика Кавая теж виросте.
Чому ні:
Навряд чи гравець після насиченого минулого сезону викладатиметься на усі 100% цього року. А в конференції Ленарда вистачає людей, яким є що доводити.
5 місце: Ентоні Девіс (27.7; 9.0; 3.3)
Так само, як і Ленард, Девіс є лідером своєї команди за набраними очками і підбираннями. А ще за перехопленнями, блоками (другий в лізі) і хвилинами, проведеними на паркеті в середньому за матч. У новому для себе колективі і з куди якіснішими партнерами Ентоні не втратив в жодному зі своїх статистичних показників, став більше кидати дальніх (3.3 спроб за матч) і краще реалізовувати штрафні кидки (87%). Його гра стала ефективнішою: закидає 1.1 триочкових (особистий рекорд) і набирає 14.3 очка у фарбі (четвертий в лізі і другий результат в кар'єрі) в середньому за матч. Але чи досить таких показників, коли в твоїй команді грає ЛеБрон Джеймс?
Чому так:
Гра з «Міннесотою» і 50 очок від Девіса (другий перформенс #прямозараз), «Лос-Анджелес Лейкерс» - лідери чемпіонату, баскетболістові є що доводити після переходу в нову і сильну команду.
Чому ні:
ЛеБрон Джеймс або як часто приз MVP вручають другому по силі баскетболісту в команді?
4 місце: Джеймс Харден (38.0; 6.0; 7.5)
Харден нестримний. У проході зупинити його неможливо. А дальні кидки після степ-беку - це щось неймовірне. Чи варто говорити, що баскетболіст - лідер сезону за результативністю в НБА, а його 60 очок в грі з «Атлантою» - найкращий показник за набраними очками в одному матчі серед усіх гравців ліги? Юзадж Хардена - перший по усій НБА (37.4%). Плюс до всього, «Х'юстон» зараз йде в лідируючій групі Західної конференції, маючи другий за очками напад в сезоні. Настільки сильний Харден - головна причина непотрапляння до рейтингу Вестбрука. Цікава статистика: рекордний сезон за очками від Майкла Джордана - 37.1 за гру. Чи досить перекидати Ем Джэя, щоб виграти звання MVP регулярного сезону?
Чому так:
Ми стаємо свідками чергового видатного сезону Джеймса Хардена. І цього разу у гравця серйозний аргумент на отримання призу - його результативність. Та і «Х'юстон», діставши Вестбрука, вважається одним з головних претендентів на перемогу в чемпіонаті.
Чому ні:
Як може баскетболіст, що закидає лише 43.1% з гри і 33.8% триочкових кидків, може вважатися серйозним конкурентом наступним трьом учасникам гонки за MVP? Та і «Х'юстон» програв уже майже всім головним конкурентам за місце на верхівці таблиці.
3 місце: ЛеБрон Джеймс (25.9; 6.8; 10.8)
Якби приз MVP вручали найталановитішому баскетболістові, що грає в НБА, то Джеймс брав би його щороку. Мегауніверсальний, з високим рівнем інтелекту, що грає на усіх п'яти позиціях, справжній лідер своїх колективів, у яких грав, - найкращий баскетболіст сучасності. Досить? Додайте до цього перше місце «Лос-Анджелес Лейкерс» в чемпіонаті, божевільний показник гравця за відсотком використання - 6-й в НБА, і перший за результативними передачами - 10.8 (адже на позиції «першого» виходить Рондо). Команда знаходиться серед числа лідерів за багатьма статистичними показниками в лізі (асисти, блоки, перехоплення, пропущені очки) при усього лише 16-му темпі гри. Але: підопічні Фогеля вже встигли програти «Далласу», «Торонто» і «Кліпперс». Більш того, в грудні команда зіграє два найважливіші матчі регулярного сезону, від яких залежатиме правомірність претензій ЛеБрона на приз MVP, - з Яннісом і Каваєм.
Чому так:
Джеймс мотивований і прагне довести, що він здатний привести «Лейкерс» до великих перемог. Особливо, після кепкувань від «Game Of Zone».
Чому ні:
У «Лос-Анджелес Лейкерс» зараз відверто слабкий календар і говорити про що-небудь в контексті боротьби за звання MVP для обох лідерів колективу ще досить рано. ЛеБрон Джеймс вже давно не молодий, щоб витрачати сили на регулярний сезон. Його мета - плей-оф. Та і для наступних двох хлопців цей приз виграти куди цікавіше!
2 місце: Лука Дончіч (30.0; 9.8; 9.2)
Новачок року-2019 серйозно претендує на звання MVP-2020. Дончіч виграв усе в Європі і тепер підкорює НБА. Молодий словенець - суміш Хардена і Джеймса в атаці (правда, він тільки йде до їхнього рівня) - мегадальні після степ-беку, силові проходи, швидкість і інтелект. Дончіч є третім за набраними очками і другим за результативними передачами в сезоні, третім за використанням в атаці. Єдине, в чому він слабкий - захист - іноді виглядає розгубленим і слабким у розмінах та пік-н-роллах. Варто відмітити, що у своєму клубі Лука лідирує за очками, підбираннями, передачами, перехопленнями і хвилинами, проведеними на майданчику. А сам «Даллас» (маючи досить посередній склад) - третій у сильній Західній конференції. Погодьтеся, ви вболіваєте за Луку, а він розуміє, що цілком може виграти приз MVP вже цього сезону.
Чому так:
Божевільна статистика, тягне посередній (поки не набрав форму Порзінгіс - так точно) «Даллас», постійно прогресує! І вже обіграв «Х'юстон» (41; 6; 10) і «Лейкерс» (27; 9; 10), а його 42 очки в грі з «Фініксом» ви бачили?
Чому ні:
В силу віку, Дончіч може просто не втримати такий найвищий рівень гри, що демонструється баскетболістом на старті сезону. Та й недавня травма, отримана в матчі з «Майамі», може трохи пригальмувати хід Дончіча.
1 місце: Янніс Адетокумбо (30.9; 13.2; 5.5)
Команда, що ідеально підходить під перемогу в регулярному сезоні, прагне виграти обидві конференції і цього сезону. Янніс? Другий за очками і п'ятий за підбираннями в НБА («Мілуокі» перші за цими показниками в лізі). І це за 31.6 хвилин на паркеті. Грек другий за «юзаджем», а його команда - перша за темпом гри. Так що показники баскетболіста цілком логічні. Важливо відмітити, що Янніс вже кидає по 5 триочкових за гру. І майже 2 з них влучає (у минулому сезоні кидав 2.8, а ще роком раніше - 1.9). Тобто прогрес очевидний (найвищий відсоток влучання дальніх за усю кар'єру). Підопічні Майка Буденхольцера вже обіграли «Х'юстон», «Лос-Анджелес Кліпперс» і «Торонто». Статистика грека в цих матчах склала: 31; 13; 7.8 за 30 хвилин на майданчику. І усе це при 63 % влучань з гри. А як же поразка від «Бостона»? І в цій грі Янніс був найкращим у складі своєї команди: 22; 14; 5. А ви як думаєте, чи візьме Адетокумбо другий титул MVP поспіль?
Чому так:
У «Мілуокі» є хороші шанси на перемогу в регулярному сезоні, а у баскетболіста - зберегти (примножити) і так вражаючу статистику.
Чому ні:
Ще занадто мало сильних опонентів Адетокумбо обіграв цього сезону.
В’ячеслав ШЕВЧЕНКО
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Екснаставник збірної України Леонід Буряк прокоментував жеребкування Ліги націй
Іван зосереджений на іграх за «Олександрію»
Он как Криш в футболе.