Суперліга. Сенсація в Одесі, рекорд результативності в Дніпрі

Огляд восьмого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

© ФБУ

Завершився восьмий ігровий тиждень Суперліги. Свій початок він взяв у Південному, де чемпіони минулого сезону приймали «Прометей». Гра почалася з точного двоочкового кидка господарів, але це був єдиний момент в матчі коли «Хімік» вів у рахунку. «Прометей» вже після першої чверті зробив вагому заявку на загальну перемогу, вигравши її з двократною різницею - 30:15. Надалі гості впевнено контролювали хід поєдинку, не дозволяючи южненцям наблизитися на небезпечну відстань. Відзначаємо потужну гру бігмена «Прометея» Майкла Майєрса, який набрав за гру потужний дабл-дабл (24 очка + 15 підбирань) і завершив матч з 40 балами рейтингу ефективності.

Початок поєдинку між БК «Одеса» і гостями із Запоріжжя пройшов за явної переваги атаки над обороною. Господарі руками Мейсі і Артамонова закидали гостей точними триочковими, а гості не відставали завдяки вдалим діям Брендона Рендольфа. У другій чверті господарі налагодили гру в захисті і відразу ж почали нарощувати відрив, який до свистка на велику перерву склав десять очок. У другій половині зустрічі гості кілька разів підбиралися до Одеси на відстань двох влучних кидків, але підсумкового ривка так і не зробили. Одесити показали, що навіть без одного з лідерів команди (травма Майка Холовея в грі з «Київ-Баскетом» виявилася дуже серйозною) здатні добиватися позитивного результату.

Але, якщо в грі проти «Запоріжжя» одесити все одно вважалися фаворитами згідно букмекерських котирувань, то домашня перемога над «Прометеєм» стала справжньою сенсацією. Господарі впевнено розпочали поєдинок і за три хвилини до кінця другої чверті відірвалися на максимальні для себе п'ятнадцять очок. У другій чверті гості з Кам'янського згадали, що вони володіють одним з кращих підборів гравців у Суперлізі і почали підбиратися до суперника. Переслідування завершилося успіхом за 136 секунд до кінця четвертої чверті - 79:79, але в подальшому очки набирала тільки одна команда - БК «Одеса». Відзначаємо, що одесити стають дуже незручним суперником для одного з фаворитів сезону. Саме команда з півдня вибила «Прометей» з розіграшу Кубка України, а в матчах Суперліги між колективами рахунок рівний - 1:1.

Свій останній офіційний поєдинок в нинішньому році провели «Харківські Соколи». Перед довгою перервою харків'яни на пару з гравцями МБК «Миколаїв» вирішили порадувати присутніх уболівальників результативною грою. Команди провели матч на дуже великих швидкостях і на двох набрали 198 очок. У цій перестрілці трохи більш вдалими виявилися гості, в складі яких 39 очок набрав Квентін Пітерсон. Відзначаємо просто чудову реалізацію дальніх кидків у обох команд (13 з 21, 62% реалізації у харків'ян і 13 з 27, 48% реалізації у «корабелів»).

Як виявилося, результативність Квентіна Пітерсона в Харкові була лише розминкою перед головним на даний момент індивідуальним перфомансом сезону. У недільному матчі проти «Дніпра» американський легіонер «корабелів» набрав 48 (!) очок, що поки є найкращим показником результативності в сезоні. Тридцять балів з цієї кількості Пітерсон набрав до перерви, чим забезпечив своєму клубу перемогу в першій половині - 54:44. У другій частині гри дніпряни сильніше прихопили лідера гостей, і відсоток реалізації кидків у американця почав падати. «Дніпро» став успішно загравати своїх великих, що в комплексі з якісної обороною принесло перемогу фавориту поєдинку.

У ще одній зустрічі «Хімік» обіграв БК «Запоріжжя». Вийшовши на матч проти южненців без головного тренера Валерія Плеханова (дискваліфікація за неспортивний фол в минулому поєдинку) і Лью Сталлворта, запорожці зуміли потріпати нерви «Хіміку». Заробивши величезну перевагу в першій половині гри - 57:28, господарі вийшли на другу частину матчу розслабленими, тоді, як запоріжці повністю змінили свою гру. Гості почали скорочувати різницю, а роль лідера в команді взяв на себе Брендон Рендольф. У заключній десятихвилинці запоріжці скоротили різницю до чотирьох очок, але вісім очок поспіль від Айзейі Вільямса не дозволили відбутися потенційно найяскравішому камбеку в сезоні.