Лучано ЛУЧІ: «Знаю гімн та планую отримати українське громадянство»
Глава Комітету арбітрів УАФ вважає, що судді в Україні неупереджені
Голова Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі на грудневому засіданні Ради ліг УАФ поспілкувався з представниками клубів:
«Враховуючи важливість змагань та конкуренцію, намагалися на центральні матчі осінньої частини сезону призначати арбітрів Прем'єр-Ліги. Хочу ще раз повторити, на мою думку є деякі матчі Першої ліги, які набагато важливіші за ігри Прем'єр-Ліги. Це стосується кількості глядачів на трибунах, цікавості поєдинків, а також рівня клубів.
Комітет арбітрів продовжить цю практику вже у весняній частині сезоні. Переглядаємо всі матчі під егідою ПФЛ, сьогодні за допомогою Wyscout це зробити досить просто. Дякую представникам клубів, які роблять нам письмові запити щодо того чи іншого епізоду матчу. Намагаємося роз'яснити вам всі спірні моменти, а також оперативно вирішувати нагальні проблеми.
Дуже важливо, щоб усі зрозуміли, арбітри у нас неупереджені. Вони просто виконують свою роботу. Звісно, як і всі люди вони помиляються, але не спеціально. Вважаю, що не потрібно використовувати термін упередженість. Все залежить від кваліфікації арбітра. За свою роботу він отримує оцінку від Комітету арбітрів УАФ, яка й вказує на його кваліфікацію протягом сезону.
Ніхто не вказує арбітру, які рішення він має приймати. Я вже протягом десяти років працюю в Україні і просто не можу сприйняти термін упередженість. Багато хто говорить про корупцію у арбітрів, але це не відповідає дійсності. Якщо у вас є докази, то необхідно звертатися до Національної поліції, або щонайменше в Комітет арбітрів і надавати їх. Кидатися порожніми звинуваченнями щонайменше неввічливо. Професіональні якості арбітра оцінює не клуб, а Комітет арбітрів, який я очолюю.
Комітет арбітрів не може надавати всю інформацію щодо своєї роботи в ЗМІ. Згідно з Регламентом FIFA, Комітет арбітрів будь-якої національної асоціації напряму залежить тільки від асоціації, якій він і має надавати повну інформацію. Комітет арбітрів працює конфіденційно, згідно з рекомендаціями ФІФА.
Нам забороняють спілкуватися з медіа, клубами, політичними та релігійними організаціями. Це стосується не лише України, така практика застосовується у всьому світі. Звісно, ми караємо арбітрів за їх помилки, але не афішуємо цього. Хочу відзначити, що у нас склалися чудові взаємини з президентом ПФЛ. З Сергієм Макаровим постійно обмінюємося інформацією.
Вважаю, що арбітр не повинен бути гостем у клубу, який проводить матч. Це взагалі аномальна ситуація, яка практикується в Україні. Арбітр повинен приїздити на таксі за час-півтора до матчу. Він має сам платити за своє проживання, переїзди та уникати контактів з клубами. Ще два роки тому пропонували шляху вирішення цієї проблеми. Порахували, скільки на це потрібно додаткових коштів виділити. Представили свій проект Прем'єр-Лізі, але нашу пропозицію не врахували.
У нас деякі асистенти відмовлялися від призначень на матчі через те, що їм навіть доводилось витрачати власні кошти, щоб заплатити за проживання, переїзди. Гонорару, який отримують арбітри за роботу на матчі, на це не вистачає. Вважаю, що необхідно змінювати ментальність. На мою думку, щоб уникнути додаткових витрат, ми можемо призначати арбітрів з того міста, з якого сам клуб. У інших країнах подібної такої проблеми нема.
Я звик завжди говорити правду, якою би вона не була. За десять років вже можу навіть підхоплювати гімн України. Можливо, звернуся у відповідні органи, щоб отримати українське громадянство».
Повідомити про помилку
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Футбол
|
21 листопада 2024, 11:56
3
Сербам не сподобалась поведінка фанатів
Футбол
|
21 листопада 2024, 08:48
7
Андрій не зіграє у матчі Ліги чемпіонів проти «Ліверпуля»
А, понятно. Т.е. арбитры - они как джедаи. Или как самураи. Или как какой-то орден капуцинов или госпитальеров. У них свой кодекс поведения, свои принципы, понятие о чести и долге, свои обеты молчания и все такое прочее. Короче к арбитру изначально претензий нет, ибо он весь себя посвятил служению. Сериал в гостях у сказки продолжается.
Друзья, давайте экономить! Это полезно. И еще нужно поменять ментальность! Очень красивое слово, правда? Что это значит на практике? Это очень просто. Например, матч Динамо - Александрия будет судить, вы не поверите, житель Киева! Зато выгодно! Обоснование? О, обоснование здесь самое замечательное - потому что так в Европе. Вы ведь уже все привыкли к тому, что все нужно делать так, как в Европе? Ну значит никаких проблем нет.
То есть это видимо надо понимать следующим образом: говорить о предвзятости арбитров нельзя, потому что ее нельзя доказать.
Или даже еще хуже: арбитры непредвзяты, потому что они арбитры.
Учение Маркса верно, потому что оно истинно. Блаблабла.
Так ведь это все двойные стандарты. В нашем мире отсутствие доказательства не является поводом для высказывания утверждения или тем более интерпретации слов или поступков. То же поведение отдельных фанатов уверенно интерпретируется как расизм, а не является на 100% доказанным.
А здесь нас банально призывает ВЕРИТЬ в непогрешимость арбитров. С какой стати?