Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Лижний спорт
| Оновлено 12 серпня 2024, 03:54
3963
0

Дискваліфікації в стрибках, успіх Паріса. Підсумки лижного вік-енду

Sport.ua підводить підсумки вік-енду в лижних видах спорту

| Оновлено 12 серпня 2024, 03:54
3963
0
Дискваліфікації в стрибках, успіх Паріса. Підсумки лижного вік-енду
instagram.com/dominikparis

Стрибки з трампліну

Старти вік-енду:

Субота, 30 листопада

Рука (Фінляндія), HS142, особистий турнір

Неділя, 1 грудня

Рука (Фінляндія), HS142, особистий турнір - відмінено

Перемога і дискваліфікації для збірної Норвегії

Після відкриття сезону у Віслі Кубок світу зі стрибків з трампліну відправився в традиційно проблемну в плані погоди Руку. Фінський етап свою репутацію в черговий раз підтвердив, і недільний старт був повністю скасований. Проте, навіть один тільки суботній особистий старт дав більш ніж достатньо приводів для обговорень.

Головним з них стали, звичайно ж, відразу 5 дискваліфікацій стрибунів, що само по собі є аномалією. Масла у вогонь додавав той факт, що четверо з них серйозно претендували на найвищі місця. Роберт Йоханссон і Йоханн Андре Форфанг були дискваліфіковані в першій спробі, при тому, маючи реальні шанси навіть на перемогу. Після другої спроби дискваліфікували Петера Превця і Маріуса Ліндвіка, які зайняли друге і третє підсумкове місця відповідно. До списку дискваліфікованих приєднався і Анже Семеніч.

Всі п'ятеро були дискваліфіковані за порушення одного і того ж пункту технічного регламенту - костюм. З чим же пов'язана таке велика кількість дискваліфікацій? Справа в тому, що влітку FIS трохи змінила пункт технічного регламенту щодо костюмів: тепер вони перевіряються і на повітропроникність. Саме на цьому пункті правил «погоріли» все 5 дискваліфікованих.

У цих дискваліфікаціях можна встежити певну закономірність: були дискваліфіковані три норвежці і два словенці. При чому, для Семеніча це друга дискваліфікація поспіль: тиждень тому був анульований його результат у кваліфікації в Віслі. Для норвежців дискваліфікації за порушення технічного регламенту за останні роки стали звичним явищем, і це не випадково. Збірна Норвегії в стрибковому світі відома як головний експериментатор і новатор в плані екіпіровки, при чому, в першу чергу саме костюмів. І іноді такі експерименти приводять до настільки сумних результатів.


twitter.com/FISskijumping

Незважаючи на дискваліфікацію трьох норвежців, перемога в суботньому турнірі все одно дісталася підопічним Александера Штокля: як і у Віслі, переміг Даніель Андре Танде, який вже пішов у відрив у загальному заліку - заявку на Великий кришталевий глобус (ВКГ) зроблено. До слова, ці дискваліфікації дозволили вперше в кар'єрі піднятися на подіум на Кубку світу австрійцю Філіпу Ашенвальду. Вдруге поспіль на подіумі опинився Анже Ланішек.

Відзначимо черговий провал збірної Німеччини, який міг би виявитися ще більш оглушливим, якби не дискваліфікації: саме анулювання результатів Форфанга і Йоханссона в першій спробі дозволили Маркусу Айзенбіхлеру і Константіну Шміду пройти до другого раунду. А Морітц Баер і Штефан Ляйе цього зробити взагалі не змогли. До героя чемпіонату світу в Зеєфельді, до слова, повернулася проблема з тим, що в змагальних умовах він не може повторити свій тренувальний рівень стрибків.

А ось Австрія видала черговий солідний старт: 3 людини в топ-5. Відзначимо також 14-е місце Грегора Шліренцауера. Кидається в очі невдача збірної Польщі: жодної людини в топ-10. Каміл Стох став 16-м, хоча йому не пощастило з вітровими умовами в обох спробах.

Загальний залік Кубку світу:

Кубок Націй:

Гірські лижі

Старти вік-енду:

Субота, 30 листопада

Кіллінгтон (США), гігантський слалом, жінки

Лейк Луїс (Канада), швидкісний спуск, чоловіки

Неділя, 1 грудня

Кіллінгтон (США), слалом, жінки

Лейк Луїс (Канада), супергігант, чоловіки

Паріс зробив заявку на ВКГ

У минулий вік-енд в Лейк Луїсі у чоловіків-гірськолижників пройшли перші швидкісні старти сезону. Від них всі хотіли отримати відповідь на головне питання: чи зможе хтось із швидкісників (мався на увазі в першу чергу Домінік Паріс) поборотися за ВКГ? І відповідь ми отримали: так, може, і це саме Паріс. Італієць в Лейк Луїсі до перемоги не дотягнувся, проте двічі фінішував другим.

У прев’ю до сезону ми відзначали, що Паріс традиційно слабко виступає на північноамериканських трасах на початку сезону, і що його шанси на ВКГ будуть багато в чому залежати від того, чи зможе він пройти північноамериканське турне без серйозних очкових втрат. Так, друга частина цього турне, етап в американському Бівер Кріку, чекає нас на цьому тижні, проте перша, канадська половина цього турне у виконанні Паріса перевершила всі очікування.


instagram.com/dominikparis

В цілому варто відзначити, що результати в чоловічих швидкісних видах перестали бути випадковими, як в останні роки - найвищі місця займають в основному записні фаворити. Ця тенденція намітилася ще в минулому сезоні, а зараз привела до того, що при рівній кількості стартів у всіх основних дисциплінах (по одному в кожній) перші три рядки в загальному заліку Кубка світу займають швидкісники. При цьому лідирує, як не дивно, не Паріс, а переможець недільного супергіганту Маттіас Маєр, який випереджає італійця на одне очко завдяки балам, які він заробив в гіганті на відкритті сезону в Зольдені.

Тріумфально повернувся в Кубок світу після розриву хрестоподібних зв'язок і пропуску майже всього минулого сезону Томас Дрессен - німець виграв суботній швидкісний спуск. І саме Дрессен зараз замикає топ-3 в загальному заліку: в супергіганті він став десятим. Відзначимо подіум в швидкісному спуску Карло Янкі, для якого це перше потрапляння в топ-3 за останні два роки - після цього володар ВКГ 2010 року також переніс розрив хрестоподібних зв'язок. При чому, називати подіум Янкі сенсацією не можна - до цього легендарний ветеран дуже сильно виглядав на тренуваннях.

Перша в кар'єрі перемога Бассіно

У жінок в цей уїк-енд відбулися старти в технічних дисциплінах в американському Кіллінгтоні. Недільний слалом не приніс нічого нового: чергова перемога Мікаели Шиффрін. При чому, на дуже складній (в першу чергу, в плані снігового покриття) трасі вона привезла найближчій суперниці, Петрі Влховій, 2,29 секунди - сьомий найбільший розрив в історії жіночих слаломів на Кубку світу. До слова, в топ-6 за цим показником - відразу три переможних результати все тієї ж Мікаели ...

З того, що відбувалося в слаломі, варто відзначити сход Венді Холденер на другий трасі. Після першої спроби швейцарка йшла третьою, проте відставання від Шиффрін було величезним.

Найцікавіше в Кіллінгтоні відбувалося в суботньому гіганті. Свою першу в кар'єрі перемогу на Кубку світу здобула Марта Бассіно. Італійка вже років 5 вважається суперталантом, проте через свою хронічну нестабільність до першої перемоги дісталася тільки зараз, в 23 роки - до цього у Марти було тільки 5 подіумів (4 в гіганті та 1 в комбінації).


instagram.com/martabassino

Суботній гігант взагалі вийшов дуже успішним для збірної Італії - завдяки геніальній другій спробі з сьомого місця на друге піднялася Федеріка Бріньоне. До слова, в недільному слаломі вона з пізнім 31-м номером показала 11-й результат на першій трасі, проте в другій спробі зійшла з дистанції.

Успішно в суботньому гіганті виступила і Соф’я Годжа, яка зайняла 11-е місце. Для неї це, фактично, перший солідний результат в гіганті з часів подіуму в січні 2018 року в Краньскій Горі. За цей майже 2-річний період вона лише один раз набрала очки в гіганті, і теж на словенській землі - 19-е місце в Маріборі в лютому поточного року. Такий виступ Годжі в гіганті можна розглядати як ознаку дуже гарної форми, що особливо важливо напередодні перших швидкісних стартів сезону у жінок, які відбудуться вже на цьому тижні в тому ж Лейк Луїсі.

Не можна не відзначити четверте місце в гіганті Мішель Гізін, після чого вона стала дев'ятою і в слаломі. На відкритті сезону в гіганті в Зольдені швейцарка також виступила відмінно - дев'яте місце. По-моєму, саме час знову заговорити про неї як про претендента на топ-3 загального заліку Кубка світу. Ці розмови зараз виглядають навіть більш актуальними, ніж раніше, адже до цього сезону у Гізін не було сильних результатів у гіганті. Про це найбільш красномовно говорять цифри: за два гіганта нинішнього сезону Гізін набрала вже 79 очок: це майже в два рази більше, ніж за всю кар'єру до цього - 41. Швейцарка вже вийшла на друге місце в загальному заліку, проте серйозні висновки щодо її готовності боротися за топ-3 можна буде робити лише через тиждень, після швидкісних стартів в Лейк Луїсі.

Загальний залік Кубку світу (чоловіки):

Загальний залік Кубку світу (жінки):

Лижні перегони

Старти вік-енду:

П'ятниця, 29 листопада

Рука (Фінляндія), спринт, класика, чоловіки/жінки

Неділя, 1 грудня

Рука (Фінляндія), розділка 10 км, класика, жінки

Рука (Фінляндія), розділка 15 км, класика, чоловіки

Неділя, 1 грудня

Рука (Фінляндія), гонка переслідування 10 км, вільний стиль, жінки

Рука (Фінляндія), гонка переслідування 15 км, вільний стиль, чоловіки

Клебо вже відірвався в загальному заліку

У лижних гонках сезон стартував міні-туром в Руці. Всі очікували побачити продовження дуелі Йоханнеса Клебо і Олександра Большунова, однак її ми, по суті, так і не побачили. Клебо впевнено виграв міні-тур, а росіянин фінішував лише п'ятим. Однією з головних інтриг перед стартом сезону було те, як буде готовий Клебо після того, як влітку він перейшов зі спринтерської в дистанційну тренувальну групу збірної Норвегії.

І, якщо судити з перегонів в Руці, то Клебо дуже помітно додав на дистанції в порівнянні з минулим сезоном, при цьому абсолютно не втративши в спринтерській різкості. Хоча робити довгострокові висновки з цього приводу ще рано, адже на міні-турах на відкритті сезону в Руці дуже часто спринтери стрибають вище голови в дистанційних гонках. Так було і цього разу - про це говорять результати в дистанційних гонках Пола Голберга, Еріка Вальнеша, Сіндре Бйорнестада Скара і Федеріко Пеллегріно.

Окремо варто відзначити Вальнеша, який тиждень тому в очній боротьбі з Клебо виграв класичний спринт на змаганнях в Бейтостолені. Ерік виглядав головною загрозою для Клебо і в Руці, однак вилетів вже в чвертьфіналі через те, що зламав палицю в середині забігу. І якби Вальнеш в спринті показав результат, який відповідав би його поточному рівню готовності (а норвежець був готовий як мінімум потрапляти на подіум), то і в загальному заліку міні-туру фінішував би набагато вище, ніж на 12-му місці.


twitter.com/FISCrossCountry

Що стосується Большунова, то він у жодній з гонок не провалився, проте в цілому виглядав помітно слабкіше того, що ми бачили в минулому сезоні, і в підсумку посів в міні-турі лише п'яте місце. Норвезькі журналісти повідомляли про те, що у Большунова невеликі проблеми зі спиною, і він має больові відчуття, особливо при роботі даблполінгом. Так чи інакше, вже на старті сезону Большунов отримав 133 очки відставання від Клебо в загальному заліку, і якщо норвежець і надалі буде готовий настільки добре, то відіграти таке відставання буде дуже складно.

Для іншого лідера збірної Росії, Сергія Устюгова, сезон почався з конфузу. Устюгов показав дуже непоганий для себе результат у кваліфікації спринту класикою (8-е місце), після чого з реваншистськими настроями заявився в один чвертьфінальний забіг зі своїм принциповим суперником Йоханнесом Клебо. Однак перед стартом забігу Устюгов був дискваліфікований за повторний фальстарт: схід з дистанції і 30-е місце в підсумковому протоколі. Після цього Устюгов гідно для себе виступив в розділці класикою (дев'яте місце), проте розчарував в підсумковому коньковому переслідуванні, де показав лише 15-й результат за чистим часом і фінішував десятим у загальному заліку.

Топ-3 міні-туру замкнув Іво Нісканен, який в суботу виграв свою коронну дисципліну - розділку класикою. У неділю фін в черговий раз продемонстрував, якого прогресу він домігся в коньковому ході, показавши четвертий чистий час в переслідуванні. З таким рівнем готовності в конькових дистанційних гонках Нісканен стає реальним претендентом на загальний залік.

Провал Швеції і Росії в Руці

У жінок міні-тур в Руці завершився більш ніж передбачувано: впевненою перемогою Терези Йохауг. Норвежка не тільки виграла обидві дистанційні гонки, але і ледь не пробилася в півфінал в спринті - змагатися з нею в загальному заліку було просто нереально.

А ось що здивувало, так це провал збірної Норвегії. У п'ятничному спринті кваліфікацію не пройшли Фріда Карлссон, Шарлотт Калла, і, що найцікавіше, Майя Дальквіст. У суботній розділці провалилися фактично всі шведки. Особливо несподіваною була невдача Карлссон - від юної шведки очікували, що вона нав'яже боротьбу Йохауг, однак Фріда, дуже потужно стартувавши, швидко здулася і фінішувала лише 11-ю. Шведки в ці два дні говорили про те, що не вгадали зі змазкою, проте пояснити такі невдачі одними лише помилками сервісменів навряд чи можна.

Більш-менш прийшла в себе Карлссон лише в неділю: п'ятий чистий час в коньковом переслідуванні дозволило їй закінчити міні-тур восьмою в загальному заліку. Не вразила і Стіна Нільссон. У спринті вона стала лише п'ятою, після чого показала 30-й результат в класичній обробленні. Як і для Карлссон, найбільш вдалим днем ​​для неї стало недільне переслідування: дев'ятий чистий час в ньому вивело Стіну на 11-е місце в загальному заліку.

З шведок приємно здивувала у Руці лише Йонна Сундлінг. У спринті вона стала другою, хоча, якби не спіймала просвіт в середині фінального забігу через те, що запнулася Сейді Мобе-Бьорнсен, то, можливо, і поборолися б з Майкен Касперсен Фаллою за перемогу, адже на шляху до фіналу саме Сундлінг виглядала найбільш переконливо. Йонна непогано як для чистого спринтера виступила в обох дистанційних гонках, хоча тут ми, знову ж таки, повертаємося до питання про те, що на відкритті сезону в Руці багато хто зі спринтерів відчувають себе краще, ніж зазвичай в дистанційних видах. В цілому ж Швеція етап в Руці провалила, і званню найсильнішої жіночої збірної світу не відповідала.


twitter.com/FISCrossCountry

Невдачі зазнала і збірна Росії. Після відходу в декрет Юлії Белорукової, Анастасії Сєдової і Наталії Матвєєвої виявилося, що, крім лідера команди Наталії Непряєвої, у росіянок просто немає гонщиць, які готові показувати щось серйозне на рівні Кубка світу. Та й сама Непряєва відверто розчарувала. Після сьомого місця в спринті і третього в розділці Непряєва в пух і прах провалила конькове переслідування: 41-й чистий час і падіння з 4-го на 18-е місце в загальному заліку. Розмови про боротьбу за ВКГ поки що виглядають зовсім не актуальними.

А ось хто приємно вразив в Руці, так це стара норвезька гвардія. Хейді Венг не вистачило лише одного місця для виходу в плей-офф спринту, а після цього вона стала сьомою в розділці і показала чистий другий результат в переслідуванні, що дозволило їй фінішувати другою і в загальному заліку. Для Венг це перший особистий подіум на Кубку світу з січня 2018 року. Схоже, Хейді дійсно повертається на колишній рівень. Блискуче виступила і ветеран Астрід Якобсен. Стабільний хороший рівень у всіх трьох гонках дозволив їй замкнути топ-3 загального заліку міні-туру.

Загальний залік Кубку світу (чоловіки):

Загальний залік Кубку світу (жінки):

Двоборство

Старти вік-енду:

П'ятниця, 29 листопада

Рука (Фінляндія), HS142/5 км, особистий Гундерсен

Субота, 30 листопада

Рука (Фінляндія), HS142/10 км, особистий Гундерсен

Неділя, 1 грудня

Рука (Финляндия), HS142/10 км, особистий Гундерсен

Норвегія домінує на старті сезону

У двоборців в новому сезоні всі чекали на продовження норвезько-німецької дуелі, проте в Руці ми побачили велику перевагу збірної Норвегії. Переможний хет-трик Ярла Магнуса Ріібера нікого не здивував: чинний володар Кубку світу тричі поспіль впевнено вигравав змагання на трампліні, після чого з гігантською перевагою приїжджав на фініш першим. У неділю найближчий переслідувач Ріібера, Йорген Гробак, програв 2 хвилини і 8 секунд - безпрецедентне домінування.

Гробак після Руки йде третім у загальному заліку, поступаючись, крім Ріібера, і юному Єнсу Луросу Офтебро, новому норвезькому вундеркінду з ухилом в бік стрибків - вам це нікого не нагадує? Проте, на даний момент саме Гробак виглядає людиною №2 по силі в світовому двоборстві - до його швидкостей на лижні додалися ще й стабільно хороші результати на трампліні.


twitter.com/fisnoco

До слова, домінування Норвегії в ці вихідні базувалося саме на тому, що вся команда дуже сильно додала в стрибках - тут відразу видно плоди роботи зіркового в недавньому минулому стрибуна Тома Хільде. Проте, варто зазначити, що на наступних етапах домінування збірної Норвегії в будь-якому разі не буде настільки явним.

Чому? Як уже було відзначено вище, збірна Норвегії зараз домінує за рахунок блискучих результатів на трампліні, в той час як швидкості норвежців на трасі не вражають уяву. І етап в Руці створював ідеальні умови для домінування двоборців з ухилом в бік стрибків: на потужному місцевому трампліні за підсумками стрибків створювалися гігантські розриви, ліквідувати які на трасі найшвидшим лижникам було просто нереально.

Трамплін в Руці - найпотужніший з тих, які будуть використовуватися в календарі нинішнього Кубка світу з двоборства, в той час як майже половина всіх стартів взагалі буде проходити на трамплінах К-90.Там розриви будуть набагато меншими, і двоборці з ухилом в бік лижної гонки будуть мати набагато більше шансів на успіх.

Загальний залік Кубку світу:

Кубок Націй:

Оцініть матеріал
(13)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

ФОТО. Ринг-гьорл бою Пол-Тайсон стала зіркою інтернету. Хто вона?
Бокс | 22 листопада 2024, 05:39 1
ФОТО. Ринг-гьорл бою Пол-Тайсон стала зіркою інтернету. Хто вона?

Студентка Сідні Томас за одну ніч стала світовою знаменитістю

«Не знаю, що це значить». Тренер Бельгії – про Україну в плей-оф Ліги націй
Футбол | 22 листопада 2024, 15:02 4
«Не знаю, що це значить». Тренер Бельгії – про Україну в плей-оф Ліги націй

Доменіко Тедеско не розуміє, як можна бути задоволеним жеребом

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.