Томас Грімм полетів, але повернутися не обіцяв

Sport.ua - про чергові українські футбольні «Ігри престолів»

Томас Грімм полетів, але повернутися не обіцяв
© Footboom. Томас Грімм

Після досить гострих дебатів про єдиний телевізійний пул УПЛ, точніше, про його відсутність, це питання потихеньку відійшло на другий план. Чемпіонат України з різним успіхом транслюється на телеканалах «Футбол 1/2» і «2+2» (і його сателітах). У пул «Футбол» входять сім клубів, в пул «плюсів» - п'ять. В принципі, на цій досить хиткій «телерівновазі» можна було б поставити проміжну крапку. Або три крапки. Як кому зручніше. Тому що і самі клуби, і футбольні телевболівальники вже звикли до існуючого стану речей, і без особливих зусиль можуть знайти домашній матч своєї улюбленої команди в сітці мовлення того чи іншого каналу.

Інша справа, що такий стан речей не дуже комфортний для керівництва нашої Прем'єр-ліги. Справа в тому, що президент УПЛ Томас Грімм вважає, що телеканали групи «плюсів» транслюють матчі чемпіонату України незаконно. В принципі, він має всі підстави так вважати, адже в нинішньому сезоні медіаправа належать УПЛ, яка реалізовувала їх на тендері. Тендер цей, як ми всі пам'ятаємо, виграв «Футбол», в той час як «плюси» взагалі не брали участі в торгах. Але п'ять клубів відмовилися входити в офіційний пул УПЛ, чим викликали праведний гнів глави Ліги. Грімм у свій час навіть обіцяв «відмовників» притягти до Спортивного Арбітражного Суду Лозанни, щоб їх там надоумили і повернули в законне лоно УПЛ і телепулу. Однак далі цих розмов справа не просунулася. Зате всім відомі п'ять клубів і далі транслюють матчі за участю своїх команд на телемайданчиках «плюсів».

***

А що ж Грімм? А нічого. Як вдалося з'ясувати у добре поінформованих джерел, з неформальним формулюванням «а не дуже-то й хотілося» чинний глава УПЛ благополучно відбув у місячну відпустку. На батьківщину. Власне, Томас і так рідко радував своєю присутністю як безпосередніх підлеглих, так і футбольні заходи різного ступеня важливості: в середньому на своєму робочому місці в Будинку Футболу бував двічі на місяць. А тепер навіть на цю вимушену робочу повинність можна буде забити. Причому офіційно.

1927.kiev.ua. Томас Грімм

В принципі, ми сміливо можемо зловтішатися з цього приводу, резонно вважаючи, що герр Томас навряд чи встиг особливо перетрудиться за півтора року такого «палаючого» графіка. Але проти КЗППу особливо не попреш: належить людині відпустка, отже, нехай канає, поправляючи розхитані нерви десь з видом на альпійські галявини.

Однак в даному випадку головне питання не в тому, куди саме махнув Грімм. Питання в тому, чи має намір він повертатися. За наявною інформацією - не має наміру. Як нам вдалося дізнатися в Будинку Футболу, велика ймовірність того, що Грімм не повернеться до Києва з відпустки. І на це є відразу кілька причин.

Перша і головна - зміна політичної влади в Україні. Якщо раніше президент УПЛ відчував дієву підтримку від президента ФФУ/УАФ, який, до того ж, мав вельми серйозні важелі впливу в масштабах цілої країни, то з недавнього часу ситуація змінилася. Причому кардинально. Андрій Павелко залишився президентом національної футбольної асоціації, а ось крісло на чолі бюджетного Комітету Ради, як і місце в самому парламенті, залишилося лише в спогадах. Андрію Васильовичу зараз явно не до реверансів Грімму. Йому потрібно вирішувати більш приземкуваті проблеми: хоча б з братами Суркісами. І в цій війні в хід вже було випущено не лише списи різно полярних ЗМІ, а й кулаки, про що ще довго будуть перешіптуватися завсідники президентської ВІП-ложі НСК «Олімпійський». Подейкують, що перед відльотом у відпустку Грімм заходив на аудієнцію до Павелка, але не отримав від нього не тільки слів підтримки, але і гарантій виплати платні. А вона, нагадаємо, не така вже й маленька - близько двадцяти з «хвостиком» тисяч євро на місяць. Плюс витрати на перельоти, авто, проживання та харчування.

Причина друга - зміна риторики самого президента УАФ. Якщо раніше він не соромився підбирати вислови до деяких персонажів із, скажімо так, «пулу Коломойського», то зараз він змушений лавірувати. Отже, принциповість Грімма в частині «підемо в Лозанну приструнити відмовників від єдиного пулу» вже нікому не потрібна. З тієї простої причини, що вже ніхто нікуди не йде. І, отже, не піде. А якщо так, Грімм не може не розуміти, що, з одного боку, він семимильними кроками перетворюється в весільного генерала. А з іншого - він стає просто неугодним. І якщо з останнім він ще міг хоч якось змиритися, то втрату досить високого статусу, гіпотетичну непотрібність швейцарцю складно буде перебити навіть вельми непоганою зарплатою. Тут, швидше за все, справа в ураженому почутті власної значущості.

Знову-таки, за інформацією тих же джерел з відомства на Черепановій Горі, підтвердженням можливого неповернення Грімма на своє робоче місце може служити і той факт, що права рука Томаса - віце-президент УПЛ Ключковський - теж не радує своєю присутністю офіс УПЛ. Нібито Маркіян Юрійович відчув вітер змін і самоусунувся, і за своє робоче місце в УПЛ триматися усіма своїми «фібрами душі» не має наміру. Хоч там і є за що триматися. Ну, зарплата у віце-президента УПЛ скромніша, ніж у його безпосереднього шефа, але, за чутками, теж серйозна.

***

А тим часом всезнаюча футбольна чутка сватає в ще аж ніяк не осиротіле місце президента нашої Прем'єр-ліги керівника управління спортивними каналами «1+1» Степана Щербачова. Причому сватає вельми і вельми переконливо. І не біда, що в даному випадку заангажованість не змити ні горілкою, ні милом, як і відсутність хоча б мінімального досвіду роботи на суто «футбольних» посадах. Вітер змін, знаєте, та й бажання швидше побувати в ролі реформатора...

Facebook. Степан Щербачов

Більш того, за чутками, «реформатори» збираються провести вибори (точніше, перевибори) президента УПЛ в найближчі терміни. У всякому разі, чекати, коли закінчиться термін повноважень Грімма (6 квітня 2022 року) ніхто не збирається. І якщо з якихось причин позачергову виборчу Конференцію УПЛ не вийде зібрати в нинішньому році, її неодмінно зберуть навесні наступного року. І під схвальне улюлюкання натовпу і чергових перефарбованих флюгерів УПЛ обов'язково отримає нового керівника, який неодмінно пообіцяє навести порядок, створити єдиний телепул і залучити вболівальників на стадіон.

А там, дивись, можна буде замахнутися і на Вільяма нашого Шекспіра...

Прикольно все це і не нудно - наші футбольні «Ігри престолів». Тільки ось наш футбол як був через цю мишачу метушню, вибачте, в дупі, так ще довго там і буде залишатися.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(10 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Завантаження...
Коментарі
    Sashko Bilyi
    Sashko Bilyi, 24.10.2019 16:48
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    korsun_skif, 24.10.2019 09:38
    Интересно, кто б нашу УПЛ купил. Если сами украинцы не хотят ее смотреть. Будьте реалистами!!!
    Лично я несколько лет назад, находясь в одной из стран Евросоюза, смотрел матчи УПЛ, правда только Шахтера, и еще МетаДона, потому что у иностранного канала не было прав на показ матчей Динамо, Металиста, и.т.д. (так как те были на плюсах).
    korsun_skif
      korsun_skif, 24.10.2019 09:38
    0
    Sashko Bilyi, 23.10.2019 19:23
    В чем афера ?, общий ТВ-пул трансляций матчей потом можна было б продаь другим странам, и таким образом заработать деньги для клубов УПЛ, а так никто заграницей не захочет покупать права только на половину клубов - матчей чемпионата.
    Интересно, кто б нашу УПЛ купил. Если сами украинцы не хотят ее смотреть. Будьте реалистами!!!
    Владимир Копяк
      Владимир Копяк, 24.10.2019 09:29
    0
    Владимир Иванов, 23.10.2019 20:28
    Что нужно от народа, чтобы зажравшегося мошенника и казнокрада Павелку засадить на нары? Референдум? Майдан под стенами АФУ? Забастовка команд и футболистов? Отказ ВСЕХ посещать стадионы, и игры сборной Украины тоже? Сброситься по гривне для ребят, которые его мордой об асфальт в Монако? Сам ведь не уйдет, контра.... Давайте все подумаем вместе...
    Что то у меня такая чуйка, что крысы покидают тонищий корабль АФУ. По достоверныи данным, многие замы павелки давно не почвлчются в стенах этой коррумпировпнной организации, как и сам фигурант многих уголовных дел. Последняя вооруженная разборка на Олимпийском, покпзала, что главные события впереди. Ждем активпции перед очередным Конгрессом АФУ в мае 2020 года - есть очень болбшая вероятность, что к этому времени найдут достойную замену проворовавшейсе компашке, которая только по недосмотру прокуратуры еще на свободе...
    mayjumanji
      mayjumanji, 24.10.2019 09:18
    0
    если у копанки зашквар и полыхает одно место от бессилия и злобы - значит верной дорогой идем
    Dirkochelo
    online
      Dirkochelo, 24.10.2019 06:46
    +1
    Чепучило улетел+! Наши лучше соросят!
    Lion
      Lion, 24.10.2019 05:27
    +5
    RomarioUA, 23.10.2019 22:08
    Напомню всем, кто связывает телепул с усилившимся влиянием ДК, что Гриша Суркис - в Оппо-блоке с явно не проукраинским окружением. И влияния посему на ЗЕ-команду у Гришы - сами понимаете. Просто уменьшилось влияние пана Рината, и на том спасибо. В итоге - порядок только в наших желаниях. В реальности - делёжка бабла, как и всегда
    Ты хочешь сказать что влияние Бени будет лучше сомневаюсь.....
    Ростик Карпа
      Ростик Карпа, 24.10.2019 03:36
    -3
    Ростик Карпа, 24.10.2019 03:31
    У них только 8 а у етих ажж 5!!!!!
    Сорі "тільки 7"
    Ростик Карпа
      Ростик Карпа, 24.10.2019 03:35
    +4
    2+2 і його саттеліти... Ужас... Куди країна котиться, та дайте вже кротам нарешті монополію....
    Ростик Карпа
      Ростик Карпа, 24.10.2019 03:31
    -1
    У них только 8 а у етих ажж 5!!!!!
    Ростик Карпа
      Ростик Карпа, 24.10.2019 03:29
    +4
    Автор, ви написали статтю або за гроші або ви палкий прихильник кротів та їх геббельс тв
    RomarioUA
      RomarioUA, 23.10.2019 22:08
    +3
    Напомню всем, кто связывает телепул с усилившимся влиянием ДК, что Гриша Суркис - в Оппо-блоке с явно не проукраинским окружением. И влияния посему на ЗЕ-команду у Гришы - сами понимаете. Просто уменьшилось влияние пана Рината, и на том спасибо. В итоге - порядок только в наших желаниях. В реальности - делёжка бабла, как и всегда
    Ostap1948
      Ostap1948, 23.10.2019 22:08
    +6
    Дайте мне эту зарплату. Обязуюсь четыре раза явиться на работу. И затраты на перелеты, авто, проживание и харчевание - можно вычесть из моей зарплаты
    JulikoB
      JulikoB, 23.10.2019 21:19
    +6
    Sashko Bilyi, 23.10.2019 19:23
    Вы ж все великие евроинтеграторы, в Европе футбол не платный ?
    Мы тоже платим за телек. Еще кому-то надо платить???
    JulikoB
      JulikoB, 23.10.2019 21:18
    +4
    tima fialko, 23.10.2019 20:25
    Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
    А почему Динамовцев? Палитесь, тупомозглые троли. С ваших слов можно сделать вывод что это был прошахтерский проект, а не общеукраинский.
    Акулярик
      Акулярик, 23.10.2019 21:14
    +2
    «- На&уй-на&уй - сказали піонери»
    Лесь Подерев‘янський «Павлик Морозов»
    Рустам Рашиди
    Рустам Рашиди, 23.10.2019 20:53
    +9
    tima fialko, 23.10.2019 20:25
    Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
    а какую цивилизацию он тебе декларировал ??кроме той шо все бабло от трансляций должно течь рыжему в карман ??
    Владимир Иванов
      Владимир Иванов, 23.10.2019 20:28
    +6
    Что нужно от народа, чтобы зажравшегося мошенника и казнокрада Павелку засадить на нары? Референдум? Майдан под стенами АФУ? Забастовка команд и футболистов? Отказ ВСЕХ посещать стадионы, и игры сборной Украины тоже? Сброситься по гривне для ребят, которые его мордой об асфальт в Монако? Сам ведь не уйдет, контра.... Давайте все подумаем вместе...
    tima fialko
    online
      tima fialko, 23.10.2019 20:25
    -10
    Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
    trasher87 trasher87
      trasher87 trasher87, 23.10.2019 19:45
    -4
    jekаfunny, 23.10.2019 18:30
    пАвелка решил топить соратников чтобы удержаться в кресле, посмотрим насколько ему это поможет
    Евгений видите вот вам и слух)))
    kino
    online
      kino, 23.10.2019 19:38
    0
    Заробив рижих кровавих і відвалив. ПНХ .Ліпше не вертайся. Тиж не Карлсон.
    Kevko
      Kevko, 23.10.2019 18:34
    +25
    Уникальная Украина. Большинство клубов УПЛ прозябают. А президент УПЛ за два появления на работе в месяц получает недостижимую им в Европе зарплату.
    turist86
    turist86, 23.10.2019 18:22
    +19
    ось і казочці кінець
    така от уйня, малята
    «УАФ– М а ф і я!»
    online
      «УАФ– М а ф і я!» , 23.10.2019 18:39
    +16
    Афёра с общим пулом не проканала, оно обиделось и свалило за бугор
    Kherson384
      Kherson384, 23.10.2019 18:32
    +14
    Устал парниша. Такую з. /п. получать?! А что наших мало?
    Рустам Рашиди
    Рустам Рашиди, 23.10.2019 20:53
    +9
    tima fialko, 23.10.2019 20:25
    Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
    а какую цивилизацию он тебе декларировал ??кроме той шо все бабло от трансляций должно течь рыжему в карман ??
    jekаfunny
      jekаfunny, 23.10.2019 18:30
    +9
    пАвелка решил топить соратников чтобы удержаться в кресле, посмотрим насколько ему это поможет
    Akkerman65
    Akkerman65, 23.10.2019 19:01
    +8
    Уважаемый автор! Я не считаю, что наш футбол находится в заднице. Смотрю много игр, в том числе и в первой лиге. Очень интересно. А победа сборной в группе? А руководители и функционеры никогда не обижали себя скромной зарплатой.
    kylt_lichnosti
      kylt_lichnosti, 23.10.2019 18:51
    +8
    Интрижка с геббельс-тв не выгорела.
    MaxUa
    MaxUa, 23.10.2019 19:00
    +7
    А разве "наш футбол, извините, в заднице" исключительно "из-за этой мышиной возни"? Разве всему виной только лишь организационные вопросы? Еще 10 лет назад у нас был весьма приличный средний уровень чемпионата. Который, заметьте, продолжал набирать обороты. И при этом не было никаких идиотских заморочек про телепулы и прочую фигню. Кстати, надо понимать, что в Украине как и в любых других не топ-чемпионатах, продажа прав на телетрансляции НИКОГДА не будет приносить значимых денег по тривиальной причине - за пределами этих стран просмотр их чемпионатов и даром никому не нужен.
    Ostap1948
      Ostap1948, 23.10.2019 22:08
    +6
    Дайте мне эту зарплату. Обязуюсь четыре раза явиться на работу. И затраты на перелеты, авто, проживание и харчевание - можно вычесть из моей зарплаты
    JulikoB
      JulikoB, 23.10.2019 21:19
    +6
    Sashko Bilyi, 23.10.2019 19:23
    Вы ж все великие евроинтеграторы, в Европе футбол не платный ?
    Мы тоже платим за телек. Еще кому-то надо платить???
    Владимир Иванов
      Владимир Иванов, 23.10.2019 20:28
    +6
    Что нужно от народа, чтобы зажравшегося мошенника и казнокрада Павелку засадить на нары? Референдум? Майдан под стенами АФУ? Забастовка команд и футболистов? Отказ ВСЕХ посещать стадионы, и игры сборной Украины тоже? Сброситься по гривне для ребят, которые его мордой об асфальт в Монако? Сам ведь не уйдет, контра.... Давайте все подумаем вместе...
    Lion
      Lion, 24.10.2019 05:27
    +5
    RomarioUA, 23.10.2019 22:08
    Напомню всем, кто связывает телепул с усилившимся влиянием ДК, что Гриша Суркис - в Оппо-блоке с явно не проукраинским окружением. И влияния посему на ЗЕ-команду у Гришы - сами понимаете. Просто уменьшилось влияние пана Рината, и на том спасибо. В итоге - порядок только в наших желаниях. В реальности - делёжка бабла, как и всегда
    Ты хочешь сказать что влияние Бени будет лучше сомневаюсь.....
    digsum
    online
      digsum, 23.10.2019 19:07
    +5
    Плывите, ихтиандры х..
    Ростик Карпа
      Ростик Карпа, 24.10.2019 03:35
    +4
    2+2 і його саттеліти... Ужас... Куди країна котиться, та дайте вже кротам нарешті монополію....
    Ростик Карпа
      Ростик Карпа, 24.10.2019 03:29
    +4
    Автор, ви написали статтю або за гроші або ви палкий прихильник кротів та їх геббельс тв
    JulikoB
      JulikoB, 23.10.2019 21:18
    +4
    tima fialko, 23.10.2019 20:25
    Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
    А почему Динамовцев? Палитесь, тупомозглые троли. С ваших слов можно сделать вывод что это был прошахтерский проект, а не общеукраинский.
    RomarioUA
      RomarioUA, 23.10.2019 22:08
    +3
    Напомню всем, кто связывает телепул с усилившимся влиянием ДК, что Гриша Суркис - в Оппо-блоке с явно не проукраинским окружением. И влияния посему на ЗЕ-команду у Гришы - сами понимаете. Просто уменьшилось влияние пана Рината, и на том спасибо. В итоге - порядок только в наших желаниях. В реальности - делёжка бабла, как и всегда
    Акулярик
      Акулярик, 23.10.2019 21:14
    +2
    «- На&уй-на&уй - сказали піонери»
    Лесь Подерев‘янський «Павлик Морозов»
    Dirkochelo
    online
      Dirkochelo, 24.10.2019 06:46
    +1
    Чепучило улетел+! Наши лучше соросят!