Томас Грімм полетів, але повернутися не обіцяв

Sport.ua - про чергові українські футбольні «Ігри престолів»

Томас Грімм полетів, але повернутися не обіцяв
© Footboom. Томас Грімм

Після досить гострих дебатів про єдиний телевізійний пул УПЛ, точніше, про його відсутність, це питання потихеньку відійшло на другий план. Чемпіонат України з різним успіхом транслюється на телеканалах «Футбол 1/2» і «2+2» (і його сателітах). У пул «Футбол» входять сім клубів, в пул «плюсів» - п'ять. В принципі, на цій досить хиткій «телерівновазі» можна було б поставити проміжну крапку. Або три крапки. Як кому зручніше. Тому що і самі клуби, і футбольні телевболівальники вже звикли до існуючого стану речей, і без особливих зусиль можуть знайти домашній матч своєї улюбленої команди в сітці мовлення того чи іншого каналу.

Інша справа, що такий стан речей не дуже комфортний для керівництва нашої Прем'єр-ліги. Справа в тому, що президент УПЛ Томас Грімм вважає, що телеканали групи «плюсів» транслюють матчі чемпіонату України незаконно. В принципі, він має всі підстави так вважати, адже в нинішньому сезоні медіаправа належать УПЛ, яка реалізовувала їх на тендері. Тендер цей, як ми всі пам'ятаємо, виграв «Футбол», в той час як «плюси» взагалі не брали участі в торгах. Але п'ять клубів відмовилися входити в офіційний пул УПЛ, чим викликали праведний гнів глави Ліги. Грімм у свій час навіть обіцяв «відмовників» притягти до Спортивного Арбітражного Суду Лозанни, щоб їх там надоумили і повернули в законне лоно УПЛ і телепулу. Однак далі цих розмов справа не просунулася. Зате всім відомі п'ять клубів і далі транслюють матчі за участю своїх команд на телемайданчиках «плюсів».

***

А що ж Грімм? А нічого. Як вдалося з'ясувати у добре поінформованих джерел, з неформальним формулюванням «а не дуже-то й хотілося» чинний глава УПЛ благополучно відбув у місячну відпустку. На батьківщину. Власне, Томас і так рідко радував своєю присутністю як безпосередніх підлеглих, так і футбольні заходи різного ступеня важливості: в середньому на своєму робочому місці в Будинку Футболу бував двічі на місяць. А тепер навіть на цю вимушену робочу повинність можна буде забити. Причому офіційно.

1927.kiev.ua. Томас Грімм

В принципі, ми сміливо можемо зловтішатися з цього приводу, резонно вважаючи, що герр Томас навряд чи встиг особливо перетрудиться за півтора року такого «палаючого» графіка. Але проти КЗППу особливо не попреш: належить людині відпустка, отже, нехай канає, поправляючи розхитані нерви десь з видом на альпійські галявини.

Однак в даному випадку головне питання не в тому, куди саме махнув Грімм. Питання в тому, чи має намір він повертатися. За наявною інформацією - не має наміру. Як нам вдалося дізнатися в Будинку Футболу, велика ймовірність того, що Грімм не повернеться до Києва з відпустки. І на це є відразу кілька причин.

Перша і головна - зміна політичної влади в Україні. Якщо раніше президент УПЛ відчував дієву підтримку від президента ФФУ/УАФ, який, до того ж, мав вельми серйозні важелі впливу в масштабах цілої країни, то з недавнього часу ситуація змінилася. Причому кардинально. Андрій Павелко залишився президентом національної футбольної асоціації, а ось крісло на чолі бюджетного Комітету Ради, як і місце в самому парламенті, залишилося лише в спогадах. Андрію Васильовичу зараз явно не до реверансів Грімму. Йому потрібно вирішувати більш приземкуваті проблеми: хоча б з братами Суркісами. І в цій війні в хід вже було випущено не лише списи різно полярних ЗМІ, а й кулаки, про що ще довго будуть перешіптуватися завсідники президентської ВІП-ложі НСК «Олімпійський». Подейкують, що перед відльотом у відпустку Грімм заходив на аудієнцію до Павелка, але не отримав від нього не тільки слів підтримки, але і гарантій виплати платні. А вона, нагадаємо, не така вже й маленька - близько двадцяти з «хвостиком» тисяч євро на місяць. Плюс витрати на перельоти, авто, проживання та харчування.

Причина друга - зміна риторики самого президента УАФ. Якщо раніше він не соромився підбирати вислови до деяких персонажів із, скажімо так, «пулу Коломойського», то зараз він змушений лавірувати. Отже, принциповість Грімма в частині «підемо в Лозанну приструнити відмовників від єдиного пулу» вже нікому не потрібна. З тієї простої причини, що вже ніхто нікуди не йде. І, отже, не піде. А якщо так, Грімм не може не розуміти, що, з одного боку, він семимильними кроками перетворюється в весільного генерала. А з іншого - він стає просто неугодним. І якщо з останнім він ще міг хоч якось змиритися, то втрату досить високого статусу, гіпотетичну непотрібність швейцарцю складно буде перебити навіть вельми непоганою зарплатою. Тут, швидше за все, справа в ураженому почутті власної значущості.

Знову-таки, за інформацією тих же джерел з відомства на Черепановій Горі, підтвердженням можливого неповернення Грімма на своє робоче місце може служити і той факт, що права рука Томаса - віце-президент УПЛ Ключковський - теж не радує своєю присутністю офіс УПЛ. Нібито Маркіян Юрійович відчув вітер змін і самоусунувся, і за своє робоче місце в УПЛ триматися усіма своїми «фібрами душі» не має наміру. Хоч там і є за що триматися. Ну, зарплата у віце-президента УПЛ скромніша, ніж у його безпосереднього шефа, але, за чутками, теж серйозна.

***

А тим часом всезнаюча футбольна чутка сватає в ще аж ніяк не осиротіле місце президента нашої Прем'єр-ліги керівника управління спортивними каналами «1+1» Степана Щербачова. Причому сватає вельми і вельми переконливо. І не біда, що в даному випадку заангажованість не змити ні горілкою, ні милом, як і відсутність хоча б мінімального досвіду роботи на суто «футбольних» посадах. Вітер змін, знаєте, та й бажання швидше побувати в ролі реформатора...

Facebook. Степан Щербачов

Більш того, за чутками, «реформатори» збираються провести вибори (точніше, перевибори) президента УПЛ в найближчі терміни. У всякому разі, чекати, коли закінчиться термін повноважень Грімма (6 квітня 2022 року) ніхто не збирається. І якщо з якихось причин позачергову виборчу Конференцію УПЛ не вийде зібрати в нинішньому році, її неодмінно зберуть навесні наступного року. І під схвальне улюлюкання натовпу і чергових перефарбованих флюгерів УПЛ обов'язково отримає нового керівника, який неодмінно пообіцяє навести порядок, створити єдиний телепул і залучити вболівальників на стадіон.

А там, дивись, можна буде замахнутися і на Вільяма нашого Шекспіра...

Прикольно все це і не нудно - наші футбольні «Ігри престолів». Тільки ось наш футбол як був через цю мишачу метушню, вибачте, в дупі, так ще довго там і буде залишатися.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(10 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Завантаження...
Коментарі
  Sashko Bilyi
  Sashko Bilyi, 24.10.2019 16:48
  0
  Коментар згорнуто. Показати
  korsun_skif, 24.10.2019 09:38
  Интересно, кто б нашу УПЛ купил. Если сами украинцы не хотят ее смотреть. Будьте реалистами!!!
  Лично я несколько лет назад, находясь в одной из стран Евросоюза, смотрел матчи УПЛ, правда только Шахтера, и еще МетаДона, потому что у иностранного канала не было прав на показ матчей Динамо, Металиста, и.т.д. (так как те были на плюсах).
  korsun_skif
    korsun_skif, 24.10.2019 09:38
  0
  Sashko Bilyi, 23.10.2019 19:23
  В чем афера ?, общий ТВ-пул трансляций матчей потом можна было б продаь другим странам, и таким образом заработать деньги для клубов УПЛ, а так никто заграницей не захочет покупать права только на половину клубов - матчей чемпионата.
  Интересно, кто б нашу УПЛ купил. Если сами украинцы не хотят ее смотреть. Будьте реалистами!!!
  Владимир Копяк
    Владимир Копяк, 24.10.2019 09:29
  0
  Владимир Иванов, 23.10.2019 20:28
  Что нужно от народа, чтобы зажравшегося мошенника и казнокрада Павелку засадить на нары? Референдум? Майдан под стенами АФУ? Забастовка команд и футболистов? Отказ ВСЕХ посещать стадионы, и игры сборной Украины тоже? Сброситься по гривне для ребят, которые его мордой об асфальт в Монако? Сам ведь не уйдет, контра.... Давайте все подумаем вместе...
  Что то у меня такая чуйка, что крысы покидают тонищий корабль АФУ. По достоверныи данным, многие замы павелки давно не почвлчются в стенах этой коррумпировпнной организации, как и сам фигурант многих уголовных дел. Последняя вооруженная разборка на Олимпийском, покпзала, что главные события впереди. Ждем активпции перед очередным Конгрессом АФУ в мае 2020 года - есть очень болбшая вероятность, что к этому времени найдут достойную замену проворовавшейсе компашке, которая только по недосмотру прокуратуры еще на свободе...
  mayjumanji
    mayjumanji, 24.10.2019 09:18
  0
  если у копанки зашквар и полыхает одно место от бессилия и злобы - значит верной дорогой идем
  Dirkochelo
  online
    Dirkochelo, 24.10.2019 06:46
  +1
  Чепучило улетел+! Наши лучше соросят!
  Lion
    Lion, 24.10.2019 05:27
  +5
  RomarioUA, 23.10.2019 22:08
  Напомню всем, кто связывает телепул с усилившимся влиянием ДК, что Гриша Суркис - в Оппо-блоке с явно не проукраинским окружением. И влияния посему на ЗЕ-команду у Гришы - сами понимаете. Просто уменьшилось влияние пана Рината, и на том спасибо. В итоге - порядок только в наших желаниях. В реальности - делёжка бабла, как и всегда
  Ты хочешь сказать что влияние Бени будет лучше сомневаюсь.....
  Ростик Карпа
    Ростик Карпа, 24.10.2019 03:36
  -3
  Ростик Карпа, 24.10.2019 03:31
  У них только 8 а у етих ажж 5!!!!!
  Сорі "тільки 7"
  Ростик Карпа
    Ростик Карпа, 24.10.2019 03:35
  +4
  2+2 і його саттеліти... Ужас... Куди країна котиться, та дайте вже кротам нарешті монополію....
  Ростик Карпа
    Ростик Карпа, 24.10.2019 03:31
  -1
  У них только 8 а у етих ажж 5!!!!!
  Ростик Карпа
    Ростик Карпа, 24.10.2019 03:29
  +4
  Автор, ви написали статтю або за гроші або ви палкий прихильник кротів та їх геббельс тв
  RomarioUA
    RomarioUA, 23.10.2019 22:08
  +3
  Напомню всем, кто связывает телепул с усилившимся влиянием ДК, что Гриша Суркис - в Оппо-блоке с явно не проукраинским окружением. И влияния посему на ЗЕ-команду у Гришы - сами понимаете. Просто уменьшилось влияние пана Рината, и на том спасибо. В итоге - порядок только в наших желаниях. В реальности - делёжка бабла, как и всегда
  Ostap1948
    Ostap1948, 23.10.2019 22:08
  +6
  Дайте мне эту зарплату. Обязуюсь четыре раза явиться на работу. И затраты на перелеты, авто, проживание и харчевание - можно вычесть из моей зарплаты
  JulikoB
    JulikoB, 23.10.2019 21:19
  +6
  Sashko Bilyi, 23.10.2019 19:23
  Вы ж все великие евроинтеграторы, в Европе футбол не платный ?
  Мы тоже платим за телек. Еще кому-то надо платить???
  JulikoB
    JulikoB, 23.10.2019 21:18
  +4
  tima fialko, 23.10.2019 20:25
  Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
  А почему Динамовцев? Палитесь, тупомозглые троли. С ваших слов можно сделать вывод что это был прошахтерский проект, а не общеукраинский.
  Акулярик
    Акулярик, 23.10.2019 21:14
  +2
  «- На&уй-на&уй - сказали піонери»
  Лесь Подерев‘янський «Павлик Морозов»
  Рустам Рашиди
  Рустам Рашиди, 23.10.2019 20:53
  +9
  tima fialko, 23.10.2019 20:25
  Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
  а какую цивилизацию он тебе декларировал ??кроме той шо все бабло от трансляций должно течь рыжему в карман ??
  Владимир Иванов
    Владимир Иванов, 23.10.2019 20:28
  +6
  Что нужно от народа, чтобы зажравшегося мошенника и казнокрада Павелку засадить на нары? Референдум? Майдан под стенами АФУ? Забастовка команд и футболистов? Отказ ВСЕХ посещать стадионы, и игры сборной Украины тоже? Сброситься по гривне для ребят, которые его мордой об асфальт в Монако? Сам ведь не уйдет, контра.... Давайте все подумаем вместе...
  tima fialko
  online
    tima fialko, 23.10.2019 20:25
  -10
  Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
  trasher87 trasher87
    trasher87 trasher87, 23.10.2019 19:45
  -4
  jekаfunny, 23.10.2019 18:30
  пАвелка решил топить соратников чтобы удержаться в кресле, посмотрим насколько ему это поможет
  Евгений видите вот вам и слух)))
  kino
  online
    kino, 23.10.2019 19:38
  0
  Заробив рижих кровавих і відвалив. ПНХ .Ліпше не вертайся. Тиж не Карлсон.
  Kevko
    Kevko, 23.10.2019 18:34
  +25
  Уникальная Украина. Большинство клубов УПЛ прозябают. А президент УПЛ за два появления на работе в месяц получает недостижимую им в Европе зарплату.
  turist86
  turist86, 23.10.2019 18:22
  +19
  ось і казочці кінець
  така от уйня, малята
  «УАФ– М а ф і я!»
  online
    «УАФ– М а ф і я!» , 23.10.2019 18:39
  +16
  Афёра с общим пулом не проканала, оно обиделось и свалило за бугор
  Kherson384
    Kherson384, 23.10.2019 18:32
  +14
  Устал парниша. Такую з. /п. получать?! А что наших мало?
  Рустам Рашиди
  Рустам Рашиди, 23.10.2019 20:53
  +9
  tima fialko, 23.10.2019 20:25
  Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
  а какую цивилизацию он тебе декларировал ??кроме той шо все бабло от трансляций должно течь рыжему в карман ??
  jekаfunny
    jekаfunny, 23.10.2019 18:30
  +9
  пАвелка решил топить соратников чтобы удержаться в кресле, посмотрим насколько ему это поможет
  Akkerman65
  Akkerman65, 23.10.2019 19:01
  +8
  Уважаемый автор! Я не считаю, что наш футбол находится в заднице. Смотрю много игр, в том числе и в первой лиге. Очень интересно. А победа сборной в группе? А руководители и функционеры никогда не обижали себя скромной зарплатой.
  kylt_lichnosti
    kylt_lichnosti, 23.10.2019 18:51
  +8
  Интрижка с геббельс-тв не выгорела.
  MaxUa
  MaxUa, 23.10.2019 19:00
  +7
  А разве "наш футбол, извините, в заднице" исключительно "из-за этой мышиной возни"? Разве всему виной только лишь организационные вопросы? Еще 10 лет назад у нас был весьма приличный средний уровень чемпионата. Который, заметьте, продолжал набирать обороты. И при этом не было никаких идиотских заморочек про телепулы и прочую фигню. Кстати, надо понимать, что в Украине как и в любых других не топ-чемпионатах, продажа прав на телетрансляции НИКОГДА не будет приносить значимых денег по тривиальной причине - за пределами этих стран просмотр их чемпионатов и даром никому не нужен.
  Ostap1948
    Ostap1948, 23.10.2019 22:08
  +6
  Дайте мне эту зарплату. Обязуюсь четыре раза явиться на работу. И затраты на перелеты, авто, проживание и харчевание - можно вычесть из моей зарплаты
  JulikoB
    JulikoB, 23.10.2019 21:19
  +6
  Sashko Bilyi, 23.10.2019 19:23
  Вы ж все великие евроинтеграторы, в Европе футбол не платный ?
  Мы тоже платим за телек. Еще кому-то надо платить???
  Владимир Иванов
    Владимир Иванов, 23.10.2019 20:28
  +6
  Что нужно от народа, чтобы зажравшегося мошенника и казнокрада Павелку засадить на нары? Референдум? Майдан под стенами АФУ? Забастовка команд и футболистов? Отказ ВСЕХ посещать стадионы, и игры сборной Украины тоже? Сброситься по гривне для ребят, которые его мордой об асфальт в Монако? Сам ведь не уйдет, контра.... Давайте все подумаем вместе...
  Lion
    Lion, 24.10.2019 05:27
  +5
  RomarioUA, 23.10.2019 22:08
  Напомню всем, кто связывает телепул с усилившимся влиянием ДК, что Гриша Суркис - в Оппо-блоке с явно не проукраинским окружением. И влияния посему на ЗЕ-команду у Гришы - сами понимаете. Просто уменьшилось влияние пана Рината, и на том спасибо. В итоге - порядок только в наших желаниях. В реальности - делёжка бабла, как и всегда
  Ты хочешь сказать что влияние Бени будет лучше сомневаюсь.....
  digsum
  online
    digsum, 23.10.2019 19:07
  +5
  Плывите, ихтиандры х..
  Ростик Карпа
    Ростик Карпа, 24.10.2019 03:35
  +4
  2+2 і його саттеліти... Ужас... Куди країна котиться, та дайте вже кротам нарешті монополію....
  Ростик Карпа
    Ростик Карпа, 24.10.2019 03:29
  +4
  Автор, ви написали статтю або за гроші або ви палкий прихильник кротів та їх геббельс тв
  JulikoB
    JulikoB, 23.10.2019 21:18
  +4
  tima fialko, 23.10.2019 20:25
  Динамівців можна привітати,європейська цивілізація нам тепер не загрожує,повертаємся до свого болота
  А почему Динамовцев? Палитесь, тупомозглые троли. С ваших слов можно сделать вывод что это был прошахтерский проект, а не общеукраинский.
  RomarioUA
    RomarioUA, 23.10.2019 22:08
  +3
  Напомню всем, кто связывает телепул с усилившимся влиянием ДК, что Гриша Суркис - в Оппо-блоке с явно не проукраинским окружением. И влияния посему на ЗЕ-команду у Гришы - сами понимаете. Просто уменьшилось влияние пана Рината, и на том спасибо. В итоге - порядок только в наших желаниях. В реальности - делёжка бабла, как и всегда
  Акулярик
    Акулярик, 23.10.2019 21:14
  +2
  «- На&уй-на&уй - сказали піонери»
  Лесь Подерев‘янський «Павлик Морозов»
  Dirkochelo
  online
    Dirkochelo, 24.10.2019 06:46
  +1
  Чепучило улетел+! Наши лучше соросят!
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
© 2003-2019 Sport.ua
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності