| Оновлено 15 жовтня 2019, 16:30
8327
4

СТУПАР: «За новими правилами пенальті у ворота збірної України не було

Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар оцінив роботу Ентоні Тейлора в матчі Україна - Португалія (2:1)

8327
4

На думку експерта, англійський рефері не відповідав рівню матчу.

«Суддя не відповідав такому рівню матчу. Хоча він і представник Англії. В дебюті зустрічі Маліновський зіграв жорстко, але ж по-англійськи. Тейлор призначив штрафний у бік ворот нашої збірної.

Потім, коли на Руслана стрибнули у центрі поля, то рефері проґавив цей фол. Тобто суддя не був послідовним. В принципі, це вилилося у другому таймі.

На 72-й хвилині Тейлор призначив пенальті у ворота збірної України, витримавши паузу. Гравці збірної Португалії почали йому сигналізувати, от він і вирішив призначити 11-метровий. Чим він керувався? Не знаю.

Якщо б це були старі правила, де немає трактовки і роз'яснень гри рукою, то це інша справа. Можна було б із ним погодитися. Але сьогоднішній текст 12 правила чітко говорить: в таких ситуаціях пенальті не призначається!

Зазвичай не є порушення, коли після контакту з власною головою, тілом або ногою, м'яч потрапляє у руку, або кисть гравця. В такому випадку 11-метрового не має! Це не порушення.

Ось якщо б м'яч одразу потрапив у верхню кінцівку, тоді з арбітром десь можна було б погодитись. А так, м'яч від ноги відлетів Степаненку в руку. Виходячи з цього, це 100% помилка арбітра.

Якщо Тейлор вирішив, що порушення правил з боку Степаненка було і вказав на 11-метрову позначку, то він вже був зобов'язаний показувати Тарасу другу жовту картку. Що арбітр і зробив, залишивши нашу команду вдесятьох. Молодці наші хлопці, що вистояли», - сказав Ступар.

Відзначимо, що арбітр Ентоні Тейлор вдруге в кар'єрі вилучив з поля Тараса Степаненка.