Огляд другого ігрового тижня баскетбольної Суперлиги

1881
0
kyiv-basket.com.ua

Почався ігровий тиждень в Суперлізі з поєдинку між «Харківськими Соколами» і БК «Запоріжжя». Новачок турніру гідно протистояв бронзовому призеру останньої першості і зумів створити йому масу проблем. Харків'яни лідирували більшу частину поєдинку, але в останній десятихвилинці промазали занадто багато легких кидків. У свою чергу, американські легіонери запоріжців закинули ключові кидки і штрафні на останніх хвилинах зустрічі, чим принесли перемогу своєму клубу.

Через два дні харків'яни приймали «Прометей» з Кам'янського і знову зуміли дати бій більш сильнішому супернику. Після рівної першої половини «Соколи» змогли оформити комфортний відрив – 55:46 ближче до кінця третьої чверті, але в заключному відрізку гри розгубили свій гандикап. Гості раз по раз реалізовували свої атаки, тоді як харків'яни за останні чотири хвилини набрали лише одне очко. Відмінну гру в складі «Прометея» показав Ренді Калпеппер, який реалізував п'ять з десяти триочкових кидків.

В Южному на тижні зустрічалися фіналісти минулого сезону - «Хімік» і «Київ-Баскет». Столичні баскетболісти були сповнені рішучості поквитатися за поразку у фінальній серії, але у господарів паркету була своя думка на цей рахунок. Після абсолютно рівних трьох чвертей мінімальна – 65:66 перевага була у гостей. Южненці створили ключовий ривок у четвертій десятихвилинці, завдяки якому вийшли вперед на сім очок. Кияни на останній хвилині кілька разів скорочували своє відставання до трьох пунктів, але на більше їх не вистачило.

Поки южненці змагалися з киянами в сусідній Одесі однойменний баскетбольний клуб приймав «Черкаських Мавп». Одесити начисто програли гру гостям, дозволивши «Мавпам» за три чверті піти вперед на двадцять очок. У четвертій чверті господарі скоротили різницю, але на той час гра вже була зроблена. Перемога виявилася затьмарена для «Черкаських Мавп» втратою свого капітана Олександра Кольченка, який отримав у грі проти одеситів перелом ребра і на місяць потрапив в лазарет команди.

Важливість Олександра Кольченка для черкащан наочно продемонстрував наступний поєдинок «Мавп» проти южненського «Хіміка». У першій половині гості трималися за рахунок якісної гри Сеада Хаджифейзовича, але коли у другій частині поєдинку южненці змогли зупинити бігмена гостей, у «Мавп» плану Б не виявилося. Шикарний матч в складі «Хіміка» провів Ейверіл Угба (17 очок + 17 підбирань), який панував під обома щитами. Після трьох стартових поєдинків «Хімік» має три перемоги і знаходиться в групі лідерів. З огляду на передсезонні розклади Суперліги, такий результат виглядає досить несподівано.

Після поразки в Южному «Київ-Баскет» просто не помітив «Одесу», яка потрапила під гарячу руку. Господарі не змогли надати столичним баскетболістам бодай найменшого опору, а третя чверть і зовсім вилилася в страхітливі 8:29. Одесити жахливо кидали триочкові (2 з 16, 12% реалізації) і начисто програли боротьбу за підбирання (27 зібраних відскоків проти 48). Дуже впевнена перемога хлопців Айнарса Багатскіса.

У ще одному матчі тижня «Дніпро» приймав БК «Запоріжжя». І господарі, і гості показали не найкращий свій баскетбол, допускаючи багато промахів і браку в грі. Але у дніпрян позначилася перевага в глибині складу і габаритах в передній лінії. Завдяки цим факторам господарі більшу частину матчу тримали запоріжців на комфортній відстані в районі десяти очок і зі схожим відривом завершили поєдинок на свою користь. «Дніпро» знову показав командний баскетбол. Відразу шестеро гравців господарів (Тимофеєнко, Корнієнко, Дугат, Санон, Глєбов і Чумаков) набрали десять і більше очок.