07.09.2019, FT   ТВ-трансляція: 

Збірна України без проблем розібралася з Литвою

Команда Андрія Шевченка продовжує впевнено лідирувати в групі В відбіркового турніру Євро-2020

Збірна України без проблем розібралася з Литвою
© Sport.ua

Легендарний український екс-футболіст Олег Протасов зауважив перед грою в Вільнюсі, що роль фаворита може бути загрозливою для нашої збірної. Адже один неправильний рух - і все, що нажите непосильною працею до цього матчу, може піти за вітром. Литва хоч і мала славу постачальника очок практично для всіх в нашій групі, але раз на рік і палиця стріляє. А тут ще й поле синтетичне, не надто вдале для наших гравців...

Перед матчем намалювалася ще одна проблема - кадрова. Але її суть - не від нестачі, а від надлишку. Зараз Андрій Шевченко може собі дозволити виставити практично два рівноцінні склади. Та потрібен один, в який треба вмістити всіх гідних.

Як і слід було очікувати, в один усіх вмістити не вийшло. З не прогнозованого: на правому краю захисту вийшов Болбат. До речі, вперше в своїй кар'єрі збірника. Караваєв, який грав на цій позиції постійно, опинився в запасі. Позначилася його незавидна роль в «Динамо». Залишився в запасі і Коноплянка. Але тут все читалося. У новобранця «Шахтаря» немає ні ігрової практики, ні тонусу. Тому все логічно. Не знайшлося місця в старті і Циганкову. Напевно, з тієї ж причини, що і Караваєву. Зате Ярмоленко після довгої паузи потрапив в старт. У числі одинадцяти обраних опинився і Яремчук. Цьому форварду наш тренерський штаб віддав перевагу перед Мораєсом. Ось такий от вибір Андрія Миколайовича. Вибір дискусійний, але хто йому що скаже, якщо команда виграє?!

А вигравати, доречі, потрібно було кров з носу. Якщо ми візьмемо своє в двох матчах проти Литви, прямий шлях на Євро-2020 для нашої збірної буде відкритий. Про інший результат навіть міркувати не хочеться...

Матч почався валідольно для нас: вже на першій хвилині господарі створили небезпечну атаку, яку лише в останній момент ліквідував Миколенко. Щоправда, цей випад литовців став винятком з правил, тому що в подальшому ініціативою заволоділи українці. І дуже швидко відкрили рахунок. Марлос класною передачею знайшов у штрафному господарів Зінченка, який опинився на гордій самоті, і гравець «МанСіті» без протидії відправив м'яч у сітку. Господарі апелювали до арбітра з приводу офсайду, але, як здалося, наш універсал був на одній лінії із захисником. Через пару хвилин Марлос видав ще один класний пас. На цей раз на Яремчука, але Роман не зміг приборкати м'яч. У ці хвилини кинулися в очі кричущі розриви між ігровими лініями збірної Литви.

А далі гра заспокоїлася. Забивши швидкий гол, гості не форсували події, граючи строго по рахунку. Господарі в ці хвилини намагалися щось створити в атаці, але їх вистачило лише на один кутовий удар. Небезпечний, але не більше того. А ось наступна атакуюча спроба «синьо-жовтих» закінчилася результативно: Марлос блискуче розібрався в ситуації і класним ударом в самий кут воріт подвоїв рахунок. Це дебютний гол натуралізованого бразильця за збірну України. Після цього моменту господарі опинилися в нокдауні. Різниця в класі між суперниками була помітна неозброєним оком. Варто було гостям увімкнити швидкість і пресинг, як литовці судорожно притискались до воріт. Щоправда, українці включали свою активність дозовано.

Під завісу першого тайму гості могли довести рахунок до розгромного, однак Зінченко не зумів замкнути практично ідеальну передачу від Миколенка - мимо воріт.

Коротко про перший тайм. Гра нашим дається, суперник дійсно дуже посередній. Забили два м'ячі без особливих фізичних і емоційних витрат. Передумов до інших дій господарів не видно. Якщо не трапиться чогось екстраординарного, три очки повинні бути у нас в кишені.
Дебют другого тайму не став одкровенням. Гості грали так, як хотіли, господарі грали так, як їм дозволяли. Українці створили кілька моментів біля воріт литовців. До пори до часу господарям вдавалося стримувати атаки суперника. Але дуже сильний удар Малиновського з-за меж штрафного майданчика виявився з розряду таких, що не беруться. 0:3, гру було практично зроблено.

Після цього м'яча підопічні Шевченка скинули оберти. Українці не намагалися добивати опонента, проводячи переважно позиційні атаки. «Жовто-зелені» теж особливо нічим не запам'яталися. Вони начебто і намагалися щось зробити, але марно. Переважно неточні удари здалеку.

Під завісу матчу гості активізувалися, створивши кілька потенційно небезпечних моментів. Однак не зрослося. Не біда. 3:0 на виїзді - більш, ніж достатньо. Ще один красивий і впевнений крок збірної України в бік Євро-2020.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Відбірковий турнір Євро-2020. Група В.

Литва - Україна - 0:3


Олександр Зінченко (7), Ромеро Марлос (27), Руслан Малиновський (62)

Віталій Миколенко (73)

Литва: Еміліюс Зубас - Саулюс Міколюнас, Едвінас Гірдвайніс, Маркус Паленіс, Модест Воробйoвас - Домантас Шимкус - Овідіюс Вербіцкас, Артурас Жулпа, Гедрюс Матулявічюс (Мантас Кукліс, 63), Паулюс Голубіцкас (Вікінтас Сливка, 52) - Федор Черних (Кароліс Лаукжеміс, 68)

Україна: Андрій П'ятов - Віталій Миколенко, Микола Матвієнко, Сергій Кривцов, Сергій Болбат - Олександр Зінченко, Тарас Степаненко, Руслан Малиновський (Роман Безус, 80) - Ромеро Марлос, Роман Яремчук (Жуніор Мораєс, 65), Андрій Ярмоленко (Віктор Циганков, 60)

Арбітр: Ірфан Пельто (Боснія і Герцоговина)

Стадіон Литовської футбольної федерації (Вільнюс, Литва)

ЛИТВА - УКРАЇНА. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(14 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Завантаження...
Коментарі
    slavarost
      slavarost, 08.09.2019 12:51
    0
    zvalenok02, 08.09.2019 10:41
    Мои поздравления.
    На удивление мало постов. Всего 90.
    Конечно мало. Срач ведь нет с чего разводить
    zvalenok02
      zvalenok02, 08.09.2019 10:41
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    Мои поздравления.
    На удивление мало постов. Всего 90.
    Oleynik_sport
      Oleynik_sport, 08.09.2019 09:31
    +3
    Здорово! Україна! Перемога! Шевченко! Хорошая игра
    trasher87 trasher87
      trasher87 trasher87, 08.09.2019 09:30
    +4
    Виктор Андрущик, 08.09.2019 06:39
    Снова игру зделали эти парни с Житомира и Марлос с Миколенко.
    Марлос не типичный бразилец. Он реально чем то на наших похож. Человек с бразильского села очень простой. Я вообще впервые вижу бразильца не выпендривающегося.
    Как то реально я его и Эдика (Эдмара). Больше Украинцем считаю.
    Вчера был хорош. С лёгкостью и удовольствием играл.
    Большое уважение Марлосу.
    А Миколенко это один из лучших беков.
    Я думаю зимой полетят утки о переходе в Европу.
    trasher87 trasher87
      trasher87 trasher87, 08.09.2019 08:18
    +5
    Ну ведь же здорово когда ротация есть.
    Человек может усилить любую позицию.
    Этим сборная наша сильна впервые в истории. Именно глубиной состава.
    По 3 сильный крайка слева и справа.
    Очень сильный центр поля.
    Вратарская линия.
    Защита.
    Это супер.
    Я правда за сборную не переживаю.
    Уверен в том что способны на многое.
    Вообще никого не хочется критиковать.
    doktor09
      doktor09, 08.09.2019 08:09
    +1
    Трое портили общую картину-Ярмоленко, Яремчук и Болбат. И если Ярмола почти год не играл, то двое остальных-полный отстой. Яремчук ни за мяч зацепится не может, ни побороться, с его ростом ни одного верхового мяча не выиграл. Беседин №2. КПД же Болбата ваще равен нулю. Ни одного(!) точного паса при атаке в штрафной противника, точно тока назад. Провалы в защите. Схавает его Рональдо без проблем...
    Виктор Андрущик
      Виктор Андрущик, 08.09.2019 06:39
    +2
    Снова игру зделали эти парни с Житомира и Марлос с Миколенко.
    ay320
      ay320, 08.09.2019 05:08
    -2
    Игорь Нестеренко, 08.09.2019 00:05
    Пока Украина на равных бьется с Люксембургом, а по сербам не надо судить, это по жизни несчастный случай и несчастные люди! Вот матч с Нигерией покажет реально, чего стоим на сегодняшний день
    абсолютно согласен
    kvlad200760
      kvlad200760, 08.09.2019 02:52
    +9
    Игорь Нестеренко, 08.09.2019 00:05
    Пока Украина на равных бьется с Люксембургом, а по сербам не надо судить, это по жизни несчастный случай и несчастные люди! Вот матч с Нигерией покажет реально, чего стоим на сегодняшний день
    А стабільність гри нашої збірної тобі ні про що не говорить?Те що у команди є гра,з*явився свій стиль теж ні про що? Певна річ буде гра з Нігерією,певна річ там будуть грати інші хлопці по словам Шевченка.Але якщо раніше ми сильно грали проти сильних збірних а проти слабих слабенько,то тепер слабеньку команду просто розкатали на класі,без надзусиль!А це вже показник зрілості команди і роботи тренерів збірної!
    Алексей Хмиль
    online
      Алексей Хмиль, 08.09.2019 00:27
    +4
    Ukraine, 08.09.2019 00:20
    В нашої збірної:
    1. Перше місце в Лізі Націй, в доволі сильній групі.
    2. Перше місце в Групі відбору ЛЄ.
    3. У відборі вже забито11 мячів, а пропущено 1.
    4. Є гра, приємно дивитись!
    Сумніви геть, тільки підтримка та повага.
    Шева молодець, гравці також.
    Пане, тільки що Косово вчило чехів грати у футбол, а словаки скоріш за все скажуть Євро до побачення! Так що Лігу націй залишимо для історії
    Ukraine
      Ukraine, 08.09.2019 00:20
    +8
    Игорь Нестеренко, 08.09.2019 00:05
    Пока Украина на равных бьется с Люксембургом, а по сербам не надо судить, это по жизни несчастный случай и несчастные люди! Вот матч с Нигерией покажет реально, чего стоим на сегодняшний день
    В нашої збірної:
    1. Перше місце в Лізі Націй, в доволі сильній групі.
    2. Перше місце в Групі відбору ЛЄ.
    3. У відборі вже забито11 мячів, а пропущено 1.
    4. Є гра, приємно дивитись!
    Сумніви геть, тільки підтримка та повага.
    Шева молодець, гравці також.
    Игорь Нестеренко
    online
      Игорь Нестеренко, 08.09.2019 00:05
    -16
    Пока Украина на равных бьется с Люксембургом, а по сербам не надо судить, это по жизни несчастный случай и несчастные люди! Вот матч с Нигерией покажет реально, чего стоим на сегодняшний день
    hohol10503
      hohol10503, 07.09.2019 23:58
    -3
    Гол Зины прикольный
    RooDiK312
      RooDiK312, 07.09.2019 23:53
    +9
    Чудова гра, чудовий результат. Вітаю збірну з перемогою!!!
    Вова Чертрогатый
      Вова Чертрогатый, 07.09.2019 23:36
    +1
    Надеюсь что когда-то так же игра наладиться и у Динамо... как видим прихода нормальной команды тренеров может быть достаточно...
    Miroslav1981
      Miroslav1981, 07.09.2019 23:11
    -12
    New Zealander, 07.09.2019 22:50
    А сколько минут Мораес провел на поле? 25, причём выпустили его когда партнёры уже были уставшие и не могли точный пас на него дать. Пас Зины на Мораеса - как пример. До него мяч не доходил практически.
    Ну и защитники Литовцев наелись норм.. тот же Яремчук цеплялся за мяч, боролся, а Мораесу нужно было отдавать, чтобы он в пустые ворота забивал?
    Вова Чертрогатый
      Вова Чертрогатый, 07.09.2019 22:53
    +8
    Как же я ошибался в Шеве... поставил игру... не знаю насколько это он, или его итальянская команда, но приятно смотреть, не то что раньше, включаешь и понимаешь что сейчас 90 минут придется смотреть выживание на поле, притом с любым соперником... не шагу вперед, лучше дай назад, так надежнее...
    Вова Чертрогатый
      Вова Чертрогатый, 07.09.2019 22:50
    0
    Бондаренко Александр, 07.09.2019 22:26
    этого супер-форварда уже никто не поднатаскает...с этого бревна Буратино не сделаешь
    ты нихера не понимаешь в его роли на поле... вспомни сколько он голевых отдает и включи голову...
    New Zealander
      New Zealander, 07.09.2019 22:50
    +6
    Miroslav1981, 07.09.2019 22:24
    Не понятно, что в сборной делает Мораес.. очень слабо вошел... как и Безус..Цыганков пока слабо.. Ярмола даже после травмы получше сыграл...
    А сколько минут Мораес провел на поле? 25, причём выпустили его когда партнёры уже были уставшие и не могли точный пас на него дать. Пас Зины на Мораеса - как пример. До него мяч не доходил практически.
    Владислав Антонов
      Владислав Антонов, 07.09.2019 22:38
    +9
    Был на стадионе, сегодня наших на трибунах было процентов 90 от общего количества. Да и весь Вильнюс был окрашен в сине-желтые цвета. Поистине непередаваемые эмоции!
    Видео |
      Видео |, 07.09.2019 20:50
    +32
    Команда Красава!!! Болелы Красава!!! Марлос маестро!! Красивая игра!!
    Макс Максов
      Макс Максов, 07.09.2019 20:54
    +31
    Блин как я уагарал, когда на русском футболе комментатор какое то время молчал, а трибуны как раз орали путин ху*ло!!!))) А наши красавцы, с победой всех!!!
    MaxUa
    MaxUa, 07.09.2019 21:00
    +20
    Что особо радует - у нас быстрая, техничная сборная, играющая в красивую, комбинационную игру, смотреть на которую приятно. Вот это главное. И победа - как закономерный результат.
    turist86
      turist86, 07.09.2019 20:55
    +18
    Подяка за гру футболістам і тренерам!
    Молодці! В нападі поклали 3 голи. В захисті взагалі не далі супернику шансів, за винятком 92-ї хвилини.
    Сподобалося те, що навіть на 80-й хвилині, за рахунку 0:3, наші не зупинялися, а йшли в командний пресинг на половині поля суперника.
    Тарас Сєргєєв
      Тарас Сєргєєв, 07.09.2019 20:53
    +17
    На классе. Потратили столько сил, сколько нужно было.
    movkli
      movkli, 07.09.2019 20:59
    +14
    на команду приятно смотреть, браво
    serge_kr
      serge_kr, 07.09.2019 20:53
    +14
    viktor112007, 07.09.2019 20:52
    хороша впевнена перемога!
    гнали в онлайн на Яремчука і дарма. Мораес взагалі повний 0, нічо корисного на полі не зробив.
    А что он мог сделать когда команда уже встала после 3:0,?!
    Hasan Kurmangaliev
      Hasan Kurmangaliev, 07.09.2019 21:14
    +12
    Кстати, хотелось бы выделить Миколенко. Насколько сейчас он уныло играет в ДК (или вся команда играет уныло) и насколько же он хорошо играет за сборную.
    «УАФ– М а ф і я!»
      «УАФ– М а ф і я!» , 07.09.2019 21:07
    +12
    Главное чтоб литовцы протест не подавали
    Дмитрий Ивахненко
      Дмитрий Ивахненко, 07.09.2019 21:49
    +11
    Алексей Столетов, 07.09.2019 21:10
    Удивительно, раньше фланги атаки были самым сильным местои сборной, теперь стали самым слабым.
    Всех с победой.
    Ну Марлос сегодня на фланге играл, не сказал бы что он слабо отыграл). Классная у них сегодня связка с Миколенко была
    Sergey_92
      Sergey_92, 07.09.2019 21:03
    +11
    Напишу ще тут ...Наскільки я правильно рахую, якщо сьогодні буде нічия, то теоретично нас можуть обійти і португальці і серби ...
    Якщо сьогодні переможуть португальці, то ми на 99,9 % виходимо на євро - неважливо чи з 1 місця, чи з 2.
    Але це звичайно, при умові того, що ми вдома перемагаємо Литву
    Андрей Овчаренко
      Андрей Овчаренко, 07.09.2019 20:55
    +11
    Теперь можно хоть забыть про искусственные газоны, лишняя головная боль.
    Сергей Двореченец
      Сергей Двореченец, 07.09.2019 20:52
    +11
    Україна, вперед!!!! Чудова гра, критикувати є за що, але не буду зараз. Вболівальники- просто супер! Усе у наших руках!!
    Miroslav1981
      Miroslav1981, 07.09.2019 21:01
    +10
    Хорошо идем в группе и по игре и по результату.. Лучшие Марлос, Зинченко, Миколенко ну и Малино, хоть и заменили.. мощно сыграли когда забивал Малиновский, такое ощущение, что Германия шпилит...
    kvlad200760
      kvlad200760, 08.09.2019 02:52
    +9
    Игорь Нестеренко, 08.09.2019 00:05
    Пока Украина на равных бьется с Люксембургом, а по сербам не надо судить, это по жизни несчастный случай и несчастные люди! Вот матч с Нигерией покажет реально, чего стоим на сегодняшний день
    А стабільність гри нашої збірної тобі ні про що не говорить?Те що у команди є гра,з*явився свій стиль теж ні про що? Певна річ буде гра з Нігерією,певна річ там будуть грати інші хлопці по словам Шевченка.Але якщо раніше ми сильно грали проти сильних збірних а проти слабих слабенько,то тепер слабеньку команду просто розкатали на класі,без надзусиль!А це вже показник зрілості команди і роботи тренерів збірної!
    RooDiK312
      RooDiK312, 07.09.2019 23:53
    +9
    Чудова гра, чудовий результат. Вітаю збірну з перемогою!!!
    Владислав Антонов
      Владислав Антонов, 07.09.2019 22:38
    +9
    Был на стадионе, сегодня наших на трибунах было процентов 90 от общего количества. Да и весь Вильнюс был окрашен в сине-желтые цвета. Поистине непередаваемые эмоции!
    Игорь Редко
    Игорь Редко, 07.09.2019 20:57
    +9
    Хорошо играли,без нервов,Литва очень слабая команда,разобрались как на тренеровке.Не пойму что делает Безус в сборной,очень слаб ,техники вообще нет.
    pahentrahen
      pahentrahen, 07.09.2019 20:57
    +9
    Макс Максов, 07.09.2019 20:54
    Блин как я уагарал, когда на русском футболе комментатор какое то время молчал, а трибуны как раз орали путин ху*ло!!!))) А наши красавцы, с победой всех!!!
    Я такое не первый раз вижу как начинают кричать про хутина их коментатор затыкается, типо дает послушать...
    Ukraine
      Ukraine, 08.09.2019 00:20
    +8
    Игорь Нестеренко, 08.09.2019 00:05
    Пока Украина на равных бьется с Люксембургом, а по сербам не надо судить, это по жизни несчастный случай и несчастные люди! Вот матч с Нигерией покажет реально, чего стоим на сегодняшний день
    В нашої збірної:
    1. Перше місце в Лізі Націй, в доволі сильній групі.
    2. Перше місце в Групі відбору ЛЄ.
    3. У відборі вже забито11 мячів, а пропущено 1.
    4. Є гра, приємно дивитись!
    Сумніви геть, тільки підтримка та повага.
    Шева молодець, гравці також.