Шахтар розгромив Маріуполь, забивши три м'ячі протягом п'яти хвилин

Гірники здобули п'яту поспіль перемогу в поточному сезоні

22596
170
shakhtar.com/
У господарів поля було відразу кілька приводів порадувати своїх вболівальників перемогою в матчі із «Маріуполем». Адже саме сьогодні в Україні відзначається професійне свято День Шахтаря. А ще 150-річчя з дня заснування міста Донецька. Крім того підопічні Луїша Каштру, звичайно ж, хотіли продовжити приємні для себе дві переможні серії - як в іграх з маріупольцями, так і в цілому в матчах Прем'єр-Ліги.

Що стосується гостей, то у них з різних причин (оренда, травми) були відсутні близько десятка футболістів, які могли б підсилити склад. Довелося Олександру Бабичу використовувати всі свої резерви. І навіть при цьому заявка на матч у них виявилася неповною. В неї були включені тільки 16 гравців, з них два воротаря.

Вже на 13-й хвилині першого тайму рахунок в матчі був 3:0 на користь «Шахтаря». Спочатку на 8-й хвилині гірники розіграли красиву комбінацію, в якій брали участь Жуніор Мораєс, Марлос, Тайсон, а завершив її красивим ударом в дальній кут Тете. Причому бразильцю ніхто із захисників «Маріуполя» не заважав і він чітко реалізував свій момент.

За три хвилини Тете оформив дубль, забивши гол з передачі Марлоса. Правда, тут йому допоміг невеликий рикошет від захисника, після чого м'яч трохи змінив напрямок і влетів в ближній кут воріт, в яких знаходився Євген Гальчук. А ще за хвилину з передачі Тайсона від лицьової лінії відзначився точним ударом з близької відстані Жуніор Мораєс. І в цьому епізоді оборона гостей більше була в ролі спостерігачів, ніж чинила опір.

Ось так практично в ці стартові хвилини поєдинку його результат був вирішений наперед. Залишалося тільки дочекатися скільки ж ще м'ячів влетять у ворота гостей. Втім, малюнок гри міг трохи змінитися на 20-й хвилині, коли маріупольцям вдалося забити гол. Це Ілля Путря технічно перекинув м'яч через Андрія П'ятова в сітку. Однак арбітр матчу Дмитро Кутаков взяття воріт відмінив через офсайд.

А далі знову гра йшла під диктовку гірників і до перерви вони кілька разів могли збільшити свою перевагу. Але в одних моментах надійно діяв Євген Гальчук, а в інших гравців «Шахтаря» підводила неточність.

На самому початку другого тайму господарі поля провели подвійну заміну, випустивши на поле Маркоса Антоніо і Валерія Бондаря, який дебютував у Прем'єр-Лізі. При цьому молодий українець зайняв місце центрального захисника і, забігаючи наперед, треба відзначити, що зі своїми обов'язками він справився непогано. У «Маріуполі» глядачі теж побачили двох дебютантів - Микиту Петермана і Антона Байдала. Для них участь у матчі з чемпіоном країни вже можна вважати великою подією в їх футбольній біографії, яка тільки розпочинається.
А «Шахтар» забив ще раз на 62-й хвилині з пенальті. Його призначив Дмитро Кутаков за порушення правил проти Жуніора Мораєса. Одинадцятиметровий удар чітко виконав Тайсон. Тут же міг відзначитися Віктор Коваленко, але влучив м'ячем у штангу.

І все ж «Маріуполю» вдалося один гол відіграти. На 78-й хвилині Владислав Вакула несподівано точно пробив із середньої дистанції. Андрій Пятов був не готовий до такого удару і пропустив м'яч.

А остаточну крапку в цій грі на 83-й хвилині поставив Маркос Антоніо, який просто завів м'яч в ворота суперників, технічно обігравши по шляху Євгена Гальчука. Через п'ять хвилин той самий «слалом» міг вийти у Тайсона, але у нього в останній момент захисники вибили м'яч з-під ніг. А потім в контратаці Ігор Тищенко з п'яти метрів не зумів поцілити у порожні ворота.

У підсумку «Шахтар» без особливих надзусиль досяг перемоги з великим рахунком 5:1 і продовжує впевнено лідирувати в турнірній таблиці.

Ігор ЗАРЖИЦЬКИЙ

Українська Прем'єр-ліга. 5-й тур

«Шахтар» - «Маріуполь» - 5:1

Тете(8, 11), Мораес (12), Тайсон (61, з пенальті), Маркос Антоніо (82) - Вакула (78)

«Шахтар»: Пятов - Додо, Хочолава, Матвієнко (Бондар, 46), Ісмаїлі - Степаненко (Маркос Антоніо, 46) -Тете, Марлос, Коваленко, Тайсон - Мораес

«Маріуполь»: Гальчук- Биков, Яворський, Дава, Полегенько - Федорчук, Чоботенко (Петерман, 58), - Путря (Байдаєв, 70), Мишнєв, Тищенко - Вакула

Арбітр: Кутаков Дмитро