Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Україна
| Оновлено 04 липня 2021, 01:06
11982
19

Хто Ви, містер Уолден? Що треба знати про новачка збірної України

Оглядач Sport.ua розповідає про новоспеченого гравця збірної України

| Оновлено 04 липня 2021, 01:06
11982
19
Хто Ви, містер Уолден? Що треба знати про новачка збірної України
БК Остенде. Корі Уолден

Корі Уолден. Ще два дні тому це ім'я мало що говорило переважній більшості любителів баскетболу в Україні. Але сьогодні цей гравець є одним з найбільш інтригуючих персонажів українського баскетбольного міжсезоння. Адже за інсайдерською інформацією саме він стане новим натуралізованим гравцем збірної України.

Ні для кого не є секретом, що в нашій збірній вже дуже давно існує якісний перекіс в ігрових лініях. Якщо наша передня лінія за європейськими мірками укомплектована досить непогано, то в задній лінії вже дуже давно відчувається брак високоякісних виконавців. У поточному десятилітті ФБУ приєдналася до загальноєвропейського тренду і стала закривати проблемні позиції шляхом натуралізації американських гравців, яких на теренах Європи грає величезна кількість. 

З призначенням на посаду головного тренера збірної Айнарса Багатскіса і значним спадом в якості гри у Пуха Джетера, який закривав натуралізовану вакансію у відборі на Чемпіонат Світу, стало зрозуміло, що у нас в команді з'явиться новий гравець з-за океану.

І таким став 27-річний комбогард сербського «Партизана» Корі Уолден. Випускник університету Східний Кентуккі, який може успішно діяти як на позиції розігруючого, так і на місці атакуючого захисника, через півтора місяці почне четвертий сезон в Європі.

***

Перший сезон після університетського баскетболу (в якому Уолден, до речі, двічі потрапляв до збірної кращих гравців захисного плану у своїй конференції) Корі провів в команді G-ліги «Maine Red Claws», яка хоч і базується в Портленді, але є фармом «Бостон Селтікс». Та не здобувши там особливих успіхів і не зумівши зачепитися за НБА, Корі прийняв рішення переїхати в Європу.  

Першою зупинкою на європейському континенті для Уолдена став бельгійський «Остенде», з яким Корі виграв чемпіонат і Кубок Бельгії. Всього за «Остенде» в сезоні 2016/17 Корі провів 65 ігор, в яких набирав в середньому 9,4 очка і виконував 2,2 підбори і 2,1 передачі за двадцять з половиною хвилин ігрового часу в середньому.

БК Остенде. Корі Уолден

Після цього Уолден переїхав до Ізраїлю, де провів два сезони в складі «Хапоеля» з Холона. І якщо в своєму першому ізраїльському сезоні Уолден не особливо відзначався, хоча і явно не губився на майданчику, продемонструвавши статистику в 10,4 очка, 3 підбирання та 2,6 передачі в 32 іграх ізраїльського першості, то сезон 2018/19 став по-справжньому проривним для американського захисника.

У 35 іграх сезону Уолден набирав в середньому 18,4 очка і додавав до них 3,7 підбирання і 5 передач за 31 хвилину ігрового часу в середньому. При цьому Уолден продемонстрував 40,9% точності кидків з-за дуги (70 точних із загальної 171 спроби), що є вельми солідним показником. Така успішна гра не залишилася непоміченою і за підсумками сезону Уолден отримав індивідуальну нагороду MVP ізраїльського чемпіонату і був включений в першу збірну ізраїльської ліги. Також по ходу минулого сезону Уолден взяв участь у матчі всіх зірок чемпіонату Ізраїлю, а в січні був визнаний гравцем місяця ізраїльської першості. Не менш успішним був виступ Уолдена і в Лізі чемпіонів ФІБА, де уродженець штату Флорида набирав майже 14 очок за матч, демонструючи при цьому 40,4% реалізації триочкових кидків.

Після цього Уолден пішов на підвищення і в міжсезоння, погравши спочатку в Літній Лізі за чемпіона НБА «Торонто Репторз», підписав контракт з белградським «Партизаном» і вперше у своїй кар'єрі візьме участь в Єврокубку під егідою УЛЄБ.

***

Важливим є той факт, що саме Уолден був пріоритетною фігурою в якості натуралізованого гравця, яку Айнарс Багатскіс представив для розгляду в ФБУ. Згадуючи період роботи Багатскіса в українських клубних командах ( «Кривбасбаскеті» і «Будівельнику»), варто зазначити, що вдалих кадрових рішень у латиського спеціаліста було набагато більше, хоча і невдалі трансферні ходи теж зустрічалися.

Чим Уолден принципово відрізняється від своїх попередників в ролі натуралізованого гравця в українській збірній, так це тим, що на відміну від Стівена Бертта, Юджина Джетера і Джерома Рендла, він ніколи не грав в українській Суперлізі. Це підштовхує до роздумів на тему, чи зможе Корі швидко зрозуміти і пропустити через себе специфіку українського баскетболу, наш менталітет і як можна швидше звикнути до партнерів, яких він бачив, в кращому випадку, через екран монітора. Адже з усіма своїми новими партнерами Уолдену належить познайомитися з чистого аркуша.

Втім, судячи за ігровою манерою Уолдена і кількістю результативних передач в його виконанні, Корі є досить командним гравцем (особливо з огляду на той факт, що він заокеанський представник задньої лінії) і тому є надія на те, що він зуміє якісно «нагодувати» передачами наших великих . Адже ні для кого не секрет, що Артем Пустовий і В'ячеслав Кравцов в атаці сильно залежать від партнерів і від якісної гри розігруючих їх ефективність зростає в рази. Крім цього Уолден і сам зможе взяти на себе роль «забивали» і поповнювати скарбничку нашої збірної пристойними набраними очками.

Звичайно, Корі забере собі частину ігрового часу українських гравців задньої лінії нашої збірної (Юссуф Санон, Денис Лукашов), але безперечно додасть їй варіативності і комбінаційного різноманіття, що буде явно не зайвим для тренерського штабу Айнарса Багатскіса.

Будь-яка натуралізація - це певний ризик. Ризик, як і з точки зору натуралізованого гравця (заграє / не заграє, приживеться/не приживеться), так і з точки зору довгострокових перспектив українського баскетболу. Вона може бути, як і успішною (без Пуха Джетера збірна України явно не досягла б шостого місця на Чемпіонаті Європи 2013 року), так і не дуже (замість Джуліуса Рендла на Євробаскету-2015 цілком міг би вирушити хтось із українських захисників).

Буде дуже добре, якщо Корі Уолден стане повноцінним елементом команди Айнарса Багатскіса, а його гра в майці нашої збірної стане взаємовигідним співробітництвом для обох сторін. Перші матчі у відборі на Євробаскет-2020 збірна України проведе в лютому майбутнього року - тоді ми і побачимо, що на ділі являє собою містер Уолден.

Оцініть матеріал
(59)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 19
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Andy Chak
Позитив однозначно, дай Бог щоб зігрався з нашими!
richbas
Владимир Туленко или как Вы себя называете - Лео Мистерио (немного не типично как для Вашего возраста, судя по фото), сначала Вы говорите:
Как можно натурализовать игрока, если НЕ ИГРАЛ в Украине и НЕ РОДИЛСЯ в ней? Ответ: НИКАК нельзя!
ВЫВОД: Сплошная БОЛТОЛОГИЯ, и не более того!
А после:
Официальные правила ФИБА
Том 3. Игроки и судьи
Глава 1. Национальный статус игроков и их допуск к соревнованиям
Пункт 21.а
Национальная сборная, участвующая в соревнованиях ФИБА, может иметь в своем составе только одного игрока, который получил гражданство этой страны путем натурализации или любым другим способом после достижения 16-летия. Это также относится к любым игрокам, которые имеют право получить второе гражданство по рождению, но не воспользовались им до достижения 16-летия.
Пишите и дальше!! У Вас реально получается!!))
richbas
Владимир Туленко, не первый раз наблюдаю за Вашими комментариями. Они довольно эмоциональны, но в них часто минимум смысла.
1. Как можно натурализовать игрока который не играл в стране? - а очень легко!! ФИБА не имеет таких жестких порядков как, например, УЕФА и, практически, не ставит палок в колеса в процессе натурализации. В качестве примера, Джастин Доллман (в прошлом, один из лидеров испанской Барселоны, если Вы, конечно, знаете такого игрока и такую команду) был натурализован в сборную Косово, в клубах которой он никогда не играл, уж поверьте, и выступал в ее составе против Украины. Еще!!?? Пожалуйста, чемпион прошлого Евробаскета в составе сборной Словении Энтони Рендольф никогда не играл в Словении. И таких примеров множество. Так что, вначале лучше разберитесь в теме, а потом делайте выводы.
2. Автор собрал в одной статье всю необходимую информацию о том, чтобы рядовой любитель баскетбола имел полное представление о персоне Кори Уолдена. Мне, например, было интересно. А если Вы так умело жонглируете созвучными согласными и так хорошо разбираетесь в баскетболе (особенно в вопросах натурализации, о чем писалось выше), то напишите сами глубокий аналитический материал и мы все почитаем. У Вас явно есть хорошие способности!!
stivensons
Володимире (або Лео Містеріо), не знаю, як Ви розбираєтесь у баскетболі, а от пісні про баскетбол Ви складаєте ОФІГЕННІ
Подивився на сайті з віршами Ваше творіння, з Вашого дозволу процитую перший куплет. Можливо хтось захоче заспівати його в караоке
Песенка Лео Мистерио С вами НБА!!! Это хорошо!
Владимир Туленко
Вновь опять плей-офф в НБА пришёл,
И отметить нам надо…
Разный баскетбол, что и хорошо,
Показали нам команды!
Разный баскетбол, что и хорошо,
Показали нам команды!
alegofich
Краще бути 25 з українцями а ніж 19 без жодного українця?!
Владимир Туленко
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Владимир Туленко
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Владимир Туленко
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Владимир Туленко
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Владимир Туленко
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Владимир Туленко
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил