Динамо з мінімальним рахунком поступилося Брюгге
Переможець двоматчевого протистояння визначиться в Києві
Зазвичай біда приходить не на початку. А десь в середині або кінці. У всякому разі, для київського «Динамо». Тому що стримувати натиск суперника з перших хвилин «біло-блакитні» навчилися. Їм би навчитися ще не втрачати концентрації протягом усього матчу...
Хоча не тільки ці, досить тривожні, до речі, думки країли душу перед грою в Брюгге. Потрібно було вирішувати проблеми і вельми житейські. Зокрема, кадрові. Зазвичай у нас горе без розуму, а тут намалювалось горе іншого калібру. У «Динамо» зараз є практично по два рівноцінних кандидати на одне місце в основі, тому потрібно зробити правильний вибір.
Таких виборів, за великим рахунком, Олександр Хацкевич повинен був зробити три: кого поставити на місце правого півзахисника, кого - під нападаючими і кого - на вістрі атаки. Тобто, вибирати потрібно було між Караваєвим і Циганковим, Сидорчуком та Гармашем і прибрати двох зайвих з тріо Бесєдін - Соль - Родрігес. У динамівського наставника пріоритети виявилися наступними: Караваєв, і Гармаш, і Сидорчук, Бесєдін. Загалом, прогнозовано. Місце в основі Караваєва не повинно бентежити, оскільки Хацкевич особисто заявив перед грою, що Циганков ще не повністю готовий грати весь матч. А в даному випадку готовність повинна бути номер один. До речі, цікаве намалювалось протистояння на фланзі: Караваєв - Соболь. Про те, що воно буде гарячим, стало зрозуміло вже на третій хвилині, коли Едуард зрубав Олександра. Що стосується ситуації в середині поля, то напевно зіграв би Шепелєв, але молодий гравець буквально напередодні матчу травмувався, тому довелося ставити в основу і Сидорчука, і Гармаша.
Що стосується візаві Хацкевича - Філіпа Клемана, то тренер «Брюгге» стартовим складом не здивував. Саме цих товаришів, які вийшли ввечері вівторка проти віце-чемпіонів України, і награвав недавно новий-старий наставник «синьо-чорних». Правда, один виняток з правил таки був: місце у воротах зайняв куплений «на прапорці» у «Ліверпуля» досвідчений кіпер Міньоле.
Ну і, щоб закінчити тему виборів, перед Хацкевич була ще одна дилема - тактичного характеру. А саме: зіграти першим номером або... З огляду на те, як кияни в Суперкубку зіграли проти «Шахтаря», можна було припустити, що ніяка це не дилема. Навіщо від добра шукати щось схоже, якщо в подібному до одеського матчу ключі можна зіграти і проти брюжжан. Але Хацкевич здивував: «Динамо» з перших хвилин не стало віддавати ні ініціативи, ні м'яча, ні території. І це могло принести дивіденди вже в стартові п'ять хвилин, коли після хорошої передачі Караваєва сильно пробив Гармаш. Але неточно. Господарі відповіли ще більш небезпечно. Точно бив Бонавентуре, але Бойко зумів відвести загрозу від воріт. Як і хвилиною пізніше після удару Окереке. Нічого не скажеш, веселий початок. Кияни відповіли моментом імені Вербича, але знову неточно.
А найреальніший момент у гостей виник на 15-й хвилині, коли Бесєдін (!) дуже класно пройшов двох захисників, але пробити Міньоле не зумів.
Після настільки швидкого і багатообіцяючого початку настало затишшя. Десь із середини першого тайму. В цей час команди були зосереджені більше на позиційних атаках. Гості намагалися виходити в атаку за допомогою довгих діагоналей, а ось господарі більше орієнтувалися на дрібний і середній пас. В такому протистоянні краще виглядали «чорно-сині». В одній з атак (на 27-й хвилині) вони могли відкривати рахунок, але Бойко знову виявився кращим.
Однак через десять хвилин і Денис не зміг врятувати свою команду після удару Ванакена з одинадцятиметрової позначки. «Брюгге» постійно нагнітав, і цей тиск у наших воріт закінчився очевидним фолом Караваєва в штрафному майданчику. Лідер брюжжан розвів кіпера і м'яч по різних кутах.
Що можна сказати за підсумками першого тайму? Кияни виглядали непогано лише першу його третину, коли гра проходила на зустрічних курсах. А коли вони віддали ініціативу (свідомо чи ні, не має значення), відразу ж почалися проблеми. Як наслідок - закономірна проміжна перемога команди Клемана.
Потрібно було щось змінювати. І Хацкевич поміняв. Причому відразу ж двох. Замість Караваєва, який провалив перший тайм, вийшов Циганков, а замість Бесєдіна, який запам'ятався лише за одним епізодом, вийшов люксембурзький новачок Родрігеш.
Однак до кардинальних змін в грі спочатку ці пертурбації не привели. Господарі були більш активні, використовуючи пресинг, гості все так же робили ставку на контратаку.
На 64-й хвилині Хацкевич кинув в бій свій останній козир - де Пену, який поміняв Вербича. І відразу ж український віце-чемпіон міг зрівняти рахунок. Після оригінального розіграшу кутового удару і рикошету, м'яч летів у порожні ворота, але захисник вибив його з лінії воріт.
Після цього епізоду динамівці помітно осміліли. Відступати було нікуди, тому вони пішли вперед. І вже «Брюгге» був змушений грати другим номером. Особливих шансів у цей час у киян не було, але похвилюватися захист господарів вони змусили.
Однак зробити те, що провернули кияни в грі за Суперкубок - забити на 80-й або хоча б на 83-й хвилині, в цій грі їм не вдалося. Нагнітання біля воріт Міньоле було, але ось моментів - немає. Не кращим чином йшли справи в атаці і у господарів, але вони в цей відрізок більше турбувалися про збереження прийнятного рахунку.
Чемпіонські хвилини, чи то пак останні чотири-п'ять, пройшли, взагалі-то, спокійно. Був момент у де Пени, але уругваєць з середньої дистанції у ворота не влучив. Господарі відповіли затяжною атакою, яка не закінчилася ударом. От і все. Все інше переноситься до Києва. Шанси у киян залишаються, але вдома доведеться грати в інший футбол. Тому що прямолінійний, а місцями навіть боязкий потрібного результату не принесе.
Валерій ВАСИЛЕНКО
Ліга чемпіонів. 3-й кваліфікаційний раунд. Перший матч.
«Брюгге» - «Динамо» - 1:0
Ханс Ванаку (37, з пенальті)
Симон Делі (20), Еммануель Бонавентуре (39) - Денис Гармаш (41), Томаш Кендзьора (44), Жерсон Родрігес (68), Сергій Сидорчук (79), Тамаш Кадар (82)
«Брюгге»: Сімон Міньйоле - Едуард Соболь, Симон Делі, Матей Мітровіч, Клінтон Мата - Ханс Ванаку, Матс Рітс, Рууд Вормер - Еммануель Бонавентуре (Сібе Схрейверс, 63), Девід Окереке, Персі Тау
«Динамо»: Денис Бойко - Віталій Миколенко, Тамаш Кадар, Микита Бурда, Томаш Кендзьора - Віталій Буяльський, Сергій Сидорчук - Беньямін Вербич (Карлос Де Пена, 64), Денис Гармаш, Олександр Караваєв (Віктор Циганков, 46) - Артем Бесєдін (Жерсон Родрігес, 46)
Арбітр: Хав'єр Естрада Фернандес (Іспанія)
Стадіон «Ян Брейдель» (Брюгге, Бельгія)
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Олександром зацікавився міланський «Інтер»
Натомість українська збірна зіграє у плей-оф Ліги націй за путівку до Дивізіону A
1. Дупля не ріжу.що буратіно Бєсєдін робить в Динамо, а Супряга із Русином хрен знає де, те, шо
просрали Яремчука взагалі мовчу.
2. Що брєвно Кадар робить у Динамо, а Попов хрен знає де
3. Що Караваєв, рівень якого Зоря робить у Динамо, а Булеца хрен знає де
4. Що неадекват Гармаш робить у Динамо, а 10 Шапаренко хрен знає де
5. При цьому всьому. що фізрук робить у Динамо. а нормальний тренер хрен знає де.
Дякую за увагу, то повний піздєц, У мене все.
дырявая,проблемы при входе с обороны в атаку.....Беседин это вообще отдельная тема....человек не может толком пробить по мячу о чём тут ещё можно говорить
10 хвилин пограли, далі футбол Хацкевича.
все, чого боялись - відсутність думки, неточні паси (це просто жах!), ходіння по полю.