Танці на склі, танці не для слабких
Sport.ua - про долі гравців, котрі стали віце-чемпіонами і чемпіонами Європи в 2006 і 2009 роках
Феноменальний успіх молодіжної збірної України (U-20) на чемпіонаті світу в Польщі всім нам ще належить по-справжньому усвідомити і зрозуміти. Велике бачиться на відстані, тому справжню ціну, справжнє значення титулу чемпіонів світу Україна відчує трохи пізніше, коли схлинуть емоції і феєрверки. Трохи пізніше, коли гравці команди Олександра Петракова вийдуть за межі свого «ніжного» віку, можна буде серйозно поговорити і про те, хто з них виправдав очікування і зумів заграти вже і на дорослому рівні, а до кого доля виявилася не настільки люб'язною.
Поки ж, віддаючи належне нашим пацанам за історичний результат на молодіжному ЧС-2019, мимоволі і інстинктивно хочеться проводити паралелі з двома нашими збірними, які до тріумфу команди Петракова вважалися найуспішнішими в історії нашого футболу – молодіжною збірною зразка 2006 року і юніорською - зразка 2009 -го. Ті команди вважалися не менше талановитими, ніж свіжоспечений переможець польського міні-мундіалю, проте стати гравцями європейського рівня з тих двох колективів вдалося лише одиницям.
Чому - питання аж ніяк не пусте. Але відповісти на нього чітко не є метою даної замітки: занадто боляче усвідомлювати очевидне, занадто недоречно наступати на мозолі. Зараз ми просто спробуємо згадати всіх поіменно, хто засвітився в 2006 і 2009-му, і як склалися їхні подальші долі.
Молодіжна збірна України-2006. Віце-чемпіон Європи (U-21)
Шлях нашої молодіжки (U-21) на чемпіонат Європи був дуже тернистим. У відбірковій групі підопічні Олексія Михайличенка зайняли друге місце, поступившись першістю данцям. У матчі плей-офф за вихід на Євро українці зустрілися з бельгійцями. І в першому поєдинку - вдома - поступилися 2:3. Невдало почали і матч-відповідь - першими пропустили, але голи Фоміна, Чигринського і Мілевського вивели нашу команду на чемпіонат Європи.
Група на Євро у наших підібралася серйозна - Італія, Голландія і знайома Данія. У першому матчі на Євро українці сенсаційно здолали Голландію (за наших забивали Фомін і Мілевський). У другому турі українці поступилися «Скуадрі Адзуррі» - 0:1, причому К'єлліні забив на третій доданій хвилині до другого тайму. Доля виходу в півфінал вирішувалася в третьому турі. На цей раз українці виявилися сильнішими данців - 2:1, і знову голами відзначилися Фомін і Мілевський. У півфіналі Україна в серії післяматчевих пенальті здолала Сербію - 5:4, і вийшла у фінал, де зустрілася зі старим знайомим - однолітками з Голландії. Цього разу українцям не вдалося перемогти - неприємна поразка 0:3. Однак і друге місце на молодіжному Євро було розцінено, як безсумнівний успіх українського футболу. Хто ж забезпечував цей успіх, і де ті герої зараз?
Олексій МИХАЙЛИЧЕНКО, тренер
Після молодіжки очолював національну збірну, однак серйозних успіхів з нею не домігся. На даний момент - спортивний директор київського «Динамо».
Андрій ПЯТОВ, голкіпер
Один з небагатьох з тієї збірної, хто забронював за собою і місце в національній команді. Після успіху на Євро Андрій побував з командою Блохіна на ЧС-2006. Трохи пізніше підписав контракт з «Шахтарем», в якому працює донині.
Олександр РИБКА, голкіпер
На турнірі - один матч, зате встиг стати героєм післяматчевих пенальті в грі з сербами. За першу збірну провів дві гри. Зараз захищає кольори азербайджанського «Сабаїла».
Григорій ЯРМАШ, захисник
На турнірі провів п'ять матчів. Без варіантів, незамінний правий захисник тієї команди. Але в національній збірній закріпитися не зміг. Закінчив кар'єру в «Зорі».
Олександр РОМАНЧУК, захисник
Як і Ярмаш на правому фланзі, Романчук був безальтернативним варіантом в молодіжці на лівому краю оборони. Однак повністю розкрити свій потенціал цьому футболісту не вдалося: ні в першій збірній країни, ні в «Динамо», чиїм вихованцем він був.
Дмитро ЧИГРИНСЬКИЙ, захисник
Той турнір став для Дмитра зоряним часом. Він потрапив до символічної збірної чемпіонату, став основним в «Шахтарі», вигравши з донеччанами Кубок УЄФА, а потім перейшов в «Барселону». Але закріпитися в команді з Каталонії не зміг, і був змушений повернутися в «Шахтар». Але заграти на колишньому рівні так і не зумів. Зараз виступає за грецький АЕК.
Олександр ЯЦЕНКО, захисник
Напевно, головна надія тієї збірної, і її головне розчарування. Капітан тієї команди, лідер тієї команди. Мав стати таким і в першій збірній, і в «Динамо». Однак травми і оренди угробили його кар'єру, яку завершив у «Геліосі».
Євген ЧЕБЕРЯЧКО, півзахисник
На турнірі зіграв п'ять матчів. Був основним гравцем, але вище цього рівня не стрибнув. За першу збірну провів два матчі. Хоча в складі «Дніпра» є фіналістом Ліги Європи. Правда, на клубному рівні Євгену довелося перекваліфікуватися в захисники.
Тарас МИХАЛИК, півзахисник
Теж незамінний гравець тієї команди. Став основним і в першій збірній, і в «Динамо». Догравав в московському «Локомотиві».
Олександр АЛІЄВ, півзахисник
Ще одна зірка, яка занадто рано згасла. Після Євро Олександр став одним з лідерів і національної команди, і «Динамо», і трохи пізніше «Локомотива». Але буйна вдача і негаразди зі спортивним режимом привели до того, що в 28 років він вже завершував кар'єру.
Адріан ПУКАНИЧ, півзахисник
Починав дуже здорово в «Шахтарі», але закріпитися не зміг. Нескінченні невдалі оренди, закордонні маршрути ... Не заграв і в головній збірній країни - лише два матчі.
Олександр МАКСИМОВ, півзахисник
На Євро зіграв чотири гри. Це його найвища точка кар'єри. Змінив більше десяти клубів в Україні, догравав у чемпіонатах Білорусі та Мальти.
Максим ФЕЩУК, нападник
Завжди вважався перспективним, але вище так і не стрибнув. Молодіжне Євро - вінець його кар'єри. На клубному рівні виступав у багатьох українських командах, а також в Казахстані і Молдові.
Руслан ФОМІН, нападник
Один з двох головних форвардів тієї збірної. Належав «Шахтарю», весь час намагався закріпитися в цій команді, але так і не зміг. Зараз виступає за «Маріуполь».
Артем МІЛЕВСЬКИЙ, нападник
Юніорська збірна України-2009. Чемпіон Європи (U-19)
Шлях на континентальну першість-2009 для юніорської збірної України (U-19) виявився дуже простим. Цей турнір проводився в Україні (на полях Маріуполя та Донецька), тому команда Юрія Калитвинцева уникла відбіркового етапу. У групі українцям попалися збірні Англії, Швейцарії та Словенії. У першому турі - непоказна нічия зі словенцями. У другому матчі наші футболісти теж розписали мирову - на цей раз з англійцями. Лише в третьому турі вдалося перемогти - з мінімальним рахунком була обіграна Швейцарія.
У півфіналі збірна України впоралася з Сербією завдяки дублю Гармаша, а в фіналі в присутності 25 тисяч уболівальників наші виявилися сильнішими англійців - 2:0, і вперше в історії виграли для України континентальну першість.
На жаль, але долі багатьох героїв того чемпіонату Європи виявилися ще більш приземленими, ніж кар'єри гравців, які стали віце-чемпіонами молодіжного Євро три роки перед цим.
Юрій КАЛИТВИНЦЕВ, тренер
Недовгий час очолював національну збірну України, але безуспішно. Невдачею закінчилося і його відрядження в московське «Динамо». Зараз тимчасово безробітний.
Ігор ЛЕВЧЕНКО, голкіпер
Був першим номером тієї збірної. Але в головну команду країни не пробився. Його пік на клубному рівні - «Олімпік» і «Зоря».
Богдан БУТКО, захисник
На турнірі провів дві гри. Один з небагатьох з тієї команди, хто пробився в основу першої збірної. Після численних оренд повернувся в «Шахтар».
Сергій КРИВЦОВ, захисник
На Євро провів п'ять поєдинків. Після того чемпіонату випав з поля зору, так як грав за запорізький «Металург», але після повернення в «Шахтар» зміг стати основним і в донецькій команді, і в збірній України.
Дмитро КУШНІРОВ, захисник
Основний гравець збірної. В його активі - п'ять матчів. Його кар'єра не склалася. У 2014 році повісив бутси на цвях. Зараз працює поліцейським.
Сергій ЛЮЛЬКА, захисник
Подавав великі надії. На турнірі провів одну гру, але вилетів в першому ж матчі через складну травму. Не зумів закріпитися в «Динамо». Зараз гравець «Десни».
Темур ПАРЦВАНІЯ, захисник
Основний гравець збірної. Євро-2009 - вінець його кар'єри. У «Динамо» не заграв. Останній клуб - «Десна».
Кирило ПЕТРОВ, півзахисник
Капітан команди, один з її лідерів. Але в дорослому футболі загубився. У «Динамо» не склалося, їздив і Україною, і ближнім зарубіжжям. Зараз грає за азербайджанський «Нефтчі».
Віталій ВІЦЕНЕЦЬ, півзахисник
Як і Люлька, травмувався в першій же грі турніру і вибув з ладу. Подавав великі надії, але травми зламали його кар'єру. У 25 років зав'язав з футболом.
Денис ГАРМАШ, півзахисник
Найращий бомбардир збірної - три м'ячі. Єдиний з того покоління, хто плавно і безболісно перейшов в першу збірну. Був основним і в головній команді країни, і в «Динамо», але останнім часом рідко з'являється в основі.
Дмитро ЄРЕМЕНКО, півзахисник
На Євро провів п'ять ігор. Ні в першу збірну, ні в серйозний клуб він так і не пробився.
Артур КАРНОЗА, півзахисник
Чотири гри на турнірі. Ходив в перспективних, але зіграти на високому рівні так і не вдалося. Останній клуб - друголіговий «Минай».
Сергій РИБАЛКА, півзахисник
За задаткам - гравець основи і «Динамо», і збірної України. Однак в київському клубі не зумів закріпитися, та й у збірній теж. Зараз грає в Туреччині за «Сівасспор».
Євген ШАХОВ, півзахисник
На Євро провів чотири матчі. З «Дніпром» став фіналістом Ліги Європи, а з ПАОКом - чемпіоном Греції. Кандидат в збірну України.
Віталій КАВЕРІН, форвард
На Євро - чотири матчі. Надій не виправдав. Ні в «Дніпрі», ні в «Динамо». Виступає за «Поділля».
Сергій ШЕВЧУК, форвард
Ще один талант «Динамо», який не розкрився На турнірі провів п'ять матчів. Найвідоміший його клуб - «Волинь».
Дмитро КОРКІШКО, форвард
Головна надія того турніру. У всякому разі, в атаці. Але ні в рідному «Динамо», ні в першій збірній країни не зміг заграти. Зараз виступає за турецький «Хатайспор».
Читайте також: Сборная Калитвинцева, выигравшая Евро: где они сейчас
Опитування
Молодіжна збірна-2006. Віце-чемпіони Європи
13 голосів 20 %
Юніорська збірна-2009. Чемпіони Європи U-19
2 голоса 3.08 %
Молодіжна збірна-2019. Чемпіони світу U-20
50 голосів 76.92 %
Будь-ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Масове завантаження гри в Україні спричинило рекордний трафік та проблеми з інтернетом
Лондонський клуб купив гравців на загальну суму 2,78 млрд євро
"На Евро провел пять поединков. После того чемпионата выпал из поля зрения, так как играл за запорожский «Металлург», но после возвращения в «Шахтер» смог стать основным и в донецкой команде, и в сборной Украины."
Во-первых, он в Шахтер перешел только в 2010.
Во-вторых, что за бред "выпал из поля зрения, так как играл за запорожский Металлург", если МЗ играл в вышке в это время и с кучей талантливой молодежи в составе
В-третих, какое " после возвращения в Шахтер", если он там до этого не был
Цитата: "... Те команды считались не менее талантливыми, нежели свежеиспеченный победитель польского Мундиаля"...
__________________
Валерий Василенко. Учитесь элементарной логике. Команды и их игроки в плане карьеры - это разные полюса. Никогда в истории футбола не было команды, которая на молодежном уровне выиграла чемпионат Европы/Мира и игроки этой команды стали супер звездами все как один.
Так к чему этот высер?
Вы помните, что в 1988 году Олимпиадув Сеуле выиграла сборная СССР? А это был по сути молодежный чемпионат Мира по футболу в рамках Олимпийских игр.
Наши (тогда это были просто наши) - обыграли в финале саму Бразилию!!!
И что? Где счастливая судьба тех наших, за которых я глотку рвал?
___________
цитата из статьи:
"Увы, но судьбы многих героев того чемпионата Европы оказались еще более приземленными, чем карьеры игроков, ставших вице-чемпионами молодежного Евро три года перед этим."
ответ. Увы, но Ваша судьба автор, куда более приземленная, чем карьеры любых игроков, которых Вы перечислили в своей статье. Вы ведь там даже рядом не стояли...
_____________
Ищите. Ищите уважение к спортсменам. И с этой позиции стройте свое мнение. И тогда, возможно, появится интерес к Вашим опусам.
А пока - пока. ;)