Чемпіонат світу. Відомі пари півфіналістів

Турнір в Англії все ближче до розв'язки

На чемпіонаті світу, який проходить в Шеффілді, дограні чвертьфінальні поєдинки. Навряд чи хтось на старті турніру міг припустити, що першим півфіналістом турніру стане №32 світового рейтингу Гері Вілсон. За всю історію «Крусібла» лише 4 гравці з більш низьким рейтингом пробивалися в цю стадію. Після двох сесій він вів в матчі з Алі Картером 9:7.

Вілсон почав догравання з сенчурі, на це Алі також відповів сотенним брейком. До перерви розрив зберігся - 11:9. А після паузи Гері взяв два фрейми і вийшов до півфіналу - 13:9.

Джон Хіггінс прагне до вп'яте виграти титул чемпіона світу, і перемога над Нілом Робертсоном може стати чи не головним кроком на шляху до перемоги. Гравці продовжили матч з рахунку 4:4.

Фіналіст двох останніх чемпіонатів світу виграв другу сесію - 9:7, при цьому Джон оформив один сенчурі.

Заключну сесію Хіггінс почав з брейка в 81 очко, на що Ніл відповів серіями в 50 і 114. Наступна партія залишилася за шотландцем - 11:9. Після 15-хвилинної перерви австралієць впритул підібрався до суперника, але більш досвідчений Джон взяв два фрейми підряд, завершивши поєдинок ефектно - серією в 101 очко. Для Хіггінса, в цьому сезоні не виграв жодного титулу, півфінал чемпіонату світу стане 10-м в кар'єрі. 5-й номер світового рейтингу тепер головний фаворит в боротьбі за трофей.

У фіналі ми не побачимо однофамільців. Кайра Вілсон не зміг переграти Девіда Гілберта. Девід вперше в кар'єрі став сіяним в «Крусиблі», оскільки вперше піднявся на 16-ту позицію світового рейтингу. 100 тис. фунтів за вихід в півфінал чемпіонату світу - найбільші призові для нього. Вілсон, котрий 4-й раз поспіль пробився до чвертьфіналу турніру, був явним фаворитом, але поступався після двох сесій - 6:10.

Кайрен виграв перший фрейм, віддав два наступних, взяв четвертий - 8:12. А після перерви гра тривала недовго: Девід виграв партію і матч - 13:8. Відзначимо, що Гілберт показав відмінну серійність: в його активі 10 півсотенних і 2 сотенних серії в 13-ти виграних партіях!

Найкоротшим поєдинком ¼ фіналу стала зустріч Трампа з Магуайром. 7:1 на користь Джадда після першої сесії практично не залишали шансів Стівену.

Тим більше, що Джадд відразу ж довів рахунок до 9:1! І лише в 11-му фреймі Магуайр оформив першу півсотенну серію, після чого взяв і наступний фрейм - 9:3. По перерві гра стала більш рівною - суперники видали по серії (50 очок - Трамп, 110 - Магуайр), потім обмінялися партіями - 11:5.

Третя сесія почалася з сенчурі у виконанні Стівена, на що Джадд відповів брейками в 68 і 82 очка. 13:6 - Трамп в четвертий раз в кар'єрі пробився до півфіналу чемпіонату світу.

2 травня вдень почнуть своє протистояння Гілберт і Хіггінс, ввечері стартує матч Вілсон - Трамп.

Чемпіонат світу, 1/16 фінала. 20-25 квітня.
Марк Вільямс  (3) — Мартін Гоулд  (29) — 10:7
Девід Гілберт  (16) — Джо Перрі  (18) — 10:7
Баррі Хокінс  (9) — Лі Хан  (28) — 10:1
Кайрен Вілсон  (8) — Скотт Дональдсон  (39) — 10:4
Джон Хіггінс  (5) — Марк Девіс  (38) — 10:7
Стюарт Бінем  (12) — Грем Дотт  (21) — 10:9
Шон Мерфі (13) — Ло Хунхао  (92) — 10:0