Чемпіонат світу. Гері Вілсон виграє, Кайрен поступається

У Шеффілді почалися чвертьфінальні матчі

2651
0
В Англії триває чемпіонат світу зі снукеру. Прийшов час чвертьфіналів. Перший же фрейм поєдинку Кайра Вілсон - Девід Гілберт видався напруженим. Суперники по черзі вели в рахунку, але на останньому чорному партію взяв Вілсон. А в другій він почав помилятися - впустив биток, не забив простий червоний і після цього навіть зробив вигляд, що хоче в серцях викинути пляшку з водою на трибуни. У підсумку рахунок зрівнявся. Естафету помилок підхопив Девід, в результаті до кінця сесії обидва так і не змогли впоратися з хвилюванням. Особливо погано було з відіграшами. Як результат - 4:4, і лише у 8-му фреймі Гілберт оформив сотенну серію, першу в матчі. У Кайрена той момент не було навіть півсотенного брейка.

У другій сесії Вілсон також продовжував робити помилки, дозволивши супернику робити великі, понад 70 очок серії. І тільки в 11-й партії Кайрену вдалося оформити пристойний брейк: «тотал кліренс» і серія в 138 очок. Здавалося, це дозволить снукерісту набути впевненості, однак Девід відповів своєю «сотнею»: 7:5 до перерви. Вілсон виграв перший після паузи брейк, а потім знову три партії залишилися за Гілбертом, причому в другій з них він забив останній червоний з снукера в далеку лузу! 10:6 на користь Девіда, і Кайрену потрібно вигравати 7 з 9-ти партій, що залишилися.

Алі Картер немов за інерцією продовжив гру, показану в матчі 1/8 фіналу. Нагадаємо, він поступався Чжоу Юелуну 7:9, але в третій сесії виграв підряд 6 фреймів. І в чвертьфіналі з Гері Вілсоном він почав з перемог у трьох партіях, у другій ще й оформивши сотенний брейк. Але потім Гері перехопив ініціативу, до 15-хвилинної перерви скоротив відставання, також з сенчурі. І після паузи не віддав супернику жодного фрейму, записавши в свій актив ще одну сотенну серію - 5:3 на користь Уїлсона!

Друга сесія розпочалася за схожим сценарієм. Картер взяв два фрейми поспіль з сенчурі, потім Гері оформив брейки в 51 і 134 очка. Тож до 15-хвилинної перерви Вілсон перерви зумів зберегти відрив - 7:5. Після паузи боротьба продовжилася. Алі виграв фрейм на останньому чорному, потім дві партії взяв Вілсон, причому другу - на останньому рожевому. Однак Картер не дозволив суперникові занадто вже збільшити відрив - 9:7 на користь Гері перед вирішальною серією.

Сильно почав матч Ніл Робертсон проти Джона Хіггінса. У поєдинку двох екс-чемпіонів світу австралієць взяв перший фрейм, у другому очистив стіл. Потім суперники обмінялися перемогами, і до 15-хвилинної перерви Ніл захопив лідерство - 3:1. Однак у 5-й партії (яка тривала 56 хвилин!) у Робертсона почалися якісь проблеми з наклейкою на киї. Та й Джон не прощав промахів. Тому перша сесія закінчилася за рівного рахунку - 4:4.

А за сусіднім столом Джадд Трамп зловив кураж в поєдинку проти Стівена Магуайра. Він в перших п'яти фреймах зробив 3 сенчурі і ще дві півсотенні серії! І тільки за рахунку 6:0 дозволив супернику взяти одну партію, тож 7:1 - більш ніж серйозна заявка Трампа на вихід у півфінал.

1 травня вранці продовжиться матч Хіггінс - Робертсон, а Гері Вілсон і Алі Картер дограють свій поєдинок. Днем відбудеться догравання зустрічі Девід Гілберт - Кайрен Вілсон, а також друга сесія матчу Трамп - Магуайр. Увечері виявлять переможця Хіггінс з Робертсоном, як і Трамп з Магуайром.

Чемпіонат світу, 1/16 фінала. 20-25 квітня.
Марк Вільямс  (3) — Мартін Гоулд  (29) — 10:7
Девід Гілберт  (16) — Джо Перрі  (18) — 10:7
Баррі Хокінс  (9) — Лі Хан  (28) — 10:1
Кайрен Вілсон  (8) — Скотт Дональдсон  (39) — 10:4
Джон Хіггінс  (5) — Марк Девіс  (38) — 10:7
Стюарт Бінем  (12) — Грем Дотт  (21) — 10:9
Шон Мерфі (13) — Ло Хунхао  (92) — 10:0