Чемпіонат світу. Гілберт, Гері Вілсон і Магуайр вийшли в чвертьфінал

У Шеффілді триває завершальний турнір сезону

Наднапруженим і надцікавим вийшов черговий ігровий день чемпіонату турсвітуніру. Вранці відбулася завершальна сесія матчу Марк Селбі - Гері Вілсон. Після перших двох колишній таксист вів в поєдинку з триразовим чемпіоном світу з рахунком 9:7.

Марк у впертій боротьбі виграв два стартових фрейма і зрівняв рахунок. Потім суперники обмінялися перемогами і на перерву пішли за рахунку 10:10. Після паузи Гері оформив серію в 81 очко, після чого виграв і наступну партію, яка тривала 49 хвилин. А потім завершив зустріч брейком у 92 очки - 13:10. Відзначимо, що вихід в чвертьфінал - кращий результат в кар'єрі Вілсона, а зароблені 50 тис. фунтів - максимальні призові, які він коли-небудь отримував. У наступному раунді суперником Гері стане переможець пари Алі Картер - Чжоу Юелун.

Ще більш захоплюючим вийшов матч Магуайр - Кехілл. Стівен і в другому своєму поєдинку на турнірі зіграв всі можливі фрейми. А ось для Джеймса матч до 13-ти перемог став першим в кар'єрі. Суперники відновили гру за рахунку 9:7 на користь Магуайра.

Номінальний аматор оформив дві півсотенних серії і зрівняв рахунок - 9:9. Після обміну фреймами гравці пішли на 15-хвилинну перерву за рахунку 10:10. А потім почалася війна нервів. Суперники часто помилялися в простих ситуаціях, і раз у раз з глядацького залу долітали видихи розчарування. Проте, після 21-ї партії Кехілл вперше у зустрічі вийшов вперед. Магуайр наздогнав. У 23-му фреймі Джеймс вів серію, але... зачепив рожеву кулю жилетом! Помилкою тут же скористався Магуайр - 12:11. Втім, Кехілл довів, що цей удар його не підкосив, і в черговий раз зрівняв рахунок - 12:12. А в завершальному фреймі Стівен з серіями в 29 і 30 очок офрмив перемогу в матчі і 6-й у своїй кар'єрі вихід в чвертьфінал «Крусібла». Там він чекає сільнишого з пари Джадд Трамп - Дін Цзюньхуей.

Ще один чвертьфіналіст визначився в протистоянні Марк Вільямс - Девід Гілберт. Чинний чемпіон світу напередодні поскаржився на болі в грудях, і ніч провів у відділенні невідкладної швидкої допомоги.

Зрозуміло, що догравання, яке почалося за рахунку 9:7 на користь Девіда, Вільямс почав не в кращій формі. Однак взяв перший фрейм сесії. На це дебютант чемпіонатів світу відповів двома півсотеннимі серіями і сенчурі, тож до перерви його перевага стала ще більш вагомою: 12:8. Після паузи Вільямс узяв один фрейм, повів у наступному, але серія Гілберта в 89 очок принесла тому перемогу - 13:9. В 1/4 фіналу Девід зустрінеться або з Баррі Хокінсом, або з Кайреном Вілсоном.

У поєдинку Хіггінс - Бінем першу партію виграв шотландець. Однак після цього Бінем взяв п'ять фреймів поспіль. Після чого зменшив оберти і дозволив супернику підібратися впритул. А у 8-й партії Джон оформив серію в 132 очка, тож сесія завершилася за рахунку 4:4.

У матчі Джадда Трампа і Діна Цзюньхуея все фрейми до перерви завершувалися півсотеннимі серіями. Щоправда, лише один з них виграв китаєць - 3:1. Після перерви Трамп довів перевагу до 5:1, проте Дін знайшов в собі сили переломити хід гри і взяв дві фінальних партії - 5:3 на користь Трампа, і результат поєдинку поки неясний.

28 квітня вранці стартують матчі Хокінс - Вілсон і Картер - Юелун. Вдень продовжать боротьбу Хіггінс і Бінем, а також Трамп - Цзюньхуей. Увечері відбудуться другі сесії поєдинків, які почалися вранці.

Чемпіонат світу, 1/16 фінала. 20-25 квітня.
Марк Вільямс  (3) — Мартін Гоулд  (29) — 10:7
Девід Гілберт  (16) — Джо Перрі  (18) — 10:7
Баррі Хокінс  (9) — Лі Хан  (28) — 10:1
Кайрен Вілсон  (8) — Скотт Дональдсон  (39) — 10:4
Джон Хіггінс  (5) — Марк Девіс  (38) — 10:7
Стюарт Бінем  (12) — Грем Дотт  (21) — 10:9
Шон Мерфі (13) — Ло Хунхао  (92) — 10:0