Чемпіонат світу. Камбек Трампа і виліт Аллена

В Англії триває завершальний турнір сезону

3738
0
Черговий день на чемпіонаті світу, який проходить в Шеффілді, починався з догравання матчу Трамп - Ун-Нух. Тайський снукерист є найшвидшим гравцем сезону (він витрачає на удар трохи більше 17-ти секунд), Трамп теж швидко приймає рішення. Нагадаємо, перша частина їхнього двобою тривала трохи більше двох годин і завершилася на користь Тепчайі - 6:3.

Друга частина перетворилася на трилер. Суперники обмінялися перемогами, після чого англієць виграв 4 фрейма поспіль і вийшов вперед - 8:7. Настала черга Ун-Нуха наздоганяти, причому двічі - рахунок став 9:9. У вирішальній партії Тепчайя повів 26:0, на що Трамп відповів напівсотенною серією і вирвав перемогу в поєдинку - 10:9! Відзначимо, що в середньому суперники витрачали на удар менше 20-ти секунд кожен. В 1/8 фіналу на Джадда чекає Дін Цзюньхуей.

За сусіднім столом грали Баррі Хокінс і Лі Хан. Англієць за останні 6 років здобув найбільшу кількість перемог в «Крусиблі». Він виходив у фінал 2013-го і ще чотири рази доходив до півфіналів. Ось і зараз Хокінс, який 23 квітня відзначив 40-річчя, почав гру дуже сильно, вигравши перші 8 фреймів, при цьому оформивши 4 полусотенних серії. І лише після цього дозволив супернику «розмочити» рахунок - 8:1.

І вечірнє догравання завершилося дуже швидко: Баррі зробив серії в 69 і 95 очок і закінчив матч - 10:1. Тепер він чекає на переможця зустрічі Кайрен Вілсон - Скотт Дональдсон.

А ближче до виходу в наступний раунд з цієї пари Кайрен. Він виграв три стартові фрейма, оформивши сенчурі, після чого Дональдсон взяв 1 фрейм - 3:1. Матч затягнувся, тому суперники провели не 9, а 8 партій в денній сесії. Як і до 15-хвилинної перерви, Вілсон дозволив супернику виграти одну партію. І перед дограванням відчуває себе впевнено, лідируючи з рахунком 6:2.

За сусіднім столом в цей час відбувся виліт третього сіяного гравця на цьому чемпіонаті світу. Слідом за Бреселем і О'Салліваном не зміг пройти перше коло №6 світового рейтингу Марк Аллен. Першу частину матчу він програв Чжоу Юелуну з рахунком 2:7.

Китаєць після поновлення матчу швидко довів рахунок до 9:2, і питання стало лише про те, скільки фреймів зуміє взяти Аллен. Виявилося, що 5. А 17-ю партію виграв китаєць, ефектно завершивши поєдинок «тотал кліренсом». 10:7, і Чжоу чекає переможця пари Лісовський - Картер.

А їх поєдинок виходить напруженим. Суперники обмінювалися перемогами і на 15-хвилинну перерву пішли за рахунку 2:2. Після паузи Алістер виграв три фрейми підряд, після чого партію на останньому чорному взяв Джек - 5:3. І 9-й фрейм залишився за Лісовським, який провів дві серії в 40 і 44 очка. 5:4 на користь Картера, і вся боротьба в цій зустрічі ще попереду.

25 квітня вдень дограють свій матч Лісовський і Картер, а також почнуть поєдинок другого кола Шон Мерфі і Ніл Робертсон. Увечері завершать зустріч Вілсон і Дональдсон і вступлять в боротьбу Марк Селбі і Гері Вілсон.

Чемпіонат світу, 1/16 фінала. 20-25 квітня.
Марк Вільямс  (3) — Мартін Гоулд  (29) — 10:7
Девід Гілберт  (16) — Джо Перрі  (18) — 10:7
Баррі Хокінс  (9) — Лі Хан  (28) — 10:1
Кайрен Вілсон  (8) — Скотт Дональдсон  (39) — 6:2
Джон Хіггінс  (5) — Марк Девіс  (38) — 10:7
Стюарт Бінем  (12) — Грем Дотт  (21) — 10:9
Шон Мерфі (13) — Ло Хунхао  (92) — 10:0