Чемпіонат світу. Вілсон і Бресель встановили рекорд турніру

У Шеффілді проходить завершальний турнір сезону

3419
1
Черговий ігровий день чемпіонату світу пройшов в британському Шеффілді. Вранці продовжили свій матч Дін Цзюньхуей з Ентоні МакГіллом. Першу сесію виграв китайський снукерист — 6:3. Але відновили поєдинок гравці в рівній боротьбі, що було на руку Діну: 7:5 до малої перерви. Після паузи Цзюньхуей виграв ще два фрейми, потім два програв, але завершив зустріч сотенною серією — 10:7. Всього в його активі 3 сенчурі в цьому поєдинку. Дін чекає суперника, який визначиться в протистоянні Джадд Трамп — Тепчайя Ун-Нух.

За сусіднім столом грали Джон Хіггінс з Марком Девісом. Триразовий чемпіон світу, Хіггінс, виграв першу сесію з рахунком 6:3, оформивши один сенчурі. Тепер йому потрібно взяти 4 фрейми, аби вийти в наступний раунд.

Шон Мерфі громить 19-річного дебютанта чемпіонатів світу Ло Хунхао. 9:0 після першої сесії, при цьому китаєць набрав лише 78 очок. Антирекорд турнірів в «Крусиблі» поки що належить Денні Фаулеру, який 1993-го набрав 191 в поєдинку зі Стівеном Хендрі. А єдиний матч, що завершився з рахунком 10:0, відбувся 1992-го, коли Джон Перотт знищив Едді Чарльтона. Мерфі почав з серії в 138 очок в першому ж фреймі, а всього в 9-ти партіях зробив 4 сотенних брейка.

Ніл Робертсон також вів в матчі з Майклом Георгіу з рахунком 9:0 після першої сесії. Однак дозволив кіпріотові виграти одну партію після відновлення гри, і швиденько закінчив матч — 10:1. Що цікаво, в 1/8 фіналу австралієць зустрінеться якраз з Мерфі (навряд чи хтось вірить, що Хунхао відіграється з 0:9).

Наднепростим вийшов поєдинок Бреселя і Вілсона. Першу сесію напередодні виграв бельгієць — 5:4. Непогано почав і другу — 7:5, але потім перевагою заволодів Гері. Він взяв 4 фрейма поспіль і повів в рахунку 9:7, проте Люка зумів скоротити відставання — 9:8. Тож догравали матч спортсмени вже ввечері, в третю сесію, після Робертсона і Георгіу. Благо, що та сесія тривала зовсім недовго. Що не скажеш про догравання! Перший фрейм взяв Бресель, хоча двічі не міг вийти зі снукера. 19-я партія стала рекордною за тривалістю в історії «Крусіблів»! Попередній рекорд належав Ронні О'Саллівану і Марко Фу, які провели фрейм тривалістю 76 хвилин і 11 секунд 2016-го. Тепер 79 хвилин і 31 секунда знадобилися Вілсону, аби виграти зустріч. Хоча почалася партія зі снукера у виконанні Люки, з якого Гері вийшов тільки з 5-ї спроби. Був відрізок в 21 хвилину, коли гравці не могли забити жодної кулі, потім пішли снукери у виконанні англійця. Він змусив суперника помилятися і в підсумку переміг — 10:9. Це була перша перемога Вілсона на чемпіонатах світу, і тепер він чекає на переможця пари Селбі — Сіньтун.

Таким же непростим видався поєдинок Стівен Магуайр — Тянь Пенфей. Снукерісти почали догравання з 5:4 на користь китайця. Пенфей почав непогано, і до малої перерви вів в рахунку вже 8:5. Після 15-хвилинної паузи рахунок дійшов до 9:7, китаєць вів у 17-й партії, коли Стівену допоміг неймовірний Флюк на останній синій: після гри Магуайр зізнався, що вже зробив крок, аби привітати суперника з перемогою, коли побачив, що все склалося якнайкраще.

Натхнений, Стівен узяв і наступні два фрейми, а тепер чекає переможця матчу О'Салліван — Кехілл.

22 квітня вранці дограють Мерфі і Хунхао, а Селбі і Сіньтун почнуть матч. Днем відбудеться догравання Хіггінса і Девіса, а також стартує поєдинок О'Салліван — Кехілл. У вечірній сесії почнуться матчі Гілберт — Перрі і Селбі — Сіньтун.

Чемпіонат світу, 1/16 фінала. 20-24 квітня.
Марк Вільямс  (3) — Мартін Гоулд  (29) — 10:7