У Китаї розпочався рейтнговий снукерний турнір

3300
0
worldsnooker.com. Крейг Стедман
У Пекіні почався Відкритий чемпіонат Китаю, і несподіванки пішли до старту матчів основної сітки. Але спершу - кілька слів про сам турнір.

China Open проводиться з 1997-го, однак регулярним турніром став з 2005-го. Тоді трофей завоював місцевий гравець Дін Цзюньхуей, чим фактично спровокував снукерний бум у Піднебесній. З минулого року призовий фонд становить ні багато, ні мало, а 1 млн фунтів! Так що ті, хто пробилися в 1/64 фіналу, отримають по 5 тис. фунтів. Фіналіст отримає 90, а переможець - 225 тис. фунтів. Передбачено і бонус за кращу серію - 20 тис.

Матчі з 1/64-ї до чвертьфіналу проходять до 6-ти перемог, півфінали - до 10-ти, фінал - до 11-ти. Рекордсменами турніру є Марк Селбі і Марк Вільямс - кожен з них виборов тут по 3 титули і ще по 2 рази грав у фіналах. Однак Селбі не зможе поліпшити свій рекорд.

Річ у тім, що він не зумів пробитися в основну сітку, поступившись №92 світового рейтингу Крейгу Стедману. Марк передував у матчі 3:2, проте в наступних трьох фреймах не набрав жодного очка. 36-річний Стедман здобув свою найгучнішу перемогу в кар'єрі, і в 1/64 фіналу зустрінеться з Домініком Дейлом.

Не зумів вийти в 1/64 і Марк Девіс (№30 світового рейтингу), який поступився маловідомому китайському снукерісту Чжану Бінью (4:6). Марко Фу (№39) програв Мею Сивеню (№85) 3:6.

Незвично почався і матч Ентоні МакГілла з Найджелом Бондом. Шотландець МакГілл вирішив, що встиг адаптуватися до часового поясу Пекіна, тому не завів будильник і спізнився на початок поєдинку на 2 хвилини. Тож зустріч почав із 0:1. Зрівняв рахунок, програв наступні 2 партії, але в підсумку зумів вирвати перемогу - 6:4. «Було 14:08 (матч мав початися о 14:30 - ред.), коли мені зателефонував директор турніру Мартін Кларк. Через 60 секунд я вдягнувся і побіг в фойє готелю. Я навіть не приймав душ і не чистив зуби. Мої шнурки були розв'язані, це було схоже на сцену з фільму. Мені вдалося швидко припаркуватися, тому я готувався до матчу в машині. Я думав, що почну матч з 0:3 або навіть з 0:4. Коли я добрався до столу і з'ясувалося, що рахунок буде лише 0:1, я не міг у це повірити», - розповів Ентоні після поєдинку. В 1/32 він зустрінеться з переможцем пари Стівен Магуайр - Сюй Си.

З інших результатів першого ігрового дня відзначимо перемоги Ніла Робертсона над Кішаном Хірані (6:2), Алі Картера над Куртом Мафліном (6:5), Стюарта Бінема над Еліотом Слессором (6:0, причому в активі Стюарта поки що найбільша серія на турнірі - 140 очок). Дін Цзюньхуей в свій 32-й день народження не зазнав проблем у поєдинку зі співвітчизником Чжаном Цзяньканем - 6:1.

З таким же рахунком Люка Бресель переміг Сема Бейрда. Харві Чандлер дав бій Марку Вільямсу і навіть оформив найвищий брейк у своїй кар'єрі (130 очок), однак поступився 4:6.
(5)

Схоже, Касільяс недооцінює Луніна. Забув, як над ним насміхався Кан?
Футбол | 24 квітня 2024, 12:20 18

Колумністу Sport.ua Олексію Сливченку не сподобалося одне з останніх висловлювань легенди «Реала»

Топ-10 ветеранів у віці 35+, які продовжують кар'єру в Європі
Футбол | 24 квітня 2024, 18:08 1

Для когось із них прийдешнє літо, ймовірно, принесе момент, коли доведеться попрощатися