Українці виграли медалі на домашньому турнірі в Києві

Підсумки міжнародного турніру Ukraine International Cup 2019

На минулих вихідних з 30 по 31 березня в київському Палаці Спорту проходив 17-й міжнародний турнір Ukraine International Cup 2019.

Для українських команд турнір зазвичай використовується, перш за все, як перегляд молодих гімнастів і для придбання ними змагального досвіду. До того ж в цьому році буде проходити перший в історії чемпіонат світу серед юніорів, і той турнір припав дуже до речі. Для дорослих гімнастів це була непогана можливість в останній раз протестувати всі напрацювання перед європейською першістю, яка пройде вже зовсім скоро з 10 квітня в Польщі.

Давно на турнірі не виступали хлопці з основної команди. В цьому ж році були заявлені Петро Пахнюк і багаторічний лідер збірної Олег Верняєв. Участь Олега стала великим сюрпризом, так як, за словами головного тренера, він лише тиждень тому розпочав тренування. Вони обидва виступили на паралельних бруси і на коні.

Перший день

У перший день змагань проходило командне і особисте багатоборстві серед дорослих і юніорів, а також кваліфікація в окремих видах.

Чоловіки

Переможцями в командній першості стала збірна Туреччини, за яку виступали Ондер Ахмет, Ферхат Аріджан і Юнус Гюндогду. На другому місці – команда України-2 в складі Іллі Ковтуна, Назара Чепурного і Олега Верняева. На третьому місці збірна – команда Ізраїлю (Ілан Корчак, Михайло Сорокін і Артем Долгопят)..

Команда України-1 посіла четверте місце, в складі якої були Максим Василенко, Смирнов Антон і Максим Курабцев.

В індивідуальному багатоборстві у чоловіків переміг турецький гімнаст Ондер Ахмет – 85,400, на другому – його співвітчизник Ферхат Аріджан – 83,100. На третьому – представник Ізраїлю Артем Долгопят - 80,400.

Петро Пахнюк в кваліфікації пробував нові елементи для комбінації на брусах, але допустив серйозні помилки і до фіналу не потрапив, а ось на коні-махи він виконав свою програму досить непогано.

Олег Верняєв насилу, але зміг кваліфікуватися у фінал на паралельних брусах. На коні йому вдалося виступити трохи краще і пробитися в фінал:

Мои первые выходы на помост после очередных операций ! Все произошло невероятно спонтанно и будучи максимально не готовым, меня поставили выступить на нашем турнире ! Но я безумно рад ЧТО Я ВЕРНУЛСЯ ??????? • • Ребята очень рад был вас всех сегодня видеть на трибунах, кто будет завтра ? Давайте зажжем и сделаем взорвем трибуны завтра !!!!!!!! Надеюсь на вас • • My first routine on competition after my surgery ! It was unbelievable, spontaneous, and I was not ready. But I am extremely happy that I’m back!

A post shared by Oleg Verniaiev (@verniaiev13) on

Серед юніорів переміг українець Ілля Ковтун з сумою 79,700. На другому місці Назар Чепурний – 77,300, який пройшов з падіннями перший день змагань. На третьому місці – поляк Ян Висоцький – 71,800.

Дівчата

З основної команди в багатоборстві виступала тільки Ангеліна Радивілова. Діана Варінська взяла участь лише в одному виді – на колоді. Планувалося також виступ Анастасії Бачинської, але перед стартом вона прихворіла і її вирішили поберегти до Чемпіонату Європи.

У командній першості перемогла збірна України, до складу якої увійшли Дарина Муржак, Ангеліна Дейнека та Ангеліна Радивілова. На другому місці і третьому місці – збірні Туреччини та Малайзії відповідно.

Ангеліна Радивілова також здобула перемогу в індивідуальному багатоборстві з сумою 53,200. На другому і третьому місці – представниці Малайзії: Тан Ін Юе – 50,150 і Фара Анн – 49,100 відповідно.

Серед юніорок перемогла уродженка Запоріжжя Дарина Муржак. Вона пройшла без серйозних втрат перший день змагань. На другому місці – представниця Туреччини Ділар Юртдас. На третьому – Ангеліна Дейнека з Кропивницького. Дарина також кваліфікувалася в усі фінали крім опорного стрибка, а Ангеліна в другий день виступала у фіналах на брусах і на колоді.

Варто відзначити виступ і інших українських юніорок, а саме: Вікторії Іваненко, Єлизавети Губарєвої і Анастасії Мотакі. Віка і Настя змогли кваліфікуватися у фінал на опорному стрибку, а Ліза виступала у фіналі на вільних вправах.

Другий день

У другий день пройшли фінали в окремих видах багатоборства серед дорослих і юніорів.

Чоловіки

Призерами у вільних вправах стали:

1. Артем Долгопят (Ізраїль) – 14,950 (6,6)
2. Ондер Ахмет (Туреччина) – 14,450 (5,9)
3. Ферхат Аріджан (Туреччина) – 14,100 (5,6)

Кінь-махи:

1. Петро Пахнюк (Україна) – 14,100 (5,9)
2. Ензо Фазарі (Франція) – 13,150 (4,5)
3. Тан Фу Цзи (Малайзія) – 12,850 (5,8)

У фіналі в цьому виді також виступав і Олег Верняєв, але він допустив падіння і став 4-м з оцінкою 12,800.

Кільця:

1. Ондер Ахмет (Туреччина) – 14,300 (5,8)
2. Владислав Гриневич (Україна) – 13,450 (4,9)
3. Рокас Гускінас (Литва) – 13,300 (5,1)

Опорний стрибок (середня):

1. Ондер Ахмет (Туреччина) – 13,600
2. Павло Гулідов (Ізраїль) – 13,450
3. Іван Джімшіашвілі (Грузія) – 13,300

Паралельні бруси:

1. Ондер Ахмет (Туреччина) – 15,050 (6,2)
2. Ферхат Аріджан (Туреччина) – 14,700 (6,3)
3. Синь Лу Фаи (Малайзія) – 13,500 (4,6)

Перекладина:

1. Олександр Мякінін (Ізраїль) – 13,600 (5,4)
2. Михайло Сорокін (Ізраїль) – 13,200 (5,0)
3. Ферхат Аріджан (Туреччина) – 12,950 (5,2)

Юніори

Значно краще, ніж в перший день, зміг виступити Назар Чепурний. Він виграв золото у всіх видах. Ілля Ковтун, навпаки, в другий день виступив не так вдало, проте зібрав чотири срібних медалі.

Вільні вправи:

1. Назар Чепурний (Україна) – 13,400 (5,4)
2. Кацпер Гарншарек (Польща) – 12,950 (4,5)
3. Реболлар Хуго (Іспанія) – 12,400 (4,4)

Кінь-махи:

1. Назар Чепурний (Україна) – 13,200 (5,5)
2. Ілля Ковтун (Україна) – 12,800 (5,9)
3. Марко Сцомболец (Хорватія) – 12,400 (4,9)

Кільця:

1. Назар Чепурний (Україна) – 13,400 (4,5)
2. Ілля Ковтун (Україна) – 12,950 (4,5)
2. Реболлар Хуго (Іспанія) – 12,950 (4,3)

1. Назар Чепурний (Україна) – 14,075
2. Ілля Ковтун (Україна) – 13,600
3. Абделрахман Абделхаем (Єгипет) – 12,400

1. Назар Чепурний (Україна) – 13,800 (5,7)
2. Ілля Ковтун (Україна) – 13,100 (5,7)
3. Часозіровас Гітіс (Литва) – 12,600 (3,9)

1. Назар Чепурний (Україна) – 13,100 (4,7)
2. Ілля Ковтун (Україна) – 12,400 (5,3)
3. Омар Елшобкі (Єгипет) – 12,150 (4,0)

Дівчата

Жіноча команда виступила теж дуже вдало і практично все золото, крім різновисоких брусів, дісталося представницям України.

Ангеліна Радивилова стала першою на опорному стрибку і на вільних вправах, а також третьою на колоді. Діана Варінська на минулих стартах виступала не так вдало на колоді, але на домашньому турнірі обидва дня пройшла без втрат і виграла золото у фіналі в цьому виді.

Юніорки теж дуже порадували місцеву публіку, вигравши золото в кожному виді. Дарина Муржак була першою на різновисоких брусах і другою на вільних вправах. Ангеліна Дейнека виграла золото на колоді. Єлизавета Губарєва стала першою на вільних вправах, а Вікторія Іваненко та Анастасія Мотакі розділили перше місце в опорному стрибку.

Хотілося б окремо відзначити Анастасію Мотакі (2004 рік народження), яка продемонструвала в фіналі стрибок зі складністю 5,4: Юрченко-сальто прогнувшись з двома гвинтами. Вся жіноча збірна намагається додавати в цьому виді. Такі стрибки не виконувалися досить давно. Крім того, вона показала складні елементи на вільних вправах та на колоді, хоч і допустила падіння. В майбутньому, безперечно, варто звернути на неї увагу. Запам'яталася і перспективна дівчинка з Кропивницького і наймолодша в команді Вікторія Іваненко (2005 року народження), яка теж уже зараз демонструє непоганий рівень гімнастики. Схоже, що саме з цих п'яти дівчат виберуть три для участі на юніорському чемпіонаті світу.

Наступним стартом, як уже зазначалося раніше, для дорослої команди буде індивідуальний чемпіонат Європи в Щецині (Польща), який пройде 10–14 квітня.
Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!