Холменколлен-2019. Віта Семеренко посіла 28 місце в спринті

Інші українські біатлоністки не потрапили в залікову зону

14452
11
21-го березня в норвезькому Холменколлені жіночим спринтом стартував останній, дев'ятий етап Кубка світу.

В останньому жіночому спринті сезону Україну представили відразу сім біатлоністок, завдяки двом додатковим особистим квотами. Здавалося, що такий значний десант просто не може розчарувати уболівальників, але гонка пройшла за самим неприємним сценарієм.

Кращою з українок стала Віта Семеренко, яка при чистій стрільбі зайняла 28-е місце, з відставанням в півтори хвилини від переможниці гонки Анастасії Кузьміної. Це при тому, що словачка пробігла коло штрафу.

Решта підопічних Андрія Прокуніна не обійшлися без промахів, тому з відверто неконкурентоспроможною швидкістю на лижні не потрапили в залікову зону. Якщо Яна Бондар, Валя Семеренко і Анастасія Меркушина зуміли кваліфікуватися в персьют, то Анна Кривонос, Надія Бєлкіна і Катерина Бех не потрапили навіть в топ-60. Таким чином, для останньої трійки сезон завершився вже після стартової гонки заключного етапу Кубка світу.

Але провальним спринт в Холменколлені виявився не тільки для українок. Віце-лідер загального заліку Кубка світу Ліза Віттоцці провела найгіршу гонку в сезоні, вперше не потрапивши навіть в топ-60: п'ять кіл штрафу відкинули 24-річну італійку на 68 місце.

Самим катастрофічним для Віттоцці стало непотрапляння в гонку переслідування, через що вона фактично втратила шанси на завоювання Великого кришталевого глобуса, адже її співвітчизниця Доротея Вірер хоч і зайняла лише 11-е місце, проте зуміла відірватися на 30 очок і, напевно, ще до мас-старту гарантує собі перемогу в загальному заліку.

Що стосується інших призерок сьогоднішньої гонки, то компанію Анастасії Кузьміній на п'єдесталі пошани склали німкеня Франциска Пройсс і ще одна словачка Пауліна Фіалкова, які обійшлися без промахів і стали другою і третьою відповідно.