Дарина Блашко - Біатлон

УКРАЇНА

 Українська біатлоністка Дар'я Блашко народилася 28 січня 1996 року в місті Новополоцьк (Білорусь). Зріст спортсменки - 167 см, вага - 58 кг.

 
Даша прийшла в біатлон в 2006 році. Вперше в міжнародних турнірах виступила в 2012 році. Першим великим стартом для спортсменки став чемпіонат світу серед юніорів 2013 року в Обертілліаху, на якому Дарина в жодній з трьох гонок не змогла потрапити в топ-30.
 
Потім дівчина стала дворазовою чемпіонкою світу серед юніорок (U-19) в 2015 році, виграла загальний залік Юніорського кубка IBU за підсумками сезону 2015/2016 і встигла дебютувати на Кубку світу в Кенморі за Білорусь, показавши 48-й результат.
 
Однак влітку 2017 року з'явилася інформація про те, що спортсменка планує змінити громадянство і в вересні вона перейшла в стан збірної України. Причиною змін стала заборона федерації біатлону Білорусі працювати з її особистим тренером Володимиром Махлаевим. У федерації хотіли, щоб Блашко підключилася до роботи в групі з Домрачевою і Скардіно, проте її наставник вважав, що форсування розвитку призведе до краху її кар'єри.
 
Володимир Бринзак пішов назустріч тандему Блашко-Махлаєв, і Дарина отримала можливість жити і тренуватися в Чернігові під керівництвом свого тренера.
 
Однак білоруська сторона була незадоволена цією ситуацією і наполягла на 2-річному карантині Блашко, мотивувавши це коштами, які були вкладені в спортсменку. У лютому 2018 року було офіційно оголошено, що Блашко зможе брати участь в міжнародних стартах з біатлону за Україну лише з березня 2019 року.
 
За час карантину Блашко неодноразово брала участь в чемпіонатах України і за станом на листопад 2019 року стала 12-разовою чемпіонкою країни за сумою літніх і зимових стартів.
 
Також дівчина змагалася в лижних гонках і виконала норматив майстра спорту міжнародного класу, ставши переможницею Східноєвропейського кубка в Сянках.
 
Відразу по завершенню карантину Блашко отримала виклик на етап Кубка IBU і в першій гонці показала 37-й результат, допустивши 2 промахи.
 
У листопаді 2019 року стало відомо, що Дарина візьме участь в Кубку світу в Естерсунді. Це буде її дебютний старт за Україну на вищому рівні.
 
У вільний час Блашко захоплюється читанням. Володіє білоруською, російською та англійською мовами. Незаміжня.
 
*Дані на листопад 2019 року
Участь у гонках:
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності