Анастасія Меркушина - Біатлон

УКРАЇНА
Анастасия Меркушина

 Українська біатлоністка Анастасія Меркушина народилася 14 січня 1995 року в селищі Підгороднє Тернопільської області. Зріст 162 см, вага 47 кг. Почала займатися біатлоном у львівському клубі «Динамо», першими тренерами були батьки Олег Меркушин та Ірина Меркушина-Корчагіна, пізніше разом з батьками переїхала до Тернополя.

 
На юніорському чемпіонаті світу 2013 року виграла дві медалі - в естафеті завоювала срібло, а в індивідуальній гонці стала третьою. На Кубку IBU дебютувала в 16-річному віці в сезоні 2010/11 на етапі в Бейтостолені, в своїй першій спринтерській гонці зайняла 67-е місце.
 
На Кубку світу дебютувала 4 грудня 2014 року в індивідуальній гонці в Естерсунді, де зайняла 51-е місце. 11 грудня 2016 року вперше потрапила на п'єдестал Кубка світу, посівши третє місце в жіночій естафеті на етапі в Поклюці.
 
На дорослому чемпіонаті Європи-2017 у польському містечку Душники-Здруй Анастасія Меркушина завоювала дві бронзові нагороди в індивідуальній гонці та в змішаній естафеті.
 
На першому для себе дорослому чемпіонаті світу 2017 року в Хохфільцені в складі жіночої естафетної команди завоювала срібну нагороду.
 
Сезон 2018/19 завершила на 35-му місці в загальному заліку Кубка світу. В середньому закриває 86% мішеней на вогневих рубежах.
 
Знає українську, російську та англійську мови, у вільний час любить кататися на сноуборді, читати книги і ходити на рибалку. Незаміжня. Молодша сестра Олександра Меркушина також займається біатлоном.
 
* Дані на листопад 2019 року
Участь у гонках:
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності