Франціска Пройсс - Біатлон

Німеччина

 Німецька біатлоністка Франциска Пройсс народилася 11 березня 1994 року в місті Вассербург-ам-Інн. Зріст спортсменки 174 см, вага - 62 кг. У підлітковому віці Пройсс займалася легкою атлетикою, проте в 15 років отримала запрошення до тренувального табору Фріца Фішера. Дана програма обміну досвідом стала початком біатлонної кар'єри Франціски.

 
Через 3 роки перспективну спортсменку відібрали на зимові юнацькі Олімпійські ігри 2012 року. На змаганнях в Інсбруку дівчина здобула перемогу у спринтерській гонці, а також стала чемпіонкою в змішаній естафеті та командній гонці (лижі + біатлон). Також Пройсс завоювала звання віце-чемпіонки юнацьких Олімпійських ігор в гонці переслідування.
 
У 2013 році біатлоністка взяла участь в юніорському чемпіонаті світу в Обертілліаху, де перемогла в складі німецької естафети і виграла дві бронзові медалі (в переслідуванні і індивідуальній гонці).
 
Дебют німкені в Кубку світу відбувся в сезоні 2013/14 на етапі в Естерсунді. За підсумками індивідуальної гонки Пройсс зайняла 44-е місце. Перші особисті успіхи до спортсменки прийшли в сезоні 2014/15. В рамках гонки з масового старту на етапі Кубка світу в Рупольдінгу Франциска фінішувала на 2-му місці. Через 2 місяці дівчина стала чемпіонкою світу в естафетній гонці. У Контіолахті вона також завоювала срібну нагороду в мас-старті.
 
Незважаючи на пристойні виступи, Францісці довго не вдається завоювати особисте золото. Її перша і на даний момент єдина перемога була завойована 20 січня 2019 року. У мас-старті німкеня вразила всі мішені і випередила свою найближчу суперницю на 0,2 секунди.
 
На даний момент Пройсс не має нагород на дорослих Олімпійських іграх. Її найкращий результат на головному старті планети - 4 місце в індивідуальній гонці в Пхьончхані.
 
Пройсс не має явних переваг у компонентах біатлону і володіє середнім рівнем стрільби і швидкості.
 
У вільний час дівчина вважає за краще проводити з сім'єю і друзями. Серед хобі виділяє заняття іншими видами спорту, випічку і шопінг. Володіє німецькою, англійською та іспанською мовами. З 2016 зустрічається з колегою по збірній Сімоном Шемпом.
 
* Дані на листопад 2019 року
Участь у гонках:
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності