Непростые будни донбасских клубов
Клубы из восточной Украины переживают непростые времена
- 05 сентября 2014, 19:34
- |
- 05 сентября 2014, 19:40
- 1912
- 3
«ШАХТАР» (Донецьк)
Інфраструктурні об'єкти «гірників» - «Донбас Арена» та навчально-тренувальна база в Кіршах - найбільше постраждали від останніх агресивних дій бойовиків, яких підтримує та озброює Росія. Так, на домашньому стадіоні донеччан терористи залишили помітні «сліди». Як зазначає прес-служба «Шахтаря», 23 серпня, о шостій ранку, на «Донбас Арені» пролунали два потужні вибухи. У результаті влучень завдано численних пошкоджень північно-західному фасаду стадіону, комунікаціям, обладнанням і будинку енергоцентру, розташованому в північній частині парку «Донбас Арени». Сума збитків склала, за неофіційними даними, майже мільйон доларів. На щастя, ніхто із співробітників стадіону не постраждав.
Що стосується тренувальної бази, то в приміщення головного корпусу влучили чотири бомби. За словами керівництва клубу, пошкоджена будівля не підлягає експлуатації - четвертого поверху немає взагалі, а коли гасили пожежу, то вода повністю залила корпус. На базі перебували люди, які й зателефонували в пожежну охорону. Інакше би там усе згоріло. Ніхто із співробітників бази не зазнав ушкоджень.
На час конфлікту в Донбасі «гірники» перебралися у столицю, де раніше займалися на стадіоні імені Віктора Банникова, але, вочевидь, через надмірну увагу з боку вболівальників і преси переїхали на навчально-спортивну базу олімпійської підготовки «Святошин», розташовану у лісосмузі під Києвом, на 19-му кілометрі Житомирської траси.
«МЕТАЛУРГ» (Донецьк)
Ще 6-го серпня була інформація, що бойовики захопили тренувальну базу донецького «Металурга». У вівторок кореспондент «УФ» зв'язався з прес-службою «металургів», де запевнили, що ні стадіон, ні тренувальна база не пошкоджені. А в офісі, який розташований на стадіоні, працівники клубу як працювали, так і продовжують працювати.
Поки в адміністративному центрі Донбасу триває війна, «Металург» тренується під Києвом у Ворзелі, а домашні матчі проводить на «Оболонь-Арені».
«ЗОРЯ» (Луганськ)
Домашня арена луганців (стадіон «Авангард») останнім часом була обстріляна російськими найманцями вже двічі. За словами гендиректора клубу Сергія Рафаїлова, за останній місяць ситуація не змінилася. Як було повідомлено раніше, після першого обстрілу зазнали пошкоджень поле, табло та частина трибун. У результаті повторного обстрілу постраждала колонада стадіону, а від осколків - вікна гостьової роздягальні. Але катастрофічних руйнувань на «Авангарді» немає. Щоправда, через те, що в Луганську довгий час немає світла та води, поле, звичайно, висохло. Воно може, дозволимо собі сказати, «відійти» за належного догляду. У Луганську чекають, коли настане мир, і тоді будуть займатися питаннями полів і стадіонів.
У вівторок, під час телефонної розмови, кореспондент «УФ» запитав Рафаїлова, чи не думають у клубі про ремонт стадіону та бази, на що Сергій Васильович відповів так: «Я з вас дивуюся - ви в Києві наче в іншому світі живете! Люди в Луганську на вулицю бояться виходити, міська влада ледве встигає пожежі гасити. Який ремонт, якщо немає ні води, ні світла, а навколо стріляють?! Зараз не до стадіону. Щодо нашої бази у Щасті, то не маємо ніяких відомостей, в якому вона стані. Усі поля висохли, бо тривалий час відсутнє поливання. Працівники, можливо, й продовжують виконувати свої обов'язки, але зв'язку з ними немає».
Зараз підопічні Юрія Вернидуба тренуються й приймають суперників у Запоріжжі.
«ОЛІМПІК» (Донецьк)
Як повідомила «УФ» прес-служба «Олімпіка», стадіон і сучасна клубна база, які розташовані в Ленінському районі Донецька, не постраждали. На час бойових дій «Олімпік» перебазувався під Київ, у селище Щасливе, на колишню базу клубів «Княжа» й «Арсенал», а рідними стінами став стадіон імені Віктора Банникова.
«АВАНГАРД» (Краматорськ)
Першоліговий «Авангард» через події на сході країни участі у змаганнях не бере. Про те, яка нині ситуація з клубом, «УФ» розповів генеральний директор Роман Большаков. «Під час обстрілів наша база та стадіон майже не постраждали. Перед евакуацією з міста, схоже, кілька чоловік ночували на базі. Після них залишилися вибиті двері та трохи сміття. Дісталося і стадіону, куди проросійські сепаратисти загнали бойову техніку. Але покриття не постраждало». Говорячи про перспективи можливого повернення до змагання, Роман Олександрович запевнив, що в нинішній ситуації про це мова поки не йде, адже в місті всі переймаються тим, аби не повернулися сепаратисти. «Якщо ж ситуація стабілізується й не буде небезпеки, тоді вже можна буде подумати й про футбол», - повідомив пан Большаков.
«СТАЛЬ» (Алчевськ)
Із початком нового сезону, через бойові дії, «Сталь» змушена домашні матчі проводити в Карлівці Полтавської області. Як розповів у коментарі «УФ» спортивний директор клубу Анатолій Волобуєв, про повернення до Алчевська наразі не може бути й мови. Щодо базування команди, то його, як такого, не існує. Одразу після матчу футболісти роз'їжджаються по домівках, відтак збираються потім безпосередньо на нову гру за день до проведення поєдинку. Що ж до бази та стадіону в Алчевську, то вони, за словами пана Волобуєва, не постраждали. «Обстрілу зазнала лише окраїна Алчевська, тож, дякувати Богу, наша інфраструктура залишилася неушкодженою. Звичайно, всі дуже хочемо, щоби цей жах, нарешті, скінчився, й ми змогли повернутися на рідний стадіон», - розповів пан Волобуєв.
«МАКІЇВВУГІЛЛЯ» (Макіївка)
Із осені поточного року Макіївка перебуває під контролем бойовиків так званої «ДНР», що змусило тамтешній футбольний клуб тимчасово передислокуватися до Нікополя. Окрім того, за останній час із фронту надходить дедалі більше невтішних новин, у тому числі й тих, котрі безпосередньо стосуються футбольного господарства. Наскільки відомо, нинішня ситуація в Макіївці є вкрай напруженою, адже місто перебуває під постійним артилерійським обстрілом. Отож «УФ» вирішив дізнатися в генерального директора «Макіїввугіля» Олексія Неснова про стан справ у інфраструктурі його клубу. За словами Олексія Олександровича, у власності «синьо-чорних» не було ні власної бази, ні стадіону. Як правило, клуб орендував тренувальні бази донецького «Шахтаря» або «Металурга». «Справа в тому, що наш клуб своєї бази не має. Зазвичай, на орендних умовах нам користуватися своїми навчально-тренувальними центрами дозволяло керівництво «Шахтаря» та «Металурга». Скажімо, в «гірників» ми брали в оренду тренувальні поля, що базуються безпосередньо в Макіївці. Наскільки мені відомо, на відміну від СТБ «Кірша», яка майже повністю знищена, в Макіївці тренувальний комплекс поки що цілий. Щодо нашого колективу, гадаю, цей сезон дограємо в Нікополі, а що буде далі - подивимося», - підсумував Олексій Неснов.
«ШАХТАР» (Свердловськ)
Практично ніякої інформації про стан речей тренувальної бази свердловського «Шахтаря» немає. Як відомо, цього сезону участь «гірників» у другому дивізіоні через військові дії була призупинена, однак своє членство в ПФЛ клуб зберіг. Усі потуги зв'язатися з головним тренером Геннадієм Сушком чи керівництвом команди успіхом не увінчалися. Телефонна мережа або постійно зайнята, або перезавантажена, або взагалі вимкнена. Відтак щось сказати про цілісність футбольного господарства у Свердловську практично нереально. Зважаючи, що місто, котре не перший місяць контролюється проросійськими бойовиками так званої «ЛНР», а зараз вже й регулярними російськими військами, нічим хорошим, як для самого клубу, так і для його інфраструктури (зокрема стадіону імені Горюшкіна), не закінчиться.