Открываем Бразилию вместе. Вувузела до Бразил

Специальный корреспондент Sport.ua рассказывает о самых популярных сувенирах ЧМ-2014

Несподіванки можуть траплятися будь-коли і будь-де, особливо у такому людному місці, як Бразилія. Тут літають усі. У країні дуже багато авіа-перельотів, оскільки залізниця фактично відсутня, а дистанції між містами - велетенські. Плануючи свою подорож на мундіаль, я побудував весь свій графік саме на повітряному сполученні. За три перших дні у Бразилії - три перельоти: динамічний старт З іншого боку, як же інакше встигнути розповісти Вам про цікавинки «Копа дас копас».

Copas das copas («чемпіонат чемпіонатів, іншими словами - усім мундіалям мундіаль») - напис на промо-плакатах чемпіонату світу у Бразилії.

Відтак рано вранці, прибувши до аеропорту Куритиба після вчорашнього насиченого дня (візиту до Джуліано та найбільш українського міста Бразилії Прудентополіса, про що розповім Вам незабаром), розраховував швидко отримати посадковий на Сан-Паулу і, в очікуванні посадки, написати для Sport.ua кілька свіжих нотаток. На відміну від попередніх вильотів, черги фактично не було, і я швидко дістався реєстраційної стійки, де мене чекала не дуже приємна звістка: літак затримується мінімум на годину, оскільки за цим сполученим рейсом він ще навіть не вилетів з Порту-Алегрі, де зараз сильна гроза.

Гаразд, завжди треба шукати у кожній справі позитив. Є чимало часу, отже можна без поспіху «розкадрувати» трьох гравців збірної Бразилії Марсело, Давіда Луїза і Тьяго Сільву, які дружною трійкою запрошують на «check-in» пасажирів авіа-компанії «Там» (про це я вже вам розповідав, але сфотографувати раніше не було часу, адже все - на бігу). Сфотографував паперові статуї футболістів, зауважив, що у компактному аеропорту Куритиби на дистанції 30 метрів одразу три магазинчики сувенірів збірної Бразилії і офіційний «фан-шоп» Кубка світу. Отож, продовжуємо знімати - час же є. Продавці дуже люб'язні, запрошують подивитися: хочете зробити світлини - будь ласка. Дістався офіційного бутика - все фільмую, занотовую ціни, навіть кілька магнітів собі вибрав. Все, закінчив фотографування, думаю, як вбити годину, а може затримка вийде й більшою, адже працівник авіа-компанії сказав «мінімум на годину». Кидаю погляд на інформаційне табло і зіниці мої враз розширюються. Напис «Ultima chamada» красномовно свідчить, що на мій рейс уже оголосили останнє запрошення! Підбігаю до свого знайомого на реєстраційній стійці, кажу: «Як же так?», а він мені дещо стурбовано, але виховано: «Вибачте, сер, у зв'язку із ситуацією, що склалася, прийнято рішення перевести на рейс до Сан-Паулу інший борт, оскільки невідомо, коли літак вилетить з Порту-Алегрі».

«Веселі ви хлопці!», - сказав я йому українською з усмішкою і побіг на свою посадку. Слава Богу, на контролі безпеки людей майже не було, тож все минулося легеньким емоційним збудженням. А висновок один - завжди треба бути в тонусі і не забувати перевіряти інформацію Зрештою, це аксіома для журналіста.

Бразильська вувузела

Ну, а тепер про сувеніри. Їх в аеропорту Куритиби справді чимало. Певна річ, основна маса атрибутики - символіка господарів чемпіонату: жовто-зелені перуки, футболки, талісманчик -броненосець Фулеку, дитячі капці-бутси, форма для зовсім маленьких, «бодіки» у кольорах збірної для немовлят, майки з символікою мундіалю.

В офіційного фан-шопу - найбільш вигідне розміщення: одразу біля входу в термінал. Ціни, традиційно для світових чемпіонатів, немалі. Футболка збірної Бразилії - 230 реалів (1265 гривень), майки звичайні і «поло» з емблемою чемпіонату - 60 і 130 реалів (330 і 715 грн.), офіційні кепки всіх збірних-учасників турніру - по 60 реалів, неофіційні - 35-45 (190-250 грн.) Дитячі кепочки у вигляді талісмана Фулеку - 60 реалів, «наплічник-броненосець» - від 118 до 160 (від 650 до 880 грн). Сам талісман є різного розміру: найменший можна купити за 15 реалів (83 грн.), найбільший із наявних за 70 (385 грн.). Магнітики - до 20 реалів (110 грн.).

Ну і, нарешті, головна фішка, виявлена мною у фан-шопі - «Каширола». Ця штучка, що звучить як «маракас», і забезпечуватиме шумовий ефект на аренах «Копа дас копас». Продавчиня бутика назвала її так: «Вувузела до Бразіл». Сподіваюся, ви ще не забули про ті трубки, які без упину гуділи 4 роки тому на стадіонах Південної Африки. Так-от, тепер інтер-шум на аренах знову будуть творити не лише фанатські співи.

Берімбау

Привітна жінка у фан-шопі розповіла, що «Каширола» - це частина інструменту «Берімбау», поширеного в історичному районі міста Сальвадора - Баійя. Цей інструмент виглядає як лук. Смикаючи за струну і одночасно похитуючи «каширолу» (маленький кошик, прикріплений до палиці) музиканти й грають на цьому однострунному інструменті, забезпечуючи супровід бразильському бойовому мистецтву «Капоейра». Ось така тепер на мундіалі «Вувузела». Можливо й не така пронизлива, але чи буде докучати дивитися футбол? Скоро побачимо. Менша каширола коштує 30 реалів (165 грн.), більша - 55 (300 грн).

До речі, розібратися у питанні, як саме виглядає інструмент «бермібау» мені допоміг гравець збірної України Едмар, котрий люб'язно зустрів мене в аеропорту Сан-Паулу і якраз зараз показує своє рідне місто. Про це - наступний матеріал з Бразилії.

«Відкриваємо Бразилію разом!» завдяки підтримці компанії «Агробізнес».

О. ГЛИВИНСЬКИЙ, Sport.ua

Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 22 декабря 2024, 14:20 5

Виталий Миколенко может переехать в столицу Италии

Комментарии