Александр СЕВИДОВ: «Я не Копперфильд, чтобы удивлять»

Главный тренер «Карпат» рассказал о своей работе во львовском клубе

Я знайомий з Олександром Севідовим вже багато років і завжди дивувався його незворушності навіть у форс-мажорних ситуаціях, вмінню дати оцінку своїй роботі та підопічних. І коли йому запропонували очолити «Карпати», багато фахівців, з якими довелося спілкуватися, стверджували, що не хотіли б опинитися на місці тренера цього клубу, натякаючи на виставлених на трансфер 19 футболістів «зелено -білих»...

- Знаєте, при будь-якому збігу обставин я б залишився у Львові, - сказав Олександр Севідов. - І не вважаю, що прийняв «Карпати» у розібраному стані. У моєму розпорядженні була низка виконавців, які, щоправда, за своїм віком перебувають лише на підході до футбольного розквіту. Хіба що додавала клопоту ще й боротьба з тим негативом, який штучно створювався навколо команди. Але, повірте, бувають ситуації набагато гірші тієї, що мала місце в «Карпатах» перед початком сезону. У роботі менеджменту клубу ніяких проблем не виникало, але складнощі, і серйозні, спочатку були з підбором футболістів і організацією гри...

- А може, ситуація була б не такою вибухонебезпечною, якби ви прийшли в «Карпати» зі своїми футболістами ? Пригадується, так було в Ужгороді, коли ви очолили «Говерлу»...
- Я не прихильник подібного підходу в питанні комплектації. А якщо вже зайшла розмова про «Говерлу», то тоді вона виступала в першому дивізіоні і в команді практично не залишилося футболістів. Тому за моєю рекомендацією і запросили гравців, які могли виконати завдання виходу в Прем'єр-лігу. У «Карпатах» все було по-іншому. Тут обрали європейський шлях і, визначившись зі стратегією, під її реалізацію обрали тренерський склад та гравців. Опинилися вони на своєму місці - значить, все в порядку, в іншому разі звільнення було не уникнути...

- Тоді цікаво, як ви відреагували на рішення клубних босів по ходу сезону віддати в оренду в «Металіст» одного з лідерів команди Павла Ксьонза? «Карпати» ж не могли похвалитися довгою лавою запасних...
- Можна навести багато прикладів, коли гравця, що отримав привабливу пропозицію, не відпускали і він незабаром різко здавав, насамперед тому, що був психологічно пригнічений. Тому, вважаю, рішення керівництва щодо Ксьонза правильне. Інша справа , що потрібно було оперативно загальними зусиллями подбати про рівноцінну заміну.

- Якщо вже зайшла розмова про кадрову політику, то ваші попередники нарікали на те, що керівники клубу втручалися в роботу тренера...
- При головному тренері Севідові такого не буде. Я не знаю, як у «Карпатах» було раніше, але зараз ніякого тиску з боку керівництва не відчуваю.

- Генеральний директор клубу Ігор Дедишин, представляючи Олександра Севідова журналістам, сказав, що в «Карпатах» вам віддали перевагу ще й завдяки вмінню працювати з молоддю. А хто з вашої легкої руки зараз на виду в клубах Прем'єр-ліги?
- Володимир Прийомов, Олексій Полянський, Олег Міщенко... Хоча, якщо вже бути точним до кінця, то я лише допомагав цим футболістам вдосконалюватися. Адже що потрібно насамперед молодому виконавцю? Щоб він грав! Ось тут і важливим є тренерське чуття. Ви подивіться, як у «Карпатах» з кожним матчем додає 20-річний Вадим Страшкевич. Він з м'ячем біжить швидше, ніж без м'яча, володіє потужним ударом з обох ніг, безстрашний у відборі... Повірте, такі обдаровані хлопці є в кожній команді, треба тільки їм довіряти.

- Цікаво, чому ви віддали перевагу перед початком сезону юному воротареві Роману Підківці, а не його більш досвідченому тезці - Мисаку?
- Я завжди дотримуюся принципу: хто сильніший - той і грає. І після консультацій з Сергієм Золотницьким, що відповідає за підготовку воротарів, вибір зупинили на Підківці. Потрібно було врахувати не тільки ігрові якості претендентів, а й те, хто більш стійкий психологічно і міцніший фізично.

- На кого з дозаявлених недавно Івана Мілошевіча, Ігоря Ощипка, Муртаза Даушвілі, Мартіна Богатінова ви розраховуєте в першу чергу?
- Коли хтось із них почне займатися в загальній групі, тоді і поговоримо на цю тему.

- Оновленим «Карпатам» складно давалися очки навіть із сусідами по турнірній таблиці, тому для багатьох впевнені дії ваших підопічних у поєдинку з «Шахтарем» були несподіваними.
- Знаєте, я не Коперфільд, щоб чимось дивувати. Та й за нинішньої бази даних це вже просто неможливо. Моїм завданням було вибрати правильну тактику, виходячи з наявних можливостей. Тому й зробили ставку на активну оборону, щоб гірники не мали оперативного простору. До речі, коли нещодавно «Челсі» під керівництвом Жозе Моуріньо майже всією командою захищався в матчі з «Баварією», то ніхто не говорив, що це антифутбол. А варто було «Карпатам» почати організовано відходити на свою половину поля і не дозволяти «Шахтарю» вриватися у вільні зони, то довелося навіть почути, що львів'яни підігнали до своїх воріт якісь автобуси. Але це неправильно, хтось одразу прагнув применшити значення перемоги над чемпіоном. До речі, вже проведено аналіз матчу з «Шахтарем» - і ми перевершили гостей за кількістю швидкісних атак. Так хто кому не давав грати?

- Після поєдинку ви говорили, що навіть коли донеччани скоротили відставання в рахунку до мінімуму, були переконані у перемозі.
- Так. Оскільки бачив, що хлопці б'ються за кожен метр поля, а в такому випадку удача обов'язково повинна повернутися обличчям ...

- Після фінального свистка Мірча Луческу відмовився потиснути вам руку, що відразу стало топ-новиною. Що скажете про цей демарш румунського фахівця?
- Якщо відверто, мене більше цікавить, як на це відреагує КДК ФФУ. До речі, багато також говорили про те, чи потрібно було вилучати Каніболоцького в епізоді з призначенням пенальті. Повірте, якби на місці Каніболоцького був наш Ільющенков, то його б відразу вилучили зі стадіону, а потім ще дали б два роки умовної дискваліфікації! Це у нас зараз модно. Або інший приклад. Так, Федорчук заслуговував на червону картку за небезпечну гру, проте чому покарали попередженням за відкидку м'яча Голодюка, а Тайсона в схожій ситуації пошкодували? Напевно тому, що для бразильця це був би другий «гірчичник»... У всьому потрібно бути послідовними, тоді й буде чесна гра.

- Був тотальний футбол Йохана Кройффа, щирий - Едуарда Малофєєва. Яку гру хоче бачити у виконанні своїх підопічних Олександр Севідов?
- Сучасну. Щоб гравці діяли на високих швидкостях і демонстрували на полі свій інтелект. Докладу максимум зусиль для того, щоб «Карпати» грали саме в такий футбол. Є такий вислів: робота тренера починається відразу після матчу, а закінчується зі стартовим свистком...

Газета «Команда», Sport.ua

Михаил Шаповалов Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 25 ноября 2024, 19:43 62

Илью готов приобрести «Манчестер Сити»

Комментарии